Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry kobitki 🙂 - właśnie skończyłam 30 minutową akcje z cyckiem i malutki usnął. 🙂

Basia to GRATULACJE tego pierwszego ząbka!

Agab ale ten twój mąż uczynny,mój to potrafi się wynieść do salonu w środku nocy żeby się wyspać.

Mam pytanie odnośnie Chrzcin.
CZY KSIĄDZ WAM NIE PROPONOWAŁ 3 KWIETNIA?BO WTEDY JEST ODNOWIENIE CHRZTU.Bo właśnie się nad ty, zastanawiam z jednej strony dobrze bo wszystko na spokojnie o 19:00 Msza i na następny dzień goście przyjeżdżają na obiad a z drugiej męką 1,5 h w Kościele z dzieckiem ? z cyckiem ? :P hehe
i właśnie nie wiem co zrobić czy sobie wziąść 3 czy 5 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Moj dzisiaj dostal pierdolca, od 7 sie drze na przemian z mega ulewaniem i rzadkimi kupami po pachy. juz nie mam sily.


Jagódka a ile tych kupek już zrobił?bo to nie jest chyba normalne,że na butli tak często robi kupkę?ja bym to skonsultowała z lekarzem,no i na dodatek jeszcze ci ulewa 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałam pierdolca mała od 9.00 nie śpi do tej pory.Żeby jeszcze grzecznie leżała,ale marudzi.

Czy wy jesteście w stanie ugotować sobie obiad?
Bo mąż na szczęście je w pracy,ale ja dla siebie nie mam kiedy gotować,dosłownie jem szybko i co mam pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał:
Jagoda80 napisał:
Moj dzisiaj dostal pierdolca, od 7 sie drze na przemian z mega ulewaniem i rzadkimi kupami po pachy. juz nie mam sily.


Jagódka a ile tych kupek już zrobił?bo to nie jest chyba normalne,że na butli tak często robi kupkę?ja bym to skonsultowała z lekarzem,no i na dodatek jeszcze ci ulewa 🤔


Nie chce dzwonic do lekarki codziennie bo i tak uwaza mnie pewnie za nadopiekuncza wariatke 😉
Podobno rzadkie kupy sa norma przy zmianie mleka a do ulewania juz sie przyzwyczailam. rozmawialam z wieloma znajomymi, i maz rozmawial w pracy - wiele dzieci ulewa i po rpostu kiedys to mija. Mam tylko nadzieje ze nie minie dopiero za rok:laugh:
Poczekamy jeszcze, dzis go zwazymy i jesli bedzie przybieral ladnie to ulewanie ani rzadkie kupy nie sa problemem ponoć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunia141 napisał:
Madziula ja się zastanawiałam nad chrzcinami w święta, ale zrezygnowałam bo nasz kosciól nie jest ogrzewany, a msza swiateczna zawsze się przedłuza i do tego karmię tylko piersią. Dlatego poczekam i aż po świetach ochrzcimy.


My robimy 18 kwietnia, ale to ze wzgledu na nasza pierwsza rocznice slubu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał:
Ja już dostałam pierdolca mała od 9.00 nie śpi do tej pory.Żeby jeszcze grzecznie leżała,ale marudzi.

Czy wy jesteście w stanie ugotować sobie obiad?
Bo mąż na szczęście je w pracy,ale ja dla siebie nie mam kiedy gotować,dosłownie jem szybko i co mam pod ręką.


To chociaz masz tyle dobrze ze maz zje w pracy :laugh: moj je tak jak ja czyli co kto złowi i zapoluje :P

Obiady gotuje czasem nawet dwudaniowe bardziej wypasione jak pieczen, gulasz, rolady albo cos ale tylko czasem jak popoludniu maz sie zajmie Malym to wtedy. I zazwyczaj gotuje na 2-3 dni wtedy a reszte tyg jedziemy na gotowcach 🙂 albo jak cos mamy podrzucą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wrocilismy z 1,5 godz. spaceru, młodego wsadzilam do wozka z dwoma sliniakami zeby mi nie zrobil niespodzianki:laugh:
Jeszcze jak go ubieralam to stekal, ale co tam, najwyzej sobie pospi z kupa raz na jakis czas nic mu nie bedzie 🙂
Na szczescie nadal spi 🙂
Ja chyba tez sie kimne bo padam na ryj a wlasnie dzis mam zamiar gotowac obiad na 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

wróciłysmy od prababci - ale się ucieszyła!!!

Teraz młoda dosypia w gondolce a ja gotuje makaron do zupy ktora na szczescie została z wczoraj. jeszcze nalesniki na szybko i obiad bedzie - byle jaki ale bedzie. Dobrze ze JUlka jada w szkole....

Chrzest zamowiony na 11 kwietnia. jakies glupie zwyczaje u nas panuja bo kazali nam w sobote 10 przyjsc wieczorem na jakies nauki razem z chrzestnymi. Chyba sie zdziwia bo nie mam zamiaru ani śmiałosci chrzestnej sugerowac ze ma przyjechac dzien wcześniej!!! Nie bedzie jej i tyle! Przeciez chrztu mi z tego powodu nie odmowią!!!

Słonko dalej swieci - w słoncu jest ponad 20 stopni!!! 🤪
Czuc juz wiosne!! Hurra!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Hejka

wróciłysmy od prababci - ale się ucieszyła!!!

Teraz młoda dosypia w gondolce a ja gotuje makaron do zupy ktora na szczescie została z wczoraj. jeszcze nalesniki na szybko i obiad bedzie - byle jaki ale bedzie. Dobrze ze JUlka jada w szkole....

Chrzest zamowiony na 11 kwietnia. jakies glupie zwyczaje u nas panuja bo kazali nam w sobote 10 przyjsc wieczorem na jakies nauki razem z chrzestnymi. Chyba sie zdziwia bo nie mam zamiaru ani śmiałosci chrzestnej sugerowac ze ma przyjechac dzien wcześniej!!! Nie bedzie jej i tyle! Przeciez chrztu mi z tego powodu nie odmowią!!!

Słonko dalej swieci - w słoncu jest ponad 20 stopni!!! 🤪
Czuc juz wiosne!! Hurra!!!


Pinacolada u nas tak jest, i obowiazkowe to jest:P i wtedy trzeba dac księdzu papierek ze sie jest wyspowiadanym! a jak nie to dzien przed Cie spowiada.. czy jakos tak nie wiem bo ja mialam papierek. Bylam chrzestna 3lata temu. Wtedy ksiądx zapoznaje sie z wami.. i wam kazania prawi jacy macie być.. mi truł dupe ze mam chrzesniaka do kosciola brac i czytac mu biblie 😁 a jak chrzestna nie przyjedzie, to on bedzie myslalam ze sobie olewa i sie nie nadaje i wtedy bedzie robil pod górke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie!
Jej o obiedzie to ja dawno zapomniałam że coś takiego istnieje 🙂 Ostatnimi czasy odzywiam się tak że spodnie które kupiła tydzien temu leca mi z tyłka;/
Mam pytanie do mamus karmiących piersią. Karmicie z jednej czy z dwóch naraz?? Bo ja czasem tak, czasem tak i nie wiem czy to dobrze. A i jakie jest Wasze menu?? BO ja kurcze nie wiem czy Piotruś ma to uczulenie na białko czy nie i odstawiałm wszystko. Chociaż mleko modyfikowane zostało a krostki się nie powiększyły więc moze to uczulenie na wędliny?? Ja już zwariowałam. Boje się wprowadzać cokolwiek bo nie wiem na co jest uczulony;/ Pierdolca można dostać..
A co co chrztu to my chrzcimy albo w ostatnią niedziele kwietnia albo w pierwsza maja bo tak będziemy w Polsce. Szkoda bo chciałam na świeta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - moze ma na cos innego alergie! najlepiej bo wlansie moja chyba dostala tez tej cholernej skazy białkowej! wrr ma policzki i brode wysypaną(zaczyna sie tak jak u mojej siostrzenicy 😞) potem pokazały sie jej miedzy fałdkami a potem na nadgarstkach a jak nauczyla sie drapac to byly tylko gorzej.. I po tych jajkach wyskoczylo młodej tego wiecej na buzce.. i to takie krosteczki czerwone a pod wieczor to nawet takie placki czerwone miała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po spacaerku 2 godz pieknie dzis jest na dworze 🙂

teraz sobie pije kawke zbozowa i jest git ja właśnie dziś na obiead chyba nie zrobie nic 🙂 🤪 a co raz moge 🙂nie mam siły i mam okres wszystko mnie boli wiec mam wystarczająco dużo wymówek 🙂
Jagódka moja Nadunia jest na butli i cycu robi kupki raz dziennie ale położna mi mowiła że dziecko może robic od kilku kupek dziennie do jednej na 2 dni i to jest normalne 🙂 jesli sie przejmujesz to zapytaj lekarza ale myśle że wszystko jest ok 🙂 oj Jagódka ja widze że u Ciebiee zaczyna sie dziać coś niedobrego czy ty czasem nie wpadasz powoli w depresje poporodową jeśli tak to porozmawiaj z kimś może maz Ci pomoże, jesteś bardzo zdenerwowana widać to po Twoich wypowiedziach, nie denerwuj sie tak bo na Ksawcia też to działa- słoneczko powiedz męzowi żeby jeden dzien albo popołudnie zająl sie synkiem a Ty zrób cos dla siebie solarium basen spacer kosmetyczka coś co lubisz odpręż sie i odpocznij a bedzie dobrze 🙂 bużka od nas dla Ciebie i wiecej uśmiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
witam mamusie!

Mam pytanie do mamus karmiących piersią. Karmicie z jednej czy z dwóch naraz?? Bo ja czasem tak, czasem tak i nie wiem czy to dobrze. A i jakie jest Wasze menu?? BO ja kurcze nie wiem czy Piotruś ma to uczulenie na białko czy nie i odstawiałm wszystko. Chociaż mleko modyfikowane zostało a krostki się nie powiększyły więc moze to uczulenie na wędliny?? Ja już zwariowałam. Boje się wprowadzać cokolwiek bo nie wiem na co jest uczulony;/ Pierdolca można dostać..


Ja karmię raz z jednej, a raz z dwóch, zależy ile mały chce jeść, jak mu starczy z jednej, to na jednej kończę, a jak nie, to daję mu drugą :P
Ja jem wszystko oprócz wzdymających rzeczy (jak groch fasola itp.) i cytrusów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak czytam o waszych obiadach, to ja mam chyba dobrze z tym Sebusiem... ja codziennie normalanie robię obiad rano, jak tata jest w pracy, a młody albo sobie leży i ogląda świat gadając sam do siebie, albo śpi...

A dziś w nocy, to zrobił mi niespodziankę...nakamiłam go o 20, o 22 tata go uśpił i spał do 2, zjadł i spał do 7.30 🤪 a potem to jeszcze tata go wziął i spałam do 10...ale się dziś wyspałam za wszech czasy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Syla - no to będzie rozpierducha i tyle!!! A wprawę mam!!
Kilkanaście lat temu wkur.... mnie jeden ksiądz to napisałam artykuł do miejscowej gazety i go przeniesli do innej parafii:P Zatem jak będą problemy to się znow coś napisze i już!


Dobre 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,my już po spacerku,byłyśmy 2h,jestem zmęczona bo dałam sobie ostre tempo marszowe ale warto.Tyłek chudnie:P Mieszczę się już we wszystkie spodnie sprzed ciąży,nawet rurki dobrze leżą 😉

Obiadek to ja mam codziennie,mój M pracuje fizycznie od rana do wieczora,więc muszę o niego dbać,byle czego jeść nie może:P a robię między czasie-jak Małgosia pozwoli albo śpi:P
Ja natomiast rano wciągnę jakieś płatki albo kanapeczkę i tak ciągnę do wieczora aż M wróci z pracy i zjemy razem obiadek 🙂

Maluda się wybudza po spacerku 🙂mam tylko nadzieję,że przeszło jej to ranne marudzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...