Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pinacolada ja tez daje przed jedzeniem i te 4 ml chętnie wcina i pózniej butla- ma naprawde pyszny antybiotyk.

zreszta ostatnio ma troche tych lekarstw:
2 razy dziennie 5 kropel żelaza- syf na maxa
2 razy 4 ml antybiotyku
4 razy 2 ml panadolu
2 razy lakcid
1 raz vigantol

a i czasem dochodzi espumisan

kurde jakbym chciała jej dac to co ma wziasc rano przu jednym karmieniu to bym miała niezły meksyk i mleka to już by nie chciala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kiedys do nas na forum zaglądneła Dorunia700, kurcze ale ma pecha- jej córeczka miała przeszczep skóry bo się poparzyła.

http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=37&func=view&id=250534&catid=7&limit=6&limitstart=6

biedne dzieciątko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Jagoda uwierz jazdy samochodem się nie zapomina.Wsiadaj w najbliższy weekend i pojeździj po Olkuszu zobaczysz wszystko sobie przypomnisz.DLa mnie jazda samochodem to nie tylko zbawienie bo nie wyobrażam sobie po Warszawie jeździć tramwajem ale też przyjemność wielka! jak wsiadłam po 3ms przerwy bo w ciąży zawans.nie jeździłam to myślałam ,że ocipieje z radości;-)



A ja jeździłam do dnia porodu! I w piatek urodziłam a w poniedziałek juz wsiadłam i pojechałam sama (do lekarza )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie wkurzyłam, mam iśc z Vanessą na kontrole bioderek czy ta pielucha coś pomaga i mam termin ustalony przez lekarkę na 18 marca ale trzeba sie zapisac dodatkowo w recepcji- lista jest od wczoraj ale nie mozna było sie dodzwonic bo odłożyli słuchawke a teraz wkońcu sie dodzwoniłam i juz nie ma miejsc 😠 bo tylko 10 dzieciaków może przyjąc 🤪
pani mi powiedziała ze sa 4 numery i ona jedna i ma prawo wybrac sobie któty akurat odbierze- no przecież ja rozedre jak tam wpadne 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po spacerku, Ksawciu nadal spi.

Ja jakos nigdy nie przepadalam za jazda samochodem i tata mnie zmusil do zrobienia prawka 😉 Tylko jak jeszcze mieszkalam z rodzicami to tylko ja w zasadzie jezdzilam a odkad mieszkam z moim M. to jezdzilam sporadycznie a od jakiegos roku w ogole. Moj M. boi sie mi dawac samochod :P


Dzisiaj ide do lekarza - w koncu z soba a nie z młodym [choc wiecej mam pytan dot. mlodego niz siebie 🙂 ]
Musze sie doprowadzic do porzadku takze uciekam

papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas dzis wieje i nie idziemy na spacerek 😞 W sumie to mi sie nie chce :P

Młoda zasnęła w salonie na sofie. Kaśka sprzata i sie tak niemiłosiernie tłucze ze mam ochote ja udusic! 😠 Powiedziałam ze młoda zasneła ale chyba nie zakumała ze wypadałoby być ciut ciszej. Nie chodzi mi o bezwzględna cisze ale mozna kilka rzeczy zrobic bez hałasu z ta sama skutecznoscia! Np zapalić światło nie waląc palcami w wyłacznik tylko najnormalniej w swiecie naciskajac go. Wtedy wydaje delikatne "klik" a nie "jeb" 😠 Mozna stawiajac wiaderko na podłodze rekoma spuscic ucho tak zeby nie zatłukło sie o wiadro! Mozna chodzic po mieszkaniu unoszac stopy a nie szurac tymi jeb.... pantoflami! 😠 Mozna zamykac drzwi do łazienki naciskając klamkę zamiast nimi trzaskać! 😠 Itp, itd....
Nie wiem czy wynika to z jej złośliwości (choc nie sądzę) czy tez z braku myslenia (bardziej prawdopodobne). Wrrrr.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał:
Właśnie!
Dziewczyny, chciałam Was zapytać, które z was są na macierzyńskim, czy wracacie do pracy, co zamierzacie zrobić z dzieciakami po macierzyńskim?

JA wracam po macierzyńskim... w piątek do mnie dzwonili się upewnić, że wrócę... A Sebuś bedzię z teściową..teściową am super, ale dla mnie to będzie ciężkie... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu do pracy to ja na razie nie muszę..nauczać mi się nie oplaca w państwówce bo śmieszna kasa ,nie narzekamy na finanse,a jak odchowam młodą trochę to chcę otworzyć własną działalnośc.Tak więc takiego problemu nie mam póki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
QRCZE, ale sie wkurzylam a mial byc taki mily wieczor [kupil tez browary i chcialam sie napic bo ostatniego pilam rok temu w podrozy poslubnej 😉 ] a ostatnio srednio co 2 dzien sie klocimy...


Kiedys ogladalam W MIESCIE KOBIET program dot. całowania sie malzenstw.
Czy Wy czesto sie calujecie z mezami?? tak w ciagu dnia i bez przyczyny? nie chodzi mi o cmokniecie tylko normalny glebszy 😉 pocalunek??
Wlasnie wniosek z tej rozmowy byl zajebiscie smutny ze malzenstwa sie nie caluja prawie wcale...ze calujemy sie namietnie tylko na poczatku zwiazku a potem to tylko jesli sie kochamy i tyle.


Kurcze a u mnie jest inaczej...całujemy się i to często..naszczęście:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Sebuś robi mi niespodzianki... dziś w nocy spał od 21 do 7 🤪 🤪 🤪 i nie budził się na karmienie... wczoraj spał od 21.30 do 6..zjadł i spał do 9 🙂 więc wysypiam się za wszech czasy :P

Byłam w poradni rehabilitacjnej i się pzreraziłam co Pani doktor robi z nim :P podnosiła g za ręce, za ogi, za nogę i rękę, przekręcała 🤪
ale powiedziała, że jest silny i zdrowy 🙂
i pokazała jak go przekręcać na brzuch, jak nosić i w ogóle, żeby się dobrze rozwijał...

I wiecie co...dziecko trzeba przekręcać z pleców na brzuch...a nie brać na ręce i samemu kłaść na brzuszek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
A u nas dzis wieje i nie idziemy na spacerek 😞 W sumie to mi sie nie chce :P

Młoda zasnęła w salonie na sofie. Kaśka sprzata i sie tak niemiłosiernie tłucze ze mam ochote ja udusic! 😠 Powiedziałam ze młoda zasneła ale chyba nie zakumała ze wypadałoby być ciut ciszej. Nie chodzi mi o bezwzględna cisze ale mozna kilka rzeczy zrobic bez hałasu z ta sama skutecznoscia! Np zapalić światło nie waląc palcami w wyłacznik tylko najnormalniej w swiecie naciskajac go. Wtedy wydaje delikatne "klik" a nie "jeb" 😠 Mozna stawiajac wiaderko na podłodze rekoma spuscic ucho tak zeby nie zatłukło sie o wiadro! Mozna chodzic po mieszkaniu unoszac stopy a nie szurac tymi jeb.... pantoflami! 😠 Mozna zamykac drzwi do łazienki naciskając klamkę zamiast nimi trzaskać! 😠 Itp, itd....
Nie wiem czy wynika to z jej złośliwości (choc nie sądzę) czy tez z braku myslenia (bardziej prawdopodobne). Wrrrr.....


może powinnaś jej powiedzieć wprost...dosłownie tak jak napisałaś :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
42 PRAWDY O ŻYCIU :-) nA POPRAWĘ HUMORU ;-)
1. Biała kredka - nierozwiązana zagadka dzieciństwa.

2. Bramki w sklepie - mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że

zapiszczą.

3. Babcie - pod blokiem mogą sterczeć dwie godziny, ale w tramwaju pięciu

minut nie ustoją.

4. Sprawiedliwość - jazda na rowerze pod wpływem alkoholu: 5 lat,

molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu.

5. Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek, by

rozpalić grilla.

6. Kiedyś będę tak bogaty, że jednorazówką będę golił się tylko raz.

7. Polsat - oglądasz sobie z rodzinką reklamy, a tu nagle film.

8. Polska - tutaj nawet kryzys się nie udał.

9. Bill Gates - okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy.

10. Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości członka wraz z

kręgosłupem.

11. Pan Mietek spod trójki nie ma nawet matury, a za piwo zreperuje prom

kosmiczny.

12. Leżakowanie w przedkoszlu - kiedyś kara, a teraz każdy chciałby te 2

h snu w ciągu dnia...

13. Mleko na gazie tylko czeka, aż się odwrócisz.

14. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty.

15. Łacina - jedyny język, w którym nawet "gówno" brzmi mądrze.

16. Nawet, jakby papier toaletowy miał 8 warstw, to i tak złożysz go na

pół.

17. A4 - jedyna płatna jednopasmówka na świecie.

18. Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja, jest

to, że się z nami nie kontaktują.

19. Tesco - nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pół

ceny.

20. Jerzy Dudek - przypuszczalnie najlepiej zarabiający kibic Realu

Madryt.

21. Jak Polacy uniknęli korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad!

22. Seks jest jak skok na bungee - dodaje adrenaliny, a gdy pęknie guma,

masz przerąbane.

23. Jeżeli trzeci dzień nie chce ci się pracować, to znaczy, że to już

środa.

24. Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.

25. Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobię ci loda. Azja: jak kupisz mi

loda, zrobię ci spodnie.

26. Chleb - zero marketingu, najwyższa sprzedaż.

27. Britney Spears: "Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć

nauczkę na przyszłość."

28. Egzamin - na korytarzu każdy wmawia ci, że nic nie umie.

29. Szacunek do nauczyciela - istnieje wtedy, gdy uczniowie po usłyszeniu

dzwonka pozwalają mu dokończyć wypowiedź.

30. Paradoks seksualny - seks można uprawiać od 15 roku życia, a oglądać

- od 18.

31. Okres i wypłata - jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma, to

znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał.

32. Paradoks Szymborskiej - dla testu napisała maturę, interpretując

swoje wiersze - i dostała 60%.

33. Studenci pierwszego roku - spieszmy się ich poznawać, tak szybko

odchodzą...

34. Gdy umrę, rozsypcie moje prochy pod Tesco - wtedy będzie mnie

odwiedzać co niedzielę.

35. Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być

nieszczęśliwym.

36. Mały palec u nogi powstał tylko po to, by boleśniej walnąć się o

szafkę.

37. Kanapka studencka - chleb posmarowany nożem.

38. Pieniądze z pierwszej komunii - do dziś nie wiesz, gdzie się

podziały.

39. Nimfomanka - kobieta, która pragnie seksu tak często jak przeciętny

mężczyzna.

40. Polska waluta - tylko tutaj złoty jest srebrny.

41. Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.

42. Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na 8. piętro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie! 🙂

po pierwszeJagoda tak się śmiałam z tego wywalania języka a dzis byłam u lekarza i mała ma strasznie czerwone gardęłko!! boli pewnie jak diabli 😞 😞 Zniejszenie apetytu w naszym wypadku było spowodowane zaczerwienionym gardełkiem.

A wiec tak dzis zaobserwowałam że mala rano świszczy! więc załatwiłam transport i pojechałam do lekarza~!
Mała ma zapalenie oskrzeli!! szok!! dostała jeszcze jakies wysypki na całym ciałku..
Pani doktor mówiła że pewnie przez infekcje! i słuchajcie ten kredyt Polowianiuk mówił mi że ona na policzkach ma potówki! 😠 a doktorka mi powiedziała że to jakies uczulenie że potówki wyskakują tam gdzie jest dziecku ciepło np na szyi a na polczkach przeciez nie jest jej ciepło!

Mała ma antybiotyk 2syropy cos na flore bakteryjną i za tydzien do kontroli 😞 buu jak bedzie zdrowa to szczepieni po 2tyg. Ehh bidulka moja męczy się.. krzyczy co chwilke o cycka i ma problemy z jedzeniem 😞 a nadomiar złego ja tez mam zawalone zatoki 😞 buuuu a nie moge lekarstw bo musiałabym dziecko odstawic od cycka.. jak nie urok to przemarszz! 😞 😞 Druga nocka z rzedu gdzie mała nie spala .. tzw. wstawała i wiercila sie całą noc.. ehh 😞 na dwór tez nie mozemy wychodzić.. mam nadzieje że po syropkach zacznie w koncu odkasływać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
Syla moze na noc wez ja doo siebie do łóżka,moja jest chora i śpi ze mna. mam jąna oku nawet przez sen 🙂
wiesz co nie bardzo.. bo ja sie w ogole nie wysypiam jak ona spi ze mna tzw jak jest jeszcze tata, biore ja rano jak tatus wychodzi do pracy. Ale ja mam kolyske i ona spi takjakby obok mnie bo sobie ja przysuwam. Wiec wszystko pod kontrola;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis Piotruś przeszedł samego siebie spał po spacerze jeszcze 2 godziny!! Nareszcie mogłam ugotować cos na obiad i ogarnąć mieszkanie. Ale by było fajnie gdyby tak było zawsze 😉 Ale znajac moje szczescie to po wczorajszym szczepieniu i jutro pewnie wszystko wroci do normy, czyli wszechobecne niespanie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 😉

Syla to bardzo nieciekawie z Nelcią,oby szybciutko wyzdrowiała,Ty zresztą też.

pinacolada to się uśmiałam,dobre dobre 🙃

A moja lalunia dziś mnie zaskakuje,wróciliśmy ze spacerku o 15.00 i spała dalej do 17.30 obudziła się zjadła,troszkę pogadała,walnęła kupę 🙂i znowu śpi-cały czas,a może jej coś jest?Wasze maluchy też mają czasem takie odchyły od normy 😉troszkę się obawiam nocki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
moja niunia dziś sie strasznie umęczyła bo nie poszla w dzień spać. Zwykle śpi na spacerze ale ma zaropiałe oczko to jej dziś nie brałam chyba z nią wczoraj zu padła po kąpieli.... mam nadzieje że dziś pośpi i odpocznie 🙂


ja młodą weranduję jak nie idziemy na spacer,zasypia po 5 minutach od otwarcia okna 🙂i śpiucha nawet 2 godzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...