Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam weekendowo! po wczorajszej pięknej pogodzie dziś deszcz i wietrzysko takie, że masakra!
wczoraj popołudniu jeszcze wyszliśmy na spacerek z tatusiem, wyszło tylko koło domku bo Agata jak zobaczyła huśtawki to nie było mowy o pójściu gdziekolwiek!
Majka ostatnimi czasy śpi superowo w nocy...jak zaśnie między 20 a 21 to śpi do 4-5, zje i śpi dalej do 8 z przerwą w międzyczasie na kupkę 🙃
Tylko dziś przy drugim karmieniu miała jakąś dziwną akcję - zaczęła tak normalnie płakać jak zawsze na jedzenie, jak przyłożyłam ją do cycka to nie mogła złapać sutka i krzyk w niebogłosy, ryk i zanoszenie, tylko chodzenie po pokoju i bujanie na chwilę uspokajało, a potem znów krzyk i krokodyle łzy! dopiero jak się zmęczyła płaczem to zaczęła jeść

mycloud dzięki za oklaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej ja nie zaglądała przez 2 dni a to wszystko przez piękną pogodę, nie- nie- nie -na spacery nie chodziłam, sprzedałam niuńkę siostrze, a sama wzięłam się za przedświąteczne porządki, już wszystko posprzątane, okna umyte, menu na chrzest zrobione, teraz tylko zakupy. co do Weroniki to ostatnio nie mam sił do niej, nie chce jeść pomemla z łaską do 70-80ml i dalej prężenie, kręcenie, nie pomaga przerwa na odbicie, już nie am do niej siły, zamiast jeść coraz więcej jest na odwrót 😠
ja nie wiem co to będzie jak będzie musiała zjadać 150!!!
poza tym cały mój plan dania się pokręcił i to mnie złości najbardziej 😠 niuńka wstaje teraz ok 9.00 zanim zje na siłę pierwsze śniadanko jest 10.00 trochę się pobawi i miałczy, idzie "spać" do łóżeczka na parę minut, potem ok 12.00 wpycham butlę, żeby w końcu wyjść na spacer, nadal wojna z jedzeniem jakieś 40 mi, zanim jej się odbije kolejne 30 min!!! zanim ją ubiorę to jet 1.00. aż mi się tych spacerów odechciewa na sama myśl, mimo pięknego słoneczka 😞
a było już tak wspaniale, o 12.00 już dawno spacerowałyśmy, przez to pokręcenie umyka nam jedno karmienie, więc to też mnie wnerwia bo je coraz mniej. nawet nie mam jak między przerwami dać jej pić bo nigdy nie chce, już sama nie wiem co robić.

a co do spania w łóżeczku to mnie szlag trafia pokima 30 min (walka ze smokiem- ja na prawdę nie wiem o co jej chodzi, jak tylko dam jej smoka od razu zamyka oczka, przyśnie na parę sekund i jej wypada bo zapomina chyba go ssać, rozbudza się z płaczem, zanim w nerwach załapie znów mija chyba 5 min i dalej przysypia na perę minut i tak w kółko) tak śpi teraz moje dziecko w łóżeczku), widać, że jest cholernie zmęczona a zasnąć nie może a ten smok zamiast jej pomóc tylko rozdrażnia a bez niego nie zaśnie wcale!!! jestem tak na nią wściekła że zdarza mi się krzyknąć na nią o co jej chodzi ☺️ ona płacze bo nie może zasnąc ja płaczę bo nie wiem o co jej chodzi, mam dość!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna u nas jest to już 4 dzień jak niunia tak śpi wcześniej nie pisałam nie chciałam zapeszyć 🙃

ja dziś sprzątam i czekam aż Agata pójdzie spać, żeby pomyć podłogi a ona dziś strajkuje, za żadne skarby nie chce zasnąć!
mój mąż mnie ostatnio zaskakuje co kilka dni dostaję wielki bukiet tulipanów a dziś dostałam jakiegoś takiego egzotycznego kwiatka, który niby nazywa się ginger!
no i dzięki kwaitkom mamy w domu wiosnę 😉 a wczoraj robiłam jeszcze styropianowe pisanki, później Wam wkleję fotki jak zrzucę zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam weekendowo!
Za oknem szaro,wieje i ogólnie do d...tak jak pisałam wczoraj prognoza się sprawdziła.
Dusia moja Małgorzatka też ładnie sypia od paru dni,wieczorem kąpiel i do łóżeczka i śpi 20,21-5,6 rano potem dostaje flachę i śpi jeszcze troszkę 🙂wierzę,że tak już zostanie.
katpio ja też czasem się złoszczę na lalunię bo nie wiem o co jej chodzi ale potem mam wyrzuty że na nią krzykłam,jestem zła na siebie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie to dziś mam dzień na nie,ryczeć mi się chce 😞
chrzciny za pasem a My nie mamy chrzestnego,dziś zadzwonił że ksiądz nie dał mu zaświadczenia-cholera wiedział o tym już 1,5 miesiąca temu a on dziś nas informuje o tym fakcie.Musimy na gwałt szukać teraz chrzestnego 😠termin ustalony,knajpa zamówiona i co,tylko płakać.Mam nadzieję,że wieczorkiem wpadnę z dobrymi wieściami.Idziemy teraz na krótki spacerek bo przestało padać i dyskretnie słonko wyszło zza chmurek:P
Do wieczorka drogie mamunie.
Musiałam komuś się wyżalić,Wy zawsze wysłuchacie i doradzicie 🙂
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kochane!!!!
my wczoraj bylismy u tego ordynatora, pierwsze jego pytanie [cytuje] "no i co - rzygal po nutramigenie?"...dziwny jest koleś ale wierze w jego doswiadczenie i wiedze.
Wszystkie badania krwi i moczu super, uszy - OK, gardelko, ok, to w buzi to nie plesniawki tylko takie jakby odciski - generalnie jedyna rzecza ktora mu dolega to niestety ten cholerny AZS.
Nie widzi powodu dla ktorego Ksawciu je mniej.
Poki co narazie przez tydzien prawie nic nie przybral na wadze 🤢
Na ta skore/wysypke przepisal masc - le zajebiscie droga wiec narazie sie powstrzymamy bo kazal nam isc do dermatologa dzieciego [poniewaz standardowe zabiegi Ksawciowi niestety nie pomagaja]. Pocieszyl mnie o tyle o ile mowiac ze wiekszosc dzieciakow wyrasta z AZSu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylismy cala rodzinka we trojke na spacerku 🙂 Troszke wialo ale co tam 🙂
W lesie znalezlismy wysypisko dokumentow ze wszystkimi danymi ludzi - adresy telefony, itd - pisma np. z kancelarii adwokackiej, windykacyjne itp, porobilismy foty i przeslemy do UM :P

Myslalam ze dzis moi panowie sami pojda ale musze sie pochwalic ze co prawda okna tak czarne ze nic nie widac [czy sa rolety czy nie to tak samo ciemno hehe] to rano bylam na zakupach swiateczno-weekendowych, ugotowalam obiadek [rolady schabowe i rosolek] i wyrobilam sie przez 12sta i moglam isc z chlopakami na na spacerek 🙂

Kupilam palemke i zamierzam jutro wytargac chlopakow do kosciola - w koncu musze zobaczyc jak Ksawciu zareaguje na organy i spiewy bo chrzest tuz tuz 🙂
Kupilam tez koszyczek - czas zaczac "hodowac" tradycje - dziecko patrzy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelam tez w koncu przygotowywac filmik [ten ktory Wy juz prawie wszystkie macie] 🙂 ale zrobie to nie w DVD maker'ze TYLKO W picassie - SUPER program! juz nawet sciagnelam muzyczke i szukam cytatow 😉 jak tylko zrobie to dam Wam linka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATPIO - czytajac Twojego ostatniego posta to Twoja corcia zachowuje sie z jedzeniem DOKLADNIE tak jak nasz !!!! identycznie! ja juz przez to mam jeden wielki tik nerwowy jak mam go nakarmic 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ledwo żyję

Wróciłsmy z Babskich Zakupów 😉 Kupiłysmy wszystko wg planów a nawet ciut więcej. Te nadprogramowe zakupy to oczywiście dla Lenki - adidaski, sandałki i czapusia :P

Młoda nie posłuchała mamusi i podobno była grzeczna jak aniołeczek 🙂 No cóż, tatuś będzie nadal żył w błędzie że macierzyństwo to taka prosta i przyjemna rzecz 😉

Zaraz zawozimu Julkę na urodziny do koleżanki z lat przedszkolnych (nadal utrzymują kontakt mimo że chodzą do róznych szkól) a sami pojedziemy na kawkę do znajomych a potem jeszcze odebrac Julkę .
Oj, umordujemy siebie i Lenę a jutro jeszcze mamy gości , którzy jeszcze nie widzieli najmłodszago członka rodziny 😲

Chyba zdrzemnę się chwilunie bo maleńka też śpi.

Do późnego wieczorka mamuśki, pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
misiamamy napisał:


justynko pytałam bo bardzo dobrze znam te tereny mam tam prawie całą rodzinę i sama spedzam tam kilka tygodni w roku jak byłam w ciąży to byłam tam ponad miesiąc nie dokładnie w Pionkach a w Garbatce letnisko ale to niedaleko do Pionek na rowerze jeździłam no nie w ciąży ale wogóle moim zdaniem to najwspanialsze miejsce na odpoczynek a świecie Puszcza Kozienicka i ten zapach lasu którego niema nigdzie na świecie 🙂 jade tam w lato na 2 lub 3 tygodnie 🙂


nie wiedziałam ze ktos tak dobrze zna te tereny 🙂A to faktze zapach z puszczy jest niesamowiny, w ogóle miasto w srodku lasu to jest niesamowite 🙂 moge wiedziec gdzie masz dokładnie rodzine? W Pionkach czy Garbatce?? Jak w Pionkach to na jakiej ulicy?? Moze znam 🙂




w Garbatce letnisko ale od 2 miesiecy kuzyn sie przeprowdził do Pionek ale jaka to ulica to nie wiem to są takie bloki 3 pietrowe nie jest to nowe budownictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże katpio jakbym czytała swoje słowa,mam ten sam problem z jedzeniem.Zje ok.100ml a już 20ml zawsze zostawi i zaczyna się krzyk,wyginanie.Nie wiem o co jej chodzi.Do tego jestem taka padnięta bo od wczoraj jest taki meksyk,że mała głowa.Zaczęło się wieczorem już nie chciała spać,zasnęła w nocy przy suszarce ,ale już o 4.00 nad ranem obudziła się i do tej pory nie śpi.Wypróbowane już wszystko,ze smoczkiem mam taką samą sytuację.Zaśnie na 15min wypadnie smoczek i się wybudza.Albo wybudzi ją porządny bąk.Byliśmy samochodem na przejażdżce a nóż widelec zaśnie,ale skąd chwile podrzemała i koniec.Teraz mąż poszedł z nią na spacer może jak nałapie powietrza to zaśnie.Jest nieznośna,widać,że powinna spać,ale nie!!!Trochę się pobawi i ryk.Ja już naprawdę nie mam siły.Musieliśmy zamówić na dziś kebaba bo nie było mowy o zrobieniu obiadu.

Dlaczego tak to wygląda,czemu dzieci czasem takie są skoro mają wszystkie potrzeby zaspokojone...?smuci mnie czasem takie macierzyństwo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wpadlam na chwilke zobaczyc co tam u Was 🙂
widze ze mamy ten sam problem...
Olaf ma tak z samo z jedzeniem 🤨 pierwsza polowa butelki czy tez 3/4 idzie bez problemu a pozniej zaczyna sie stekanie krecenie prezenie a czasem krzyknie raz i wtedy lapczywie lapie smoka i pije dalej 🤨 nie mam pojecia od czego to 😞
zmienilam butelki na tommee tippee i od wczoraj jest lepiej Wam powiem tzn wypija szybciej to mleczko i mam wrazenie ze nie denerwuje sie tak bardzo przy tym. Choc dzisiaj pod koniec picia bylo to samo ale zauwazylam tez ze wtedy puszcza baczki...
Moze jak juz jest jakas ilosc mleczka w zoladku to wtedy reszta sie popycha i stad te stekania? juz sama nie wiem od czego tak moze byc 😞
a do tego co noc od ok 3ciej jest stekanie i prezenie i tak jakby kupki nie mogl zrobic i w efekcie ok 7dmej rana zrobi i wtedy idzie spac...
kropelki dostaje kolek nie ma wogole...
Kochane jeszcze tylko max 2miesiace i bedzie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam już przedświątecznie 🙂 u nas wiatrzysko i zimno cały dzień..i ogólnie słabe ciśnienie 🙂
Michał dziś nie śpi już od 12:00 normalnie nie mogę wysprzątać,pościerać bo pluje smoka i płacz.Ani kołysanie,ani rączki ani nic nie pomoże dziś..taki marudny dziś jest strasznie...Mąż dzisiaj pojechał do sklepu i kupił Misiowi 186 sztuk pampersów i jak przyjechał położył te pampersy i do małego : "teraz możesz walić kupy ile wlezie!"a Michaś szczelił uśmieszek:laugh: tak się zaczeliśmy śmiać z niego :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże coo za zmiany 🤪 jak tu sie połapać! jakby nie Justyna to bym was nie znalazla! przeszukałam forum i nie widzialam naszego tematu.. jak ja tu bede zagladac wertowac na nowo ? wszystkie strony PARANOJA!

Wpadlam sie przywitac i lece dziewuszki na zakupy do CORK szybciutko bo na 16 jedziemy na msze do kosciolaa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niedzielnie 🙂 i palmowo 🙂

choć nie ma naszych wczorajszych wieczornych postów ważne, że jest nasz wątek bo rano próbowałam znaleźć go ...i nie było 😞
właśnie dlatego przeniosłem całe forum od zera, niestety ze stratą postów od 19:00 (wczoraj) do 12:00 (dziś). Wybrałem mniejsze zło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie 🙂 i palmowo 🙂

choć nie ma naszych wczorajszych wieczornych postów ważne, że jest nasz wątek bo rano próbowałam znaleźć go ...i nie było 😞
właśnie dlatego przeniosłem całe forum od zera, niestety ze stratą postów od 19:00 (wczoraj) do 12:00 (dziś). Wybrałem mniejsze zło.

Panie Administratorze jest problem z wyszukiwaniem naszych postów. Wcześniej bynajmniej ja wchodziłam na swój profil i ostatni napisany post, teraz nie ma takiej opcji? czy mozna to przywrócic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziołchy!
A ja zdałam sobie sprawę, że Admin (jako chyba jedyny facet) pewnie nie raz czyta nasze posty.
A my tu o sexiku często, o przygodach z naszymi intymnymi częściami ciała ( typu "murzyńskie cycki") 🤪 🤪 🤪.
Ale się chłopak naczytał 😜 🙃 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojojoj na szczęście nie miałam takich problemów jak wy z odnalezieniem forum 😜 ale jakież piekne to forum teraz 🤪 🤪tuz to szok 🤪 🤪
jak tam wasze pociechy??? mój synalek pobija rekordy w nierobieniu kupy 🤔 🤔 no ale zamioast do lekarza to wcinamy złociste jabłuszko...wcina aż mu się uszy trzęsa 🙂 🙂 mówię wam co za widok...no i kupa jest....
Pozdrawiamy PALMOWO 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...