Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziekuje dziewczyny za odpowiedz ja niestety nadal sie martwie bo kilkarazy dzienie próbuje dzwonic dzwonkiem i grzechotkami i reaguje naprawde rzadko co prawda kiedyś w desperacji jak przyszła juz pora karmienia a Nadia spała postanowiłam obudzic ja dwonkiem to tak sie zerwała że aż sie rozpłakała ale jak sie bawi to tak nie reaguje .... nie wiem co mam zrobic nie wiem czy tak może byc eh za duzo tego dzis na mojej glowie a za sms dziekuje zadzwonie tam i może sie kopsne do krakowa jak bedą mieli termin a w sobote jest tam czynne? to moj mąż spacerowałby z miśką a ja do fryzjera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!!
Chciałam Wam życzyć spokojnych i radonsych świąt 🙂 tak tradycyjnie... no i zdrowia dla maluszków, żeby nam szybko rosły 🙂

A tak w ogołe, to cudne są wasze maleństwa i już takie duże :]
SyLa1205: świetny ten album Neli 🙂 Słodziak z niej straszny 🙂 9muszę też swojej zalożyć :] taki album)

A tutaj Maja 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_____§§____________§§
____s§$$§__________§$$§
___§§$$$$§_________§$$$§
__§$$$_$$$§_______§$$$$§
_§$$$$_$$$$§_____§$$$$§
_§$$$§_§$$$$§___§$$$$§
__§§§___§$$$§§_§§$$$§
___$$____§$$$$_$$$$§___§§_§§
________§$_________$s_§§§♥§§§
_______§____@___@___§_§d§§§
_______§______()______§__$§§
_______§______///___§___§
________§____§§§____§____§
_______§§§§§_____§§§§§_§
_§§§__§_____§§§§§_____§__§§§
§$§$§_____§_______§__§__§$§$§
§$$$$§_____§_____§__§__§$$$$§
_§$$$$§____§_____§_§__§$$$$§
__§$$$$§§_§_______§§_§$$$$§
___§$$$$§___________§$$$$§
____§$$$$§_§§$$$§§_§$$$$§
______s§§§$$§§§§§$$$§§§s
♥¸.•*´*•.¸♥•.¸♥¸.•*´*.¸♥♥

Niech czas wielkanocny
utrzyma nasze marzenia w mocy
a wszystkie nasze życzenia
aby okazały się do spełnienia ...
aby nie zabrakło nam
wzajemnej życzliwości ...
abyśmy przez życie kroczyli
w ludzkiej godności
a niech symbol Boskiego Odrodzenia bedzie dla nas - celem do spełnienia.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Życzą Mamusie Listopadowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta Wielkanocne,
przesyłamy koszyk
pełen świątecznych
życzeń wielkanocnych
wplecionych pomiędzy
wiosenne kwiaty,
lukrowane babki,
kolorowe pisanki,
cukrowe baranki i bazie 🙂

Anita z Mezem i Synkiem Olafkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
dziekuje dziewczyny za odpowiedz ja niestety nadal sie martwie bo kilkarazy dzienie próbuje dzwonic dzwonkiem i grzechotkami i reaguje naprawde rzadko co prawda kiedyś w desperacji jak przyszła juz pora karmienia a Nadia spała postanowiłam obudzic ja dwonkiem to tak sie zerwała że aż sie rozpłakała ale jak sie bawi to tak nie reaguje .... nie wiem co mam zrobic nie wiem czy tak może byc eh za duzo tego dzis na mojej glowie a za sms dziekuje zadzwonie tam i może sie kopsne do krakowa jak bedą mieli termin a w sobote jest tam czynne? to moj mąż spacerowałby z miśką a ja do fryzjera



Tak , z tego co pamiętam to do 14-tej a w poniedziałki mają nieczynne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kochane


MISIAMAMY - nie martw sie kochana, nasze malenstwa sa jeszcze za male i chyba za duzo czasem od nich wymagamy 😉 poza tym, kazde dziecko rozwija sie po swojemu i czytalam ze przy dymanicznym rozwoju 4-5 mies wahniecia co do pewnych zachowac sa nawet ok miesiaca!i to co jedne dzieci potrafia w 4 mies inne beda sie uczyc w 5tym i to jest naturalne! ksawciu tez oczywiscie nie reaguje zawsze jak go wolam - dzis nawet specjalnie mu sie chowalam i pojawialam sie z zupelnie innej strony wolalam go i nic - czasem reaguje czasem nie - powodow jest cale mnostwo - jesli jest pojedzony, spiacy, zmeczony - gorzej reaguje i mysle ze to normalne 🙂
Buziaczki dla Ciebie i Nadusi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylismy dzis z koszyczkiem 🙂 potem na dlugim spacerku i synek zasnal dopiero w kosciele i spal 4 godziny 🙂 Dziwne zwyczaje tu w tym olkuszu ale ksiadz swieci pokarm tak hurtowo razem z ich wlascicielami - przebiega przez kosciol i kropi ta woda ale do naszego koszyczka nie wpadla nawet kropelka.. 🤢 My z mezusiem kupilismy sobie wate cukrowa na odpuscie :P i mielismy radoche przeogromna. Zrobilam obiadek, Ksawciu zjadl swój obiadek - 220 ml i piszczal o jeszcze ale mu juz nie dalismy bo balam sie ze zwymiotuje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Teraz biore sie za prasowanie a jutro caly dzien w krakowie - strasznie sie ciesze 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Ksawciu pierwszy raz z koszyczkiem 🙂 🙂 🙂 i tak sobie pomyslalam ze za rok to nasze dzieci same beda te koszyczki niosly!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪

[URL=http://img190.imageshack.us/i/040310113135.jpg/][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/2129/040310113135.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
[URL=http://img384.imageshack.us/i/040310124104.jpg/][IMG]http://img384.imageshack.us/img384/8769/040310124104.jpg[/IMG][/URL]


🤪 🤪JAgoda ja myślałam że to dym od Papierosa 😜 🤪 🤪 🤪Ale jajca 😉
a Wiesz że JA dziś Tadkowi mówiłam że za rok mały to sam koszyczek będzie niósł i nawet mówiłam że pewni w tym koszyczku same słodkości będą 🙂 😉nim się obejrzymy będziemy wspomniać to co tu dzisiaj pisałyśmy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - chcialam do Ciebie napisac na maila ale ciagle mi odrzucalo wysylanie :/
A przez forum narazie nie da sie pisac prv wiadomosci. Moze na nk spróbuje jak bede miala chwilke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane poświęcone 🙂
my właśnie dziś mieliśmy dwa koszyczki jeden prawdziwy drugi z plastykowymi jajkami i czekoladowym królikiem 🙃 najbardziej podobało się wrzucanie pieniążków do koszyczka dla księdza
Majka śpi czekamy aż się obudzi zje i jedziemy na spacerek nad morze powdychać jodu 🤪

Misiamamy a Nadia nie miała badanego słuchu w szpitalu?kochana nie martw się - tak małe dzieci nie zwracają jeszcze uwagi na dźwięki, potem będziesz jeszcze tęsknić do czasów jak nie budził ją każdy szelest i bedziesz na paluszkach spać żeby nie obudzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
DZIEWCZYNY MAM WAZNE PYTANIE DO MAM CÓREK[/B]

CO UWAZACIE NA TEMAT PRZEBIJANIA USZU????????? BO JA DZIS TOCZYLAM WOJNEE Z TESCIOWA ZE PRZEBIJE MAŁEJ USZY;/ A ONA ZE NIE ZE MAM JEJ DAC WYBOR W DOROSLOSCI?????????????//


SYLA nie mam poki co coreczki ale... jesli mam byc szczera to uwazam przebijanie uszu w takim wieku za zupelnie niepowazne i niepotrzebne. Malo tego kolczyki uwazam za niebezpieczne i nawet ja teraz zakladam kolczyki tylko na chwile bo sie boje ze Ksawciu machnie gdzies raczka czy nie daj Boze glowka i zahaczy i sie porani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i wiecie co przypomnialo mi sie jeszcze jedno - dzwonila moja przyjaciolka i jej Zosia [8 mies] ma od tygodnia biegunke i w zasadzie leci z niej zolta woda = jest odparzona, nie je i spadla z wagi w ciagu tych kilku dni prawie o 500 g! masakra jakas... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
DZIEWCZYNY MAM WAZNE PYTANIE DO MAM CÓREK[/B]

CO UWAZACIE NA TEMAT PRZEBIJANIA USZU????????? BO JA DZIS TOCZYLAM WOJNEE Z TESCIOWA ZE PRZEBIJE MAŁEJ USZY;/ A ONA ZE NIE ZE MAM JEJ DAC WYBOR W DOROSLOSCI?????????????//



Ja przebijam dzieciom uszy w gabinecie ale szczerze to nie lubie tego robic u az takich maluszków. Swojej Julce przebiłam jak miała roczek i ten wiek jest ok. Tak do ok 2-3 lat - zalezy od dziecka. Potem zazwyczaj trzeba odczekac do ok 6-7 lat kiedy to dziewczynka sama sie upomni. Juz tłumacze dlaczego. Malucha od 1-3 lat nie jest trudno unieruchomic przy przebijaniu a i zaraz po zabiegu zapominaja o bólu. Dzieci od 3-6 lat zazwyczaj panikuja jak cholera i jest to technicznie trudne do wykonania z punktu widzenia osoby przebijającej 😉 Zdarza sie ze wychodzi dziecko z 1 kolczykiem 😜 A jak dziewczynka juz bardzo chce byc damą i zmieniac kolczyki jak mama to ma zazwyczaj 6-7 lat i rozumie ze trzeba chwilkę "pocierpiec" .
Dla malenkich dzieci sa kolczyki z tzw. krótka igłą żeby sztyft nie wbijał sie za uszkiem. W sztyfcie jest specjalny rowe w który wchodzi zapinka - jest to zabezpieczenie zeby dziecko samo nie ściągnęło kolczyka.
Mnie osobiście nie podobjaą sie takie całkiem malutkie dzieci z kolczykami zwłaszcza jak są łyse 😜 dlatego z przebiciem uszu Lenie jeszcze poczekam - moze tez na 1 urodziny zrobię jej "prezent" 😉
Jak masz jakieś pytania "techniczne" to wal śmiało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
DZIEWCZYNY MAM WAZNE PYTANIE DO MAM CÓREK[/B]

CO UWAZACIE NA TEMAT PRZEBIJANIA USZU????????? BO JA DZIS TOCZYLAM WOJNEE Z TESCIOWA ZE PRZEBIJE MAŁEJ USZY;/ A ONA ZE NIE ZE MAM JEJ DAC WYBOR W DOROSLOSCI?????????????//


SYLA nie mam poki co coreczki ale... jesli mam byc szczera to uwazam przebijanie uszu w takim wieku za zupelnie niepowazne i niepotrzebne. Malo tego kolczyki uwazam za niebezpieczne i nawet ja teraz zakladam kolczyki tylko na chwile bo sie boje ze Ksawciu machnie gdzies raczka czy nie daj Boze glowka i zahaczy i sie porani.

Ja się zgadzam z Jagodą.
Dla mnie to bzdura przekłuwanie tak małym dzieciom uszu. Nawet kilkuletnim.
Po co to robić? Chyba tylko, żeby mamusia była dumna, że ma taką dziewuszkę.
Oczywiście, że można przekłuć, ale wtedy kiedy dziecko zacznie o to prosić.
Zawsze jak widzę malutką dziewczynkę z kolczykami to zastanawiam się po co rodzice to robią?
Przecież takie dziecko nie wie nawet co w tych uszach ma!
I możecie się ze mną nie zgadzać, ale dla mnie to bzdura i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
aa i wiecie co przypomnialo mi sie jeszcze jedno - dzwonila moja przyjaciolka i jej Zosia [8 mies] ma od tygodnia biegunke i w zasadzie leci z niej zolta woda = jest odparzona, nie je i spadla z wagi w ciagu tych kilku dni prawie o 500 g! masakra jakas... 🤢


o kurde, a szczepiła ją na rotawirusy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
DZIEWCZYNY MAM WAZNE PYTANIE DO MAM CÓREK[/B]

CO UWAZACIE NA TEMAT PRZEBIJANIA USZU????????? BO JA DZIS TOCZYLAM WOJNEE Z TESCIOWA ZE PRZEBIJE MAŁEJ USZY;/ A ONA ZE NIE ZE MAM JEJ DAC WYBOR W DOROSLOSCI?????????????//


SYLA nie mam poki co coreczki ale... jesli mam byc szczera to uwazam przebijanie uszu w takim wieku za zupelnie niepowazne i niepotrzebne. Malo tego kolczyki uwazam za niebezpieczne i nawet ja teraz zakladam kolczyki tylko na chwile bo sie boje ze Ksawciu machnie gdzies raczka czy nie daj Boze glowka i zahaczy i sie porani.

Ja się zgadzam z Jagodą.
Dla mnie to bzdura przekłuwanie tak małym dzieciom uszu. Nawet kilkuletnim.
Po co to robić? Chyba tylko, żeby mamusia była dumna, że ma taką dziewuszkę.
Oczywiście, że można przekłuć, ale wtedy kiedy dziecko zacznie o to prosić.
Zawsze jak widzę malutką dziewczynkę z kolczykami to zastanawiam się po co rodzice to robią?
Przecież takie dziecko nie wie nawet co w tych uszach ma!
I możecie się ze mną nie zgadzać, ale dla mnie to bzdura i tyle.



Aha, i jeszcze moim zdaniem napewno fajnym i miłym wydarzeniem dla większej dziewczynki (powiedzmy ok.6,7, lat, czy nawet 5) będzie właśnie zafunowanie z jakieś okazji, takiej "imprezy" jak przekłucie uszu 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...