Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Fotelik tutaj akurat nie widać czy jest bardziej płaski czy mniej,ale osobiście go widziałam i zaręczam,że jest bardziej płaski od fotelików typu Maxi Cosi. [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/wozek3.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda środek w gondolce tutaj akurat inny kolor wózka [img size=190]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/woz.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - no tak, nic dodac nic ujac 😉
Widzisz..ja sie ciesze ze zaczelismy ogladac wozki juz od poczatku ciazy. Teraz znamy wiekszosc tych drozszych i nie ma co ukrywac - placi sie za metke znowu...w mutsym caly zestaw z torba i spiworkiem wychodzil ok 3,5 tys i moi rodzice ktorzy nam kupuja wozek wiedzieli o tym i zaakceptowali cene. My jednak poszlismy po rozum do glowy i nie dalo sie ukryc faktu ze wozek w naszym przypadku za 1200 pln ma duzo wiecej zalet niz mutsy i jest lzejszy. Myslalam ze maż - mega gadzeciarz - bedzie krecil nosem bo dla niego dobre jest to co drogie 😉 - ale nie! tez przyznal racje no i tak kupujemy EMJOT TREECO:


http://www.allegro.pl/item725040339_treeco_gondola_spacerowka_fotelik_przesylka_0.html#gallery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj cały widok gondolki z regulowanym oparciem. [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/woz1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA i co dla nas wazne bo nie mamy KOMBIaka 🙂 stelaz sie szybko sklada i jest bardzo mały a co wiecej - sama gondola ktora zazwyczaj jest nieskladana i zajmuje miejsce - jest skladana harmonijkowo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja wlasnie chce cos w stylu jumpera tylko oczywiscie lzejszy,ale sam wyglad i funkcjonalnosc jest ok.
Lozeczko jak dla mnie musi byc ze szczebelkami.Teraz przy zakupie poscieli dla niemowlat mozna dokupic ochraniacze na boki,takze dziecko nie wsadzi nozki.A co do zabkow widzialam tez ochraniacze na brzegi-ok 20zl 🙂
Wracajac do wozkow nie wyobrazam sobie,zeby nie bylo gondoli. DLatego tez chce wozek 3funkcyjny,jak dziecko podrosnie zrobie z niego spacerowke.

DOwiedzialam sie wlasnie,ze wychodze dzis o 21 zamiast o 23 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po weekendzie!dziewczyny ale się wytańczyłam na weselisku a jak się na mnie wszyscy patrzyli, że z takim brzuchem na parkiecie faluje 😉 a co tam! mała chyba zadowolona bo spokojna i delikatnie mamę muskała 🙂

mycloud gratuluję córci!co do butelek to jeśli chcesz karmić piersią to nie będa na początku potrzebne 😉 na wszelki wypadek starczą 2 - 125ml, a te większe podaruj sobie na później-maleństwo nie da rady tyle wypić 🙂 smoczki weź 2, jeden na wszelki wypadek jak 2 wypadnie 🙂
justyna_malutka witamy w polsce 🙂
Celka witaj wśród nas! skoro lekarz przepisał Ci takie lekarstwa to nie powinny szkodzić maleństwu ale powiedz mu o kołataniu serca!
misiamamy walcz z tym katarzyskiem herbatka z cytrynka i miodzikiem!!
Jagoda trzymam kciuki za jutro tym razem będzie wszytsko ok!
Madziula z tym zakładaniem drugiej pieluchy to nie na rzadka kupę, ale na to żeby bioderka się dobrze rozwijały to się nazywa szerokiepieluchowanie i stosuje się wg zaleceń poradni preluksacyjnej nawet do 6miesiąca życia, na pampersa zakłada się 2 złożone tetrowe lub 1 flanelową.
co do mycia to początkowo nie używałam żadnej myjki, potem malutki frotowy ręczniczek i tez nivea
aallicee witamy wśród nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Czesc Kobitki,

Madziula - rety! pieluchy juz teraz i kosmetyki 🙂? jeszcze Ci sie przeterminuja! :P
Ja takie rzeczy to bede kupowac w grudniu.

Syla - ja tez sie nie zgadzam z brakiem gondoli i prostestuje! 🙂 tak mi żal tych malenstw wepchnietych do spacerówek że szok! wlasnie wczoraj w galerii widzialam tego mnostwo i wzrokiem zabijalam rodzicow. Dopoki dziecko nie siedzi samodzielnie nie mozna go wsadzac do spacerowki! ani do fotelika na dluzej! to nie jest dobre dla kregoslupa dziecka.
Moi znajomi wożą w gondoli dzieci do 5-6 mies i wcale dzieci nie protestuja.
Zimowe dzieci musza miec gondole dluzej moim zdaniem.
Podobnie kojce - w ogole jaka jest róznica miedzy kojcem a łóżeczkiem turysty/cznym??? bo to co pokazałaś syla do ł.turystyczne i jak sama nazwa wskazuje jest na tymczasowe wyjazdy itd. Tam nie ma sztywnego materaca i nie ma regulacji wysokosci takiej jak w tradycyjnych lozeczkach. A kojce sa jak dla mnie typowymi miejscami do zabaw a nie do spania.


Ja mam inne zdanie co do gondoli, a do spacerówki chce kupić specjalny twardy materacyk, że dziecko normalnie będzie na płasko jak w gondoli, więc dla mnie to samo.
Co do kojca(kojec a ł. turystyczne, to chyba to samo) a sa normalnie regulowane że dla noworodka jest wyżej. No takie własnie ma moja siostra i sobie dokupiła tylko twardy materacyk i jest super, maluszek sie bardzo cieszy 😉 bez materaca jest za miękkie ale tak to słuzy normalnie jako łóżeczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu co do pieluch to na początku stosowałam pampersy...podobno niektóre dzieci mają uczulenie na różnego rodzaju producentów, moja córa nie miała. Na początku stosowałam jeszcze pieluchy z biedronki Dada są tańsze a maleństwu nie robiło różnicy, za to rodzicom tak (finansową) potem przeszliśmy znów na pampersy ale te były mało pojemne na noc - córcia zawsze je przesikała i zmieniliśmy na huggies i do tej pory się ich trzymamy 🙂 choć mam nadzieję, że do momentu pojawienia się drugiego maleństwa ograniczymy do minimum pieluszki bo mała powoli zaczyna wołać na nocnik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda wiem że to za wcześnie na pieluchy ale byłam w sklepie i oglądałam artykuły dziecięce no i była przystępna cena (promocja) to sobie myślę że wezmę 🙂

KOJEC jest zdecydowanie lepszy od łóżeczka :
-kojec ma regulowaną wysokość (noworodek wysoko starsze dziecko nisko aby nie wypadło )
- ten kojec co ja podałam ma przewijak łóżeczko nie
- kojec ma kółka można go łatwo przesunąć
- ma przystępną cenę
- łóżeczko ma szczebelki gdy dziecko uczy się wstawać może się potłuc itp. a kojec jest materiałowy więc maluszkowi nic nie grozi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
JUSTYNA MALUTKA- JA MAM PYTANIE DO CIEBIE. TY BYŁAS PRYWATNIE NA WIZYCIE PO ZASWIADCZENIE ZE MOZESZ LATAC?(W MEDICUSIE U GP?) I CO PYTALI SIE CIEBIE O COKOLWIEK NA LOTNISKU? JAK WCZORAJ LECIAŁAŚ. MIALAS JUZ TA WIZYTE W 24TC? BO JA BEDE SZLA TYDZIEN WCZESNIEJ I BABKA W RECEPCJI MI POWIEDZIALA ZE LEKARZ MOZE TO POTRAKTOWAC JAKO WIZYTE PRYWATNA! ;/;/ I JUZ SAMA NIE WIE.. A IDE W SOBOTE DO LEKARZA W PONIEDZIALEK MAM LOT.. ? JAK TO WYGLADA? 🤔



Syla wiesz co ja sie z medicusa zapisałam do maternity wiec oprócz tych wizyt co mam rozpisane jest jeszcze 5 dodatkowych niepłatnych. Nie wiem jak to jest z Tobą dokładnie. Co do wizyty w 24 tygodniu to będę ją miała dopiero po powrocie, bo tak mi powiedział. Chce mi też zlecić jakieś badania ale to zobaczymy. A badanie wygląda standardowo. Mierzy Ci ciśnienie, sprawdza czy nie masz opuchniętych nóg, słucha serduszka i mierzy tętno. A na koniec jeszcze badanie moczu. I chyba to wszystko. Później dostajesz zaświadczenie że możesz lecieć i koniec. NA lotnisku o nic mnie nie pytali, nic nie musiałam pokazywać, ale lekarz mi powiedział, że jak będę wracać to najlepiej żebym tez miała takie zaświadczenie. Tak dla bezpieczeństwa mojego. No i to chyba wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia P- dziecko jak chce wstać to złapię się od góry za kojec i wstanie, ja chce napewno kojec z tego względu że własnie siostra mi nagadała że wnocy wstawała zeby dziecku noge wyciagnac ze szczebelków, bo wiadomo że ocharniaczy nie masz na około łóżeczka, i że dzieci były straszne potłuczone gdy uczyly sie wstawac a gdy juz umiały zaczeły rtosnąc zeby i zajadały się drewnem z łóżeczka hehe:P ale tez uważam ze takie łóżeczka drewniane są fajne. A ja dwóch nie kupie bo są zbędne:P

justyna malutka- hmm ja nie wiem o czym dokladnie piszesz, ja tez jestem w tym programie ale nie wiem nic o jakis dodatkowych wizytach hm.. a mam nadzieje ze jak przyjde tydzien wczesniej to nie bedzie jakiegoś halo.. bo jak juz mam zaplacic za wizyte to pojde do jakubowa gonekologa a nie internisty. Ja jak bede wracac to juz bede zmuszona miec zaświadczenie bo w wizerze po 24tc wymagaja a mozna latac do 34tygodnia. A jak przezyłas lot??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...