Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

CZESC KOCHANE

U NAS SLONKO U UPAL 🙂

Basia - Nesia cudowna! 🙂 ja Mlodego sadzam w tym krzeselku ale..ostatnio wyczytalam ze z ostatnich badan wynika ze wozki sklepowe sa brudniejsze od miejskich kibli 🤢 a moj od razu zaczyna ssac rurki w wozku 🤢

Pinacolada - ja sie nie maluje na codzien ☺️ kiedys tak, teraz tylko jak mam sie z kims spotkac 😜 i tak mnei tu nikt nie zna 😜 a potem jak sie pomaluje to Ksawciu ma wszedzie moj roz i drobinki brokatu i dlatego tez unikam makijazu na codzien. kamufluje sie czapkami przeroznymi albo okularami jak jest slonce hyhy 😉

My dzisiaj na spacerek z kolezanka Ksawcia z Ola. a potem na zakupy bo trzeba prezent kupic na sobotni chrzest.

Acha! i bede uzupelniac ksiazeczke zdrowia Ksawcia - wczoraj o tym rozmawialam z tym lekarzem i mowil zebym sobie sama wpisywala to co zauwaze w rozwoju no i mozna nanosic kolorowym pisakiem na przyklad wymiary na siatki centylowe ktore tam sa z tylu ksiazeczki. poza tym jestem zalogowana na siatkicentylowe.pl i tam wprowadzam wszystkie dane - i rzeczywiscie, mimo kiepskiego przyrostu w tym miesiacu lekarz mial racje - mlody jest przy 50 centylu 🙂

uciekam sie..dzis pomalowac 😉 bo jadymy do "centrum" paaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc mamuśki! My dzis pracowity dzionek. Najpierw z Piotruniem do lekarza sprawdzic czy wszystko ok bo cos ostatnio robi zielone kupki i nie wiem od czego, może od Polskiej wody bo nic innego zmienionego nie dostaje i jeszcze non stop trze oczka. Może coś na to poradzi. A później mamusia idzie do ginia po tabletki bo sie konczą 🙂 Jeszcze chciałam skoczyc na solarium ale nie wiem czy mi się dzis uda, a jak nie to jutro bo jakos na weselu trzeba wyglądać 🙂 Uciekam bo bąbel własnie usnął i trzeba sie położyć 🙂
Jagódka tak myślałam że zyrtec to na uczulenie 😉 Spoko nie bede Piotrusia faszerować skoro mu nic nie jest choć moze takie cos wyciszajace dla niego by sie przydało, bo on sie wycisza tylko na chwilkę jak robi kupękę a później to masakra jest 😉 A tak w ogóle to babcia kupiła mu grający nocnik ale nie może go używac bo mu wpada dupcia;/ Nic jeszcze troszke poczekamy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
apropo co pisalysciew cos o masci majerankowej, Ta masc stosujecie na katar? Bo nie wiem czy posta zgubilam czy nie zalapalam 🙂

Moniss masc majerankowa pozwala dziecku lepej oddychać jak ma katarek 🙂 Smaruje sie nią pod noskiem dzieciatka. Niestety mój Piotrus zaraz ją wciera w poduszke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
moniss77 napisał(a):
apropo co pisalysciew cos o masci majerankowej, Ta masc stosujecie na katar? Bo nie wiem czy posta zgubilam czy nie zalapalam 🙂

Moniss masc majerankowa pozwala dziecku lepej oddychać jak ma katarek 🙂 Smaruje sie nią pod noskiem dzieciatka. Niestety mój Piotrus zaraz ją wciera w poduszke 🙂


aa ok. dzieki Justys 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki
u nas jak zwykle pod górę młoda ma katar gigant i kaszle, mąż chory mnie bierze ale nie weźmie bo ktoś musi chodzić obok tych bidulków dajcie spokój jak dziecko chore to pikuś ale jak chłop chory ..............dajcie spokój gorzej niż dziecko za tydzień na wesele jedziemy w góry w trójkę pewnie się pobawimy 🤢 już to widze z młoda na rękach nie wiem jak to będzie 😲 byłam z Naduśką u chirurga z tymi piersiami i nie wytrzymałam i zrugałam ich no cholera dla mnie opis usg piersi powinien wyglądać np. w górnym lewym kwadrancie guz hormonalny wielkości 2mm i wtedy jak ide za 3 miesiące do lekarza i idziemy na usg to widze czy urósł czy nie a w moim usg cały opis to -zmiana hormonalna. no kurwica mnie chwyciła wtedy gdy tłumacze to tukowi ze tak powinno pisać a ona mi sie namieetnie pyta czy moim zdaniem urosło bo tam coś jest mówi czuje pod palcem 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😠 😠 😠 😠 😠no kurwa mać no nie usg mam w oczach i po chwili jak do niej doszło co jej powiedziałam i uwaga- pomyślała choć sama w to nie wierze- powiedziała no rzeczywiście usg nic nie wyjaśnie i opis jest niejasny 😠to ja pani dziecko skieruje do endokrynologa pierdole zamówie sobie wizyte u tego lekarza ale z młoda ide tam gdzie Kinga mi poleciła mam nadzieje że nie macie takich zmartwień jak ja nikomu nie życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w końcu sie oderwałam troche od tych ustaw..... bo zgłodniałam 😁 no ale byle do czawrtu i wtedy odpocznę 😁 żal mi ja Wiktoria sie bawi czy idzie na soacerek a ja siedze w pokoju zamknięta z korkami w uszach i czyta 🥴 no ale juz niedługo jej i sobie to wynagrodzę 🙃 🙃 a egzaminu pewnie i tak nie zdam 😁

wasze dzieci już jeżdżą w nowych fotelikach samochodwych czy jeszcze w tych 0-13 kg??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

my juz po długim spacerku - spotkałysmy na mieście moją siostre i Lenka sie rozpłakała na jej widok 🤪 Nie było mowy zeby poszła do niej na rece, płakała, wyciagała do mnie raczki i trzymała sie mnie kurczowo 🤢 Pierwszy raz cos takiego sie zdarzyło 😮 A jak zaszłysmy z aga do niej do biura to młoda poszła do obcej pani (kolezanki agi) na rece a do niej dalej nie chciała 🤢 Nie mam pojecia dlaczego ale siostrze było przykro 😞

Kupiłysmy znów drożdżówkę i zjadłysmy na spółkę 😉 a w zasadzie to jeszcze poczestowałysmy gołąbki 🙂 Od kilku dni to taki nasz rytuał 😉 Młodej się to bardzo podoba - jutro muszę wziąć aparat , zrobić troche zdjęć i nakręcić filmik na pamiątkę 🙂

Dzwoniła dzis babka z ogłoszenia w sprawie kupna mojego gabinetu i nawet cena jej nie przeraziła. ma sie odezwac i umówic na oglądanie 🤪 Ale byłoby super gdyby udało sie to sprzedac. Byłaby gotówka na rozkrecenie czegoś innego a ja zostawiłabym sobie najpotrzebniejszy sprzet i jezdziła popołudniami do moich stałych klientek do domciu - one będą happy a ja nie bede miec kosztów typu zus i czynsz, prad, tel stacjonarny czyli 3 tys miesiecznie !!!
Na poczatku pazdziernika przylatuje kuzynka z Hiszpani ze wzorami sukieneczek do chrztu i komunijnych, z namiarami na śliczne kocyki akrylowe i "takie cos" fajne do wózków spacerowych - gdyby chocby jeden z tematów wypalił to nie bedzie zle no i bede miec zajecie a o to chodzi 🙂

Dzis odczaiłam sie w mega wysoki obcas i troche bola mnie stopy ale co tam..... 😜

Dobra - lece poprasowac poki myszka spi a po obiadku spacerek nr2 🙂

pa,pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy - bedzie dobrze - uszy do góry. Moja Lenka własnie co wyzdrowiała z przeziebienia. Tez kaszlała i miała katar - trwało to dobre 2 tyg ale juz jest ok 🙂 No i tak jak Ci pisałam - ciąży niet wiec sie schlejemy 😁 A pani dr. Cyrul jest naprawde b.dobrym specjalista - warto poczekac te 4 tyg !!!!

Aalicee - moja jezdzi jeszcze w tym 0+ (ja mam do 14kg) ale w drugim aucie mamy fotelik po Julce 9-18 i tez w nim jezdzi . Trzymam kciuki za egzamin 😘

Basia - Nesia cudo ! A ochrona supermarketu nie zwracała Ci uwagi że nie wolno dziecka wsadzac do koszyka do środka ??? Bo pamietam jak Julka była mała to mi ktos zwrocił uwage i kazał przełożyc do "siodełka" 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):

Basia - Nesia cudo ! A ochrona supermarketu nie zwracała Ci uwagi że nie wolno dziecka wsadzac do koszyka do środka ??? Bo pamietam jak Julka była mała to mi ktos zwrocił uwage i kazał przełożyc do "siodełka" 🤢


na początku jeżdzi w siodełku, dopuki pierwszy produkt nie znajdzie się w koszyku bo wtedy zaczyna się ciekawość i wkładam ją do środka. Ochrona mi nigdy nie zwróciła uwagi a robie zakupy we wszystkiech hipermarketach. Zresztą szybko bym ich poprosiła o papierek potwierdzający ze niunia jest bezpieczna w siodełku, wystarczy by oberwała się ta tacka na której dziecko siedzi i wtedy leci na plecy prosto do wózka- właśnie dziś to obczaiłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!
u nas dziś piękna pogoda - normalnie LATO 😎
mam nadzieję, że tak samo będzie w weekend bo jedziemy do mojej mamy,w planach mam wizytę z dziewczynami na basenie, a przyjemniej będzie gdy będzie świeciło słoneczko.
Dziś był spacerek bez wózka bo skleroza nie boli - oddaliśmy samochód do mechanika a w środku został wózek 🤢 więc w jedna stronę Maja była w nosidełku a w drugą wracała u tatusia na barana 🤪
Biedaczysko moje kochane meczą ząbki - ślini się na potęgę i wkłada całe rączki do buzi no i jest strasznie marudna 🤢

Pinacolada a Lenka nie ściąga Ci kolczyków?bo Majka ma tak szybkie ręce, że ja nie noszę 🙃 a wczoraj mojej mamie w ułamek sekundy ściągnęła punkciki z uszu 😁
Justynka - Maja tez ma za małą pupkę na nocnik ale i tak ją sadzam bo łatwiej jej się robi kupkę - siła grawitacji pomaga 😁 zaraz wkleję zdj jak robi siusi na prawdziwy dorosły kibelek 🙂
Misiamamy obie jesteście mega dzielne i trzymam za Was kciuki żeby wszystko było ok 😘
a co do chorego chłopa to się z Tobą zgadzam w 200% mojego coś dziś zaczęło łapać i bidaczysko umiera, chyba mu katalog jesionek przyniosę bo bidak mi zejdzie z świata przez przeziębienie 😜
Aalicee Maja jeździ jeszcze w tym pierwszym foteliku ale już muszimy ją przesadzić bo się wygina jak guma żeby uzyskać lepszą dla siebie pozycję obserwatora 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co moje dziewczyny od małego sadzam na nocniku - no i Agata szybko się nauczyła, ale mam koleżankę, jej córeczka jest starsza od Agaty o 3 miesiące no i tez nie chodzi już w pieluszce tylko za żadne skarby nie zrobi kupy ani na nocnik ani na kibelek, czeka do wieczora aż Karolina założy jej pieluchę i wtedy robi kupę 🤢 próbowała już wszystkiego ale Ala sztywnieje gdy nadchodzi 'ten moment' i nie zrobi kupy.
dziś wymyśliłam że kupię jej jakąś kolorową podkładkę i taka ksiazke "Mała książka o kupie"
http://allegro.pl/mala-ksiazka-o-kupie-stalfelt-i1236651286.html

no i posadzę wszystkie 3w łazience to może coś pomoże 🤪

co o tym myślicie?może któraś z Was ma lepszy pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
jestem
😁


oooo 😘


tylko tez nikogo nie było to se poszłam 😉
niunia podła po wizycie u prababci wiec mam luz i allegro do dyspozycji 😁


a ja jak nie ma starszego dziecka to mam wcześniej wolne 🙂 🙃
🙃

prababcia pewnie zachwycona Nesią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorową porą 🙂

Dusia - pewnie ze ściaga tzn próbuje ściągnąć - juz coraz lepiej rozumie znaczenie słow "nie wolno" co zaraz bedziecie mogły zobaczyc na filmiku, który własnie zgrywam
Majunia na tronie wygląda jak prawdziwa królowa - powinna miec koszulke z napisem "królowa jest tylko jedna " 🤪

Justynka - ja dawałam 2 x 2 krople

Basia - masz święta rację z tym wózkiem i bezpieczenstwem siodełka

My bylismy na popołudniowym spacerku z niunia i tatusiem 🙂 Wstapilismy po drodze do nowo otwartej szkoły tanca zeby dowiedziec sie o zajecia dla Julki 🙂 A potem wzięło nas na pizze i pojechaliśmy tez do nowo otwartej pizzeri gdzie robia pizze w piecu opalanym drewnem i wzięliśmy na wynos - zrobilismy tym samym Julce niespodziankę 😉

Niunia wykąpana juz śpi, Julka odpytana z ang i historii uczy sie nowej piosenki (tym razem Michela Jacksona ) i zaraz wyganiam ja do mycia i spania 🙂 W koncu zapanuje cisza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Basia81 napisał(a):
jestem
😁


oooo 😘


tylko tez nikogo nie było to se poszłam 😉
niunia podła po wizycie u prababci wiec mam luz i allegro do dyspozycji 😁


a ja jak nie ma starszego dziecka to mam wcześniej wolne 🙂 🙃
🙃

prababcia pewnie zachwycona Nesią 🙂


Nesia puściła pawia na prababcie, przywaliła jej grzechotką, chciała ją ugryść i dała popis niezły, nie chciała zasnąc i wrzeszczała jak szalona a babcia i tak zachwycona moja córką.
U nas w rodzinie same chłopaki i tylko 2 prawnuczki ma :Karolinke i moją Nesiule.

jak wychodziłam to babcia mi mówi; oj daje ci popalić a jak weszłaś to wyglądała na aniołka 🤪 umie moje dziecko zaskakiwać no nie? 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...