Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

Cześć dziewczyny.
Ostatnio miałam straszny ból brzucha. Tak bardzo mnie bolało, że nie potrafiłam zdjąć bielizny do kąpieli. Następnego dnia miałam wizytę u lekarza i powiedziałam jemu o tym. Zapytał się mnie czy był to tylko jednorazowy ból i czy nastąpiły jakieś krwawienia. Faktycznie był to jednorazowy ból a krwawień dzięki Bogu nie było, ale mimo wszystko mam pewne obawy...

Powiedzcie mi czy Wy też miałyście takie ostre bóle brzucha i czy faktycznie jest wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mnie bolał brzuch właśnie tak w 8,9 tyg. ale chyba nie aż tak mocno. to był taki ból jak przed miesiączką. i musiałam leżeć, bo wtedy było mi lepiej. i trwał kilka godzin. szczególnie po pracy. macica się rozciąga. a taki jednorazowy, to pewnie też był skurcz macicy, może ból więzadeł macicy. jak teraz jest ok, to najważniejsze.

pozdrówki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie, na początku ciąży tak się zdarza, jeżeli boli tak jak na miesiączkę to może tak być przez kilka pierwszych tygodni, jak ból jest bardzo silny to weź rozkurczową NO-SPA, powinno pomóc a jest bezpieczna dla dzidziusia - też miałam zaleconą. Lekarz mówi że to normalne. Najważniejsze żeby temu bólowi nie towarzyszyło krwawienie wtedy niezwłocznie do szpitala bez czekania na następną wizytę u swojego lekarza prowadzącego. Jeżeli nie udzielił Ci wyczerpującej odpowiedzi to zmień lekarza - to dopiero początek ciąży więc możesz to zrobić bez problemu :-) Głowa do góry i myśl pozytywnie. Nie wolno się przemęczać na początku :-) Więc leż i odpoczywaj, nie dźwigaj ciężkich rzeczy i nie schylaj się bez ugiętych kolan. Miałam te problemy na początku ale minęły i teraz jest OK. Będzie dobrze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, ból brzucha praktycznie towarzyszy mi od początku ciąży(dlatego jestem na L4).Początkowe tygodnie wiązały się z bólem podobnym do miesiączki.Później jednak dołączyły skurcze i bóle krzyża.Obecnie jestem w 29 tyg.ciąży ,dolegliwości pojawiają kiedy zbyt dużo chodzę.Lekarka która mnie prowadzi nakazała leżenie ,co pomaga i oczywiście rozkurczowo nospe forte.Mówiła ,że pojawiać się one mogą kiedy powinna wystąpić fizjologiczna miesiączka ,kiedy macica się rozrasta ,a także kiedy mamusi "włączy się adhd" 😆 .Wspomnę iż przez pierwsze 6 miesięcy brałam dupfaston.Mimo ,że nie krwawiłam i tak byłam pełna obaw i strachu o mojego maluszka.Staram się zrelaksować i liczę kopnięcia słodkich stópek w moim brzyszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja równiez miewam czasem bóle brzucha jest to jednorazowe raz na pare dni. Silny ból dosłownie sciska od srodka , nie mozna sie ruszyc 🤨 mój gin powiedział, ze to skurcze. macica przygotowuje sie do skurczów porodowych i o ile nie są regularne to nie dzieje sie nic złego 🙂 Lecz jesli zdarzaja sie np. co pare minut czyli sa regularne biegiem do szpitala("biegiem" w przenosni 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na początku to normalne jeśli to nie silne bóle,macica zmienia położenie.mnie od paru dni boli brzusio zwłaszcza po dłuższym spacerku lub jak wstaje"czuje jak by mi miało wszystko wypaść "przy tym bólu czasem noga też boli.staram się nie dźwigać choć przy 17 miesiecznym urwisie nie bardzo się da 🙂ale wiem że musze uważać bo przed synkiem poroniłam ciążę...właśnie przez dźwiganie w pracy 😞więc uważajcie dziewczyny)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. ja też miałam takie bóle w dole brzucha początkiem ciąży, dość mocne i kilkakrotnie, bralam wtedy no-spę, kładłam się i przechodziło..lekarz mówił, że tak może być, jak tylko nie plamisz.


http://www.suwaczek.pl/" title="ciąża, urodziny - suwaczki na forum">
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brzusio bolal 14 tygodnia, ale lekarz mi powiedzial ze to jest normalne i zebym sie tym nie martwila. Moja siostra podczas ciazy miala straszne bole w pierwszysch dwoch miesiacach i dostala tabletki z hormonami.... Powiedzieli jej ze musi je brac zeby nie stracila dzidziusia. Po nich bol minal i wszystko bylo wpozadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ja na poczatku mialam silne bole po prawej stronie od pepka na granicy watroby myslalam ze to od watroby ale badania porobilam i wszystko bylo ok usg jamy brzusznej, na enzymy watrobowe i wszyscy sie dziwili co jest nie tak bo mocno mnie nawet kulo.
Wkoncu miesiaczka tez sie spozniala ponad tydzien wkurzylam sie zrobilam test i okazalo sie ze jestem w ciazy i wyszlo od czego byly te bole ale sa do zniesienia az tak mocnych jak tu nie ktore babeczki pisza nie mialam 🙂.
Lekkie typu takie jak by miesiaczka szla to tak ale one sa do zniesienia przynajmniej dla mnie zdazylam sie przyzwyczaic bo bole miesiaczkowe zawsze mialam tak mocne az pogotowie przyjezdzalo zeby dac zastrzyk w tylek rozkurczowy 🙂)
Ale mamy zniosa wszystko dla swoich malenstw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarz przepisał Aspargin. Rozlźnia on ścianki macicy i przez to tak bardzo nie boli mnie brzusio. Przed wizytą u lekarza miałam naprawdę mocne bóle tak, że nawet jak leżałam to mnie niesamowicie bolało, a teraz biorę te tabletki i mogę robić wszystko, a bóle pojawiają się lekkie i sporadycznie 🙂 Poprosiłam aby przepisał mi jeszcze nospe gdyby w szkole zxaczął mnie brzusio boleć ale jeszcze jej nie używałam 😁 Lekarz powiedział, że takie lekarstwa najlepiej brać sporadycznie i, że jak jest możliwść to najlepiej się położyć 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też na początku bolało przez dwa tygodnie, to były 12-13 tydz. 🤨 ale nie brałam żadnych leków, przechodziły same po jakieś niedługiej chwili 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie ja też mam brac ta nospe ale jej nie biore bo aż tak bardzo mnie nie boli no i ten kwas foliowy biore codziennie 1 tabletke. Mi lekarz wykrył tak ciaze ze poszłam z testami i zbadał mnie tylko nawet nie robił usg powiedział ze jest pewien na 99 procent poczym przepisał mi te leki a mnie to ciagle meczy czy napewno jestem bo czuje sie bardzo dobrze normalnie tak jak zawsze doradzcie mi dziewczyny 🙂


🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miii masz szcęście że tak dobrze się czujesz 🙂
Co do no-spy to mój lekarz powiedział że nie jest dobrze narażać dzidzię na skurcze. Nie mówił że jak coś poczuję to mam brać odrazu prochy, ale mówił żeby nie czekać za długo jak boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochana miii a wiec pociesze Cie... ja jak bylam w 9/10 tc jak sie dowiedzialam zrobilam dwa testy i poszlam do lekarza on nie zbadal mnie nie zalozyl karty ciazy nawet nie robikl usg nic... wiec tez nie bylam niczego pewna bo tez nie mialam zadnych doelgliwosci ani mdlosci itp nic idealnie sie czulam... taklze nie martw sie 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...