Skocz do zawartości

Dlaczego tak dużo przytyłam w ciąży ??? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam śliczne mamusie 🙂
mam pytanie przytyłam 15 kg jestem niska i drobna i byłam chudziutka przed zajsciem w ciaze ważyłam 45 kg a teraz 60 lekarz kazał mi zrobic krzywą cukrowa 75 g czy taki duży przyrost wagi może być spowodowany tym że mogę mieć cukrzyce cukrową? Odrzywiam się dobrze owoce zupy ograniczam słodkie w nocy nie jem więc się obawiam.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
witaj 🙂nie znam sie na tym ale mialam cukrzyce ciazowa bralam nawet insuline w sumie przytylam 11kg i nie tylam w zastraszajacym tempie wiec ciezko powiedziec,wyniki tak czy siak musisz zrobic jesli sie to potwierdzi wtedy w poradni diabetologicznej cie pokieruja tz.powiedza co jesc itd...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciąży pamiętaj nie jesć za dwóch tylko dla dwojga. To tylko 300 kalorii więcej dziennie. Odstaw słodycze fastfoody podjadanie i jedz zdrowe nie tłuste rzeczy (poza rybami te można jeść tłuste bo maja omega 3). Niestety w ciąży kształtuje sie metabolizm malucha więc jeśli nie chcesz żeby miał tendencje do tycia trzymaj sie racjonalnej diety. Ja jestem w 30 tygodniu, przytyłam 10 kg, jestem średniej budowy i mam tendencje do tycia więc bardzo uważam, bardziej dla dobra malucha niż siebie. Mądrzy twierdzą że w ciąży należy przytyć do 12 kg, dużo mniej lub więcej nie jest zdrowo. Tak więc jesteś jeszcze w normie 🙂 Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja na przełomie 31/31 tc przytyłam już 12 kg - z 58 do .........70 ! Jestem dość wysoka - mam 170 i w sumie tych 70 kg nie widać, ale przede mną jeszcze z 6-8 tygodni i w tym tempie to może być źle z wagą. Czytałam, że przy ocenie tego, czy nie przytyłaś za dużo trzeba wziąć pod uwagę BMI sprzed ciąży i jak jest poniżej 20 to dobrze jest utyć więcej niż 12 kg (pocieszam się), a poza tym jem normalnie (nie obżeram się) pilnując mniej więcej zasady 300-400 kcal dziennie więcej niż normalnie jadłam, a waga i tak idzie w górę dość szybko więc chyba się tego nie da zmienić i tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie masz się czym przejmować ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg waga wyjściowa tez była 45 kg i 160 wzrostu.wszystko 15 kg zeszło w miesiąc a następne 5 po pół roku. Teraz jestem w ciazy i mam 47 kg myślę ze będzie podobnie jak w pierwszej ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie masz się czym przejmować ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg waga wyjściowa tez była 45 kg i 160 wzrostu.wszystko 15 kg zeszło w miesiąc a następne 5 po pół roku. Teraz jestem w ciazy i mam 47 kg myślę ze będzie podobnie jak w pierwszej ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już przytyłam 10kg (25 tydzień)... ale lekarz mi powtarza za każdym razem, że przybieram wagę prawidłowo... przed ciążą ważyłam 64kg przy wzroście 175cm, teraz pierwszy raz w życiu przekroczyłam 70kg i mi ciężko 😁 nie trzymam się żadnej diety, nie liczę kalorii ani nic podobnego, po prostu jem normalnie, czasem może faktycznie częściej sięgam po owoce i jakiś batonik czy chrupki kukurydziane, ale nie są to jakieś wielkie ilości... więc chyba nie mam się czym przejmować 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
32/33 tc - waga 71 kg, czyli 13 kg do przodu...jak tak dalej będę tyła to niedługo będę się chyba turlać, a nie chodzić. Na poważnie to się boję o stawy, czy one wytrzymają taką mega wagę....mam nadzieję, że tak bo w sumie już bliżej niż dalej....a poza tym wyglądam jakbym miała sporą piłkę pod swetrem...jak dalej będzie mi w tym tempie waga skakać to za miesiąc będzie 75 kg.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...