Skocz do zawartości

przeziębienie w pierwszym trymestrze | Forum o ciąży


Agnieshka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, jestem w 7tc i jestem przeziębiona. Narazie tylko boli mnie gardło, nie mam kataru ani gorączki ale chyba dopiero się zaczyna. Czy przeziębienie we wczesnej ciąży może być niebezpieczne dla dziecka???
Czym się leczycie przy przeziębieniu? Poczekam jeszcze kilka dni zanim zapytam mojego gina o to przeziębienie. Teraz piję ciepłe herbatki z miodem i z cytryna i mleko z miodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz gdzes czytalam ze samo przeziebienie nie jest takie grozne bardziej grozne np sa antybiotyki i leki na nie...
ja poczatek ciazy mialam w listopadzie grudniu wiec chorowalam kilka razy i to powaznie leczylam sie tylko wickiem na gardlo mleko z czosnkiem albo zoltkiem itp nogi moczylam w wodzie z sola plukalam gardlo itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na poczatku ciazy bylam dwa razy chora i to dosc powaznie. Lekarz kazal mi brac wapno, oscillococcinum, i trzy razy dziennie po trzy tabletki rutinoscorbin, W razie goraczki apap.
Pilam do tego jszcze mleko z miodem i czosnkiem bllleee ochyda, ale chyba najbardziej pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM JA BYŁAM NA POCZATKU DWA RAZY POWAZNIE CHORA, PIERWSZY RAZ W 7 TYG [PIERWSZY ANTYBIOTYK KTÓRY NIC NIE POMÓG , POTEM W 10 ZAPALENIE OSKRZELI I KOLEJNY ANRTBIOTYK- BYŁAM LECZONA ANTYBITYKAMI KTÓRE NIE SĄ GROŹNE DLA ROZWIJAJĄCEGO SIE PŁODU -DZIEWCZYNY MAMAY XXI WIEK NIE PRZESADZAJCIE MEDYCYNA JEST TAK ROWINIETA I LEKARZE WIEDZA CO ROBIĄ LEPIEJ SIĘ WYLECZYĆ ANTYBIOTYKIEM NIŻ CHODOWAC ZARAZKI NIEWIADOMO ILE TO JEST BARDZIEJ GROŹNE -TAKZE MOJA RADA JAK CHORA TO MIGUSIEM DO LEKARZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również chorowałam na poczatku ciąży (grudzień) z polecenia pani doktor miałam leżeć , wygrzewac sie, pić gorące herbatki, jadłam maliny na wypocenie a na gardło nawet miałam tabletki do ssania...przeszło.O tabletki spytyaj w aptece, farmaceutka doradzi Ci które są bezpieczne w ciązy.
Najwazniejsze to dbać o siebie i nie dopuścić do grypska czy anginy...
Dużo zdrówka zycze!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też byłam niedawno przeziębiona,w aptece pani poradziła mi tantum verde na gardło i rzeczywiście pomogło.Potem przyszedł kaszel i tu wypróbowany mam syrop stodal brałam go chyba dwa dni i przeszło błyskawicznie.Najlepiej udać się do learza pierwszego kontaktu żeby osłuchał i nie przeniosło się to właśnie płuca czy oskrzela.A po za tym to tak jak mówisz mleczko z miodem,herbatki z sokiem malinowym i dużo wypoczywać 🙂 Zdrówka życzę Tobie i maleństwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam że samo przeziębienie nie jest groźne dla maleństwa, dopiero gorączka. Jak była przeziębiona to lekarka poleciła mi pić wapno, herbatki z malin, rutinoskorbin i Apap. Leki zawierające ibuprofen nie są wskazane. Najlepiej iść do lekarza pierwszego kontaktu. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieshka napisał:
Dziewczyny, jestem w 7tc i jestem przeziębiona. Narazie tylko boli mnie gardło, nie mam kataru ani gorączki ale chyba dopiero się zaczyna. Czy przeziębienie we wczesnej ciąży może być niebezpieczne dla dziecka???
Czym się leczycie przy przeziębieniu? Poczekam jeszcze kilka dni zanim zapytam mojego gina o to przeziębienie. Teraz piję ciepłe herbatki z miodem i z cytryna i mleko z miodem.


ja byłam również przeziębiona na samym początku...jadłam cztery razy dziennie po 1 ząbku czosnku i do tego lekarz kazał spożywać zwiększoną dawkę witaminy c oczywiście naturalnej : soki , owoce ... pomogło bardzo szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sabincia popieram ci pomsle ze ja tez bylam chora na poczatku ciazy stwierdzilam ze wyleze to i przejdziepotem jednak musialam isc do lekarza na nstepny dzien bo nei mailo to senu bylo gorzej, zwazyl mnei ile aktualnie waze i przepisal rutinoscorin 😁 i antybiotyk ale zemaialm go wzias cw ostatecznosci swteridzilam ze nie trzeba antybiotyku... a byl on pezpieczny dla plodu ale ja bylam glupia ze nie wzielam go bo potem z przenoszenia choroby nabawilam sie zapalania migdalow nie moglam jesc pic mowic kazdy lyk i kas to byl bol caly czas cos jadlam chodz nie maialm ochoty ale wiedzialm ze musze dla malej poszlam do lekarza i przepsial mi biparox antybiotyk w postaci inhalacji nie zagrazajacy plodowi .... wiec niczego nei nie bac do lekarza:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak ale wiadomo im mniej lekarstw tym lepiej

ja tez 3 razy byłam chora na poczatku ciazy
i na gardło polecam albo tantum verde do ssania albo HOMEOVOX - te lepsze, po 4 mi przeszło całkowicie zapalenie krtani 😉
na kaszel mi pomógł syrop w cebuli za pierwszym razem, pozniej juz piłam ziołowe do kupienia w aptece syrop na kaszel z babki lancetowatej
a tak poza tym to domowe sposoby 🙂 i za wszelka cene nie dopuszczac do goraczki 39 st bo to zagraza malenstwu a jak juz jest tak wysoka to do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh a ja miałam anginę zaraz na poczatku ciąży. Nawet wtedy nie wiedziałam że we mnie jest dzidziuś. Brałam antybiotyki i inne lekarstwa, dopiero jak wyzdrowiałam okazało się że jestem w ciązy 😉
Ale wszystko było w porządku tylko tętno dziecka dopiero lekarka wyczuła w 8 tygodniu;/
Teraz jest wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
Parę dni temu przeziębiłam się, brałam witaminy i ze 2 razy apap, bo strasznie mnie bolała głowa. Dołączył do tego kaszel, z którym nie mogłam sobie poradzić. Wysłałam narzeczonego o 2.25 w nocy do apteki po jakiś syrop na kaszel, i kupił mi stodal. Troche mi pomógł ten syrop, ale dzisiaj rano tak mnie zaatakował kaszel, dostałam chrypę, aż piszczał mi głos w wysokich tonach 🙂 Poszłam do lekarza bo zaniepokoiłam się, a lekarz osłuchał mnie, powiedział że nie ma się czym niepokoić, oskrzela i płuca czyste, migdałki też, i w żadnym wypadku antybiotyku mi nie przepisze, tylko mam się leczyć domowymi sposobami i wygrzewać się w łóżku 🙂 Ucieszyłam się z takiego podejścia, bo zależało mi na tym, żeby obeszło się bez antybiotyków, że nie chce mnie faszerować chemią. Wiadomo, jakby było to konieczne, to nie miałabym wyjścia. Mam nadzieję, że moje przeziębienie nie odbije się na zdrowiu maleństwa!!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...