Skocz do zawartości

witaminki | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
"Oto jest pytanie". Rodzina i znajomi nakazują nam jeść jak za dwoje ale to my same czujemy czego tak naprawde na potrzeba i jaką ilość możemy zjeść. Oczywiście w naszej diecie powinny znaleść się owoce i warzywa które pomagają dostarczyć naszemu maleństwu wszysztkie niezbędne składniki pomagające mu zdrowo rosnąć w naszych brzuszkach , nie nie absorbując tak dużej ilości związków mineralnych z naszego organizmu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
a ja tam jem wszystko na co mam ochotę no oczywiście poza tymi rzeczami, których mi nie wolno no bo jestem sero-negatywna jezeli chodzi o toxo. Robie sobie na wszelki wypadek co miesiące poziom IgM toxo. Ale nigdy nie byłam zwolennikiem surowego miesa 😁 oczywiście nie jem tez serów pleśniowych, ryb wedzonych, łososia , nie piję nieprzegotowanego mleka, no i myję dokładnie warzywa i owoce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam hemoglobinę w normie 12,5 g/dl, ale za to krwinek czerwonych mam za mało. więc też biorę żelazo (tardyferon) co dziennie po 1 tabl i elevit co 2 dni. anemia w ciąży często się zdarza, trzeba się "suplementować" niestety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaminki tzn. owoce i warzywa, cytrusy koniecznie myjcie przed obieraniem bo są nieźle zakonserwowane żeby się przechowały dłużej. Warzywa dozwolone wszystkie, cebula i czosnek też tylko ostrożnie bo są bardzo ciężko strawne i czasami na delikatny żołądek mogą zaszkodzić. A teściowej możecie mówić żeby to ona jadła za Was troje jak jest taka mądra. Przecież ile takie maleństwo potrzebuje kalorii?? Najważniejsze żeby to nie były puste kalorie np. czekolada, ale sama wiem że trudno sobie odmówić czasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam podobny problem - wszyscy twierdza, ze mam jesc za dwoje, nie dla dwojga. Ublowem strasznie na okresem ciazy - zima. Wszystko jest nadziane konserwantami.
Czasami az mnie odrzuca - nie przechodza mi przez gardlo warzywa i owoce.
Jednak zeby witaminek bylo dosc dla dwojga lykam je w tabletkach - Centrum dla kobiet ciezarnych.

Dobrze, ze chociaz pierwszy okres karmienia bedzie latem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

Ja miałam w 26 tygodniu po badaniach za mało potasu i małą anemię...brałam Kalipoz. A teraz w 36 tygodniu zrobiłam badania i są nadzwyczaj dobre 🙂.
Jedyne co teraz łykam to Prenatal...
A co do owoców, to w ogóle nie mam na nie ochoty, dosłownie zmuszam się do zjedzenia jabłka czy mandarynki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka235 ja tez cierpie na niska hemoglobine:/ 10,6-10,8 tyle wynosi zazwczyaj:/moja ginekolog zapisała sorbifer durules (zelazo), dodatkowo mam valvit m no i ostatnio doszły mi tabletki na cisnienie (dopegyt) nigdy nie brałam tylu leków co przez ciaza:/ ojjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie rację, dziewczyny-owoce nie smakują teraz tak jak w sezonie, ale jeśli bym znalazła gdziekolwiek teraz arbuza, chociaż naszprycowanego chemią obawiam się, że zjadłabym całego, bo mam taka straszną ochotę:/ Bardzo ważne, abyśmy pamiętały o uzupełnieniu diety w witaminki dla Kobiet w ciąży. Ja biorę Feminatal Metafolin + DHA.Miłego dnia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wspolczuje dziewczyny ze odrzuca was od owocow,chociaz to prawda ze zima jakosc owocow nie jest ta sama...,kazda z nas martwi sie zeby ich dostarczyc jak najwiecej dzidzi!Ja moglabym jesc tylko owoce!Na poczatku ciazy kiedy mialam straszne mdlosci i nie moglam patrzec na jedzenie przez pierwsze 3 miesiace owoce ratowaly mi zycie bo moglam je jesc w kazdych ilosciach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc! Ja to codziennie lubie jesc jablka i wyciskam sobie soczek z pomaranczy. Ogolnie nie ma nic co bym nie zjadla, jedyne mi szkoda, ze nie moge jesc szynki parmenskiej (toxoplazmoza), ale da sie wytrzymac. Codziennie rano przed sniadaniem zazywam witaminki "Centrum-materna".
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula8715 (21 tc.) jak znajdziesz arbuza to jednego prosze dla mnie albo nawet dwa 🤪 ja uwielbiam owocki ale macie racje smak nie ten o tej porze roku, w zieleniaku obok mojego domku maja truskawki piekne z wygladu i zapchu ale 22 zł za maluteńki koszyczek i wogóle to to smaku nie ma bleeee, a po winogronach zaraz mam zgage ☺️ ale nadrabiam marchewka i grejfrucikami:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj, lileczka90 🙂 Mozesz zmieniać witaminy, ja na początku ciąży również brałam Prenatal Classic, ale ze względu na dużą zawartość żelaza, musiałam odstawić, ponieważ występowały u mnie silne wymioty i nudności, ale Prenatal Classic jest zalecany szczególnie na początku ciąży ponieważ np. pomaga łagodzić nudności,a prenatal complex zawiera imbir, żurawinę i olejek miętowy,pozwalają one zminimalizować tak powszechne dolegliwości towarzyszące ciąży jak: problemy z trawieniem, czy nawracające dolegliwości ze strony układu moczowego.Na pewno nie zaszkodzi Ci ta zmiana. Ja biorę Feminatal Metafolin +Dha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...