Skocz do zawartości

witaminki | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 😉 Moja dieta baaardzo obfituje w owoce i warzywa. Przed ciążą lubiłam konkretne potrawy, jadłam dużo potraw mięsnych, teraz przy moich mdłościach owoce ratują mi życie. Nie mam ochoty na nic innego jak na coś lekkiego. Jak nigdy nie lubiłam selera ( czy to w zupie czy to w sałatce) teraz mogę go jeść prosto obranego 😉 Witaminki które przyjmuje to Prenatal. Biorę je wieczorem i od razu robi mi się strasznie niedobrze. nie wiem czy to z powodu tych witamin czy z powodu ciążowych mdłości. Przy kolejnej wizycie muszę się poradzić lekarza czy czasami nie powinnam wymienić ich na inne. Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ginekolog mi kazal od samego poczatku ciazy przyjmowac codziennie rano Multicentrum Materna i tak przez cala ciaze. Zadnych tez nudnosci nie mialam.
Jedyna rada dziewczyny na krwawiace dziasla przy szczotkowaniu (sprawdzilam po sobie a potem wyczytalam w ksiazce "W oczekiwaniu na dziecko" 😉, pijcie codziennie szklanke soku z cytryny, bo wit. C wzmacnia dziasla i jak od poczatku mialam ochote na soczki ani razu przy szczotkowaniu nie znalazlam kropli krwi na szczoteczce 😉
Pozdrawiam wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJJ!!!Ja na temat witaminek mogłabym pisać i pisac.A więc przez pierwsze 12 tygodni brałam tylko kwas foliowy,zero mdłości ,nudnosci i innych objawów ciąży,wszystko w konsultacjii z lekarzem.Potem zaczęłam Feminatal M,i zaczęło się ogólne osłabienie,brak apetytu itd. 🥴 Zapytałam lekarza to powiedział >uroki ciąży.Trochę mnie to zdziwilo ,bo to właśnie drugi trymestr jest podobno najlepszy dla mamusi.Skonczyło mi się opakowanie i los tak chciał,że akurat w dzień przed moim wylotem do Irlandii w aptece skończył się Feminatal i musiałam kupic sobie zapas witamin ,bo już raczej nie polece do Polski,a tutejszym jakoś mało ufam lekom.i wtedy wspaniała pani farmaceutka poleciła mi w zamian inne witaminki ,pytając czy może powinnam spróbowć witamin,które nie zawierają jodu ,bo w tamtych był i możliwe że go nie przyswajam.Od dwóch tygodni biore FALVIT i wspaniałe samopoczucie wróciło.mnie zmiana wyszła na dobre. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm...ja też brałam falvit ale w pierwszej ciąży.teraz i wczesniej prenatal classic .noi od kąd biorę prenatal inaczej znoszę ciąże.samopoczucie inne no i gór już nie przenosze....nic mi się nie chce.a przy pierwszej było inaczej.ciekawe czy to ma jakieś znaczenie odnośnie witamin jakie przyjmujemy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny doradzcie cos, ja pzrez cała ciąże biore PRENATAL COMPLEX, ale teraz jakis deficyt w aptekach i nigdzie nie moge go dostac. Konczy mi sie za dwa dni. Moze polecicie cos wzamian. zostało mi juz nieduzo do konca, bo termin na 3 marzec mam, a potem przydadza sie witanminki dla kobiet karmiących, i nie wiem co kupic zastępczego?? co wy myslicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja biore feminatal...
dla kobiet bodajze do 12 tc to feminatal 800
dla kobiet po 12tc feminatal 400 chyba i to tez jest dla karmiacych juz
a ogolnie ca cala ciaze i okres laktacji to feminatal poprostu ...wszedzie w szpitalu sa ulotki tego jakies reklamy a sam doktor mi je zapisal ja polecam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku ciąży miałam mdłości i zaparcia, teraz już jest ok, tylko czasami brzusio mnie pobolewa, ale to na pewno normalne, lekarz mi powiedział że mogę zażywać no-spę ale wole nie faszerować się aż takimi tabletkami.. a tak to zażywam falvit i dodatkowo żelazo ale to tylko żebym miała więcej czerwonych krwinek.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przy synku brałam prenatal classic ipodczas karmienia również..teraz też biore prenatal classic ale lekarz powiedział że jak sie skończy to żeby kupić prenatal dha.i nic poza tym.nawet foliku nie brałam przy tej ciąży.a we wcześniejszych tak.ciekawe czemu?a z tym prenatalem to myśle że po prostu jest to nowość i może między tymi rodzajami jestjakaś mała różnica w różnorodnością witamin....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pani w mojej aptece internetowej poleciła mi mailowo wzamian Vitrum prevital forte, feminatal N lub Centrum Materna. Co Wy o tym sądzicie?? Stosowałyscie cos z tego?? Patrzyłam ze ten Vitrum jest całkiem niedrogi, 100tabl ok 35zł w mojej aptece i sie po jednej dziennie bierze, bo ta reszta np centrum materna to drogo wychodzi, w promocji ok 60zł jest za 90tabl.
Moze stosowałyscie to powiecie co lepsze, tylko ze jak to ocenic co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie co do witaminek!!!mój lekarz zalecił mi branie prenatalu dha od samego poczatku.ale ze nie było w aptece,kupiłam classic.miesiąc temu jak u niego byłam powiedział że jak mi sie skonczą witaminki abym brałam dha.dzis jak powiedziałam ze biore nadal classic(bo kupiłam wieksze opakowanie)powiedział że mogą być te!!wiec co jest grane...zaleca droższe pomimo tego że mogą być inne.albo ma sklerozę i nie pamieta co zaleca a z odczytaniem swojego pisma w karcie pewnie tez ma problem! 🙂.w sumie to on już jest starej daty i wszystko możliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest z lekarzem :laugh: no ale też ma dużo pacjentek i nie pamięta co jakiej przepisuje :laugh: oj ja biorę valvit30 tab 16zł.. moja siostra też je brała.
lekarz przeważnie te droższe przepisuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...