Skocz do zawartości

Zagraniczne mamusie.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Paulisia, jest nas tu sporo z zagranicy, był juz gdzieś podobny wątek. Ja mieszkam w Chorwacji i tu opieka jest dobra, co miesiąc wizyty u gin i USG. Oczywiście w razie czego można dzwonić i się pytać. Jak u Ciebie i gdzie wyemigrowałaś?
Pozdrawiam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ohh jak milo ze ktos sie odezwal..ja jestem w Irlandii..co z tego ze opieka za darmo jak ciaze "prowadzi" lekarz rodzinny ..zero badan ginekologicznych ..chyba ze cos powaznego by sie dzialo..usg to tylko 2-3 w czasie calej ciazy..jedyna co robia to badaja cisnienie..co i sama robie w domu ..ogladaja probke moczu czy czysty..a jakby cos sie dzialo to musze jechac do szpitala na wlasna reke 60 km...dzis po raz pierwszy od poczatku ciazy leze plackiem..brzusio kluje..panika totalna a co za tym idzie i humor kiepski.. 😞 pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 napisał:
ohh jak milo ze ktos sie odezwal..ja jestem w Irlandii..co z tego ze opieka za darmo jak ciaze "prowadzi" lekarz rodzinny ..zero badan ginekologicznych ..chyba ze cos powaznego by sie dzialo..usg to tylko 2-3 w czasie calej ciazy..jedyna co robia to badaja cisnienie..co i sama robie w domu ..ogladaja probke moczu czy czysty..a jakby cos sie dzialo to musze jechac do szpitala na wlasna reke 60 km...dzis po raz pierwszy od poczatku ciazy leze plackiem..brzusio kluje..panika totalna a co za tym idzie i humor kiepski.. 😞 pozdrawiam 😘


Hej Palusia 😉 Ja tez jestem w Irlandii. Jeszcze nie byłam u zadnego lekarza w ogole to nie wiem od czego mam zacząc. Mam poczatek a o ciazy dowiedzialam sie w Pl i nie mialam robionych zadnych badan. Ale lekarz moj ginekologo napisal mi o jakie badanie mam sie tutaj starac mowil ze to jest najwazniejsze, a ponoc za wszystkie badania sie placi?
A nie martw sie dzidzia daje C porpstu znac o sobie zobaczysz wszystko bedzie dobrze 😉 pozdrawiam i czekam na odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam, że opieka ciężarnych na wyspach jest strasznie kiepska, to pewnie też zależy na jakiego lekarza trafiłaś. Cóż ja też mam kawałek do szpitala (jedynego), jakie 40km ale mam na szczęcie pod nosem teciów, którzy w razie czego zawiozą bo mój mążpływa i w tej chwili nie ma go w domu. Gdzie Cie kłuje brzuch, miałaś już tak wcześniej, czy boli Cię dodatkowo kręgosłup?
Mnie dzisiaj też jakoś brzuszek pobolewa a wczoraj jakby mnie prąd kopał co 5 min w pachwinę ale juz to przeszło.
Szla na początku zawsze się robi badanie krwi i moczu+ USG, żeby potwierdzić ciąże, ale czasem robią dopieor po 8/9 tc.Zgłoś się do ogólnego i zapytaj o te badania, na pewno da Ci skierowanie i pokieruje co dalej.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205..z ciekawosci zapytam w jakiej czesc irlandii jestes?..powinnas isc do przychodni..tam do jakiegokolwiek lekarza..pierwszym razem(mowie to z wlasnego przykladu)zrobi Ci test ciazowy haha:cheer 😞oni sa zajeb***i)..a nastepnie zaproponuje szpital..gdy wybierzesz da Ci list..wyslesz go do szpitala i oczekuj na zaproszenie na usg(okolo3m-ca)..wysle Cie do pielegniarki a ta zbada:krew,cisnienie,wage..i kaze Ci przyjsc za miesiac..WIOLKO-na poczatku bolaly mnie wiezadla..czasem krzyz..ale wyniki mialam caly czas dobre..te ostatnie dni kluje mnie tak ponizej pepka..wyobraznia a raczej panika "uklada mi filmy"-wyrostek,odklejenie kosmowki lub lozyska..ale nie plamie..moze tak ma byc..tymbardziej ze mam tylozgiecie macicy..a ja myslalam ze w 2 trymestrze wszystkie dolegliwosci mina..ahh uroki macierzynstwa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,ja obecnie mieszkam na Walii a dokładnie w Swansea 🙂 opieka niestety jest beznadziejna 😞 nacięłam się już w zeszłym roku jak poroniłam i odesłali mnie do domu z tabletkami przeciwbólowymi 😞 załamka totalna.No ale jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to zaraz jechałam do Polski i tam przesiedziałam najgorszy czas do 10 tyg ze spokojem,porobiłam badania i usg 🙂 i spokojnie wróciłam tutaj,no a teraz za dwa tygodnie mam ostatnie Usg i dalej do końca ciąży już nic,jeszcze jedno badanie krwi w 28 tyg i też koniec,chyba że będzie się coś działo,ale mam nadzieję że nie będzie 🙂 no jedyne co to mocz i ciśnienie badają na każdej wizycie,dobre cokolwiek.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wzielam nospe i leze..ale i tak czasem zakluje jakby ktos noz wbil..zamiast cieszyc sie ciaza to ja na oddziale psychiatrycznym wyladuje 🤪 😉 moze i dobrze ze nie jestem w Polsce bo bym chyba pod gabinetem gina namiot rozstawila 🙂 ..ale ta troska to z milosci do mojego malenstwa..strach o niego..same rozumiecie 🥴 Gosiu przepraszam ze poruszam ten trudny dla Ciebie temat ale co bylo przyczyna utraty dzidzi?i w ktorym tyg?..gratuluje dzielnosci i odwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamiętaj żeby jak najmniej się denerwować i panikować gdyż dzidzia odbiera i czuje to co My,a stres i nerwy nie są dobrym bodzcem 🤨


Co do mojego poronienia,to do końca nie wiem co było przyczyną,tutaj mi powiedzieli że to było samoistne poronienie,powiedzieli mi również że płód mógł mieć jakąś wadę i mój organizm odrzucił Maleństwo jak zarazek,ach te ich podejście,szkoda gadać,byłam załamana,miałam pretensje do siebie że nic nie zrobiłam bo mogłam do Polski lecieć,ale już teraz się pogodziłam z tym i teraz od razu uciekałam stąd 🙂 poroniłam według polskiego-mojego lekarza w 8-9 tydz,a według angielskiego heheh w 4 tyg,szkoda gadać,pierwsze bardziej prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Ja mieszkam w Wiedniu i musze powiedziec, ze opieka jest tutaj naprawde fantastyczna. W domu zrobiłam test-wyszedł pozytywny więc poszłam do lekarza i od razu zrobił mi usg, dał skierowanie na morfologie i mocz, zmierzył, zbadał i wypytał o wszystkie przebyte choroby.
Kolejnym razem jak poszłam -juz z wynikami to zaproponował mi 3 dobre szpitale (najlepsze i najbliższe mojego miejsca zamieszkania) i po obejrzeniu sal porodowych już w 10 tyg zapisałam sie na poród :P
Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusie na emigracji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Niestety w UK trzeba miec anielska cierpliwość i żelazne zdrowie do NHS. Zawsze wszystko jest ok, skany są be i dlatego trzeba poprzestać na jednym. Nie jestem zwolenniczką zbyt częstej ingerencji maszynerii w przebieg ciąży ale za podstawowe minimum uważam 3 scany, na początku, w połowie i na końcu ciąży. My państwowo mieliśmy tylko jeden scan w 14 tygodniu i koniec. Później w 23 prywatnie,zdecydowanie cena przewyższała wartość,bo kobietka wykonująca USG kompletnie nic ciekawego nie powiedziała,no dowiedzieliśmy się będzie chłopczyk bo w państwowych placówkach proszą nie pytać o płeć. Następne i ostatnie USG zrobiliśmy przy okazji wizyty w Polsce w 30 tygodniu i nie ma porównania z poprzednimi. Lekarz bardzo szczegółowo wykonał analizę i mamy tez przy okazji kilka fotek 4d małego 😉 Aha co do scanu 4d to wykonuje się dopiero od 24 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał:
Aha co do scanu 4d to wykonuje się dopiero od 24 tygodnia.


Ja mialam 4d robione w 20 tyg.

paulisia223:
mi tu powiedzieli ze 5 tydzien a w polsce okazalo sie ze 7


Zalezy jak na to patrza , 7 tydzien ciazy to 5 tydzien zaplodnieniowy - w Polsce zawsze podaja liczony od ostatniej miesiaczki i tak sie liczy , ale za granica gdzie niegdzie licza wedlug tygodni zaplodnieniowych (zawsze -2tyg.).

Ja mieszkam w Hiszpanii i opieka taka w miare , mam mieszane uczucia. usg 3 razy w ciagu ciazy bez problemowej. Wizyta raz w miesiacy , ale mierza tylko cisnienie i pytaja o wage (musisz sie zwazyc sama przed wizyta:/) Za to sa bardzo mili , uprzejmi i daja regularnie skierowania na badania krwi i moczu. Czasem nawet myslalam , ze oni te krew pija tam - tyle brali. W szpitalu znowu opieka rewelacyjna , polozna zachowywala sie przy porodzie jakby byla kims dla mnie bardzo bliskim , glaskala , trzymala za rece zebym mogla scisnac , chodzila ze mna , prawie wyszla z siebie zeby mi ulatwic ten porod. Bardzo fajna kobieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana to byl moj drugi porod i naprawde byl o polowe lzejszy niz pierwszy , no i szybciej poszlo. Zaczelo sie od tego , ze wzielam ciepla kapiel i juz w wannie zaczely sie skorcze , ktore pozniej sie nasilaly i byly czestsze. Pojechalam do szpitala i w momencie badania odeszly mi wody - chluslo na podloge hihi. O 3 w nocy bylam w szpitalu , a o 11:45 rano urodzilam , wiec ponad 9 godzin. Dobra moja rada to : kiedy juz poczujecie zwatpienie podczas skorczy , bedziecie myslaly "nie dam rady" pomyslcie o tym , ze jesli wezmiecie sie w garsc to zaraz bedziecie tulily swoja kruszynke 🙂 Mnie to motywowalo. Porod porodem musi byc ciezki , ale zaraz po juz o nim nie pamietasz. Oddechy sa bardzo pomocne , cwiczcie je sobie wczesniej , by pozniej wiedziec jak sobie radzic.

Aaa urodzilam 10 maja , a termin mialam na 9 maja - wyliczony na podstawie ostatniej miesiaczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam, że weszłam na Wasz wątek ale mam pyatnie do jusmarkl bo inaczej nie wytrzymam z ciekawości 🙂
Napisałaś, że miałąś usg 4D w 20 tyg, ja tez mam mieć w ostatni dzień 20 tyg i jestem ciekawa czy nie za wcześnie czy dobrze już widać dzidzie? w środe ustaliłam usg połówkowe w 4D i teraz sie zastanawiam jak bedzie widać moje maleństwo. Pewnie lepiej byłoby później ale nei chce robić zbednie kolejnego usg i robić niepotrzebnego wydatku wiec zdecydowałam sie etraz a do ostatniego usg pod koneic ciąży chyba bym nie wytrzymała 🙃
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak beatasz widac swietnie. Ja pozniej chcialam jeszcze raz , ale gin. mi odmowil - powiedzial , ze po 30 tyg. ciazy juz sie nie robi , bo dzidzia jest za duza i sie nie zmiesci , uchwyci same czolko lub policzek...

A 3d mialam robione w 12 tyg. nawet, ale wtedy to moj synus wygladal ... jeszcze nie wygladal na chlopca hihi. Za to w 20 tyg. na 4d wlasnie lekarz mi uswiadomil , ze bedzie synek 🙂
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin identyczny w przypadku obliczeń Polskich jak i Szkockich. Co do scana to widocznie wszędzie jest inaczej tutaj do 24 tygodnia wykonuje się USG szczegółowe a po 24 już 4d. Generalnie nie ma chyba żadnego znaczenia 3 czy 4 d ważne żeby wykonywała go osoba kompetentna która w sposób fachowy i wyczerpujący udzieli informacji, ma zapłaciliśmy 170f i mamy świetna pamiątkę w postaci filmu i zdjęć ale tak naprawdę to wszystko bo kobietka nie potrafiła za wiele powiedzieć. Powiedzmy tak, z jednej strony opieka jest jaka jest ale traktują rodzącą z szacunkiem i troską czego niestety czesto brak w Polskich szpitalach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira masz racje , w Polsce zrobia Ci wszystko , ale z laska na twarzy , a za granica robia mniej , ale z szacunkiem , usmiechem i wogule taki pozytyw od nich bije. W Polsce wolalam nie isc do lekarza jak chora bylam , bo wredna geba doktorki czy doktora (jakby mieli zal , ze im glowe zawracam) mnie zniechecala , a tutaj to zawsze tak milo i wesolo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, dokładnie tak jak mówisz. Jak byliśmy teraz w Polsce to byłam już zmęczona po kilku godzinach patrząc na niezadowolone miny w sklepie, ulicy, urzędach czy szpitalu - dosłownie wszędzie. Aż mnie korciło zapytać nieraz czy to moja wina ze musi ta Pani siedzieć na tym stanowisku za te pieniądze?! Na ciężarna patrzą jak na dziwoląga no bo nie wypada tak wyglądać,ludzie, istny dom wariatów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...