Skocz do zawartości

Zagraniczne mamusie.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beatasz dlaczego wolalabys cesarke? Dziewczyny ja rodzilam 9 godzin co prawda , ale jestes taka wtedy tym zajeta , ze szybko zlatuje ten czas. Ten filmik nie ujmuje calego porodu tylko jego ostatnia czesc. Same parcie juz , a ile godzin przed tym ta kobieta miala skurcze to nie wiadomo. U mnie 9 godzin trwaly skorcze , czekanie na pelne rozwarcie , a samo parcie to juz kilkanascie minut. Powiem Wam warto urodzic naturalnie , wiesz ze urodzilas , przezylas to , zrobilas to dla swojego dziecka. Pomeczysz sie troszke z bolami skorczy i to wszystko , a po cesarce wiele dni sie czasem dochodzi do siebie i ta blizna - czesto sa powiklania i wogule. Po porodzie naturalnym organizm najszybciej wraca do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał:
wiecie co, ja porodu sie nie obawiam, w ogóle sie nim nie przejmuje . Gorzej jak pomyśle o prawidłowym zajmowaniu się dzieckiem, że bede robiła coś źle, albo że nie ebde wiedziała co robić 🤔




nie możemy tak myśleć, to może troszke przerażać że jest się odpowiedzialnym za tego małego człowieczka, ale to będzie nasze maleństwo 🙂 podejrzewam że te obawy zależą też od wieku przyszłej mamy, ja mam niespełna 23lata i troszke mni eto zaskoczył, ale wierze że wszystkie damy rade 🙂 inaczej być nie może 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja! Ja przed pierwszym porodem tez mialam milion obaw czy podolam , czy bede umiala zajac sie dzieckiem , czy mu przypadkiem krzywdy nie zrobie... mialam 20 lat. Ale okazalo sie , ze to jest tak jakby wrzucic psa do wody i od razu umie plywac . Wszystko samo przychodzi , pozniej bylam zdumiona z wszystko potrafie , wiem jak najlepiej chwycic dzidzie i wogule. Jak jej pomoc kiedy cos sie dzieje. To sie nazywa instynkt macierzynski i w kazdej mamie on jest. Nie martwcie sie to wszystko samo przychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Az dostałam dreszczy jak zobaczyłam filmik....raaaaany.
Ja też dostałam prezent od pani ginekolog, całą siteczkę próbek i wodę mineralną heh.
Myślałam kiedyś nad tym czy nie lepiej mieć cc, szybciej i bez takiego bólu, ale gdy zobaczyłam moją siostre, która niestety musiała mieć cc to stwierdziłam, że nie warto. Blizna jest wielka, wygląda fatalnie mimo upływu 2 lat, na początku wogóle nie mogła się ruszyć bo to był taki ból i goiło się strasznie długo. Nie możesz nosić swojego maleństwa zeby nie pękło, och wogóle tragedia. Jednak chyba lepiej się pomęczyć przy naturalnym i później mieć spokój, poza tym szybciej dochodzi sie do siebie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał:
Az dostałam dreszczy jak zobaczyłam filmik....raaaaany.
Ja też dostałam prezent od pani ginekolog, całą siteczkę próbek i wodę mineralną heh.
Myślałam kiedyś nad tym czy nie lepiej mieć cc, szybciej i bez takiego bólu, ale gdy zobaczyłam moją siostre, która niestety musiała mieć cc to stwierdziłam, że nie warto. Blizna jest wielka, wygląda fatalnie mimo upływu 2 lat, na początku wogóle nie mogła się ruszyć bo to był taki ból i goiło się strasznie długo. Nie możesz nosić swojego maleństwa zeby nie pękło, och wogóle tragedia. Jednak chyba lepiej się pomęczyć przy naturalnym i później mieć spokój, poza tym szybciej dochodzi sie do siebie.






popieram w 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naturalnego porodu sie nie boje, też mogłabym tak rodzić ale kilka moich znajomych zachwala sobie cc. Mała blizna, nie ma bólu bo porodzie w kroczu i te szwy podobno bardzo uciążliwe. Poza tym mam takie dziwne obawy, że moga wyciągać kleszczami albo wjakiś inny sposób i zdeformować główke( może przesadzam ale miałam na zajeciach, na studiach opowiadane takie przypadki).
W zeszlym roku poroniłam i dostałam tabletki, które dają kobietom do wywołania porodu- skurcze miałam około 4 godzin i okropnie bolało 🤨 wiem, że nie da sie tego porównać do całego porodu ale miałam skurcze porodowe i posmakowałam tego. mimo wszystko nie boje sie bólu i fajnie byłoby "to" przeżyć 🙂 jeżeli nie ebdzie żadnych przeciwskazań pewnie ii tak bede musiała urodzić naturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy jakim porodzie stosuje się kleszcze
Przypominają dwie duże łyżki, dopasowane kształtem do główki dziecka. Obecnie stosowane są rzadziej niż kiedyś.
Kiedy stosuje się kleszcze. W stanach zagrożenia płodu, kiedy lekarz musi szybko wydobyć dziecko, a cięcie cesarskie nie jest już możliwe (główka znajduje się w kanale rodnym). Również wtedy, gdy rodzącej brakuje sił, by samodzielnie wyprzeć malca, oraz do skrócenia parcia, gdy kobieta ma dużą wadę wzroku lub problemy kardiologiczne, z powodu których nie może silnie przeć.
Jak działają kleszcze. Używa się ich podczas skurczów partych. Lekarz obejmuje nimi główkę płodu i ciągnie w dół z odpowiednią siłą. Kobieta powinna wspomagać zabieg parciem. Użycie kleszczy skraca drugi okres porodu.
Czy użycie kleszczy w czasie porodu ma wpływ na dziecko. Po ich użyciu malec może mieć otarcia naskórka na głowie. Znikną one po kilku dniach.
Czy po porodzie możesz czuć się gorzej. Czasem użycie kleszczy łączy się z urazami kanału rodnego, większą utratą krwi i większym nacięciem krocza. Ich zastosowanie często jest też bardzo stresujące dla kobiety. Ale to wszystko robi się z myślą o zdrowiu i życiu mamy i jej dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem panikarą 🙂 ale myśle, że nie zawsze zależy to od wieku tylko od charakteru. Ja mam 22lata, jestem bardzo młodziutka- wyprowadziłam sie daleko od rodziców nie mam nikogo to mi podpowie, pomoze, w momencie kiedy sie wyprowadziłam potrafiłam wode na herbate ugotować:P po 2 tyg gotowałam wszytsko i najrózniejsze potrawy, prowadze sama dom, częściowo prowadzę firme, studiuje w innym mieście, mam sto rzeczy na głowie o których musze pamiatać i teraz dzidziuś w drodze. Myśle,że bedzie dobrze ale mam czasem obawy najbardziej ze sie zachłyśnie 🤨 nie wiem czemu ale bardzo sie tego boje, nawet jak dziecko bedzie starsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh czy Wam tez czasem nie wchodzi ta strona?

Zostawiam Wam dziewczyny kilka linkow z naprawde ciekawymi artykulami:

http://www.we-dwoje.pl/ciaza;-;wszystko;o;czym;wstydzisz;sie;mowic,artykul,5250.html

http://www.we-dwoje.pl/ciaza;to;jeden;z;cudownych;okresow;w;zyciu;kobiety,artykul,7277.html

http://www.we-dwoje.pl/porod;aktywny,artykul,8150.html

http://www.we-dwoje.pl/rekonwalescencja;po;cieciu;cesarskim,artykul,2617.html

http://babyonline.pl/bede_mama_przed_porodem_artykul,4963.html

http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,1247.html

http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,3470.html

http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,4385.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl chciałam wczoraj napisać ale jakiś błąd mi wyskakiwał dopiero dzisiaj mi stronka brzuszka ruszyła 🙂

bo napisałaś, że trezba wcześniej powiedziec lekarzom zeby nie używali kleszczy czy nie nacinali krocza a poźniej można ich zaskarżyć jeżeli zrobią po swojemu. Tylko własniejak to wszytsko wygląda czy ktoś sie orientuje? chyba wcześniej trzeba z nimi coś podpisać bo kto pożniej udowodni ze coś sie ustalało. Nawet przy znieczuleniu kobiety musza wczesniej podpisac, że są świadome komplikacji gdyby takie zaistaniały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie a jak to jest za granicą z wyborem znieczulenia? Bo ja dostałam liste dostepnych srodków i mam sama sobie wybrać jaki bym chciała,ale prawda jest taka że nie mam pojęcia który bedzie najlepszy!no i np boje się że ten który wybiore bedzie za słaby albo znowu szkodliwy dla dzidziusia:/
Wy już zdecydowałyscie się na jakiś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc..z tego co wiem u nas do wyboru sa trzy rodzaje znieczulen 1)tlen+"glupi jas" 2)jakas pochodna morfiny i 3)zewnatrzoponowe..wiem ze pytaja podczas ktorejs tam wizyty..ale gdy juz na sali porodowej dostaniesz a stwierdzisz ze za slaby to mozesz prosic o mocniejszy...jak sie dzis czujecie..???...buziak dla kazdego maluszka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ze znieczuleniem to jest zalezne od szpitala w jakim bedziecie rodzic , jakie maja dostepne. Ja np mialam do wyboru az jedno - zewnatrzoponowe , ale nie skorzystalam - urodzilam bez znieczulenia zandego. Musicie sie dowiedziec jakie sa u Was mozliwosci.
Mnie tez najbardziej zainteresowal artykul o porodzie aktywnym przed porodem 🙂 Zapamietalam go sobie i byc moze pomogl mi 🙂
Moj synek juz nie spi cale 4 godziny ojej. Pobil rekord , nie wiem czemu nie jest spiacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...