Skocz do zawartości

Opuchnięte nogi:(((((( | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!! Znacie jakieś dobre sposoby na opuchniete nogi albo moze jakies kremy chlodzace przynoszace dobry efekt??? Bo moje nogi ostatnio wygladaj jakby je ktos nAdmuchal jak balon. Wiem, ze trzeba je wysoko unosic i tak sobie odpoczywac ale czasami sie nie da tym bardziej ze mi sie sesja zaczela na studiach a w takich warunkach trudno o chwile odpoczynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jakie masz cisnienie i czy jest białko w moczu?? jesli cisnienie wysokie lub białko w moczu to mzoe to być zatrucie ciążowe, tzw. gestoza. Lezałam z dziewczynami na patologii ciąży które własnie miały opuchniete nogi jak kołki, nie było widać kostek. Jesli masz takie objawy to skonsultuj sie ze swoim lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozmawialam z moim lekarzem i powiedzial ze tak bede miala do porodu, raz mniej opuchniete, raz bardziej a czasami wogole. I tak wlasnie teraz mam, po dluzszym przebywaniu w pozycji stojacej puchna mi stopy a na drugi dzien mija, pozniej jest wszystko ok i za jakis czas znowu sie pojawia opuchlizna. Cisnienie narazie mam wq normie chyba ze ide zestresowana na wizyte to mi skacze, bialka w moczu nie mam, wiec mam nadzieje ze to nie zatrucie ciazowe tylko moje nogi coraz bardziej odczuwaja ciezar jaki musza dzwigac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak sie kłade spac to nogi układam na poduszkach tak zeby były wyżej niz głowa, troche mi to przynosi ulge i rano jest ok ale po południu i wieczorem to nog do kapci nie wsadzam,a kozaki mam porozpinane z boku, ale moj gin tez twierdzi ze to nic patologicznego ze w tym momencie tak sie czasami robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niom troche za wczesnie, moze masz jakies zapalanie układu moczowego, ze sie zatrzymuje woda w organizmie, lezałam w szpitalu an patlogii z taka dziewczyna. Dali leki i zeszło. Albo zatrucie ciazowe, ale to tzreba miec wysokie cisnienie i białko w moczu jeszcze, wsyztsko naraz. Takze sie nie martw, ale lekarzowi powiedziec tzreba. 3maj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwunia82 jeżeli lekarz widział tą opuchliznę i nie masz oprócz tego innych objawów zatrucia to po prostu masz taką fizjonomię. Ja w pierwszej ciąży też miałam nogi jak banie, też chodziłam na zajęcia i sesję zaliczyłam już w 8 m-cu. Ale jeżeli nie masz wysokiego ciśnienia i białka w moczu, a opuchlizna schodzi po nocnym odpoczynku to nie masz się co martwić, no chyba że o buty. Ja miałam lepiej bo ostatnie miesiące były gorące i mogłam nosić sandały, oczywiście musiałam kupić rozmiar większe bo w mój mi noga nie wchodziła. Głowa do góry :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...