Skocz do zawartości

Dziewczyny powiedzccie co jeść, nic mi nie smakuję | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam was wszystkie. Wiec pisze ten wątek po potrzebuje jakiejs rady nie mam pomyslu co bylo by bardzo lekko strawnego i smacznego zarazem bo na nic nie mam ochoty, nic mi chyba juz nie smakuje. Jem tylko troche owocow pomidora rzadko ale zmusze juz na siłe, zjadlam pomidorowke ale po dziesiejszych ekscesach pewnie juz jej nie rusze. Na mieso nie moge patrzec, a co dopiero je jesc. Schudlam juz 2kilo. Macie moze jakies swoje dania co wam smakuja, pomocy. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam to samo.... 😞 coś strasznego, a do tego wszystko mi "śmierdziało" ale dosłownie wszystko 🤢 ale przeszło i jest ok 🙂 także narazie jedz tylko to na co masz naprawde ochote, do niczego się nie zmuszaj bo to i tak skończy się w toalecie 🤢 ...jeśli masz ochote na owoce to jedz jak najwięcej...może jakieś zupki...rosołek...pozdrawiam i wytrwałości życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał:
tez mialam okres ,ze nic mi nie smakowalo wlasnie jakos 7-8 tydz trwalo to jakies 2 tyg i poprostu nie jadlam. Ewentualnie kanapke albo budyn kisiel jadlam


Ooo mam ochote na kisiel , w ogole to ja mam tak od samego początku.. 😞 ze nic nie jadam ponoc to normalne przez pierwsze dwa miesiace ze kobieta chudnie a potem dopiero zaczyna sobie tyć ale ja chce to jakos ograniczyc bo jak teraz juz dochodza wymioty top gdzies cos musze zjadac.. 😞 buuu jaja tez są fuuuj .. zjadłabym mięso z kebaba teraz ale pewnie jakbym je zobaczyla to polecialabym do kibelka. Dobrze ze nie ma tu gdzie mieszkam fast foodow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał:
Mi do tej pory wszystko sie wydaje zbyt intensywne , chodzi mi o zapachy. poprostu nie moge ich zniessc. A plyn do okine ... fuuuj ;/ nawet perfumy ;/ cos strasznego dziewczyny, naprawde... ;/




miałam dokładnie to samo 😞 troszke przeszło ale boje się że znów wróci.....węch mam tera tak dobry że masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał:
Mi do tej pory wszystko sie wydaje zbyt intensywne , chodzi mi o zapachy. poprostu nie moge ich zniessc. A plyn do okine ... fuuuj ;/ nawet perfumy ;/ cos strasznego dziewczyny, naprawde... ;/


jezeli chodzi o zapachy to chyba zalezy , perfumy mnie nie odrzucaja ogolnie czuje wszystko z dwojoną siłą ale nie odrzuca mnie NARAZIE. oprocz miesa ale tu chyba o wyglad a nie zapach chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
dzidzia a co jadasz dobrego?

fredeczka dobrze e tego nie zrobilas ale bylby przypal hehe:P




teraz już mi troszkę przeszło więc jem już prawie normalnie hhehe...ale np na jajka nie moge patrzeć bleeee a przed ciążą uwielbiałam...ale mimo wszystko najbardziej smakują mi owoce ale raczej kwaśne typu pomarańcze, no i oczywiście to co raczej zakazane typu pizza itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Są kobietki co przez pierwszy trymestr nie mają apetytu a nawet chudną. Czasem spowodowane jest to wymiotami. Może właśnie jedz chociaż kisiele, nie podrażniają żołądka a są dosyć smaczne. Z owoców i warzyw to może arbuz? Wiesz najważniejsze to się nie odwodnić, a podczas wymiotów i przyjmowania niewielkiej ilości pożywienia to może być niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉 no wiec z miesem to dalej tragedia. Ale dzis moj Skarb zrobil dobrego kotlecika moze nie zjadlam duzo ale zjadlam i dzis nawet mdlosci jako tako nie bylo 😉 wiec moze w koncu mi popusci bo to meczace bardzo. A ten kisiel to naprawde niezla sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
początki ciąży ciężkie były, schudłam 6 kg w ciągu 2 miesięcy, jedyne co mogłam jeść to jakieś zupy, na śniadnie codziennie kanapka albo pół z serkiem topionym i herbata z cytrynką, i to by było na tyle 🙂 naszczęście później to mija, a pod koniec ciąży apetyt ma się na wszystko 😁 , dlatego się nie martwcie jak nic wam nie smakuje ja jakoś przezyłam i wyniki miałam dobre, żadnej anemii, a prawie w ogóle nie jadłam mięsa ale za to dużo nabiału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. To jest moja druga ciąża. Oczywiście każdą przechodzi się inaczej, a w moim przypadku jest to zmiana o 360 stopni. Przy pierwszej ciąży nie miałam żadnych dolegliwości, wszystko mogłam jeść. A teraz jednego dnia zjem np kanapkę z serem a na drugi dzień mdli mnie na samą myśl o serze. Jestem w 14 tygodniu ciąży a mdłości mi wcale nie przechodzą. Nie mam z zachcianek ani na kwaśne ani na słodkie. Mam nadzieje że jeszcze mi to przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem szczerze ze zaczyna mnie pomalu brac ochota na jakies ciasteczka czekoladke jakies babeczki. Ale strasznie tez duzo owocow jabłka mi smakuja i nektarynki mniam! kilogramami moglabym je zjadac. 😉 I któras dziecwzyna wczesniej pisala o arbuzie SUPER polecam kazdej pyszne pełno wody i w ogole to nie wiedzialam ze w Irlandii arbuza dostane 😁

edba 6kilo :O:O:O szoook a ja sie martwilam bo nie całe 2schudłam ale ja to zaawsze bylam szczuplutka to tez nie mialam za bardzo z czego schudnąć.Ale Ty masz sie juz dobrze 40tc omg 😁 to juz koniec;D

Ej dziewczeta ile normalna ciaza trwa dokladnie tygodni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
hihi smiac mi sie chce bo co do zapachow to ja tez jestem tak wyczulona strasznie z kilometra czulam zapach farby jeszcze budynku nie bylo widac ktory malowali a ja mowilam ale smierdzi kumpela ktora szla ze mna sie smiala mowi przeciez nic nie maluja a tu idziemy i malowali 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...