Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
[color=#825900][/color] witam wszytkie bardzo młode mamusie, które włąsnie w styczniu zaczęły starania o kochane pociechy.. tak to już wiecie że moja planowana ciąża jak narazie to jeszcze niepotwierdzona informacja.. ale byc może któraś z Was też od początku chcą być on-line 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
k@siulku, życzę powodzenia.. ty już znasz odpowiedzi na te wszystkie pytania, które nasuwają się od momentu starania się po 9 miesiąc.. a wiadomo że to temat bez dna 🙂
wiem, że trzeba mieć kupe szczęścia żeby za pierwszym razem 'zaskoczyć' ale nie wolno odbierać sobie tej nadziej 😉
za jakieś 2 tygodnie powinno się wyjaśnić 🙂 na pewno będe na bieżąco informować :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lidka ja się dowiedziałam o ciąży coś około 3 tygodnia więc bardzo wcześnie, nawet lekarka była zaskoczona ze tak szybko się zgłosiłam skąd miałam pewność a my z mężem, 9 testów kłamać nie może:laugh: Później i tak czekałam do 8 tygodnia na badania ale cóż takie procedury. W każdym bądź razie trzymamy kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie dowiedzialam w 3 tyg ciazy tz mialam dolegliwosci juz zrobilam 3 testy wyszly ze tak :laugh: poszlam do gina a on do mnie ze to nie ciaza tylko torbiel i ze nawet ak to ciaza to id tak poronie bo poprzednia poronilam 😞 wkurzylam sie i poszlam do innego gina ktory potwierdzil ciaze i spytal skad wiedzialam ze w ciazy jestem 🙂no ale my chcielismy i udalo sie odrazu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas decyzja o dziecku zapadła we wrześniu a w zaszłam w ciążę na początku października więc dość szybko co w moim przypadku było wręcz szokujące zważywszy na fakt że lekarze optymistami nie byli stad też taka ilość testów. Mąż uwierzył po pierwszym ja po 9 nie byłam pewna:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w 4 tc wiedziałam,że rośnie mała istotka choć też nie było to potwierdzone jeszcze przez lekarza,poszłam do niego zrobił usg i jeszcze nic nie było widać,dopiero w 8 tc dostałam zdjęcie kropeczki.A w ciąże udało mi się zajść za pierwszym "strzałem":laugh: także mieliśmy szczęście 🙂Zyczę powodzenia i oby potwierdziła się informacja o ciąży a dzidziuś rósł zdrowiutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaczęłam starać się końcem września i zaszłam w ciążę od razu. Żeby było śmiesznej o ciąży dowiedziałam się przez przypadek robiąc test ciążowy by wsiąść luteinę na wywołanie okresu. A tu 2 kreski...Myślę niemożliwe by tak za 1 razem. Zrobiłam 2 też dodatni, potem wizyta u ginekologa, dopiero gdy pokazał mi na usg 8 tygodniowe maleństwo uwierzyłam.
Miałam wcześniej wątpliwości bo nie miałam żadnych mdłości, czułam się jak zawsze. Ale w sumie jestem wdzięczna mojemu maleństwu że choć dał mi taki prezent że był bezmdłościowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli masz regularne okresy, i wynoszą np 28 dni, to można zrobić już test w 33-35 dniu. w dniu spodziewanej miesiączki może jeszcze nie wyjść. ja właśnie tyle czekałam 🙂 a na usg poszłam w 6 tyg (wcześniej może nie być jeszcze widać) i było już widać 3mm dzidzię i bicie "serca" :laugh:

pozdrówki i trzymam kciuki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zrobilam test 33 dnia cyklu i to kolezanka mnie namowila zebym robila...zwykle tzreba poczekac do kilku minut a mi od razu praktycznie po 2 sekundach juz bylo widac 2 kreske... mysle ze poczekaj tak jak mowila kolazanka do 33-35 dnia i zrobtest ja dla pewnosci zrobilam 2 testy . drugie nastepnego dnia ... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też bardzo starałam się o moje maleństwo i zachorowałam... Ja że to grypa i nałykałam się leków a tatuś, że to może ciąża... Ja na to że nie bo lepiej znam swoj organizm a tu okresu jak nie było tak nie ma... No i tydzień po spodziewanej miesiączce zrobiłam test (23 grudnia) a w ciemno kupiłam buciki, które były dla niego prezentem na gwiazdkę 😁 Jednak tatuśznał lepiej mój organizm niż ja:P Poczekaj tak do 35 dnia i pamiętaj żeby 1 test zawsze potwierdzić 2 🙂 Życzę powodzenia i daj znać jak wyszedł wynik


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jednak zrobiłam ten test przed weekendem, a to tylko dlatego że miałam w weekend zapowiedzianą impreze :P .. wyszedł negatywny 🤨 okresu jeszce nie ma ale jak na razie to mnie tylko pobolewa brzuch/ dziś 26 dc.. jeszcze troche poczekam przed następnym testem.. i od razu zrobie dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
POczekaj jeszcze troszkę bo ja też się śpieszyłam z testem i wyszedł negatywnie. Pamiętam że jechałam wtedy na studia cała uryczana, że nie wyszło. Tatuśmnie namawiał na powtórzenie testu a ja uparcie że poczekam do miesiączki bo nie mam ochoty znowu płakać przez pare dni z powodu wyniku negatywnego. Jakoś tak zleciało a okresu nie było a później prezenten na dzieciatko było nasze własne dzieciątko 🙂
Uda Ci się, życzę powodzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie przejmuj się po miesiączce nadejdzie znów owulacja! Trzeba wierzyć. Ja się kompletnie nie spodziewałam, spóźniał mi się okres ale aż tak długiej przerwy nigdy nie miałam. Był 36 dzień cyklu zrobilam test i wyszedł ... negatywny! Minął tydzień a miesiączki nie mam więć umówiłam się na wizytę do lekarza ale to w następnym z kolei tygodniu. Mąż stwierdzil że to długo tak czekać więć zrobiłam ponownie test i pojawila się delikatna kreska 🙂 Zadzwoniłam do bratowej która była w 7 miesiącu ciąży i poradziła mi że najpewniejszy będzie test z krwi hcg którego wynik jest jeszcze tego samego dnia, więc poszłam i wyszło hcg - 400,4 ale to kurcze nic mi nie mówiło bo opis podany na karcie wyników był dopiero od 6 tygodnia 😞 Nadeszła wizyta u lekarza który przeprowadził ze mną wywiad i zrobił USG na którym pojawił się pęcheżyk o średnicy 13 mm i tak to się zaczęło trochę niepewności ale niestety wszystko ma swój cykl! Życzę powodzenia i upragnionego dzidziusia
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie forumowiczki.
Mam nadzieje ze moge dolaczyc do pazdziernikowych przyszlych mam. Co prawda ciaza nie potwierdzona przez lekarza(mieszkam w Uk i tutaj pierwsze USG w 12 tygodniu)ale brak miesiaczki 2 testy pozytywne i okropne mdlosci to narazie wystarczajacy dowod.
Pozdrawiam wszystkich goraco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...