Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny... 🤪

dziś i u mnie zapowiada się ładny dzionek...ciepły i mało słoneczny.Wczoraj założyli mi okna,więc dziś czeka mnie porządkowanie 😞 ... ale najgorszy bałagan za mną.Teraz będę mogła zająć się praniem ciuszków i prasowaniem 🙃

Madziu dobrze że zdążyłaś z tym pesarem bo leżeć tyle w szpitalu to nic przyjemnego...i pewnie rozpakujesz się wcześniej...

Marta,wiesz mi rozstępy zostały po pierwszej ciąży,ale jak je będziesz smarować to szybko jaśnieją i ich nie widać - tak jak pisała Maxara

Czytam te wasze wagi "startowe" i zaczynam nabierać kompleksów hi,hi....dziewczyny - ja przy was to jak wieloryb przy złotej rybce 🤪
Mam nadzieję że szybko będę mogła zacząć ćwiczyć po porodzie hi,hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej dziewczynki!!!byłam dzis na usg takim lepszym i dowiedzialam sie co bede miec... 🙂 🙂 🙂
A wiec jak zwykle mężczyzni górą i bede miec synka... 🙂 🙂 🙂
W koncu sie dowiedzialam...jestem taka szczesliwa... 🙂 🙂 🙂
Mój maluszek jest juz duzy bo wazy juz 2600...lekarka sie mnie pytała czy czasami to nie jest wieksza ciaza bo ze dzidzia taka juz wielka... 🙂 🙂 a ja poprostu tyle jem...hihi 🙂 dbam o moja dzidzie 🙂 🙂 🙂a i głowke juz ma podobno bardzo nisko...wiec moge wczesniej urodzic... 😲 😲 😲
Teraz w koncu moge wybrac imie...ale mam dylemat...podoba mi sie kilka...np.Szymon,Dawid,Adrian,Gracjan...z moim mężem musimy pomyslec 😉 😉 😉

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje Malinka.....Kolejny "ogonek" wśród pazdziernikowych Mamusiek.....i faktycznie duży chłop z niego......A co do imienia to My z moim Mężulkiem do tej pory nie doszliśmy do porozumienia.....bo ja mam obsesje na punkcie "modnych" imion i nienawidzę jak kilkoro dzieci w piaskownicy ma takie samo imię i szukam czegoś oryginalnego,ale znowu mój Mąż mówi,ze wymyślam i dzieci się będą z niego śmiały albo ludzie dziwili skąd to imię....Ostatni znalazłam w leksykonie świętych imię Kilian.....pasowałoby mi ,bo u mnie wszystkie chłopy by na K były.....maż Krzysiu,a syn Kacper.....ale powiedział,ze po jego trupie....a syn znowu chce Dastina(nie wiem ska.d to wytrzasnął)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym wyborem imienia to jest problem....ale my chyba damy na imie Gracjan... 🙂 najgorzej że rodzice mojego probuja na nas wymusic jakies dziwne imiona co mi sie wogole nie podobaja... 😞 ale my powiedzielismy ze sie nie damy i i tak bedzie po naszemu...wkoncu to nasze dziecko i nasza decyzja... 😉

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz wiem bo mi lekarka powiedziała i będę miała synka 🙂
Tak się cieszę zresztą mój też jest szczęśliwy że pierwszego syna będzie miał. Jak na razie sie zastanawiamy nad imieniem dla bobaska no i stoimy na Nikodemie ale Ja bym wolała Wojtka 😉
Może jeszcze inne znajdziemy które nam sie spodoba 🙂
Ale masakra ja juz 11 kg przytyłam a zostało mi 2 miesiące;/ ciekawe jak ja to zrzucę, przed ciąża 54 a teraz 65kg... Trzeba się bedzie troche poruszać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,a ja jutro idę do gin.....ciekawe co mi powie....i czy us w końcu zrobi?......Ja z waga wyjściową 64........teraz 12,5 do przodu.... 🤨 a jutro pewnie okaże sie ,że wiecej......Puchną mi nogi.....wam też?często?i czym smarujecie,bo ja emo gel....a nóg do góry nie trzymam ,bo nie mam czasu...a w nocy bym nie usnęła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tymi chłopakami to rzeczywiście przewaga....i to nie tylko u nas.....jakby zebrać cały brzuszek i dzieciaki 2009 to chłopcy pewnie znaczna większość stanowią....Mój ojciec by powiedział,że wojna będzie,bo się chłopców dużo rodzi:P A tak serio....to strasznie chciałam córcie....ale teraz im bliżej porodu to tak sobie myślę,że jak 1-szego syna urodziłam i położna mi powiedziała,że to chłopak....to pierwsze co sobie pomyślałam to radość,że przynajmniej nie będzie tak cierpiał jak ja przed kilkoma minutami......coś w tym jest chłopy mają lepiej w życiu.....a my?....ciągle pod górkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie ze nogi mi puchna...zwłaszcza na dole przy stopach...wogóle takie grube sie zrobiły... 😞 narazie to puchniecie mi tak nie dokucza wiec niczym nie smaruje... 🤨 martwi mnie tylko to że czuje co chwile nacisk na dół maluszka...i od razu chce mi sie siusiu... ☺️ ja to już na wage wogole nie staje bo mam depresje...dopiero sie dowiem ile waze podczas wizyty u ginekolozki... 😲
Wiecie ja juz bym chciala miec to wszystko za sobą...jestem strasznie zmeczona i obolała...mały kopie po żebrach... 😲 a poza tym zamiast chodzic to sie kulam... 😮 brzuch mi tak jakos dziwnie zjechal na dół... 🤔

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe to ja tez sie pochwale-tez bede miala synusia 🙂 mnie tez nogi puchna 😞 nic przyjemnego 😞 chcialabym miec to wszystko juz za soba! jeszcze tyle do porodu a ja ostatnio o niczym innym nie mysle tylko sie ciagle martwie jak ja sobie poradze jak sie tak bólu panicznie boje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka gratulacje !!!!W końcu poznałaś swojego "lokatora"

Maxara ja też jutro idę do gina - ciekawe ile waga pokaże ☺️ ... a jak Twoje oczko ??

Marta nie myśl o porodzie - niepotrzebnie się nakręcasz a stres niepotrzebny ani Tobie ani dzidziusiowi...zaręczam że kobiety wiele potrafią znieść a jak ujrzysz swojego skarba to wszystko minie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...dzień dobry !!! 😉
Kolejny dzień bliżej cudu :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Co dziś planujecie? Ja na 16 mam wizytę u gina...aż się boję pomyśleć co będzie jak na wagę wejdę hi,hi ☺️ ☺️

Nie mam pomysłu na obiad 🤨 nic mi się nie chce jeść bo.........mam mdłości 🤢

No życzę wam miłego dnia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!ten czas nawet szybko leci...coraz bliżej do upragnionej chwili...zaczynam sie bac...hihi 🙂 ale zniose ból porodu dla mojego maluszka... 🙂
Ja dzis nie mam konkretnych planów...musze sie wziasc za kupienie sobie rzeczy do szpitala...ale zaczekam na mojego(jest w pracy)bo już ledwo chodze wiec do miasta sie nie dokulam...hihi 🙂
Czy wy tez macie takie kłucie w dole brzucha jak chodzicie???takie nie przyjemne... 😞 jakby prąd przechodził... 😞

Moniczko daj znac jak tam po wizycie... 😉

Chyba z moim wybierzemy dla naszego synka imie GRACJAN... 🙂
W domu nic nie mówimy o tym bo tesciowa to by najchetniej sama wybrała imie...np.Julek... 😞 a tesciu np.Stasiu lub Jasiu... 😞
A w dodatku tesciowa mi sie wtranca w zakupy dla maluszka...mowi mi ze mam nic juz nie kupowac bo po co mi tego tyle...wiecie mam jej dosyc...wczoraj jak zaczeła na mnie naskakiwac to poszłam do pokoju i sie popłakałam... 😞
Mój mówi ze mam sie nie przejmowac...jednym uchem wpuscic drugim wypuscic...ale ile to można słuchac jej głupiego gadania... 😞

A co do mdłosci to ja tez ostatnio mam...nie wiem dlaczego i w dodatku jest mi nie dobrze... 😲 dziwne objawy przy koncu ciąży mamy... 🤔

Pozdrawiam i życze wam miłego dnia.. 🙂 🙂 🙂

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny u nas fajna pogoda sie zapowiada wiec ja dzis pewnie wyrusze na dzialke 🙂
dzis musze isc do siostry po moja torebe aby moc sie spakowac do szpitala ... o boze to juz coraz wiekszymi krokami sie zbliza troche boje sie tego bolu ale mam nadzije ze zdaze do mikolowa bo u nas w tYchach nie ma znieczulenia ZO( do wykupienia) a ja strasznei boje sie bólu :P
Co do klucia to mnei nei kuje ale mam czesto te skurcze przepowiadajace i czasem mi idzie prad po prawej stronie od tego skurczu 😞
co do mdlosci to ostatnio tez jakos mnei dopadly a nawet na poczatku ciazy nie mialam -DZIWNE
Malinko sami wybierzcie imei dla dzidzi mi na szczescie nikt sie nei wtraca bo bym ukaprosila 😁 i powiem wam ze mam straszne skoki Humorków raz sie smieje zaraz placze

Moniczko daj koneicznie znac jak tam po wizycie jak tam twoj maluszek sie rozwija 🙂 moja wczoraj sie obrocila glowka w dol bo czulam jak kopie pod zebrami ale chyba zas zmienila pozycje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki.....ja tez mam dzisiaj wizytę u gina....i tak jak Ty Moniczek na 16....wiec też Wam napiszę co u mojego Maluszka słychać....może mi usg zrobi?....a co do tych bóli....to ja jak za szybko idę to mnie taki ból w dole chwyta jakby to kolka,że aż iść dalej mi ciężko....ale po chwili przechodzi?Której z Was puchną nogi?.....bo mi ostatnio zaczęły,ale w ogóle przez dzień się nie kładę i wiele kilometrów nieraz zaliczam w upale,ze ludzie mi się dziwią skąd ja tyle siły mam....ale ja się dobrze czuje....no i muszę sprawy pozałatwiać z zusami i szkoła syna....no i swoje......miłego popołudnia Ciężarówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maxaro mi puchna stopy ;/ ostato nie umaialm wlozyc klapek a c o bedzie jak nadejdzie jesien? bede musiala kupic nowe adidasy bo nawet do moich terazniejszych mi ne wchodza- marzenie tak samo do balerinek ino klapki i to i tak nei wszystkie 😲
napisz co tam u twojego szkraba ja dopiero mam wizyte 2 wrzesnia i mam nadziej ze juz wtedy zrobi mi usg ja na opuchniete stopy( bo tez tak czasu nei mam trzymac ich do gory ) to mam fajna masc z miety przynosi orzezwienie i opuchlizna schodiz ale za godzinke zas sie pojawia wiec wszedzie chodze z ta mascia 😁 ostatnio smarowalam na przystanku autobusowym bo bym nie uszla 😁 😁 😁 aha dziewczynki jak peirze sie pieluchy tetrowe normalnie w proszku? czy trzeba je wygotowac a moze najpeirw wyprac a potem wygotowac albo na odwort jak robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski.....U mojego Maluszka wszystko wporzo......tylko z moją wagą nie za bardzo....nie mam pojęcia jak to się stało ale 4kg na plusie znowu.....w umie to już 18,5.....ja w to nie wierzę 🤨 ☺️ no.....i kazała mi ciśnienie mierzyć,ze jak będzie powyżej 90 to mam się z nią skontaktować....i na następną wizytę mam zrobić badanie moczu ze względu na to,z że tak przytyłam.......Zapytałam ją czy mam mały brzuch,bo mi tak ludzie mówią i czy w związku z tym urodzę małe Dzidzi....a ona,że normalny zgrabny brzusio mam....a kolosa na 4kg to raczej nie urodzę.....chyba,że teraz zacznie bardzo rosnać....no zobaczymy....ja sie ucieszyłam ,ze normalnej wielkości Dzidzia,bo łatwiej się przeciśnie....ale wiecie jak to jest.....może się okazać,ze jednak wielkolud będzie......najważniejsze,że zdrowy i wariuje już tak w tym brzuchu,że nieraz wyrobić nie mogę....no to chyba na tyle z raportu....bo Dzidzia nie widziałam niestety 😞 Moniczek czekamy jeszcze na wieści od ciebie i BARTUSIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem...wróciłam dopiero teraz bo byłam z przyjaciółką na działce 😎
U Bartusia wszystko w porządku...teraz ma przybierać sobie na wadze hi,hi...ciśnienie w normie,no tylko obrzęki nóg 🥴
ale najgorsze że ja w sumie + 15 kg...będzie co zrzucać ☺️ ☺️
Mam zaplanowane jeszcze 2 wizyty (jak zdążę) i w międzyczasie
usg w 36 tygodniu...
Jadłam dużo owoców a teraz położna kazała mi przestawić się na warzywka bo w owocach za dużo cukru 🤔
No i kontrolnie mocz w przyszłym tygodniu,ale po trzech dniach na antybiotyku chociaż nerki przestały mnie boleć...
Tak więc przede mną pranie i prasowanie no i chyba czas pomału myśleć o torbie do szpitala hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry !!!
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

boli mnie brzusio...jakbym ołów połknęła i nic mi si nie chce...mój robi remont a ja najchętniej gdzieś bym się schowała i wróciła jak wszystko będzie skończone...nie mam cierpliwości do tego syfu 😠 wszędzie kurz i pył bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...


chyba wstałam lewą nogą...później muszę jechać z córką do lekarza bo chyba ma półpasiec... 🤨

MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry kochane 🙂
ciesze sie ze wszystko dobrze u waszych szkrabkow ...widze maxaro ze tez czekasz na usg jak ja ... chodzisz na nfz?? ja tez mam zgrabny brzusuio i pytalam kiedys lekarza czemu jest taki maly a on ze jest dobrej wielkosci ino ja zgrabna to brzusio tez ale pwoiedzial z eto nei wplywa na wielkosc brzucha ...
uuu m,oniczek spulczuje remontu ja za to wzielam sie na samym poczatku bo wiedziam ze w lato w upal i z brzuszkiem bedzie ciezko biedactwo nawdychasz sie tych pylow i tyle sprzatania 🙃 ale wyrobsz sie ...wlansie ja tez juz zaczynam pakowac si edo spzitala co jest potrzebn do szpitala?
j dzis jzu o 6 wstalam bo musislam yjsc z psem, dobrze ze nikt znajomy nie szedl bo wygladalam jak zombi taki na pol snie 😁 ja ogolem preferuje owocki codzinnie wielkie ilosci anans osytatnio króluje ale swiezy potrafie zjesc calego do tego pol kilo brzoskwinek i banan warzywa to jakis sok z warzyw na obiad i na kanapce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...