Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

cześć Malinko...Nikoś ma rację - nacięcie jest bezbolesne a szycie pod znieczuleniem uwierz że to pikuś 😉 ...
No cóż musimy cierpliwie czekać kiedy nasze skarby zdecydują się na wyjście...chociaż każda z nas chciałaby już co?

Cierpliwość - heh mam z tym problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tak...kazda z nas ma napewno juz dosyc bycia w ciąży...ja to juz ostatnio chodze nerwowa jak nie wiem co...a jak mój mąż powie cokolwiek złego na temat mojego wygladu to mam ochote go znokałtowac...naprawde lepiej ze mna teraz nie zaczynac... 😠
Cierpliwosc niestety juz mi sie skonczyła... 😞
No ale teraz zaczął mnie bolec brzuszek jak na okres...może to jakis znak...? 😉
Maluszek szaleje w brzuszku...kopie i rozpycha sie...chyba mu juz tam ciasno...:P
Jejku czekam na obiadek i juz dosłownie umieram z głodu...mam ostatnio taki apetyt ze szok... 🙂 jak tak dalej pojdzie to dojde do 20kg z waga... 😞

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro będę się ważyć hehe aż się boję pomyśleć co skala pokaże ... 🙃

a humorki miewam też takie że mąż chciał się wyprowadzić 😞 ☺️ ...całe szczęście przeszło mu...

ooo jak mnie gardlo boli 😠 - na sam koniec jakieś choróbsko się czai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! A ja musze lezec i odpoczywać bo już mam skurcze i brzuszek mi twardnieje strasznie. Teraz musze czekać na wiadomosc od lekarza czy mam przyjść na kontrole czy nie... Boje sie bo nie mam nic przygotowane do szpitala nawet ubranek do dziecka nie mam wypranych;/... A jeszcze tyle spraw mam na głowie;/ Juz prawie chodzic nie umiem bo strasznie mnie mały uciska jakby zaraz miał wyjść. Strasznie to wszystko męczące jest, ale musze wszystko przyszykować a potem mały może już wychodzic na świat bo jak na razie musi tam siedzieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki....Ja już po obiadku....Tak jak Ty Malinko miewam takie bóle jak przy okresie....zwłaszcza nad ranem i zauważyłam rano śluz na bieliznie co przez cała ciaze się nie zdażrzło.....Czyżby powoli się zaczynało.....Wmawiam sobie,ze muszę jeszcze 2 tygodnie wytrzymac,bo jeszcze nie mam wszystkiego....A co do tych bóli krzyżowych to mnie jak cholera bolało....nacięcia nie czułam....za to szycie bolało mnie jak diabli....miałam 3 szwy wewnętrzne....i nawet nie bolało szycie,bo znieczulenie zadziałało....natomiast zewnetrzne okropnie bolały-tak jakbby skóra była wogóle nie znieczulona....Nie wiem to pewnie zalezy od kobiety.....bo ja pmietam ,że zaraz po porodzie mówiłam mamie i siorze,ze najgorsze były w całym porodzie bóle krzyzowe i szycie.....darłam sie tam jak wariatka.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam w internecie :

Przed rozpoczęciem porodu szyjka macicy jest zwykle mocno zaciśnięta i zamknięta czopem śluzowym. Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu). Wody płodowe są konsystencji zwykłej wody, najczęściej bezbarwne i czyste. Jeżeli kolor wód płodowych jest zielonkawy, zawiadom o tym położną.
Przed wystąpieniem akcji porodowej może pojawić się u Ciebie biegunka. Będzie to naturalne dążenie organizmu do wypróżnienia przed porodem. Twój organizm może także w ten sposób uwalniać się od napięcia. Możesz wtedy odczuwać dreszcze i "roztrzęsienie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEY DZIEWCZYNKI
juz po weknedzie moj zas pojechal 😞 ale za to przywiozl ze soba zabawki dla naszej niuniu 🙂 kupil 3 misie i 2 pozytywki z fisher price i kupil w wwa na jakiejs wyprzedazy komplecik z nike ale to jak bedzie wieksza bo tona pol roczku 🙂
co to sluzu!! ja od 3 4 dni mam sluz taki wlansie jak by surowe jajko ale myslalam ze to nic a tpo jednak ten czop!! 🤨 ja mam wizyte pojutrze we wtorek razem z usg i juz odliczam minuty... jutro farbuje wlosy mam nadzieje ze mi chyci kolor bo ostatnio mi nie chycil :/ trzymajcie kciuki :Pja zajadam sie kaszka manna z smakijii uwielbiam ja 🙂 i moj luby kupil mi dzis zamaist pomaranczy w realu jakies mineola ale powiem wam ze to jest pyszne pierwszy raz to jesm ale 🤪 🤪 polecam :P
ide odpoczywac bo dzis w nocy troche sie silowalismy z moim :laugh: i mnie wszystko boli ☺️
aha dziecxzyny macie problemy z kolanami?? bo ja to mammasakre nogi napierdzielaja jak masakra
malinko ja juz mam 20 kilo naplusie 🙂 i tez ostatnio mama apetyt jak bym nigdy nie jadla zjem obiad a zaraz zas cos bo juz glodna jestem :/ w nocy to norma juz u mnie jedzienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam znowu.....Nie mogę w to uwierzyc,ale dzisiaj skończyłam układać juz wszystkie ubranka dla Dzidzi....dobrze,ze Bratowa mi pomogła.....w sumie to 80%ona wyprasowała....Mąz pieluchy....ale chyba z 5 tylko....az w szoku byłam ,bo sam zaproponował....Ja mam tylko 10tetrowych i 2 flanelowe.....Strasznie mnie juz stanie i chodzenie męczy....dzisiaj z kościoła wykończona wróciłam....nie moge stac ani siedzieć za długo....zreszta dr mi mówiła żebym za gługo nie siedziała ,bo główka juz jest bardzo niskoi męczę Maluszka.....Pobolewa mnie brzuch czasami....ale to chyba jeszcze nie mój czas....ten śluz rano to chyba nie był czop,bo było go za mało i w ciagu dnia sucho.....Coraz bardziej boję sie porodu....kurcze koszmary mam w nocy coraz gorsze.....Strasznie ta ciaża mi szybko minęła....a myślałam,ze nie doczekam pazdziernika.....a tu za kilka dni sie zacznie.....Kurcze martwie się o poród i o pierwsze dni pózniej w domu....Pamietam,ze przy Kacprze ryczałam jak bóbr z cyckiem na wierzchu...on ryczał i ja....Wiem,że Mąż mi pomoże i Mama,ale i tak sie boje.....Przy drugim Dziecku jest gorzej,o wiem co mnie czeka....a przy pierwszym to sbie wyobrazałam takie słodkie ,grzeczne maleństwo...jak na reklamie pampersa.....które je i spi....i słodko sie usmiecha....Rzeczywistośc jest jednak troche inna.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek dziewczęta brzuszaste :laugh: :laugh: :laugh:

to na miły początek dnia :
http://www.kwiatowyprezent.pl/index.php?p=galleryGalleryShow&iId=149&iIdLink=91&iType=1

został mi równy miesiąc...a chciałabym szybciej heh...w nocy spać nie mogę bo nijak nie umiem ułożyć swojego olbrzymiego brzucha 🙃 ... dzisiaj wizyta u gina - zdam wam wieczorkiem relację a w środę USG 🤪 no i nie mogę się doczekać hi,hi

miłego dzionka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Ja własnie wstałam i zaraz zmykam na sniadanko bo jak zwykle umieram z głodu...:laugh:
Nocke miałam do niczego bo co godzine sie budziłam a tak koło 3godz. to juz wogole nie mogłam zasnac...brzuszek bolał i mały postanowił mnie porządnie obkopać...a mój mężuś szedł do pracy na pierwsza zmiane i musiał wstac przed 5godz i sie przeze mnie nie wyspał... 😲 stwierdził że dziś pojdzie spac do drugiego pokoju... 😞 ale co ja moge na to poradzic ze nie moge spac i ze brzuch tak mi zawadza... 😞
Ja juz mam wszystko gotowe i poskładane dla dzidzi...nic tylko rodzic a tu cisza nic sie nie dzieje... 🤨
Ok zmykam cos zjesc...hmm tylko co...ostatnio tak wybrzydzam...mam co chwile zachcianki... 😲
Pozdrowionka 🙂

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam 🙂
malinka tak jak ja wybrzydzasz:P dlatego ja mysle na co mam ochote a potem ide do sklepu wlasnie wrocilam kupilam 4 banany juz 3 zjadlam 🙂 kupilam pare jablek zas kaszke smakija- ostatnio moj przysmak i rowniez zawasze musis byc u mnie sok cappy ale tylko pomaranczowy z miazszem i tylko schlodzony i oczywiscie Knoperssss uwilebiam jeee...ranoi zjadlam musli a teraz zajadam owoce i zaraz ide zrobic jakies bulki na sniadankie...Dzis farbuje wlosy bo do porodu chce jakos wygladsac:P bo u nas sami mlodzi lekarze hehe nie no zartuje ale juz mam odrosty na 5 cm wiecie jak mi szybko wlsoy rosna 😆
dzis moja noc byla cudna mala sie tak nie krecila wstalam tylko raz siku chyba pozwolila dzis mamusi pospac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia narobiłaś mi smaka na kaszkę 🙃 ...syna do sklepu wysłałam hi,hi...też mam dziwaczne zachcianki no ale to ostatnie podrygi bo potem przy karmieniu to wszystkiego juz nie można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Cieżarówki!!!Ja tez co godzinę dziś w nocy wstaałam....i też jem jak najęta.....zwłaszcza słodycze....Teściowa mi przyniosła w sobotę 2 ptasie mleczka,rafaello,dużą milkę carmelowa,2 paczki delicji,2paczki galaretek,pół kilo michałków.....i już nic nie mam....troche sie podzieliłam....ale np.czekolade to teraz obróciłam w 10 min.....strasznie gruba juz jestem.....ale w.....mnie to już.....jszcze 3 tygodnie i dieta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze, ze wszystkie mamy te same objawy 🙂 Mnie boli brzuszek nieustannie.Takie parcie.Zaczelo sie wczoraj o 13.Mam male przerwy, ale ak to boli caly czas. Nie wiem dlaczego....Jest to dosc meczace.Rece zaczely mi dretwiec w cocy.Okropny bol....no i bardzo palce mi napuchly. 😞 JA CHCE JUZ URODZIC!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko mi tez rece dretwieja w nocy....za to nogi wcale.....dziwne to....A Ty Marzi to tak jak ja zaciskasz widzę nogi....Ja też chciałabym wytrzymac jeszcze trzy tygodnie,bo muszę kilka rzeczy dokupić.....no i wózek mi Maz w pazdzierniku koło 10 dopiero kupi....takze sciskajmy nnogi....będzie dobrze!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fakt tez bym chciala miec juz Szymonka przy sobie,niby wszystko mam,lozeczko,wozek ,akcesoria potrzebne do higieny ,brakuje mi tylko ubranek,do szpitala mam ale co potem moj M odklada to na przyszly miesiac a ja sie boje ze jak sie cos zacznie to synio goly zostanie :laugh:

Wy juz macie lozeczka dla swoich pociech naszykowane,ja mam jeszcze materac w folii i posciel niewyprana,chcialabym juz to wszystko naszykowac ale boje sie ze mi sie zakurzy w ciagu miesiaca.wiem ze Natalia juz ma naszykowane,a ja mam w domu psa i kota i ta ich siersc to wala sie po calej podzlodze,dlatego wyganiam od dzis swojego kundelka z pokoju a jutro wezme sie chyba za generalne porzadki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o "przyspieszenie" to w pierwszej ciąży pomogła mi bardzo mocna kawa połączona z cieplejszą kąpielą...i w nocy odeszły mi wody 🙂 ale teraz postanowiłam czekać aż wszystko samo się potoczy...mimo że mam już dosyć...właśnie się wykąpałam i pomału szykuję się do lekarza...i nie wiem czemu odczuwam jakiś niepokój ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia koniecznie daj znać co i jak.....czy Bartus sie już próbuje wydostać z puszki pandory.....fajna fotkę masz na nk....dałam Ci 5 pkt....Marzi,a ja odwrotnie,bo ciuszków mam od cholery i juz wszystko poprane i poprasowane.....współczuję Ci tego układania....bo samo skończyłam wczoraj i doszłam do wniosku,ze to sie powinno robić w 7 miesiacu ,a nie 9....ledwo żyję....Mi został wózek do kupienia 10 pazdziiernika ,a kołyskę i posciekl do niej oraz 2-gi rozek zamawiam pod koniec tygodnnia....i jeszcze kosmetyki i pampersy mi zostały....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

my czerwcoweczki mialysmy napday glodu szamalysmy wszytsko 2-3 tyg przed porodem

mi pomoglo chodz urodzilam dwa dni przed terminem lozko po 4 godziach wopdy odeszly:P:P:P

i nie zostawiajcie niczego na oststnia chwile bo teraz to w kazdej chwili na waszym miejscu ciuszki juz bym dawno miala:P:P

a dam rade rozki az dwa tak naprawde ci sie chyba nie przydadza lepiej kup cos innego:P:P:p

buzioole i powodzenia w rodzeniu...zycze takiego porodu jak ja mialma ....:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem z powrotem...wszystko w miarę ok...pozamykane szczelnie...dostałam tylko furagin bo dalej lekarzowi nie podoba się moj wynik moczu 😞 ... tak więc cóż,trzeba turlać się dalej:P i cierpliwie czekać na swoją kolej...

dobrej nocki brzusie...do jutra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam..ja wizyte u lekarza mam w srode...
kurcze czuje sie taka jakas nie wys**na ;/ niewiem z jakiego to powodu..plecki bardzo bola...a jak sie poloze to juz wogole umierM..nogi puchna...schylic sie ciezko no jakas katastrofa 😠 a tu tyle jesZcze przedemna...masakra...............

Jutro zamierzam poprac reszte ubrac...i choc mam szafe potwzna nie sadze abym wszystko w nia wpakowala..mam tego o wiele za duzo..a juz mi sie prac niechce a nie wspomne o prasowaniu juz mi chyab 5 pralek z ciuchami maluszka polecialo a jeszcze z conajmiej 3 przedemna RATUNKU 😲

😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...