Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny zagladm bo mam chwile ja tez szczepie ta 3 w 1 i moja mala juz 4 razy tak ulewala ze az przez nos wiec ccos o tym wiem moja niunia tez jestem ciekaw ile wazy zobaczymy w przyszlym tyg bo idziemy razem z szczepieniem a ja w srode do chirurga kumpel amowila z ebeda mi nacinac oczyszczac i zszywac ale sie boje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madzia natalka jest piekna 🙂 ale odrazu da isei rozpoznac ze to dziewczynka 🙂 my dzis zalozylysmy pierwszy dres malej - oczywiscie rozowy oj pwiedzial ze robie z niej pink lady nie moge pwoiedziec bo strasznie mi pomaga ale w nocy jest tak zmeczony ze nie slyszy jak mala placze 😠 ale w sobote on bedzie wstala w nocy bo ja raz w tyg mam dla sienbie noc teraz dobrze bo pracuje na meijscu ... aha zapomnialam sie pochwalic juz maialm pierwszy okres i uzywam tych krazkow nuvaring... a wy na jakie zabezppieczenie sie zdecydowalyscie??? pozdrwaiam i caluje skarby :* netciotka i Amelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki...Ja mam zepsuty komp i dlatego sie nie odzywałam.....Mam jeszcze laptopa,ale on strasznie muli i teraz tez z niego pisze....No więc u nas super.....Niunia rzeczywiście twoja Amelka jest niemożliwa z tym spaniem....Mój Oliś przesypia max 3 godziny i w nocy też....tyle,ze nie płacze,bo go szybko do piersi przystawiam...straszny żarłok z niego jest....grubasek sie zrobił...jak kompa mi naprawia to pokkaze fotki.....no z tą blizna to współczuje....ale bedzie dobrze....najgorsze mamy juz za soba....u mnie dzis była ostatni raz połozna i powiedziała,ze juz ajgorszy okres tj.6tygodni mamy juz a soba.....W sume to nie moge narzekac,bo mały grzeczny jest....nie ma kolek,a to jest chyba najbardziej irytujace.....Moniczko głowa go gory ....z chłopami to juz tak jet....moj wrocił wczoraj ....nie było go ponad 2 tyg i nie powiem zajmuje sie małym...ale nieraz robi taka łaske,ze ja sie czuje jakbym nie wiem co od niego wymagała.....Ja nie moge od małego odejsc na wiecej niz 2 godz,bo płacze za cyckiem.....ale pocieszam sie ,ze jescze troche i moze dłuzej bedzie wytrzymywał....a jak jest u Ciebie?co ile Bartus je?i jak w nocy?...Madzia wspólczuje Ci z tym zapaleniem piersi.....ale wytrzymaj kochana i karm Malą...niedługo sie wszystko unormuje....noże za długie przerw miałyscie miedzy karmieniami?Ja sie strasznie pilnuje z piersiami,bo słyszałam,ze to okropny ból....mój Oli tak duzo i czesto je,ze ne mam zastojów.....ale miałam na pocztku tak poraniona brodawke,ze mały pił krew a pózniej na wymiotowal....ale zacisełam zeby i karmiłam i teraz jestem z siebia dumna.....Co do szczepien to ja ide w przyszłym tygodniu i szczepimy na skojarzona z pneumo....kosztuje 200....mielismy jeszcze szczepic a rota za 300,l wkoncu doszlismy do wniosku,ze skor karmie piersia to nie szczepimy....no i koszt okopny 500 za 6 tyg 500 i za 6 tyg 200.....A c do antykoncepcji to jeszcze nie wiem....w przyszłym tyg ide do gin to moze ona cos doradzi,ale skłaniam sie ku spirali....a wy juz byłyscie na kontroli i cy stosujecie juz cos....bo y wczoraj pierwszy raz zaliczylismy i to z gumka:P bo ja sie boje zeby za rok nie było kolejneo Olisia 😮 ...Ale sie rozpsałam,al roche mnie tu nie było....Buziaki dla slicznosci pazdziernikowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...
Niunia trzymam kciuki za Twój brzusio,powiedz tam wszystkim że mają Cię ładnie "wydziergać" 😉
Mój Bartuś tak co 2-3 godziny jada więc też nie mogę się oddalać hihi...no ale 16 grudnia idę w końcu na kontrolę do gina więc mój będzie musiał sobie poradzić...Ja chcę się zabezpieczyć zastrzykiem (raz na trzy miesiące)
A noce są spokojne budzi się dwa,trzy razy,szybko zmieniam pieluchę i do cycusia a potem z powrotem lulu...Grzeczny chłopczyk z niego 🤪

Buziaki i dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam......No to widze,ze Twój Bartus identycznie jak Oliwierek....czyli to chyba normalne przy karmieniu piersia.......Ja mysle w przyszłym tyg isc do ginki....Czyli Ty Monia zastrzyk wybierasz.....a jakie to sa koszty i czy bezpieczne sa zwłaszcza przy karmieniu piersia.....No i Ty Niunia napisz jak to jezt z tymi wkładkami,bo ja nie mam szczerze powidziawszy pojecia....jak to sie zakłada ,kiedy i tp.....Połozna mi powiedziała wczoraj ja była gdy ja zapytalam o antykoncepcje,ze sama musze zdecydowac i ,że raczej kumata jestem tej kwestii skoro taka róznice wieku mam miedzy dziecmi....no tak....ale ja braam tylko tabletki,a pózniej gumka połaczona z kalendarzykiem.....Swego czasu to miałam taka shize przed ciaza,ze zawsze była podójna antykoncepcja.....nawet przy tabletkach była gumka jak sie dowiedziałąm,ze kolezanka zaszła w ciaze przy tabltkach.....no a pozniej był tylko kalendarzyk jak troche za dzidziuiem zateskniłam....no i Oliwierek jet 😉 ....ale wiecej juz nie planuje....no chyba,ze....ale z moja czestotliwoscia to moge nie zdarzyc,bo za 11lat stara juz bede 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jestem styczniówką, chociaż podczas ostatniego usg zmienił mi się termin na 31 grudzień (wcześniej miałam na 4 styczeń).

Mam do was pytanie... ile przed porodem obniżał się wam brzuch?? Czy jest na to jakaś norma??

Mi się wcześniej czasem obniżał, bo mały się tak układał chyba, ale potem podnosił sie znowu... A teraz obniżył mi się tak, że prawie rękę między brzuszkiem a biustem położę, do tego każdymi kto mnie widzi mówi, że mi się obniżył...

Czy to znaczy, ze urodzę szybciej, czy to jest jakiś objaw, że niedługo mogę rodzić??

W poniedziałek umawiam się na termin obrony pracy mgr i chciałabym się obronić przed porodem... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć megi85...teoretycznie brzuch zaczyna obniżać się w 36 tygodniu...u mnie tak właśnie było ale nie obniżył się zbyt mocno,jedyne co odczułam to że mogę łatwiej oddychać...myślę że to indywidualna sprawa bo każda ciąża jest inna...Poza tym lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości na pewno...powodzenia

Maxara nie wiem ile teraz kosztuje zastrzyk (kiedyś płaciłam 30 zł)a wiesz nie pomyślałam o tym czy mogę go wziąć jak karmię piersią...mam nadzieję że tak,bo po wkładce dostałam kiedyś krwotoku i nie chcę więcej próbować a tabletek nie chcę bo się po nich źle czuję a wypróbowałam chyba wszystkie możliwe 🙃 Przez ostatnie 8 lat nie stosowałam żadnej antykoncepcji,ale teraz jakoś się już boję zaryzykować heh...

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam mojemu maluszkowi "strój wizytowy" na święta : [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/28_11_09_1601.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek napisał:
kupiłam mojemu maluszkowi "strój wizytowy" na święta : [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/28_11_09_1601.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Słodki komplet 🙂

moniczek dzięki...ja za parę dni też będę w 36 więc nie będę się martwić...a urodziłaś w terminie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin miałam na 22 października a urodziłam 16...nie przejmuj się na zapas,i tak czas oczekiwania strasznie się dłuży...ja nie mogłam się doczekać i byłam już zmęczona (mieszkam na 3 piętrze i schody dały mi w kość 😉 )
Już niedużo Ci zostało...Trzymam kciuki i życzę szybkiego porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek napisał:
termin miałam na 22 października a urodziłam 16...nie przejmuj się na zapas,i tak czas oczekiwania strasznie się dłuży...ja nie mogłam się doczekać i byłam już zmęczona (mieszkam na 3 piętrze i schody dały mi w kość 😉 )
Już niedużo Ci zostało...Trzymam kciuki i życzę szybkiego porodu


W sumie to ja się nie przejmuję, tylko zależy mi na tym, żeby przed porodem się obronić, a ustalam termin obrony w poniedziałek... i pewnie będzie w ciągu 2 tyg... a potem mogę od razu rodzić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cze laski to zostalymsmy chyba 3 na forum;/
malej leci ropka z oczka i jej przemywam rumiankiem i sola fizjologiczna teraz wlasni karmie cale 120 pacdzke mleka mam juz na rowny tydz cwymiana co niedzielka ...
maxara z tym krazkiem jest zajebiscie wkladasz jak tampon raz na miesiacb wyciagasz po 28 dniach dostajesz okres i wkladasz nowy na dzialniu tabletki tylko nie musisz pamietac wpisz na necie nuvaring o ile bedziesz miec czas 🙂
wiecie co ja z tego mieska qwyciaglam wczoraj na im wuja granatowa kulke mala i to chyba przez to mi sie slimaczylo i to byl chyba szew bo dosc miekki , z spirala nie ryzykuj kumepla miala przez nia ciaze pozamciczna a potem dostala krwotoku tak jak moniczek gada... o tab trzeba pamietac a zastrzyk...- po nich sie strasznie tyje bo to jest duza dawka hormonow za 1 raz wstrzykiwana...
sliczny komplet moj wczoraj kupil na wypzedazy komplet z adaska rozowy ale to ja bedzie miec ok roczku
statnio mialam zalamkke przez moje blizny na dupie ,assakrs szkoda mi lez ...i do butelkowych mam za kAZDYMYM RAZEM STERYIZUJCI BUTLE??? BO JA TAK I OSTATNIO MUSIlam zakupic nowych 4 butelki bo 3 byly juz brzydkie ...i kiedy zmieniacie przeplywy smoczkow dla malych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 no mój mały też strasznie plakał...ale w wózku od razu też zasnął... 🙂 potem miał stan podgorączkowy... 😞
waży już 6140...mała kluseczka moja 🙂 Natalio twój synek też ładnie waży 😉 sory dziewczyny ze sie nie odzywam ale tak jakos nie chce mi sie pisac...na żywo by było lepiej porozmawiac... 😉 ja mam problem z blizną po nacieciu...ciagle mnie boli i jest wyczuwalna w dotyku,moja gin przepisala mi masc zobaczymy czy pomoże... 🤨
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w tym tygodniu bede szla z mala na szczepienie ciekawe ile wazy 🤔 🤔 🤔 🤔 sporo jej sie przytylo spadla do 2760 i byl;a taka tyci tyci a teraz dlugasna pyzata z ponad 4 bedzie ... macie co nosic dziewczyny 🙂:P oj macie hehe
malinka ponoc blizny po nacieciu zostaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie!!!No ładnie chłopaki rosną.....to dobrze.....Amelka też juz fajna Dziewczynka....do oku dogoni pewnie z wagą chopaków.....chociaz jak bedzie drobniejsza to tylko z pozytkiem dla niej.....bo dla Laluni lepiej nie bedzie miała problemów z nadwaga kiedys 😉 .....A Gracjanek to jak 3-miesieczny brzdac.....Kacperek tez super wazy....Ja bede w przyszłym tygodniu do szczepienie to zobaczymy il mój Pulpet przytył?...bo po 3 tygodniach był na plusie ponad kg.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rosną nam dzieci 🤪 ja idę w piątek na szczepienie,zobaczymy ile Bartek przybrał...A szczepiłyście na rotawirusy i pneumokoki? U mnie z tą szczepionką 6 w 1 to koszt ok 700 zł,ale i tak chcę zaszczepić.

pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie!!!!!!!!!!!
ja tez juz nia jestem:P
moj synek Bartus przyszedl na swiat 8.10 o 23.08 przez cesarke 😁 waga 3450 wzrost 54cm 🙂
niestety urodzil sie z wodoglowiem ale juz jest po zabiegu i mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej 🙂
w chwili obecnej wazy 5700 i ma 60cm:P
czyli rosnie jak na drozdzach:P:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadusia89 napisał:
hej mamusie!!!!!!!!!!!
ja tez juz nia jestem:P
moj synek Bartus przyszedl na swiat 8.10 o 23.08 przez cesarke 😁 waga 3450 wzrost 54cm 🙂
niestety urodzil sie z wodoglowiem ale juz jest po zabiegu i mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej 🙂
w chwili obecnej wazy 5700 i ma 60cm:P
czyli rosnie jak na drozdzach:P:P:P:P


Cześć Nadusia - gratulacje...rośnie Twój Bartuś,życzę dużo zdrówka dla małego mężczyzny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moiczk sliznie wyladacie 🙂
nadusia mam adzieje ze operacja sie udala trzymamy kciuki i zdrwka bo to nawazniejsze ..ak iw czujesz po cc?? ja tez mialam jeszcze miaa ataia i magda .... no wlasnie magda ile twoja mala wazy?/ b ja te mam dziewczyke i chce zbaczyc cz mnie wecej tyle samo waza.. ja tez wrzuce jutr jakies zdjatko 🙂 dzis ide do szkoly zobaczymy jak zaliczenia- trzymacie kciuki
pozdrawiam y:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...