Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 my juz po szczepieniu...nie bylo najgorzej,Gracjanek tylko chwile popłakał 🤨 dzielny chłopczyk 🙂 a teraz spi 🙂 mam nadzieje ze nie bedzie mial goraczki 🤨 mój mały pulpecik waży już 8740...:P i ogólnie jest zdrowiutki... 🙂 oby tak dalej 🙂

Moniczko pytałam wczoraj w aptece o te plastry znieczulajace...koszt to około 25zł te co mi pokazała...ale trzeba miec na nie recepte dodatkowo...aha i słyszalam o tych plasterkach ze pomagaja ale trzeba znac miejsce gdzie bedzie kłuta dzidzia i przykleic ten plasterek godzine przed szczepieniem...aha a tych plasterkow w opakowaniu jest aż dwa(hihi)to dużo... 🤨

A dzis mam isc z kolezanka na piwko a mój mąż ma zostac z naszym bąbelkiem...pierwszy raz... 😲 az tak dziwnie sie czuje z mysla ze zostawie synka... 😞 a moja kolezanka zostawia mezowi dwóch dzieciaczków...jeden ma prawie trzy latka a drugi pięć miesięcy... 🤪 damy czadu hihi a nasi faceci niech sie troszke pomęczą... 🤪

A co tam u was??widze ze tu pustki panuja...dziewczyny gdzie jestescie???

Pozdrawiamy z Gracjankiem 🙂 buziaczki dla waszych szkrabików 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ale super że Gracjanek zdrów jak rybka :laugh: No i ładny klopsik z niego jeju 🙃 ale Cię muszą ręce boleć przy noszeniu hahaha,prawie 9 kilo nono....
Te plastry to nie wiedziałam że takie drogie cholera 😠 ...nie dość że za szczepienie się płaci tyle to i tu...cóż całe szczęście że dzieci szybko zapominają o bólu ...
No i fakt że tu pustki takie bo gdzie jest Niunia,Madzia a nie wspomnę już o Natalii 😞

Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello.....To ja Oliś.........Muszę się pochwalić,ze coraz szybciej i ładniej wieczorkiem zasypiam...Fakt,że przy cycku i troszkę przytulania jeszcze potrzebuje ale już całkowicie odrzuciłem leżaczek z fishera......juz jest baaaa.....Teraz wkraczamy w nową erę.....Po mieszkaniu jezdzimy w wózku...tzn...foteliku na stelażu wózka.....no i czytamy wiersze Brzechwy....to mój ulubiony autor i Mamusia sie cieszy,ze mam gust literacki po niej i ,ze beęą ze mnie ludzie....i pamietam juz dużo wierszyków....bo jak Mama mi jakiś zacznie recytowac to śmieję sie od ucha do ucha.....jem juz codziennie zupkę marchewkową narazie z hippa....marchewkową z ryzem....a niedługo jak Mama załatwi nie pryskane warzywa to mi zacznie gotowacsama....no i najważniejsza nowość....powoli sie z kołyski wynoszę....Rodzice mi złożyli łózeczko dzisiaj i tak strasznie mi się lezenie tam podobało,ze dzisiaj mnie tam przenoszą ....bo na razie to u nich śpie jak zawsze......Pozdrawiam kolegów i koleżanki z pazdziernika 09
OLIWIEREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO OLIWIER 🤪 🤪 🤪
Jesteś już dużym chłopcem 🙂 Bartuś też lubi słuchać wierszyków i bajek :laugh: no i coraz bardziej lubi swoje zabawki bo może je sobie już sam sięgać 😁
No a zupka mimo że ze słoiczka to na pewno jest pyszna!!!Swoją drogą to jak patrzę na jakość warzyw i owoców w sklepie to w ogóle sie nie waham kupić słoiczka 🤪
A dzisiaj Bartek wstał o 6 rano i ani myśli się zdrzemnąć 🤔
A mnie wzięło na gotowanie - będę robić pierogi leniwe mniam...więc czekam aż mój szkrab przyśnie coby twaróg zmielić 😁 właśnie zjadł kaszkę i mam nadzieję że go zmorzy sen...
pozdrawiam wszystkie październikowe szkraby i ich mamusie 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!no ja tez dzis na nogach od 6.00... 🙂 ale moge sie pochwalic ze dalam malemu kaszki w nocy i spal 6godzinek bez przerwy... 🙂 to chyba ładnie... 🙂 mój Gracjanek własnie zasnal...cos mi sie wydaje ze ma goraczke... 😞 po wczorajszym szczepieniu...musze mu zmierzyc temperature... 😞
A wczoraj dałam mojemu smykowi morelke z hippa...i wiecie co wkoncu ładnie zrobil kupke...bez stekania i płaczu... 🙂

Brawo dla Oliwierka...zuch chłopiec 😘 😘 😘

Zmykam jeszcze troszke polezec...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę brawo Gracjan 🤪 🤪 🤪 to dał mamusi pospać hihi...Ja próbowałam dawać Bartusiowi kaszkę na noc ale on i tak budził się co godz. na cycusia hhaha 😆
A morelkę też jadł i dostał wysypki 😞
Po szczepieniach mój smyk nie gorączkował ale zawsze byl marudny 😞

buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO nadal widze ze na forum jestesmy tylko dwie...ja i Moniczka...a tak to nikogo nie ma...ja niedawno wrociłam ze spacerku...załatwiłam sobie dodatkowe dwa tygodnie urlopu macierzynskiego...hurra...!!!No na szczescie Gracjanek nie ma gorączki...teraz tata go bawi...a ja mam chwile dla siebie...a spac mi sie cos chce 🙃 dziewczyny a ile wasze smyki ważą???też pewnie już niezłe klopsiki z nich... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie wy jesteście łoj gdzie????? 🤪
Tylko Malinka i ja hihihih...
Byłam dzisiaj uzupełnić zapasy dla Bartusia i kupiłam :
-dynię z ziemniaczkami
-marchewkę z ziemniaczkami
-jabłka i winogrona z ryżem
-i dwa przysmaki na dobranoc jeden to kaszka mleczna z biszkopcikiem a druki kaszka manna waniliowa
To wszystko z hippa i jeszcze
_kaszki do picia z nestle
Poza tym mam z bobovity :
-zupę marchewkową z ryżem
-zupę jarzynową
-ziemniaczki ze szpinakiem
-złociste jabluszka
-jabłuszko z bananem i
-marchewkę

hehe zapasy na długi czas 🤪 🤪 🤪


leniwe pierogi wyszły pycha 😎 a teraz piekę ciacho...a Bartek co zawsze spał o tej porze to dziś marudzi i kula się jeszcze w lóżeczku 🤔 ... co zrobić,pewnie skończy się na utulaniu na rączkach hehe...spryciuch mały...

Dobrej nocki mamunie kochane i szkrabiki najdroższe 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie.......Ja to zabiegana jestem w dzień....Oliś mnie i w ogóle wszystkich tak absorbuje,ze nie można go na chwilke spuścić z oka,bo ryk jest nie z tej ziemii....Malinko Gratulacje dle Gracjanka....Ja chyba też w końcu dam Oliśkowi kaszke na noc,tylko smoczek do kaszki muszę kupic....bo mam 6 butelek nie używanych ale ze smoczkami 3-6,hihih.....bo na cycku sie skończyła Oliśka kariera z mlekiem i innymi płynami 😉 ......może pospi dłużej....bo mam co godzine pobudki....chociaż teraz jak zasnął to pewnie koło 22....23 wstanie....ale pózniej to co godzine....Pierwszą noc w łóżeczku ma zaliczona i chyba mu wygodnie było.....bo aż co 2 godz się budził:laugh: ........Moniczek ale zaszalałas z jedzonkiem:laugh: .....Oliś też jadł dziś dynie z ziemniaczkami,ale nie za bardzo mu podeszła....mam jeszcze szpinak....ale widze ,ze najbardziej marchewka mu podchodzi....soków nie lubi i deserków też
A z moim Tatą to już coraz lepiej na szczęscie....Dzisiaj rehabilitanci postawili go i z ich pomocą kilka razy wstał z wózka....z tym ,ze dalej nie ma z nim kontaktu....rzadko reaguje na to co mówimy....no cóz nigdy już nie bedzie taki jak dawniej ,ale najważniejsze,ze zyje,że nie ma przerzutów i ładnie rana sie goi....Załatwiłyśmy materac przeciwodleżynowy....i kupujemy wszystko same,bo szpital nawet rurki tej do gardła nie daje.....tylko wypożycza taką metalowa.....która go uwierała i teraz ma plastikowa....zamówiłam sondę do nosa ,bo go tak jkarmią specjalną silikonow,bo szpitalne sie zatykają ,ze jak raz sie zatkała to Tata 2 dni nic nie jadł,bo był weekend i lekarza niebyło żeby wymienił....ale cóż .....POLSKA SŁUŻBA ZDROWIA.....Mówie Wam nawet nie wiedziałam ,ze istnieja takie przyrządy i tyle sklepów ze sprzetem medycznym jest u mnie w mieście....dopiero teraz to wiem...jużprawie ekspertem jestem.....nawet za rehabilitacje Taty się biore,,,,bo wiem jak....a w weekend nie ma rehabilitantów
OKI spadam.....bo widzę,ze zaczęłam strasznie truć.....do tego ta stylistyka....ale nie chhce mi siepopraawiać....wiecprzepraszam za kalecenie języka.....bo normalnie staram sie tego nie robic
BUZIAKI E-CIOTKI I E-DZIDZIOLKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka...

ja dziś gości miałam 🙂 to nie było jak usiąść...
Bartuś wszamał dziś dynię z ziemniaczkami aż mu się uszka trzęsły :P :P :P chyba nie ma nic coby mu nie smakowało hihihi mały żarłoczek...ale z tego co pamietam to i moja starsza dwójka jadła wszystko jak popadnie...tyle że teraz to większy wybór jadełka dla dzieciaczków 🤪
Teraz mój słodziak już śpi smacznie,a jak się przebudzi to chcę mu kaszkę do picia dać - ciekawe czy dłużej pośpi???

coś mnie nogi rwą strasznie buuu...może na zmianę pogody - bo mi się chce wiosny 🙃 🙃 🙃 Już mam dość tej szarówy bleee...

Dobrej nocki kochane szkrabiki 😘 😘 😘 ... i spokojnych snów dla mamusiek :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam..nie bylo mnie troche,ale jakos czas mi nie pozwa;lał...
przyjechala moja przyaciolka z anglii i wkoncu sie wypeplalam za wszysteki czasy hihi bylo mi to potrzebne...

Zuzia skonczyla 4 miesiace i w ten dzien przewrocila sie z brzuszka na plecki.. 😉 😉
Pozatym jest taka gadatliwa,ze poprostu glowa boli ...ale ze szczescia hihi...do tego moja Natalka byla na tydzien ..ma ferie..u moich rodzicow...wiec ja wykorzystałam ten czas na duze pozradki...

Bardzo sie ciesze bo wychodzi sloneczko licze,ze juz niebawem bedzie wiosenka i spacerki bede o wiele dluzsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuzanka tez woli siedziec...tzn..mam taki rogal i tam ja wsadzam wiec jest na poll lezaco...wtedyu wszytsko fajnie widzi i sie cieszy od ucha do ucha...
Jak rano wstaje to odrazu usmiech na twarzy...takie male pogodne dzieciatko z niej..wczoraj...krzyczala w niebo glowsy a ja juz niewiedzialam co jej jest...na jedzenie nie pora ...pampers suchy...poprzytulalam..pokazała mega kolorowy pokoik Natalki i nic...wiec dalam pic i wypila cala butle na raz...tak jakby kacyka miala heheh smakuje soczek wiec teraz sie caly czas domaga...

Buziaki dla szkrabkow od e-cioci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mój Bartolinek coś dzis kicha 😞 😞 😞 mam nadzieję że nie wykluje się z tego żadna choroba tfutfu 😞 Ma takie szkliste oczka aż mi go szkoda.No a temperatury nie ma...ciekawe.Oj bo ta pogoda no taka bez sensu plucha szara bleee 🤢 ...No a 3 marca jesteśmy już zarejestrowani na szczepienie... 🙃

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nie dobrze z Bartusiem...oby to był fałszywy alarm... 🙂 zdrówka mu życzę... 🙂 🙂 🙂

A to moja niunia,dzisiejsze świeże zdjęcie...mam nadzieje że mi sie uda wkleić...
🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...nocka taka sobie 😞 Bartuś często się wybudzał bo albo głodny albo nosek zapchany - jestem nieprzytomna.Tyle dobrego że misio nie ma gorączki ani nawet podwyższonej temperatury.Podaję mu wit.C i czyszczę aspiratorem.No i mam nadzieję że nie zejdzie na oskrzela...Ja zresztą też zakatarzona jakas jestem blee...boli mnie głowa.Bartuś leży sobie u mnie w łóżku...idę do niego pod ciepłą kołderkę 🙂


Miłego dnia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamki
Moniczek łap oklaska na ten katar 😉
Madzia fajnie Cie widziec w naszych skromnych progach forumowych
Malinko dwaj te fotki Gracjanka
Wczoraj Wam już napisałam jak po tej kaszce...ale posta wcieło...tzn.nie wszedł....więc jeszcze raz napiszę
Przedostatnij nocy-z soboty na niedziele zrobiłam mu tą kaszke ebilon ryzowo-kukurydzianą z dojrzałym jabłuszkiem...dla mnie pycha....ale nie dla Oliska ....pluł jak cholera...nawet nie przełknał
Wczoraj spusciłam 120 własnego mleka i do tego ugotowałam grysik na wodzie i zaeściłam to mioje mleczko....też baa było
Ja juz k..... nie mam siły do tego wstawanie co godzine....a jesć nic oprucz cycka nie chce....tzn je zupkę łyzeczka....a tak to cycek cały dzień...nawet herbatki nie wypije
Ja mu nie żałuje....ale kurcze on ma 4 miesiące....Wasze Dzieciaki to pewnie doja butle,ze hohohoh....on tylko taki cyckosz.....dobrze,ze chociaż tej zupki zje raz dziennie i dobrze,ze ja teraz wprowadziłam,bo pózniej mógłby być kłopot....Dzisiaj np.szpinak jadł i Maż mówi,że mu smakował
Jutro chyba z nim do pediiatry ide....niech go zwaza i niech mi cs pomoze z tym wstawaniem w nocy co godzinę
BUZIAKI ZWŁASZCZA DLA TYCH IEWYSPANYCH MAM -MONI 😉 OKLASK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - Maxara - z tym wstawaniem to masakra,ja czasami jestem tak umęczona że na nic nie mam ani siły ani ochoty 🤔
Ostatnio dzieciaki aż stwierdziły że wyglądam strasznie,a do tego teraz ten katar no ale zrobiły mi dzisiaj śniadanie 😉
Ja próbowałam małemu na noc kaszę dawać ale na niego to nie działa :laugh: i tak po godzinie jest głodny...Ważyłam go ostatnio na domowej wadze to waży 7200 bąk mój kochany...
No a dzisiaj marudzi przez ten katar...

Buziaki dziewczyny 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ;0
Jesli chodzi o wstawanie to ja na szczscie..odpukac...nie mam problemu..Zuzia dostaje jesc ok.19 +/- zasypia ok.20.30 i wtsaje dopieor ok.5.30-6.30 fakt,ze zuzia dostaje juz tylko butle 150 z kaszka i spi...spi...i spi...
Wczoraj to myslalam,ze pojdzie spac pozno..bo zrobila sobie drzemke od 16 do 19 wiec myslalam,ze bede musiala z nia siedziec nie wiadomo ile ale odziwo usnela normalnie 😉
A co najlepsze nie musze jje juz bujac by usneła bo bawiusia sie przed snem a potem sama usypia ;0
Moja Tuise jak była malutka brałam do łozka i mialam potem ogromny probmel bo musiala miec mojego malutkiego paluszka przed zasnieciem i nie dalo jej sie oszukac zadnym innym wiec przekichane bylo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciliśmy od lekarza 😞 Bartolinek ma chore gardełko i katar.Całe szczęście że osłuchowo wszystko ok...ale i tak ciekawe bo za tydzień miało być szczepienie hmm...mam nadzieję że szybko wyzdrowieje.Do tego mam przejść na dietę bezmleczną bo lekarz podejrzewa u maluszka alergię 🤔 no i co ja teraz będę jadła 🤔
jestem troszku podłamana buuu...

Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka
Ale Ci dobrze Madzia....Ja to jeszcze nigdy tak nie pospałam....przerypane mam z tymi nocami zarywanymi...ale jakoś przeżyjemy.....NO TO OKLASK DLA ZUZI-ZUCH DZIEWCZYNKA......moze nasi pójdą w jej ślady
Mój własnie zasnał...ale pewnie nie na długo....
Moniczek ja też byłam dziś u pediatry....i tak jak Ty mam diete:laugh: ....niesamowite....że tak samo dzisiaj nam sie podziało......Mówiłam jej o tym,że co godzine wstaje do niego....a rano o 5 pobudka....i powiedziała....że go brzuch musi boleć....i mam przejść na taką dietę jak po urodzeniu Oliśka miałam....tzn.....bez smarzonego...czekolady....masła...serów tłustych...wieprzowiny....kawy.....itd...czyli dalej same chiceny....ja sie juz patrzec nie mogę na kokoloty....ale cóz....dla Olisia wszystko....a i ja skorzystam....bo pewnie zrzucę pare kilogramów przed wiosnał....No a Oliś ma narazie nie jeśćnic oprócz cycka....Zupki dopiero za conajmniej 2 ttygodnie ,bo za młody jest i szpinaku mam nie dawac...a jadł ☺️
Przepisała nam też opłatki robione na uspokojenie....mam mu dać kilka dnie doraznie....ale nie wiem czy dzisisaj uda mi sie je podac,bo Męza do całodobowej apteki wysłałam....jak nie to od jutra....no rozpuscic w wodzie i glukozy dodac
Ogółnie to powiedziała,ze ma prawo tak wstawać jeszcze....a jak diete wprowadze to powinien byc spokojniejszy......
Wczoraj wkońcu pozwoliłam mu spać w łóżku....on na poduszce obok Tatusia....a jak bez poduszki u jso stup....alee do cholery ostatni raz....bo go uczyc nie chce tego.......
Aha i skurczyyczek 7660 już wazy -kg w ciagu miesiąca go przybyło....czyli najedzony jest
Puki co dalej się musze przemęczyc z nim i miejmy nadzieje,ze zarówno jemu jak i Bartiemu to minie
Mój tez w nocy przez nos nie mógł oddychac i 2 razy mu solą morką psikałam
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...