Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂 właśnie do Was dołączyłam, a właściwie tak praktycznie to dołączę w październiku 🙂 ale już się czuję jedną z Was bo szaleją we mnie dwa serducha 🙂 jak to na początki przystało zmagamy się teraz z mdłościami, wilczym głodem i wiecznym zmęczeniem, ale mam nadzieję, że jak przktroczę magiczną granicę trzech miesięcy to będzie tylko lepiej 🙂 do tego właśnie złapałam jakiegoś wirusa i gardło mi żyć nie daję... wlewam w siebie herbatkę z cytrynką i rutinoskorbin i grzeję się w łóżeczku... pozdrawiam Was cieplutko 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj Florcia no i kuruj się mocno,gratuluję ciąży i życzę samych radosnych chwil.My jesteśmy już mamusiami od października 2009 - musisz znaleźć wątek PAŹDZIERNIK 2010 tam już jest kilka szczęśliwych ciężarówek 🤪 🤪 🤪

A to mój bąk w wóziu,bo już mi ręce odpadają hihi 😉 : [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/23_03_10_1123.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemanko
Madziu....współczuję z Zuzią....ale tak sobie myślę,że może ona jest uczulona na coś znajdującego się w domu...może kot....a może masz gdzieś pleśń albo wilgoć....nawet może nie być jej aż tak widać
Co do starszej córy....to mi to ewidentnie wygląda na chęć zwrócenia na siebie uwagi....Pewnie od przyjścia Małej na świat nie zmieniło się Twoje podejście do niej....jednak wiele dzieci,zwłaszcza kilkulatków w sytuacji pojawienia się na swoim terenie(domu)...nowej istotki tak właśnie reaguje......To normalne,że niemowlakowi poświęca się 24 godz na dobę....a przedszkolakowi troszkę mniej....poza tym wiele rzeczy może zrobić już sama....a to zachowanie złe to chęć zwrócenia na siebie uwagi Rodziców i Wychowawczyń......Musisz Madziu z nią porozmawiać i dowiedzieć się dlaczego tak się zachowuje...a przy tym zapewnić,ze dla Ciebie jest najważniejszą starszą córeczką......no i jednak wygospodaruj dla niej troszeczkę czasu ,gdy będzie Cię miała tylko dla siebie 🙂
Przepraszam jeśli się wtrąciłam w Wasze sprawy....ale miałam już kilka razy do czynienia z czymś takim.....
Powodzenia i buziaki.....oklask na dobry początek.....
Moniczek Bartulek cud miód i orzeszki.....
My dzisiaj znowu pół dnia na spacerkach
BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Maxaro...no Ty jak napiszesz to aż ciepło na duszy się robi:laugh: Jesteś taka kochana hihi...myślę że jeśli chodzi o córeczkę Madzi to właśnie tak jak piszesz,heh a moja 11-stolatka to powinna więcej rozumieć a też teraz zrobiła się nieznośna i juz nawet usłyszałam że teraz mam nowe dziecko do kochania a jej już nie kocham 🤨 i bądź tu mądry.
Buziole wielkie na dobranoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie..wlasciwie fakt wiecej zcasu poswiecam Zzui,ale staram sie jak moge posiwecic tez zcas jej pozatym duzo robimy razem...od dwoch dnio jestem spokojna w stosunku do niej nie wrzeszcze tylko mowie..i widze,ze ona jakas taka inna.mam nadzieje,ze wroci mi moja ksiezniczka..bo z ta co mam czasem jzu nie daje rady...
duzo o tym mysle i boje sie aby wyjazd Dawida nie mial na to duzego wplywu...wychowywałam ja sama przez trzy lata poyem pojawil sie Dawid pokochala go i zaufała a on teraz musi wyjezdzac do pracy i znow nie ma meskiej dloni w domu...

Trace juz powoli zmysły..jak nie z jednej to z drugiej...

Planuje w weekend zostawic Zuze mamie i isc z Natii sama na spacer zobaczymy...

Dziekuje za rady 🙂i nie przepraszam pisZe Wam po to byscie mogli mi doradzic bo ja juz niewiem co wymyslic by wrocilo moje dziecko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz....super myślisz Kochana.....
a to tak na przyszłość dla Nas znalazłam.....aż się boje....
Jest 7 skoków rozwojowych jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mozgu i systemu nerwowego sprawia, ze dzieci poddawane sa jeszcze wiekszym bodzcom doznaniowym niz dotychczas, stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa (jesli taka jest przyczyna) ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze. (uwaga od autora: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka).

Okresy skokow:

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje),
ok. 55 tyg lub prawie 13 miesiecy,
ok. 64 tyg lub prawie 15 miesiecy,
ok. 75 tyg lub 17 miesiecy

Jakie sa symptomy kolejnego skoku? Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju, Nastepnie odczucia matek (niesamowite, czytajac mialam wrazenie jakby ktos o mnie i moim dziecku napisal!). Taki kryzys jet dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje.

Tygodnie zaznaczone na czarno to okres bardziej niespokojnego zachowania dziecka. Tydzien z piorunem to niejako punt kulminacyjny. Kropki okolo 29/30 tygodnia to okres marudzenia ale nie zwazany z zadnym skokiem - dziecko zauwaza wtym czasie, ze ludzie moga sobie isc i je zostawic - dziecko uczy sie, czym jest odleglosc.


5 tygodni

Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców.

Nowe umiejetnosci:
Patrzy slucha uwazniej i dluzej
Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów
Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem
Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej, rzadziej wymiotuje
Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy


8 tygodni

Dziecko zaczyna rozrózniac wzory w dzwiekach, zapachach i smaku, zauwaza, ze jego dlonie naleza do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed soba. Dziecko zaczyna miec kontrole nad swoimi ruchami ale nadal sa one nieskoordynowane.

Nowe umiejetnosci:
Podnosi glowe
Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy
Kopie nózkami i macha raczkami
Chce siedziec na Twoich kolanach
Dotyka przedmiotów
Próbuje zlapac przedmiot
Trzyma przedmiot
Patrzy na ludzi wokól
Patrzy na wyraz twarzy
Patrzy na przedmioty, które sie swieca
Wydaje krótkie dzwieki i slucha siebie samego
Lubi sluchac piosenek

Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwicza


12 tygodni

Jak wczesniej mozesz zauwazyc, ze dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem
W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne róznice i zachowywac sie zróznicowanie. Moze np slyszec róznice w tonie glosu, zauwazac jak zmienia sie swiatlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauwazysz, ze ruchy dziecka sa bardziej miekkie kiedy wyciaga raczki, by cos schwycic lub gdy odwraca glowe sledzac jakis ruch.


Nowe umiejetnosci:
Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
Lapie przedmioty obiema raczkami
Wklada wszystko do buzi
Oglada i bawi sie raczkami
Zauwaza, ze moze piszczec i zmienia ton glosu
Robi bable ze sliny
Wyraznie daje do zrozumienia, ze jest znudzone gdy np zbyt dlugo patrzy na ta sama zabawke


19 tygodni

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zaczac sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumiec zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzacych z jednego w inny wzór. Innymi slowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci
Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
Próbuje raczkowac
Podpiera sia na rekach i podnosi tulów
Lubi ruszac ustami, wypina jezyk
Moze wziac przedmiot do jednej reki i przelozyc go do drugiej
Wklada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
Próbuje uderzac zabawkami o stól
Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
Szuka rodziców
Reaguje na wlasne odbicie w lustrze radoscia lub strachem
Reaguje na wlasne imie
Rozumie slowa
Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
Uzywa spólglosek
Wyciaga rece, gdy chce by je podniesc
Cmoka ustami, gdy jest glodne
Odpycha butelke/piers gdy sie naje
Moze przesadnie reagowac np zakaslac jescze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakaslanie

26 tygodni

Okres marudzenia moze zaczac sie juz okolo 23 tygodnia i trwac okolo 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest niesmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie.
Duzo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widziec i rozumiec rozne relacje/stosunki. Zauwaza fizyczna odleglosc pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwsza rzecza, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglosc pomiedzy nim samym a rodzicami. Swiadomosc, ze mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglosc a w dodatku samemu nie mozna miec na to wplywu moga byc dla dziecka przerazajace.
Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja polozenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd.
Dziecko zaczyna zauwazac jak wplywac na rozwój wypadków, co robic zeby sie cos dzialo. Wylacznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu!
Nastepnym krokiem jest zrozumienie, ze ludzie i zwierzeta dopasowywuja wzajemnie ruchy np kiedy ida obok siebie. Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest ”nie tak” np gdy ludzie zderza sie ze soba – to moze byc zabawne – ale i przerazajace.
Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej.
Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym – wlasnym- przezyciem – calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych.

Nowe umiejetnosci:
Siada samo
Stoi bez pomocy, idzie z pomoca
Obchodzi stól przytrzymujac sie
Idzie pchajac rzeczy przed soba
Raczkuje
Chwyta male przedmioty za pomoca palca wskazujacego i kciuka
Umie uderzac dwoma przedmiotami o siebie trzymajac je w obu dloniach
Podnosi dywan, by zobaczyc, co sie pod nim znajduje
Wyjmuje zabawki ze skrzynki i wklada je do skrzynki
Zdejmuje skarpetki
Karmi mame, tate i psa
Przenosi wzrok z jednego obrazka na drugi w ksiazce z obrazkami
Obserwuje ruchy osoby, która sie dziwnie zachowuje
Patrzy uwaznie na szczególy np na metke przyszyta do misia
Tanczy, gdy slyszy muzyke
Nasladuje klaskanie
Nasladuje machanie raczka na pozegnanie
Protestuje, gdy mama czy tata wychodzi
Raczkuje za mama czy tata
Slucha uwaznie glosów w telefonie
Laczy zdarzenia i slowa, rozumie proste polecenia np ” nie rób tak”


37 tygodni

Jak poprzednio - i ten skok zaczyna sie okresem marudzenia – dziecko krzyczy czesciej, jest niesmiale, nie ma apetytu, ”wisi” na rodzicach, i czasami wydaje sie zapomiec, to, czego sie dotychczas nauczylo – wydaje sie bardziej ”dziecinne” .

Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga brzmiec lub pachniec podobnie.
Dziecko zaczyna rozumiec slowo ”kon” w ten sposób, ze wszystkie konie naleza do tej samej grupy, niezaleznie od tego, czy sa czarne czy brazowe, czy sa stoja w stajni czy tez na lace, czy sa z porcelany czy tez sa prawdziwe. Wszystkie sa konmi.
Zrozumienie pojec w ten sposób wymaga czasu i treningu – dziecko staje sie malym naukowcem! Pracuje ciezko nad poznawaniem swiata poprzez wzrok, sluch, smak i dotyk, eksperymentuje nad podobienstwami i róznicami.
Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna byc podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz mysla w podobny sposób do naszego.

Nowe umiejetnosci
Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty
Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne – za pomoca gestów czy odglosów
Rozumie nazwy przedmiotów np skarpetka czy kotek
Wola czlonków rodziny – za pomoca róznych dzwieków
Pociesza/przytula swoje zabawki
Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze
Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko
Zachowuje sie szczególnie grzecznie, gdy czegoc chce
Bierze inicjatywe do zabawy
Prosi mame lub tate, by zaspiewali piosenke lub klaskali

46 tygodni

Okolo 41-42 tygodnia moze rozpoczac sie okres marudzenia, który moze trwac do 5-ciu tygodni. Dziecko moze byc bardziej marudne, niesmiale, mniej samodzielne i bardziej ”dziecinne”. Zachowanie moze sie szybko zmieniac i dziecko moze byc bardzo grzeczne by za chwile bardzo rozrabiac – wszystko po to, by zwrócic na siebie uwage.

To wszystko jest wprowadzeniem do nastepnego skoku rozwojowego – swiata sekwencji. W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac – obecnie zacznie je w tym celu skladac – na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowana wieze.
Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia – np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Twoje dziecko np popatrzy na magnetofon, gdy skonczy sie tasma, bys zmienil strone kasety.
Dziecko zaczyna wskazywac na rzeczy i nazywac je, lubi, gdy robisz to samo. Nastepnym krokiem bedzie pokazywanie w kierunku, w którym masz isc, gdy trzymasz je w ramionach.

Nowe umuejetnosci
Wskazuje na i nazywa rzeczy
Wskazuje na i chce bys nazywal rzeczy
Mówi ”nie” gdy nie chce czegos zrobic
Umie udawac glosy zwierzat
Mówi ”mmm” gdy chce jescze jesc
Wie, co pasuje do siebie i moze wlozyc okragly klocek do okraglej dziury
Próbuje ulozyc proste puzle
Patrzy na lampe i wyciaga do niej rece, gdy naciskasz na wlacznik
Próbuje rozmawiac przez telefon
Próbuje rysowac na papierze
Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo
Znajduje cos do wspinania jesli chce sie do czegos dostac
Schodzi tylem z kanapy czy schodów
Próbuje celowac gdy rzuca pilka
Wyraznie daje do zrozumienia, ze chce sie z Toba bawic i wyraznie sie z Toba bawi
Szuka przedmiotu, który ukrylas
Ukrywa przedmiot samo, czeka i smieje sie gdy go znajdziesz
Podaje Ci przedmioty bys wlozyl je do szafy
Przynosi przedmioty np pieluche
Przynosi szczotke i zamiata
Nasladuje Twoje czynnosci np miesza w garnku
Próbuje sie samo rozbierac
Próbuje ubrac skarpetke czy bucik
Uzywa szczoteczki do zebów
Daje Ci posmakowac, to, co samo je
”Oszukuje” Cie gdy chce sie bawic udajac, ze nie umie tego, co wiesz, ze juz umie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti kończy 23 tydzień - jejku to zaraz może się zacząć 😞
Na razie przez katar mamy nie przespane nocki.Dziś obudził się o 1.20 i zaczął płakać,a jak sie uspokoił to zaczął się żalić i tak pół godzinki gadał...Dobrze że mam wszystkie specyfiki w domku to mogłam szybko mu podać.Dziś jest drugi dzień kataru ale jest coraz lepiej 🙂 całe szczęście.A te skoki rozwojowe to strach się bać :P Ciekawe co te dzieciaczki w swoich główkach przeżywają biedactwa.Ale dla nich nowe umiejętności,tyle bodźców i to wszystko co się dookoła dzieje to musi być nie lada przeżycie.
Życzę nam żeby nasze pociechy zniosły to dzielnie a dla nas morza cierpliwości,żeby przetrzymać te etapy 😁

Buziaki na miły dzionek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ciotki...
Od wczoraj borykamy się z gorączką powyżej 39 stopni...byliśmy u lekarza i nic oprocz goraczki mu nie jest, ale strasznie marudzi....
Już sama nie wiem mam obserwować czy ciemiączko mu sie nie uwypukla i ogolny jego stan....masakra!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie mamy kolejnego Zębolka na horyzoncie!!!
Obserwuj go Natalko....może czopki dawaj
A my zupkę idziemy jeść z kaszką manną i na spacer
A ile Wasze Dzieci jedzą,bo Oliś na razie pół słoiczka tylko....a pół na jutro...i marchewka z ziemniaczkiem
Kaszki żadnej nie lubi....naciąga się...nieraz nawet wymiotuje...ale po kilka łyżek mu wmuszam....bo nie chce żeby tylko cycka jadł...no i zupkę...herbatki kilka łyczków....a tak to nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam..od rana dopiero wrocilam z dworku wpadam tylko do domku nakarmic Zuze i pzrewinac a nawet obaidy jem u rodzicow...bo bpje sie do domku wracac bo znow bedzie infekcja nosowa u Zuzki...

ja jezdze jeszcze w gondoli a to glownie dlatego,ze Zuza sama nie siedzi a pozatym caly zcas w wozku spi...Tyle,ze jak sie juz obudzi to mam regulacje z tylu,ze w gondoli moge ja podniesc do pozycji siedzacej...a jak usnie obnizam...

U nas zebow nie widac...ani jednego hehe

i wiecie...cale dnie teraz spedzam z Natalka na dworku i moja corka wraca 🙂 🙂 🙂
Dzis dzien zaliczma do bardzo udanych.... 🙂 🙂

A co do skokow to niewiem ile Zuza ma tygodni jak policze to poczytam ..

Buziaki ciotki-klotki a dla szkrabkow bizolki od zwariowanej ciotki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...no ja tez dzisiejszy dzien zaliczam do udanych 🙂 🙂 🙂 pogoda super,cieplutko,ze musialam mlodemu kupic kurteczke i czapeczke...bo w zimowym kombinezonie sie pocil no a przez to tez pewnie ten kaszel i katarek... 🤨 jak wyszlam o 11godz to dopiero wrocilam do domu...a Gracjan dalej spi w wozku...no juz by sie mogl obudzic bo pozniej bedzie nas meczyl do polnocy hihi...dzis bylam u siostry a potem spacerowalysmy to tu to tam....ale naprawde cudowna tu pogoda...:P a moj jutro idzie do nowej pracy na miejscu tam gdzie kiedys pracowal...ciesze sie,bo tak to dojezdzal i to jeszcze za najnizsza pensje...a tu ma na miejscu i blisko do domu wiec pol dnia bedzie z nami 🙂 🙂 🙂

A my dzis mielismy tez przeprawe w nocy z malym...co chwile sie budzil z krzykiem,nosek mu sie zapychal i plakal przez to bidulek(a przed spaniem mu wyczyscilam)ale ma ten glupi katar i juz nie wiem jak mu mam pomoc...czyszcze aspiratorem i sola fizjologiczna...i mam jeszcze otriwin dla niemowlat ale cos mu nie pomaga...no i daje mu witamine c... 🤨 i nic.. 🤨 no u nas narazie z zabkami cisza...są dwa i wyglada z nimi słodko hi 🙂 ja tez jeszcze malego woze w glebokim wozku ale coraz bardziejmysle o spacerowce...bo maly juz chce bardzo siedziec,ale czekam bo jeszcze troszke sie kiwa na boki i za wczesnie chyba na spacerowke 😞 Gracjan ma teraz 23tygodnie...wiec pewnie da nam popalic,no a dzis pol dnia nie chcial za bardzo jesc...dopiero po 15godz zglodnial... 😲


Natalia dla ciebie oklask na pocieszenie bo wiem co bidulko przezywasz...ja tez ostatnio mialam to samo z malym...goraczka... 😲 😲 😲 ale juz na szczescie jest dobrze... 🙂 moze to tak zwana trzydniowka albo ząbki... 🙂
No a tu wogole lekarze maja podejscie to choroby dziecka,nie wypowiadam sie na ten temat...dla nich to normalne i nie ma sie czym martwic i zadnych lekow nie każą dawac bo ze dziecko za male...głoby jedne...no bo bylam tu z malym u lekarza...to pwoedzial ze wszystko z nim ok...a on kaszlal i katar mial no ale dla nich to nic strasznego...brak slow...no ale na szczescie juz z nim lepiej... 🤨

Kurde spi i spi... 🤪 🤪 🤪 to ide sobiena chwilke legnac... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam...
Miłego dnia zycze 🙂 🙂
Ja juz na nogach od 6 sacze sobie kawke i slucham jak Zuzanna spiewa zamiat spac :P
Pogoda dzis znow piekna wiec zapewne znow wybede na spacer...tyle,ze wczesniej ide mamci okna umyc
Juz nie wspomne o sowim mieszkanku gdzie ookien mam duzo...niewiem kiedy sie wezme za porzadki przedswiateczne szczerze to szkoda mi dnia na nie puki co..A moze niechce jeszcze o nich myslec...sieta bez meza ....wrrrr.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie!!!

U mnie kolejna noc z zatkanym noskiem...Bartulek znów często się wybudzał 😞 Do tego pokłóciłam się z mężem bo stwierdził że FRIDĄ mogę zrobić dziecku krzywdę - no paranoja...

Natala biedny Kacper - pisz jak tam się czuje.

My też coraz więcej na dworzu - taka ładna pogoda się zrobiła-no i nosek się udrażnia na świeżym powietrzu...Jeździmy jeszcze w gondolce ale Bartek w niej normalnie od-do leży mój wielki chłop hihih...ale chciałabym go przełożyć do spacerówki jak już będzie stabilnie siedział-zobaczymy czy się uda.
A jak chodzi o jedzenie to rano Bartuś wcina słoiczek owoców albo porcję kaszki a na obiad zupka ale nie zawsze zje całą...no i nie lubi królika :P za to uwielbia zupki z jagnięciną.

Miłego dnia dziewczynki i buziaki dla szkrabów od e-ciotki i Bartusia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wróciliśmy ze spaceru 😉 taka ładna pogoda 🤪 W KOŃCU CZUĆ WIOSNĘ 🤪

A to mój misio podczas zabawy : [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/25_03_10_1646.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
O jak ślicznie siedzi Bartuś.....Brawo!!!!!Oklask od e-ciotki
Oliwier to jak diabeł niegrzeczny....mam nadzieję,że się nie zaczęło 😮
Dzisiaj praktycznie cały dzień na podwórku....U nas było 20 stopni.....Spacerowaliśmy....ciotki odwiedzaliśmy....bo maruda ,ze szok....Teraz wieczorem taki koncert dał ,ze go dość mam i położyłam spać o 18.15 i nawet już nie włączam projektora,bo sie nauczył,że jest cycuś .....wierszyk....i lulu.....Uwielbia Brzechwę i Tuwima....Jeżeli jeszcze swoim Szkrabom nie czytałyście tych autorów to naprawdę polecam....Oliwier jak zaczynam...." 😜roszę Państwa oto Miś....."to aż piszczy z zachwytu....Myśle,że warto uczyć Dzieci zamiłowania do ojczystej literatury-ikiedyś to zaprocentuje....No i poszedł spać ale pewnie mi pobudkę zrobi o 4 😮......a ostatnio mi już przed 6 się budził.....i się cieszyłam....tylko,że tak niespokojnie śpi....budzi się ....wierci...to ja go z poduszki na poduszkę przerzucam...oj kiedy on z tego wyrośnie!!!!.marzy mi się żeby się chociaż nie darł co chwilę....ale nic mu nie pasuje....jedynie meloman jeden jak go położę i muze z telefonu włączę to spokój nieraz z 15 min z nim...a tak to ie mu szybko wszystko nudzi....
Madziu u mnie też smutne święta w tym roku...także za bardzo się nimi nie przejmuję.....Głowa do góry
Tate wczoraj zawiezli do szpitala oddalonego jakaś godz drogi od nas na rechabilitacje żeby go bardziej rozruszali....bo 25 jedzie już na onkologię na radioterapie.....Biedny strasznie....tyle miesięcy w szpitalu....ja bym oszalała....ale miejmy nadzieję ,ze najgorsze ma juz za sobą.
Mimo ,że wiosna to zaglądajcie Dziewczyny....Umówmy się moze tak na 19.30,że które mogą to wskakują na brzuszka,bo cięzko nam sie jest spotkać jakoś
BUZIAKI DLA MALUSZKÓW
Aha-ciekawe co u Niuni i Amelki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...
Ja właśnie przymierzam się do zakupu Bartusiowi wierszy Brzechwy,bo sama je lubię i z przyjemnością sobie przypomnę.Rymowanki łatwiej wpadają w ucho maluszkom a śpiewanie mi nie wychodzi hahaha ostatnio Bartek aż się popłakał 😆 tak mu mama zaśpiewała...
Maxara Bartek też nudzi się szybko,muszę mu tyle zajęć wymyślać aż czasami głowa boli hihi,a na zdjęciu to akurat uchwyciłam jak się wyprostował 🤪 bo jeszcze siedzenie mu nie bardzo wychodzi - no ale codziennie ćwiczymy 🙃
Dobrze że pogoda dopisuje to można dłużej na spacerze być - mój malutek to prawie cały czas spaceru śpi 🙂 ...
Teraz też już śpi - dostał lekarstwa no i niedobra mama czyściła nosek buuu,mam nadzieję że tej nocy będzie już lepiej.

Malinka,Maxara,Natala,Madzia,Niunia - DOBREJ NOCY 😘 😘 😘

http://id.joe.pl/sub_images/pictures/bf0cb3e06230c1944afc47406a89de96_th2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja mam chwilkę wolną,bo Mąż wziął Małego na dłuższy spacer-do Teściowej 😮 ....nie cierpię tej sz......Wyobrazcie sobie,że ostatnio Oliwiera widziała jak miał 3 dni 🤨 ......no i nie chciałam za bardzo żeby tam szedł z nim,bo ona powinna to wielkie 120kilowe dupsko ruszyć i przyjść wnuka zobaczyć....pampersy jakieś kupić czy coś.Z jednej stony to mi to odpowiada,bo mi głowy nie zawraca,ale z drugiej stony to h......jak wnuk babki nie zna.Poza tym na 100%z urokami wróci,bo sie będą nim zachwycać...ciuszkami...wszystkim....gula o wszystko mają...nawet,że ja dbam o siebie i nie wyglądam jak te lochy,bo jedna urodziła w czerwcu piąte dziecko 🥴 i wygląda jakby to miało dopiero na dniach nastąpić....druga 8 lat już próbuje po ciąży wrócić do formy(nie wychodzi jej)...a trzecia ma 19lat i jak locha ze 100kilo....Nie cierpie ich....Nie można sobie na solarium iść....kupić nic ani sobie ani broń Boże dziecku....fryzjer to wogóle tabu temat,bo tam sie samemu palete za......no szok.....Ale co ja tej łajzie powiem mojemu Mężowi jak to ta sama krew...i waga:laugh: .......Ja się tym,że wagę zgubiłam nie wywyższam...ale dzisiaj nie ma śladu po 30kilogramach z ciaży....wystarczy samozaparcie....ruch...i racjonalne odzywiane....a te lochy twierdzą,ze one nic jeść ie mogą....że takie geny...no k....j.....m.....geny genami,ale jak sie siedzi w domu we 3 świnie,bo żadna nie pracuje....chłopy z......na nie...a one tylko w......chipsy....czekolady....kurczaki....zero ruchu no to sory....niech przynajmniej nie p......i anorektyczek z siebie nie robią....a najlepsze jest to,że Teściu super,ale tak nim pomiataja,ze szok....On jedyny pracuje....jeszcze wraca z pracy....zakupy...zmywanie naczyń i bidok ma 160 cm i 50 kg.....teściowa pewnie jak go cyckiem przywali top chłopina dość ma....sory za to biadolenie
Moniczek mój Oliś też sie chwieje jeszcze i długo go nie sadzam....w gondoli go dalej wożę,bo nie chce mu czegoś uszkodzić
Aha zapomnałam Wam napisać-Chyba przedwczoraj mnie coś siekło w plecach na spacerze to oddechu nie mogłam złapać....a wczoraj w nocy....to już sie docołgałam na dół,bo sie obrucić z boku na bok nie dałam rady i czopka wzięłam....a dzisiaj rano poszłam do lekarza i ona mówi,że osłuchowo dobrze,ale mógł mi jakiś pęcherzyk płucny pęknąc i wtedy jaja....mam do niej w razie W przyjść jutro na dyżur to mnie na rentgen skieruje....a teraz najlepsze-nic z leków brac nie mogę przy karmieniu....jedynie apap.....bo wszystko do pokarmu przenika....sprawdzała wszystkie leki i lipa....mam nadzieje,ze ok bedzie
Pisałam do Niuni ale zajeta chyba,bo nie odpisała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!U mnie normalnie masakra jakas...bujalismy sie z ta goraczka prawie trzy dni...dziecko wymeczone na maxa....od tej goraczki kupka mu sie zapiekla i ryk jakby go ze skory obdzierali...no to jeden czopek glicerynowy w tylek...nie zdazyl sie rozpuscic i mala twarda kupka wyszla razem z tym czopkiem...chwila ciszy i znow to samo to drugi czopek w tylek nie minelo pol minuty i zrobil troche wiecej kupki...podkurczalam mu nozki i jak zwalil klocka to ledwo skonczylam go przebierac i dziecko zasnelo ze zmeczenia od bolu i placzu...biedny maluszek.
teraz z innej beczki...wasze maluszki juz siedza???Bo moj jeszcze nie...a widzialam, ze Barula pieknie siedzi...
oklask dla maxary za rozbrajajace posty 🙂))Buziaczki dla was i dzieciaczkow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam...

maxara poprostu z samego rana mnie tak rozbawiłas,ze szok.hehehehehehehe...
Ciesze sie,ze jest ktos taki jak ja kto nie szczedzi słow...
Poprostu masz miszcza i kule glowe w Twoja strone hehehehehe

Natalia85 Zuza siedzi,ale mam takiego rogala do kamrienia ateraz mi sluzyło jako oparcie dla zuzy i siedzi tylkow tym sama...bo jakbym ja zostawila np.na łozku i puscila to kilka sekund i nokałt..ale jeszcze troche i mam nadzieje,ze juz sama sie łądnie utrzyma jest uparta i da rade 🙂
Choc na sile jej nie karze...jak chce to siedzi a jak posiedzi i ja poloze to mi zadyme robi...bo niechce lezec..

Wczorak jak sie wziełąm nza spzratanie pokoju natalki to zeszlo mi 4 gidzny....pierscionkow obrzydliwie duzo...jakies zabawki powciskane za łązko...no masakra jak z niej bałaganiara...
Zle trafiła bo ja jestem zaliczana do przesadnych pedantek a tu mi taka cora rosnie,ze szok...
\Z zachowaniem o wiele lepiej... 🙂co jest dla mnie najlepsza nagorda kazdego wieczorku gdy na tablicy pisze jej sloneczko za przemiły dzien 🙂

A z mezem nie gadam od neidzieli...i najlepsze ejst to,ze moja maz sie nie kwapi by było inaczej...
Wczoraj byla u mnie dobra znajoma i tak sobie z nia gadałam...i stwierdziałam ,ze chyba trzeba zrobic krok do przodu..i sie rozwiesc..borykam sie z myslami..niewiem co robic...choc wolalabym szczezre mwoiac uciec od tego balaganu ktory mam z mezem...i w swoim zyciu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...