Skocz do zawartości

Mamusie, rocznik 87:) | Forum o ciąży


Blumonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 🙂 Chciałaby poznać Waszą opinię odnośnie kołysek... Czy to dobry pomysł? Moja kuzynka chce mi podarować kołyskę, która służy Maluszkowi tak do 4 miesiąca życia... Czy myślicie, że później trudno się "przerzucić" na łóżeczko? Pytam już teraz ponieważ kołyska musiałaby przyjechać z drugiego końca Polski i nie wiem czy w ogóle jest sens żeby się fatygować z przewozem... 🙃

A tak poza tym, to jak tam samopoczucie Mamusiek i przyszłych Mamusiek?

Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nequitia zależy jaką masz kołyskę na myśli... My mieliśmy np. taki koszyczek na kółkach, z baldachimem. Uroczo wyglądał, no i mogłam bez problemu go przesuwać po pokoju. 🙂 Nie miał jednak funkcji kołyski z nazwy - a więc kołysania. Nie długo służył też małemu... Nie pamiętam, ale chyba też jakoś kilka początkowych miesięcy.
Z przejściem na łóżeczko nie było żadnego problemu. Mały raczej nie zauważył różnicy.
Ach, no i do tego koszyczka trochę ciężej było przymocować karuzelę, chociaż jakoś dało się. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, jeszcze masz czas. 🙂
Nam przyjechała kołyska w niespodziance, ale nie powiem przydała się bardzo - odpadło dokupienie na jakiś czas trzeciego łóżeczka (potrzebowaliśmy trzech do trzech miejsc zamieszkania). Więc nie narzekałam. Ale swoją drogą była naprawdę urocza i bobolek-Wiciorek słodko w niej wyglądał... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
Ja robiłam test na tą toksoplazmoze... Niby kontakt z kotem miałam parę razy na początku ciąży, zresztą lepiej wszystko sprawdzić i mieć spokój w myślach, niż odpuścić jakieś badania i później się martwić, a co do szczepienia to ja się nigdy nie szczepiłam przeciwko grypie i tak w sumie to na grypę nigdy nie choruje, jakoś mnie omija i lepiej niech tak zostanie...
W poniedziałek mam wizytę u dentysty 😞 nieskonsultowaną z ginem, myślicie, że mogę spokojnie iść, czy lepiej jednak najpierw pogadać z ginekologiem??
Problem jest raczej nie cierpiący zwłoki bo zrobiło mi się zapalenie dziąsła, tak podejrzewam... taka gulka, strasznie bolało, wczoraj zagorączkowałam, ale pękło i już jest wszystko dobrze,gorączki nie mam, czuje się dobrze, oczywiście płucze dalej usta szałwią co chwila... ale raczej powinnam pójść i to pokazać dentyście, prawda?? Bo do gina też idę w poniedziałek ale dopiero na 19 i będziemy mieli USG 🙂 Już się doczekać nie mogę 😁 😁 😁

Pozdrawiam 😘


tylko dentysta musi wiedziec ze jestes w ciazy ja mialam zapalenie dziasla w korzeniu i robila na wyczucie bo nie mozna robic zdiec w pierwszym symestrze bylam juz w drugim ale ona powiedziala ze niezaryzykuje zdiecia i kazala po porodzie odrazu sprawdzic czy dobrze wyczyscila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam... ząb jest do wyrwania, ale po skonsultowaniu z ginekologiem 😞 oprócz tego jeszcze 2 inne do wyrwania... poszłam bo mnie dziąsło bolało a wyrwą mi połowę zębów 😞 ale cóż jak mus to mus...
Na 19 na usg !!!! 😁 😁 😁 😁 😁 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzidzia zdrowa 😁 i nam machała 🙂 ma malutkie paluszki słodziutkie!! 🤪 niestety płeć dalej nie znana bo się wierciło to Maleństwo jak mogło 🙂 więc było trudno określić czy to między nóżkami to pępowina czy coś innego 😉 pani doktor pomierzyła wszystko i jest okey 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie jak zdroweczko??? Mnie od paru dnii pobolewa brzuch zwlaszcza dol jak sie na syhcylam duzo, albo jakos nie wogdonie leze, zastanwiam sie czy to cos powaznego??? Wogole maly m isie tpzesunal bardzo nisko, czasami boje sie dac kroka, w obawie, ze zaraz wypadnie to normlane???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne jak maly juz sie ulozy ale na wszelki wypadek powiedz ginowi ze pobolewa cie brzuch on sprawdzi czy napewno jest ok.
musisz uwazac zeby mocno nie stapnac na schodach albo ulicznych dziurach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam sie ze sweety - powiedz swojemu gin o tych bolach.

A ja dalej soie siedze i czekam - wszyscy mowia ze brzucho mi bardzo opadl - ale ja tego jakos nie odczuwam - to chyba przez te obolale od kopania zebra - ciagle bola 🙂 wczoraj zaczela mi juz leciec siara w wiekszych ilosciach - i niestety nikt mi nie powiedzial ze przez to piersi moga pobolewac 😞
ale juz nieduzo zostalo do konca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie i dzidizusie 😉 Mieszkam w Uk, awiec u mnie ciaze prowadzi polozna, ginekolga ja na oczy nie widzialam, ale bylam w szpitalu zrobili mi ktg, i komplet badan, jeszcze za tydzien mam usg, i ponowne ktg. Mowili, ze wszystko jest okej, ze maly sie rusza jak powinien, a bole brzucha to normalne w ciazy, jasne, u nich wszystko jest normlane, a jak juz naprawde bedzie mnie bolal to mam brac paracetamol, U nich lek najelpsz y na wszystko 🙂 Ale jestem spokojniejsza przynajmnije 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumonka napisał(a):
Czesc mamusie i dzidizusie 😉 Mieszkam w Uk, awiec u mnie ciaze prowadzi polozna, ginekolga ja na oczy nie widzialam, ale bylam w szpitalu zrobili mi ktg, i komplet badan, jeszcze za tydzien mam usg, i ponowne ktg. Mowili, ze wszystko jest okej, ze maly sie rusza jak powinien, a bole brzucha to normalne w ciazy, jasne, u nich wszystko jest normlane, a jak juz naprawde bedzie mnie bolal to mam brac paracetamol, U nich lek najelpsz y na wszystko 🙂 Ale jestem spokojniejsza przynajmnije 😉


ja mieszkam w holandii i tu tez daja na wszystko paracetamol bo nie uszkadza organizmu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...