Skocz do zawartości

Przeziębiony niemowlaczek, jak pomóc ? | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja 6 tygodniowa córeczka podłapała chorubsko od synka i ma dość silny katar i mokry kaszelek. Do lakarza nie ma po co isc bo nic i tak jej nie przepisze a poza tym położna nie radziła... taki dziwny kraj 😠
Czy takiego maluszka można kurować ? Mam sól morską, kropelki do inhalacji, kropelki do noska a gdzieś nawet maść majrankową. Poza tym mam włączony cały czas oczyszczacz powietrza w sypialni.
Doradzcie coś mamusie bo serce mi się kraja jak widzę ze się malutka męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko co posiadasz to używaj kochana, ja na kaszelek jak mój ma,ły miał to go oklepywałam (leżał mi na kolanach na brzuszku swoim i dłonia złożona w "łódkę" od pasa w górę - troche wyżej jak od pasa, żeby nereczek nie odbić), no i stosuj inhalacje. A może jakiś syropek spróbuj kupic w aptece...acha, i ja jeszcze smarowałam małego mascią rozgrzewająca - plecki, stópki i brzuszek po szyjkę.
Dużo zdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...maści rozgrzewające - zresztą jak wiele lekarstw można dopiero po 3 miesiącu...a na katarek kup fridę - rewelacja,miałam podobny problem u mojego synka i frida pomogła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzisiaj z małą u lekarza, dostała antybiotyk więc całe szczescie ze nie czekałam dłuzej. Ponoć jak dzidzius ma zapalenie płuc lub oskrzeli to powinno się go nosic jak najwiecej na rekach lub trzymac na brzuszku. Jak byłam małam miałam 3 krotnie zapalenie płuc i tak radzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety Anius nie wszyscy 😠 Przez takiego debila i konowała mogłam stracić dziecko. Przepisał na odwal się antybiotyk a okazało się ze mała ma zapalenie oskrzelików (bronchiolitis) a na to nie podaje się antybiotyku. Teraz jesteśmy w szpitalu, mala pod kroplówką dostaje dodatkowo tlen i Bóg wie kiedy wyjdziemy. Rozważa wniesienie zażalenia na gościa bo to nie pierwszy raz naraża zycie pacjentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
za każdym razem gdy zbliżamy się do chorego dzidziusia dezynfekujmy ręce. Higiena rąk jest bardzo ważna....i bardzo ważne jest to byśmy nie przenosili naszych zarazków na malucha. Polecam dettol- mydła antybakteryjne do rąk, które zabijają wszystkie bakterie oraz żele do rąk bez konieczności stosowania wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniskaaa napisał(a):
za każdym razem gdy zbliżamy się do chorego dzidziusia dezynfekujmy ręce. Higiena rąk jest bardzo ważna....i bardzo ważne jest to byśmy nie przenosili naszych zarazków na malucha. Polecam dettol- mydła antybakteryjne do rąk, które zabijają wszystkie bakterie oraz żele do rąk bez konieczności stosowania wody.

To nie pomaga jak w domu jest drugie chore dziecko. Ogólnie rzecz biorąc nie bardzo to pomaga bo ze względu na zwierzaki mam w domu tylko i wyłącznie produkty Dettol chusteczki, płyny do podłóg, łącznie z mydłami do rąk i szpitalnym żelem do rąk i co, jeden kichnie reszta chora. Wirusy unoszą się w powietrzu a przed nimi tylko maska może uchronić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...