Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny.Na początku zapisałam się na do sierpnióweczek,ale lekarz na ostatniej wizycie wyznaczył mi termin na 3 wrzesień ,więc zostane sobie troszkę z wami.Ja dwie kreseczki zobaczyłam już dosyć dawno bo jeszcze przed miesiączką,był to może 4tc,teraz jest już 8 więc troszkę czasu już się cieszę z tej cudownej wiadomości.Jestem już po 2 USG,pierwsze na 5,5 tc,wtedy fasolka miała 2 mm,a we wtorek byłam na drugim ,i fasolka podrosła ma 15mm i równe 8 tygodni.Pozdrawiam i czekam na kolejne wrześniowe mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY wszystkim mamuśkom z rana.Jak się dziś czujemy? Ja dostałam katarek i takie dziwne małe krewki z nosa mi lecą,ale czytałam tu na brzuszku że 9 tc to normalny objaw ciązy.Wy też tak miałyście?Czy tylko ja jestem tym szczęśliwcem?;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej dziewczyny.Na początku zapisałam się na do sierpnióweczek,ale lekarz na ostatniej wizycie wyznaczył mi termin na 3 wrzesień ,więc zostane sobie troszkę z wami.Ja dwie kreseczki zobaczyłam już dosyć dawno bo jeszcze przed miesiączką,był to może 4tc,teraz jest już 8 więc troszkę czasu już się cieszę z tej cudownej wiadomości.Jestem już po 2 USG,pierwsze na 5,5 tc,wtedy fasolka miała 2 mm,a we wtorek byłam na drugim ,i fasolka podrosła ma 15mm i równe 8 tygodni.Pozdrawiam i czekam na kolejne wrześniowe mamusie.


ja jeszcze nie byłam u lekarza, ide 2 lutego. ten lekarz daje skierowanie tylko na 3 usg, w 12, 22 i 32 tc, takze jeszcze do usg poczekam sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):

Kasia1986 a ty na ktorego wrzesnia masz termin ?


sama nie wiem bo nie wiek w którym tygodniu jestem bo owulacja mi sie przesuneła i stąd taka niespodziewana ciąża. 4 stycznia miałam dostac okres, zrobiłam test 8 i był negatywny wiec czekałam dalej, a potem zrobiłam drugi, 18 stycznia i wyszly juz 2 kreski.
Tak na prawde to lekarz stwierdzi który to tydzień - ale jedno jets pewne, łapie sie na wrzesien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
malstep napisał(a):
Hej dziewczyny.Na początku zapisałam się na do sierpnióweczek,ale lekarz na ostatniej wizycie wyznaczył mi termin na 3 wrzesień ,więc zostane sobie troszkę z wami.Ja dwie kreseczki zobaczyłam już dosyć dawno bo jeszcze przed miesiączką,był to może 4tc,teraz jest już 8 więc troszkę czasu już się cieszę z tej cudownej wiadomości.Jestem już po 2 USG,pierwsze na 5,5 tc,wtedy fasolka miała 2 mm,a we wtorek byłam na drugim ,i fasolka podrosła ma 15mm i równe 8 tygodni.Pozdrawiam i czekam na kolejne wrześniowe mamusie.

ja jeszcze nie byłam u lekarza, ide 2 lutego. ten lekarz daje skierowanie tylko na 3 usg, w 12, 22 i 32 tc, takze jeszcze do usg poczekam sobie 🙂

Wiesz to mojapierwsza ciąża,a właściwie druga bo jedną poroniłam 😞 i nie wytrzymałabym gdybym miała czekac do 12 tygodnia na pierwsze USG.Po pierwsze chciałam wiedziec że wszytsko jest ok,a poza tym mój lekarz nawet nie pytał,od razu na 2 wizycie jak już mogło byc coś widac zribił mi USG;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Loli napisał(a):
Malstep- no prawie identyczna data co u mnie byla 🙂

Kasia1986 a ty na ktorego wrzesnia masz termin ?

A urodziłaś w terminie czy jakoś Ci sie poprzesuwało?


przy pierwszej ciązy miałam termin na 13.08, urodziłam 5.08.
Po porodzie miałam 2 miesiączki, miałam też 2 rózne cykle, jeden 29, drugi 32 dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie Wrześniowe Mamusie
O ciązy dowiedziałam sie tydzień temu
w/g ostatniej miesiączki - dzisiaj okrągły piaty tydzień
zapewne będę rekordzistką 😉 - jestem już Mamą 3 chłopców - to moje czwarte dzieciątko
Po cichutku mam nadzieję, ze nareszcie upragniona dziewczynka, ale już kocham tą małą istotkę - bez znaczenia czy tak, czy nie 😜
pozdrawiam serdecznie i zazdroszczę wszystkich usg - bo ja niestety wmieszkam w uk - a tutaj ciąże prowadzi położna, a usg ma się tylko dwa razy - smutne
więc pierwsze usg będę miała pomiędzy 10 a 14 tygodniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane w niedzielę rano... Jak się czujecie? Ja bardzo odczuwam poranne mdłości - w poprzednich ciążach nie miałam ich wogóle. A teraz niestety dopadły mnie bardzo szybko i mocno.
Jak tam Wasze nastroje. Strasznie zaczęłam się rozczulać - byle bzdurka - a łzy cisna się do oczu... Mam nadzieję, że to szybko minie.
Ściskam Was z rana 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej 🙂
ja z kolei nie mam w ogóle mdłości, nie odcuwam zmęczenia - wrecz przeciwnie - rozsadz amnie energia. Wczoraj zachciało mi się sprzatać biurko do 00.30 😲
opróczbraku okresu żadnych innych dolegliwości. W poprzednije ciązy miałam mdłości i spałam na okrągło.
Mam wizyte 2 lutego to zobaczyy co tam u dzidziusia 🙂

a tak poza tym mam ciągotki do słodkiego, odrzuca mnie od kawy i śledzi.. więc będzie dziewucha jak nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):


a tak poza tym mam ciągotki do słodkiego, odrzuca mnie od kawy i śledzi.. więc będzie dziewucha jak nic 😁


Kasia u mnie w drugiej ciąży też zachcianki wskazywały na dziopkę;p i co? nic z tego 😜:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ... Dziewczyny to dopiero początek ale jakaś masakra na mięso nie mogę patrzec, na wędliny i kielbaski tez bleee, a kiedyś uwielbialam, obecnie najbardziej to jogurty, banany, serki, homo,platki z mlekiem , serek bialy, a przeciez trzeba normalnie jesc ... obiad ale to jest straszne bo ja juz nie wiem co jesc bo na nic nie mam ochoty, podpowiedzcie cos...
dodam ze jestem obecnie sama (mąż w morzu) i wszystko jest na mojej glowie najgorsze to szykowanie jedzenia i te zapachy... 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie trawiłam miesa w ciązy nie wiem czemu
jadałam dużo sałatek a mieso to tylko w weekend i jeszcze nie mogłam go czuć ,
ale powiem Ci pod koniec ciaży mi to mineło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
kasia1986 napisał(a):


a tak poza tym mam ciągotki do słodkiego, odrzuca mnie od kawy i śledzi.. więc będzie dziewucha jak nic 😁


Kasia u mnie w drugiej ciąży też zachcianki wskazywały na dziopkę;p i co? nic z tego 😜:P


hehe ja tak mialam na Oiwierka slodkie tylko 🙂 i do 16tc bylam pewna na 100% ze bedzie dziewuszka a tu prosze mały mężczyzna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
karolinecka831 ładny awatarek 🙂
Jak masz na imię? Karolina? jakos wole pisac do Was po imieniu niz po nicku, stąd pytam 🙂

ja zmienię awatar na zdjęcie z usg, więc poczekam jeszcze 6 tygodni 😉


Witaj tak ma na imię Karolina,
a tak swoja droga to juz się nie mogę doczekac pierwszego USG by zobaczyc moja fasolkę , i usłyszec bicie serduszka .... szok ?
A wy dziewczyny byłyście już u doktorka na USG i cos widac ? bo ja bylam ale zawczesnie ( 10 stycznia ) jak na USG był tylko pęcherzyk wiec nic nie widzialam , a pana doktor mnie spławil i kazał przyjśc za 2-3 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie ja nie poszłam tak wczesniej do leekarza bo nic by nie wykazało. Usg i tak nie miałabym bo mój lekarz daje skierowanie dpiero na 12 tc, a 100 zł za wizyte wziąłby. Jak teraz pójdę to będę w 7-8 tc, dostanie skierowanie na wyniki krwi i moczu, pewnie pójdę do niej znów w 10 tc, 12 tc usg, wizyta w 14 tc i potem co 4 tygodnie 🙂

Karolina nie boisz się tak wczesnie usg robic? kazdy lekarz mówi swoje, moja nie do konca wierzy w obojętnośc usg dla płodu więc często nie wysyła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...