Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja miałam pierwsze USG dokładnie w 5 TC i 5 DNI,i było już widać fasolinę,miała 2mm i była już widoczna akcja serca,i powiem wam że wolę wiedzieć że wszystko jest ok,a że chodzę do lekarza który ma USG w gabinecie,będę sprawdzać co wizytę czy wszystko jest oki.Poza tym gin powiedział mi że to bzdurA z tym mitem że nie można za często robić USG,bo szkodzi.Ale pewnie co lekarz to teoria.Ja wolę sprawdzać sama,i widzieć jak rozwija się moje maleństwo;-)Potem na USG byłam w 7 TC i 6 DNI i fasola miała już 15mm.Teraz wizytę mam 10 lutego to będzie dokładnie 11 tc,zobaczymy jak dzieciątko podrosło.Wam życzę takich samych cudownych doznań i pozdrawiam wszystkie wrześniowe mamusie.

co do objawów,to od początku strasznie bolą mnie piersi,ciagle,cały dzień i w nocy,muszę spać w staniku ( od 5 tygodnia do teraz ).Po za tym od 6 tc czsem mdłości,teraz już rzadziej,i zmiana smaków,sama nie wiem czego chce mi się zjeść.Czasem kłócia jajników,czsem bóle żołądka,zmęczenie i senność.Staram się dużo leżeć to minimalizuje objawy;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep to jeśli miałas robione usg w 5 tc i fasolka miała 2 mm, to czyli moja tez raczej tyle ma 🤪 🤪

Ja 3 dni temu skonczyłam karmic piersią synka, więc piersi mam raczej trochę obolałe przez zatrzymywanie laktacji 😜 weteranka ze mnie, ponad 15 miechów karmiłam 😁
tez spie w staniku takim miekkim do karmienia juz ponad 15 m-cy i przyzwyczaiłam sie do tego

przed chwilą chciało mi się spać, ale zjadłam 2 pomarańcze i odechciało mi się 🙂 więc siedzę dalej nad pracą mgr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj to fajnie ze tak widac maleństwo i że serduszko juz bije wspaniale, tez już bym tak chciała , ale ja na wizytę to pójdę na początku lutego to bedzie 8 tydz. więc mam nadzieje ze mnie tym razem nie spławi,
Jesli chodzi o smaki to powiem Wam ze mnie to mdli cały dzień, do tego boli głowa, i jestem zmęczona wiecznie , obłęd jakiś... a do tego to nie wiem na co mam ochotę do jedzienia... a Wy laseczki jak sobie radzicie z mdłościami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chwilowo nie mam sobie z czym radzić bo mdłości nie mam, ale w poprzedniiej ciaży zwykle jak otwierałam lodówkę to już mnie mdliło.. więc szybko zamykałam, albo jadłam z zatkanym nosem by w pracy nie byc o pustym żołądku 😜
mówia, zeby rano coś przegryźć, jakiś sucharek czy coś..

no, mąz wyprawiony do pracy, dziecię spi a ja w necie urzeduje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja miałam 3 ciąże prowadzone z comiesiecznym usg i dzieciaczki zdrowe jak rybki 🙂
Chodziłąm prywatnie co miesiac i za każdym razem widziałam moje maleństwo. Dlatego teraz jestem przestraszona tym, że tutaj w UK robią tylko 2 usg - w 14 tc i 20 tc.
Narazie byłam u połoznej - nie zleciła mi zadnych badań. Ma do mnie zadzwonić i umówić sie na kolejną wizytę pomiedzy 10 a 14 tc.
Ale nic złego sie nie dzieje, więc czekam spokojnie. Tylko te mdłości i zawroty głowy - najgorsze rano - właśnie jak moich chłopców do szkoły odwożę - ledwo wlokę sie do samochodu.
Pozdrwaiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Jak samopoczucie dzisiaj?Ja właśnie byłam na badaniach krwi i moczu,odebrałam cytologię,męża wyprawiłam również do pracy i kłade się poodpoczywac,bo zmęczyło mnie to ranne wstanie dziś na badania,zazwyczaj śpię do 10-11,aż wstyd się przyzna,a potem do 2 w nocy zasnąc nie mogę.
Ewelinak1 , Kasia 1986 Ale macie fajnie z dzieciakami trochę raźniej.Ja jak mąż wychodzi zostaję sama jak palec;-( nudzi mi się strasznie,no ale co zrobic;-)

Kasia 1986,przepraszam że pytam,to twój rok urodzenia w NIKU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej dziewczyny
Jak samopoczucie dzisiaj?Ja właśnie byłam na badaniach krwi i moczu,odebrałam cytologię,męża wyprawiłam również do pracy i kłade się poodpoczywac,bo zmęczyło mnie to ranne wstanie dziś na badania,zazwyczaj śpię do 10-11,aż wstyd się przyzna,a potem do 2 w nocy zasnąc nie mogę.
Ewelinak1 , Kasia 1986 Ale macie fajnie z dzieciakami trochę raźniej.Ja jak mąż wychodzi zostaję sama jak palec;-( nudzi mi się strasznie,no ale co zrobic;-)


Witaj jeśli chodzi o mnie to moje samopoczucie dzis jest wyjatkowo dobre może dla tego że słonko świeci i zaraz idę na spacerek .... mdłości dziś srednio ...
Nie przejmuj się ja też spię często do 10 heee, i też czuje się strasznie samotna bo moj mąż w pracy na statku czyli w morzu ... a co najgorsze nawet osobiście nie mogłam mu powiedziec o tym że jestem w stanie błogosławionym tylko lelefonicznie wiec ogólnie niefajnie tak...
Ale ciesze się ze jest takie forum i można sobie popisc z tak sympatycznymi osobami ... pozdrowionka
Kasia 1986,przepraszam że pytam,to twój rok urodzenia w NIKU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Malstep - tak, tak wyszło, że rocznik rodem z Czarnobyla 😜

słuchajcie, twardnieje mi brzuszek na dole.. 😞 jest cały czas napięty - panikuję ze coś dzieje sie nie tak

No to witaj w klubie ;-) ja też ten rocznik!
Co do twardnienia brzuszka to nie służę radą bo sama nigdy tego nie czułam.Nie ma co panikowac to na pewno nic groznego.Nie denerwuj się po to nie służy ani Tobie ani dzidzi.A miałaś tak w poprzedniej ciązy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Malstep - tak, tak wyszło, że rocznik rodem z Czarnobyla 😜

słuchajcie, twardnieje mi brzuszek na dole.. 😞 jest cały czas napięty - panikuję ze coś dzieje sie nie tak

No to witaj w klubie ;-) ja też ten rocznik!
Co do twardnienia brzuszka to nie służę radą bo sama nigdy tego nie czułam.Nie ma co panikowac to na pewno nic groznego.Nie denerwuj się po to nie służy ani Tobie ani dzidzi.A miałaś tak w poprzedniej ciązy?


własnie nie miałam tak 😞 a to odczuwam tak, jak skurcze przepowiadające..
dziś trochę nadźwigałam się, teraz pluję sobie w brodę, mogłam zostawić częśc zakupów w aucie, mąz by mi je zabrał. A tu jeszcze Grzesiu ciągle chce byc noszony na rekach 😮

Malstep - a Ty jak masz na imie? :> po nicku jakoś nie chce Cie tu wołac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Malstep - tak, tak wyszło, że rocznik rodem z Czarnobyla 😜

słuchajcie, twardnieje mi brzuszek na dole.. 😞 jest cały czas napięty - panikuję ze coś dzieje sie nie tak

To jest jak najbardziej normalne o ile brzuszek nie jest stwardnialy caly czas.To macica sie rozciaga na twoje malenstwo.Jeszcze nie raz to poczujesz i nie raz cie ten brzuszek zaboli 🙂Powodzenia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Malstep - tak, tak wyszło, że rocznik rodem z Czarnobyla 😜

słuchajcie, twardnieje mi brzuszek na dole.. 😞 jest cały czas napięty - panikuję ze coś dzieje sie nie tak

To jest jak najbardziej normalne o ile brzuszek nie jest stwardnialy caly czas.To macica sie rozciaga na twoje malenstwo.Jeszcze nie raz to poczujesz i nie raz cie ten brzuszek zaboli 🙂Powodzenia dziewczyny

Monisia, no własnie od paru godzin cały czas jest twardy.
Myślałam ze w 2 ciązy nie będe tak panikowac, a tu jeszcze bardziej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu - mi też tak brzuch twardniał przez około tydzień. Teraz ustąpiło - ale chwilami jeszcze się tak dzieje. Myślę, że to nic złego, ale może warto zapytać lekarza. Szczerze powiem - pomimo tego, że 3 ciąże za mną - nic nie pamietam - mój najmłodszy synek ma 6 lat...
Ale jestem zmęczona... I jakies przeziębienie mnie chwyciło - kaszel straszny - i nie wiem czy iść do lekarza - do przychodni pełnej wirusów, czy czekać. Zrobiłam sobie syrop z cebuli i herbatkę z sokiem malinowym. Boję sie jakiejkolwiek chemii - mam nadzieje, że naturalne środki wystarczą. Znacie jeszcze jakies dobre przepisy na przeziębienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinak1 napisał(a):
Kasiu - mi też tak brzuch twardniał przez około tydzień. Teraz ustąpiło - ale chwilami jeszcze się tak dzieje. Myślę, że to nic złego, ale może warto zapytać lekarza. Szczerze powiem - pomimo tego, że 3 ciąże za mną - nic nie pamietam - mój najmłodszy synek ma 6 lat...
Ale jestem zmęczona... I jakies przeziębienie mnie chwyciło - kaszel straszny - i nie wiem czy iść do lekarza - do przychodni pełnej wirusów, czy czekać. Zrobiłam sobie syrop z cebuli i herbatkę z sokiem malinowym. Boję sie jakiejkolwiek chemii - mam nadzieje, że naturalne środki wystarczą. Znacie jeszcze jakies dobre przepisy na przeziębienie?


Walczyłabym z przeziębieniem takimi sposobami jak Ty 🙂 oprócz tego mozna brać tez syrop RUBITAL ( Grzesiowi podawałam przy przeziębieniach ). Oprócz tego można śmiało pić wapno. Jak macie jakies problemy zdrowotne to pytajcie - moja teściowa jest pediatrą hehe, to zawsze się zapytam 🙂 😎

Bierzecie już kwas foliowy? Ja biore od momentu zrobienia testu, czyli od 18 stycznia.

Mykam, być moze bede wieczorkiem, buźka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
malstep napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Malstep - tak, tak wyszło, że rocznik rodem z Czarnobyla 😜

słuchajcie, twardnieje mi brzuszek na dole.. 😞 jest cały czas napięty - panikuję ze coś dzieje sie nie tak

No to witaj w klubie ;-) ja też ten rocznik!
Co do twardnienia brzuszka to nie służę radą bo sama nigdy tego nie czułam.Nie ma co panikowac to na pewno nic groznego.Nie denerwuj się po to nie służy ani Tobie ani dzidzi.A miałaś tak w poprzedniej ciązy?


własnie nie miałam tak 😞 a to odczuwam tak, jak skurcze przepowiadające..
dziś trochę nadźwigałam się, teraz pluję sobie w brodę, mogłam zostawić częśc zakupów w aucie, mąz by mi je zabrał. A tu jeszcze Grzesiu ciągle chce byc noszony na rekach 😮

Malstep - a Ty jak masz na imie? :> po nicku jakoś nie chce Cie tu wołac 😜

Mam na imie Malwina.
Jak tam brzuszek lepiej?
A brzuszkiem sie nie przejmuj,odpocznij troche a będzie dobrze i pamietaj nie przemęczaj sie za bardzo nie noś nie dźwigaj jak ma Ci kto pomóc,tyle że ty jeszcze masz małe dziecko a z tym cieżko zeby czasem nie podnieś nie przytuli.Ja nie mam dziecka a męża wykorzystuje jak sie da,żeby nie przemęczac się ,w końcu jak nie byłam w ciązy to wiele robiłam sama,więc teraz moge go troszkę powykorzystywac;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinko - to masz dobrze z tym wykorzystywaniem 😉
Ja niestety z całą trójka jestem sama - moje Kochanie daleko w pracy... Sama tu jestem - ani żadnej Babci do wykorzystania nie ma 😞
Ciężko w takich chwilach na obczyźnie, ale moi chłopcy dają mi duzo radości i nie jestem samotna 🙂
Kasiu koniecznie daj znać jutro - trzymam kciuki i myślę, że wszystko będzie ok.
Dobranoc Kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...