Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Dziewczyny ja mam takie pyt czy to prawda ze welon do slubu trzeba mieć swoj a nie pozyczony/podarowany od kogos?? Przyszla tesciowa mnie jakos postraszyla, ze cos takiego slyszala??
Ja mam w piatek Usg. oj bedzie się dłużyło...


Cześć, pierwsze słyszę o takim przesądzie... Tak sobie jednak myślę, że jeśli boisz się ryzykować to zapłać osobie od której masz mieć welon przysłowiową złotówkę- jeśli musisz go oddać to niech ta osoba później odkupi go od Ciebie. Ja bym tak zrobiła - dla świętego spokoju 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Dziewczyny ja mam takie pyt czy to prawda ze welon do slubu trzeba mieć swoj a nie pozyczony/podarowany od kogos?? Przyszla tesciowa mnie jakos postraszyla, ze cos takiego slyszala??
Ja mam w piatek Usg. oj bedzie się dłużyło...


to raczej chodzi o suknie, ze niby jest przesąd ze powinno sie iść w nowej bo wtedy jest szczescie w małżeństwie.. ale to nie działa 😜 ja szłam w nowej i u mnie często gęsto średnio na horyzoncie. na to nie ma reguły 😉
7 marca mam druga rocznice 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dziewczyny, byłam na czczo na badaniach krwi dziś, nie za miłe doświadczenie! Ale dało radę, choć Kreweta jest żarłoczna, jak nie ma cukru za dużo we krwi to się buntuje i zżera mamusię od środka :P

Ja w przesądy ślubne nie wierzę, w ogóle w żadne nie wierzę, to taka pozostałość po pogaństwie 😉 Trzeba robić tak, żeby było wygodniej i taniej i koniec, a teściową zawsze można wprowadzić w mały błąd 🙂

Ja mam wizytę 8 marca, ciekawe, czy w Dzień Kobiet okaże się, że na świat przybędzie jeszcze jedna kobietka? 🙂

ALEŻ PIĘKNA POGODA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Uff, dziewczyny, byłam na czczo na badaniach krwi dziś, nie za miłe doświadczenie! Ale dało radę, choć Kreweta jest żarłoczna, jak nie ma cukru za dużo we krwi to się buntuje i zżera mamusię od środka :P

Ja w przesądy ślubne nie wierzę, w ogóle w żadne nie wierzę, to taka pozostałość po pogaństwie 😉 Trzeba robić tak, żeby było wygodniej i taniej i koniec, a teściową zawsze można wprowadzić w mały błąd 🙂

Ja mam wizytę 8 marca, ciekawe, czy w Dzień Kobiet okaże się, że na świat przybędzie jeszcze jedna kobietka? 🙂

ALEŻ PIĘKNA POGODA!!!


nie wiem czy już poznasz płeć, szczególnie pipkę, bo siusiaka to na upartego można jeszcze dostrzec 😁

pogoda rzeczywiście piękna, dobrze ze słonce jest bo po zimie człowiek spragniony jest promieni 🙂
czekałam na taka pogodę bo mam w planach mycie okien, tzn pałaciowe okna w kuchni juz umyłam, jutro pewnie w pokoju umyje. No i czeka mnie mycie autka bo zakurzone po zimie, a wstyd powoli juz nim jeździć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,

ja jestem ciekawa czy w 17 tc będę wiedziała czy chłopczyk czy dziewczynka. Wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie, ale to zależy od usg, mój ginekolog ma taki normalny, a nie 3d czy 4d.

Mam pytanie co do spodni ciążowych. W jednym sklepie kobitka mi powiedziała, że takie spodnie to służą przez całą ciążę, od 4 miesiąca aż do rozwiązania. Znalazłam piękne spodnie w H&M za 150 zł i zastanawiam się czy posłużą mi trochę dłużej?? Są całkiem dopasowane, trochę luźniejsze na brzuszku i oczywiście ten materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Czesc dziewczyny...

Pisałyście o zabobonach przesadach slubnych ja włściwie nie wierzę w nie ... ale mam dylemat bo zasuszyłam ślubny bukiet i co z nim??? podobno mówią żeby go spalic po roku ??? co Wy Laseczki zrobiłyście???


też zasuszyłam.. i zostawiłam... i teraz dzieje się nieciekawie. Chyba spale tak jak piszesz, moze to pomoże.. 😉

Tina, co do spodni to lepiej wziąć takie by były trochę luźniejsze w udach i w biodrach bo im dalej w ciązy tym moze tyłek i nogi trochę zgrubieć, ale to nie reguła. Zobacz czy materiał na brzuszek jest rozciągliwy, jak tak, to śmiało mozesz kupic. Ja przechodziłam w ciążówkach całą ciąże.
Aha, i wex tez pod uwage grubośc materiału na spodnie, bo jak kupisz sobie grube dzinsy to w lato w nich nie wyrobisz. Ja ostatnio kupiłam te ogrodniczki ciążowe to sa cienkie i w lato nie powinno być mi w nich gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tina87 napisał(a):
Ja moje kwiatki miałam chyba dłużej jak rok. Chyba się ich pozbyłam, rozsypywały się i tylko brudziły, ale nie patrzyłabym na przesądy. Co do welonu to ja miałam i suknie i welon pożyczony.


ja miałam nową, niestety wciąż wisi w szafie bo nikt nie chce kupic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewuszki ja też ogólnie nie wierze w przesądy bardziej M. wymysla. co do suszenia bukietów ślubnego to nie wiem, ale podobno kwiatów od faceta się nie suszy bo można miłość zasuszyć. Ja kilka razy suszylam bo jak takie ładne bukieciki od serca się dostaje to żal odrazu wyrzucać. Wiadomo kilka razy się kłocilismy raczej nie wiaże tego z zasuszonymi kwiatkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobitki słuchajcie mam pytanie, co sądzicie o tym badaniu przesiewowym chyba tak sie nazywa na wykrycie downa u płodu? robiłyście macie zamiar ja sama juz nie wiem.. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
kobitki słuchajcie mam pytanie, co sądzicie o tym badaniu przesiewowym chyba tak sie nazywa na wykrycie downa u płodu? robiłyście macie zamiar ja sama juz nie wiem.. ?


ja robie bo i tak w mojej klnice placi sie w komplecie(tak jest skierowanie wypisywane)- > usg prenatalne+test papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o mnie to mi powiedzial ginekolog ze jak mam 27 lat to nie trzeba ... aczkolwiek na USG oglądał maluszka dokladnie tzn i rdzen kregowy i główkę i stopkę (robił pomiary ), i narazie tyle bo bylo za wczesnie na takie badanie bo na USG byłam w 10 tyg , tez sie caly czas nad tym zastanawiam ale sam doktor chyba wie co mówi ....
Do tego badania jest potrzebne jakieś specjalne USG ? czy wystarczy to co ma w gabinecie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Do tego badania jest potrzebne jakieś specjalne USG ? czy wystarczy to co ma w gabinecie ???


nie wiem jakie ma Twoj dr w gabinecie. Niektorzy lekarze maja odpowiedni sprzet juz w gabinecie i moga wykonywac badanie prenatalne. Generalnie to jest usg ktore jest bardzo dokladne, sklada sie jakby z takiej konsoli i plaskiego monitora, umozliwia przelancza sie sie z plaszczyzn 2d na 3d i 4 d.. Badanie te robi sie najczesciej w 13 tc do 14 tc(dziecko musi miec powyzej 5cm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w zabobony nie wierzę, z tym welonem pierwszy raz słyszę, bukiet zaraz po sesji zdjęciowej wyrzuciłam, nie przestrzegałam też wielu innych rzeczy, które powinno się mieć lub zrobić przed ślubem, bo w gruncie jest tego sporo, jak by nie patrzył. Te najważniejsze dla podtrzymania tradycji miałam, tzn. coś niebieskiego, pożyczonego, nowego itd 🙂 Jestem pół roku po ślubie (chociaż mieszkamy z mężem razem już 3 lata) i mogę powiedzieć, że jestem jeszcze baaaaardziej szczęśliwa niż przed ślubem 🙂 Uważam,, iż szczęściu trzeba pomagać, a nie na niego czekać, czego dowodem jest nasze Maleństwo 🙂 Ale to moja subiektywna opinia na ten temat 🙂
A co do Dzidziusia to najbardziej sie teraz cieszę z tego faktu że moment zagrożenia ciąży (poronienie) mija, a w zasadzie jest mały procent ze może do tego dojsc,. Jest to moja pierwsza ciąża i strasznie sie bałam, bo przeciez duzo sie o tym mówi, ale trzeba byc pozytywnie nastawionym i wierzyc ze bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
kobitki słuchajcie mam pytanie, co sądzicie o tym badaniu przesiewowym chyba tak sie nazywa na wykrycie downa u płodu? robiłyście macie zamiar ja sama juz nie wiem.. ?


ja mam to obowiązkowo, tzn mój lekarz od usg sam bada przezierność karku i kosc nosową. Jeśli u Ciebie nikt nie mierzył tych parametrów, warto o to poprosić, to jedno z ważniejszych usg między 11-14 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
te badania wykonuje się u kobiety, która może być obciążona genetycznie i kobietek starszych chyba od 30rż czy 35.
ja ich nie bedę robić.


nieprawda. kazda kobieta, niezaleznie od wieku swojego czy ryzyka, musi wykonac 3 badania prenatlane. moze nie robic np testow przesiewowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
izarybka napisał(a):
te badania wykonuje się u kobiety, która może być obciążona genetycznie i kobietek starszych chyba od 30rż czy 35.
ja ich nie bedę robić.


nieprawda. kazda kobieta, niezaleznie od wieku swojego czy ryzyka, musi wykonac 3 badania prenatlane. moze nie robic np testow przesiewowych.

dziewczyny zawstydzacie mnie wiedza 😞 zapamietałam coś ze studiów a to kilka lat temu było, ale fakt ze dla tej gr co pisałam Usg genetyczne i papa są bezpłatne. Obowiązkowe są 3 usg zwykłe. Moj lekarz mówił, że nie ma potrzeby męczyć dziecka falami.Jakby było 3D obowiązkowe w to nie musiałybyśmy za nie płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...