Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Izolda1985 napisał(a):
Dziękuje...testu PAPPA nie robiłam - on nie daje ostatecznej odpowiedzi, a przy takim NT jak moje po wprowadzeniu go do programu liczącego ryzyko wystapienia genetycznych wad wrodzonych nie zmieniłby znacząco wyniku... Na amniopunkcję musiałabym czekać jeszcze dwa tygonie, a komórki pobrane drogą biopsji kosmówki też pozwolą określić kariotyp mojego dzidziusia...o ile się uda,bo kilka procent kończy się niepowodzeniem...
Na szczęściemój mąż ma w sobie pokłady optymizmu za nas dwoje 🙂

Izoldo,dobrze,ze masz wsparcie w mezu,nie poddawaj sie Ryba i uwierz ze nie wszystko przesądzone do cholery jasnej babo!!! 😉 Malwinka Ci tam pisala o podobnych przypadkach,ktore konczyly sie szczesliwym rozwiazaniem i zdrowymi bobaskami ,takze nie smutkaj sie i uszy do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneti jeśli moja biopsja kosmówki nie da odpowiedzi, to zapewne też 28.03 będe miała amniopunkcję - to będzie już 15tydzień ciąży - tak umówiłam się z moim lekarzem...
Wiesz, ja mam jeszcze to "przekleństwo", że jestem położną - a więc osobą "z branży medycznej" i wszystkie te powikłania, patologie mam w głowie, uczyłam się tego przez 5 lat studiów - a teraz sama przez to przechodzę...
Trzymaj się ciepło...obie musimy się trzymać, prawda? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia130788 napisał(a):
Czes dziewczyny mam do was pytanie jestem w 14 tc i jutro ide na badania prenatalne 3d myslicie ze juz bede mogla poznac plec czy jeszcze jest za wczesnie ??? pozdrawiam was

ja w 13 tc poznałam płeć ale na 90%,potem lekarz potwierdził na następnym USG. Ale to zalezy od ułozenia dziecka i od profesjonalizmu lekarza i jego sprzętu. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu-->wlasnie widze ,ze w tym samym czasie mialysmy ost.miesiaczke w Mikolajki he he 🙂A tera mamy prezent jak talala 🙂
Tez juz bym chciala poznac plec dzidzi.. a juz najbardziej to Moja coreczka nie moze sie doczekac czy bedzie to brat czysiostra,urwanie pepka jest z nia 🙂Potrafi calowac brzuszek nawet w autobusie ,czy w innych miejscach publicznych hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izolda ja jestem pielegniarką na ostatnim roku mgr 🙂 takze doskonale cię rozumiem. faktycznie to przekleństwo jak człowiek wie za dużo, potem się myśli czy ja nie mam czy ktos z rodziny jakiegos paskudzstwa. No ale sama wiesz ze nie można sie stresowac bo do dzieciaczka wszytko dociera. Uszy do góry i nie myślec za duzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izolda1985 napisał(a):
Aneti jeśli moja biopsja kosmówki nie da odpowiedzi, to zapewne też 28.03 będe miała amniopunkcję - to będzie już 15tydzień ciąży - tak umówiłam się z moim lekarzem...
Wiesz, ja mam jeszcze to "przekleństwo", że jestem położną - a więc osobą "z branży medycznej" i wszystkie te powikłania, patologie mam w głowie, uczyłam się tego przez 5 lat studiów - a teraz sama przez to przechodzę...
Trzymaj się ciepło...obie musimy się trzymać, prawda? 🙂


Prawda, musimy się trzymać!!! Na pewno przez to, że dużo wiesz jest trudniej, ja tyle co od lekarza i z netu sobie poczytałam, ale staram się myśleć pozytywnie, boję się to oczywiste, ale cały czas mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogóle to chciałam sie z Wami podzielić pewnym adresem :

http://www.baby2see.com/timeline.html

Tam można przeliczyć kiedy zaczyna się który trymestri tydzień- dla mnie super- bo o ile wiem, w którym tc jestem to już z miesiącami zaczynam mieć problem 😉 a tak już wiem, że jestem w 2 trymestrze i muszę przyznać, że dobrze mi z tym 🙂
Może któraś z Was też skorzysta?
U mnie np. dokładnie połowa ciąży wypada w moją rocznicę ślubu- fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nowe mamuśki na forum 🙂

ja jestem jeszcze w 1 trymestrze, dopiero za tydzien stuknie mi 2 🙂

Izolda, jesli moge spytać, jak bardzo poważną wadę podejrzewają u Twojgo dziecka, że będziesz miała robioną biopsję kosmówki?

pisałyście coś o wskaźnikach NT, chyba zacofana jetsem bo nie wiem nawet co to jest 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Witaj Blondi75 na forum... ciesze się ze jest nas coraz więcej.... powiedz proszę jak masz na imię , bo my sie po imionach zwracamy do siebie na forum....pozdrawiam


Po przerwie ale wreszcie się pojawiam...strasznie miło tu u Was, mam na imię Asia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blondi75 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Witaj Blondi75 na forum... ciesze się ze jest nas coraz więcej.... powiedz proszę jak masz na imię , bo my sie po imionach zwracamy do siebie na forum....pozdrawiam


Po przerwie ale wreszcie się pojawiam...strasznie miło tu u Was, mam na imię Asia


cześc Asiu, fajnie że zajrzałas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blondi75 napisał(a):
Poczytałam troszkę wcześniejsze posty i chyba wcale mnie to nie uspokoiło... Jestem w 12 tygodniu i w czwartek wybieram się na pierwsze badanie prenatalne. Strasznie się boję. Czy wyniki otrzymuje się od razu?


znaczy sie idziesz na usg czy na pappe? bo jak usg t wynik masz od razu, na pappe trzeba czekać

Iza, aha, to już teraz wiem co to NT 🙂 dzięki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziweczęta 😁
wczoraj na badaniach prenatalnych wyszło mi, że termin mojego porodu jest przesunięty z 29 września na 24. nie wiem teraz który będzie prawidłowy. ten z ostatniej miesiączki czy ten z usg.
buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
cześć dziweczęta 😁
wczoraj na badaniach prenatalnych wyszło mi, że termin mojego porodu jest przesunięty z 29 września na 24. nie wiem teraz który będzie prawidłowy. ten z ostatniej miesiączki czy ten z usg.
buziaczki 😘

Witaj Agnieszko...a USG ok? Bo jak pisałam niżej właśnie w czwartek się też wybieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG wyszło ok. To znaczy przezierność 1,4 oraz kość nosowa jest obecna. Zastanawia mnie tylko jeno, moje dziecko waży 50g, a to bardzo dużo na ten czas, oraz długość kości udowej 0,47cm.... wydaje mi się dużo za mało i to mnie bardzo martwi.
Wyniki z USG wie się od razu. Ja zaraz po USG miałam pobieraną krew na PAPP-Ę. Będę czekać od 7 do 14 dni. Zaczęłam dostawać schizy ale moja córka szybko mi te głupoty z głowy wybiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia jakoś tak innaczej miałas nie slyszałam zeby juz wage dziecka i dlugos kosci udowej podawali już teraz. no ale myśle ze nie masz sie co martwic bo glowka jest teraz proporcjonalnie wieksza od tułowia.
Dziewczyny musze kotlety mielone zrobic bo mi się mieso popsuje a jakos nie mam ochoty na nie patrzec 🤢 Jak to zrobić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza, ja robię kotlety mielone tak:
pół kilo mięsa, 1 bułka czerwtwa namoczona, 1 jajko, pieprz, sól, cebula, wkrajam jak mam ogórka kiszonego, ale bez niego tez jest ok. Wyrabiasz papkę, potem formujesz z tego kotlety, obtaczasz w bułce tartek i na rozgrzaną patelnię 🙂
dodatkowo robię do tego jakis sos w torebce i po smażeniu wrzucam kotlety do tego sosu 🙂

Gusia, moje 2 usg będzie za 10 tygodni dopiero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze boję się cokolwiek dla dzidzi kupować ale wczoraj poszłam zobaczyć łóżeczka 😁.
Było takie jedno.... z żyrafą namalowaną.... cudna po prostu. Do tego komoda i przewijak. Chyba to kupię bo nie dość, że śliczne to nie tak bardzo drogie i bardzo funkjonalne jest. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
gusia jakoś tak innaczej miałas nie slyszałam zeby juz wage dziecka i dlugos kosci udowej podawali już teraz. no ale myśle ze nie masz sie co martwic bo glowka jest teraz proporcjonalnie wieksza od tułowia.
Dziewczyny musze kotlety mielone zrobic bo mi się mieso popsuje a jakos nie mam ochoty na nie patrzec 🤢 Jak to zrobić 🥴

Ja też mam dzisiaj na obiad kotlety mielone...mykam do obiadu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...