Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Moja koleżanka położna wczoraj mnie odwiedziła i plowierdziała że jesli mam dobre wyniki to lepiej witaminy a biore feminatal 2 lepiej brac je co drugi dzień bo po witaminach rodzą się duże dzieci bardzo

Dziewczyny ja od początku ciąży biorę tylko kwas foliowy i żadnych innych witamin.
Sądzę że te witaminki to tylko nabijanie kasy koncernom farmaceutycznym,choć szanuję tych którzy mają inne zdanie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Moja koleżanka położna wczoraj mnie odwiedziła i plowierdziała że jesli mam dobre wyniki to lepiej witaminy a biore feminatal 2 lepiej brac je co drugi dzień bo po witaminach rodzą się duże dzieci bardzo

ja tam nie wierzę w te duże dzieci bez przesady.
Z neta:Wielu lekarzy twierdzi, że kobiety z niedoborem magnezu rodzą znacznie dłużej, a porody bywają boleśniejsze, niż u pań z równowagą tego pierwiastka.
Kurcze może ja mam faktycznie mało magnezu, bo mnie głowa czesto boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
jastin203 napisał(a):
Moja koleżanka położna wczoraj mnie odwiedziła i plowierdziała że jesli mam dobre wyniki to lepiej witaminy a biore feminatal 2 lepiej brac je co drugi dzień bo po witaminach rodzą się duże dzieci bardzo

ja tam nie wierzę w te duże dzieci bez przesady.
Z neta:Wielu lekarzy twierdzi, że kobiety z niedoborem magnezu rodzą znacznie dłużej, a porody bywają boleśniejsze, niż u pań z równowagą tego pierwiastka.
Kurcze może ja mam faktycznie mało magnezu, bo mnie głowa czesto boli.


moja chrzestna przyjmowała witaminy, dodatkowo piła tran codziennie. Urodziła chłopaka 4500 kg, od razu "grubaska", dziś Krzysiu ma 16 lat i jest "masywnym" chłopem.

ja zamiast codziennie pić tran dądź przyjmowac kwasy omega 3, wolę zjeść makrelę wędzoną, albo zrobić sobie na parze rybkę 🙂


zaraz nadrobię aje co skrobałyście 🙂 trzymam farbe na włosach, tak do 22.45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Czekajcie ja mam też bakterien nieliczne w moczu??? i co to trzeba leczyc


trzeba leczyć. U mnie niby też wykazano "liczne ślady bakterii", ale do tego powinien byc także wysoki poziom leukocytów w moczu. jesli poziom jest niski, to prawopodobnie do badania wzięło się pierwszy strumień moczu, albo nie dokładnie się TAM umyło 🙂 Ja miałam leukocyty niskie, więc te bakterie narazie zostawiamy w spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Czekajcie ja mam też bakterien nieliczne w moczu??? i co to trzeba leczyc


trzeba leczyć. U mnie niby też wykazano "liczne ślady bakterii", ale do tego powinien byc także wysoki poziom leukocytów w moczu. jesli poziom jest niski, to prawopodobnie do badania wzięło się pierwszy strumień moczu, albo nie dokładnie się TAM umyło 🙂 Ja miałam leukocyty niskie, więc te bakterie narazie zostawiamy w spokoju 🙂



Dziękuję Ci Kasiu za odpowiedz , fakt że ja tych leukocytów mam tylko 3,5 wiec w normie... więc pewnie to pierwszy strumien moczu spowodował to ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny piękne brzusie się tu pojawiły 🙂 A co do moczu, to mi też jakieś bakterie się pojawiły, zrobiłam jeszcze raz i to samo.Więc biorę ,co mi kazano i czekam, aż przejdzie 🙂 Wszystkim Mamusiom i Dzidziusiom życzę miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Czekajcie ja mam też bakterien nieliczne w moczu??? i co to trzeba leczyc


trzeba leczyć. U mnie niby też wykazano "liczne ślady bakterii", ale do tego powinien byc także wysoki poziom leukocytów w moczu. jesli poziom jest niski, to prawopodobnie do badania wzięło się pierwszy strumień moczu, albo nie dokładnie się TAM umyło 🙂 Ja miałam leukocyty niskie, więc te bakterie narazie zostawiamy w spokoju 🙂



Dziękuję Ci Kasiu za odpowiedz , fakt że ja tych leukocytów mam tylko 3,5 wiec w normie... więc pewnie to pierwszy strumien moczu spowodował to ...


najlepiej do następnych badań oddać ten środkowy strumień i wtedy się zobaczy. No ale mi przekazano, ze wyznacznikiem sa leukocty, więc mam się nie przejmować 🙂

Aga, wieczorem on taki zawsze wydęty jest, a jak wstaje to tyci tyci 🙂

no, mogę z czystym sumieniemnapisac, ze kolorek wyzedł na włosach taki jaki chciałam. Sa gdzieniedzie pasemka pozostałego blondu, ale jest kolosalna róznica. Wczesniej robiłam skandynawskim blondem z myślą, ze jest własnie taki popielaty, no ale wyszła jajecznica :P

to witam mamuski w piątkowy wietrzny i zimny poranek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny super macie brzuszki, maluszki w środku też pewnie super 😉

Co do bakterii w moczu to ja miałam nieliczne i gin kazał mi wybrać opakowanie Femisept URO, to takie tabsy na bazie żurawiny, naturalne ekstrakty, podobno przy niewielkiej liczbie bakterii wystarczą, żeby pęcherz trochę odkazić.

Magnez też biorę, razem z potasem, bo mi serducho kołatało, wszytko w jednej tabletce pod nazwą Aspargin, podobno można brać przez całą ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Witajcie! U was też tak nijako za oknem? a jak wiało w nocy... szok.
Oto mój brzusio, wczoraj robione zdjęcie 🙂 trochę się powiększył, dopiero na zdjęciu zobaczyłam 🤪
http://img156.imageshack.us/i/18t1d.jpg/

ładniusi 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie jestem tu nowa.jestem w 15 tc i widze ze piszecie cos o bakteriach w moczu. Ja od poczatku ciazy biore rutinoscorbin bo od kolezanki slyszalam ze dzieki temu powinno byc w porzadku no i jeszcze zadnych bakterii u mnie nie wykryto. nie wiem czy to rzeczywiscie ma jakis zwiazek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...