Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześc dziewczynki ... Ja juz tez wróciłam ze spacerku ... ojoj jak fajnie juz tak letnio ... nie wiem jak wam ale mi już jest jakoś ciężko chodzic tak jakoś mi juz ciązy ten brzusio jednym słowem czuję się jak wielorybek , a kurcze przytyłam jakieś 2 kg ... nogi mam tez jakieś ociężałe
Zazdroszcze wam ogródków ... ja mieszkam na 9 piętrze
Jeśli piszecie o wizytach lekarskich to ja też chodzę prywatnie i płaciłam 100 zł . z usg za wizyte ,a byłam już 5 razy no i wiadomo badania jak dotej pory kosztowały mnie około 130zł ...
teraz jeszcze to połówkowe bedzie to 200 zł , no inwestycja spora , mój sie smieje że akurat becikowe 1000 zł, co daja to na wizyty pójdzie heee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ależ ja mam już bębeneczek pokazny 😁 w czwartek z mężulkiem na usg juz dni odliczam 🙂)) ahhh pogoda sliczna zrobilam pranie juz prawie wyschło , niech juz nie pada deszcz snieg i zeby bylo cieplutkooo , wiecie co troszke mi szkoda ze moj aniolek urodzi sie we wrzesniu ominą go spacerki w słoneczku 😞 ahhh trzeba sie zaopatrzyć w ciepłe body dla dzidziusiów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja właśnie wróciłam do domu z zakupów 🙂 w końcu udało mi się namówić mojego K na kupno 2 body 🙂 jedno kupiłam z krótkim rękawkiem a drugie z długim 🙂 mam nadzieję, że się w końcu przekona o dalszych zakupów 🙂 dzisiaj mi powiedział, że mogłabym sama chodzić na zakupy i go odciążyć 😁 dobre sobie tak lekko nie będzie 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie znów głowa dziś boli. Na razie daje rade bez tabletki, ale nie wiem jak to będzie dalej. Mam nadzieję, że wytrzymam. Słuchajcie, czy wam "wiek"ciązy wg ostatniej miesiączki pokrywa się z tym z usg? U mnie jest tydzień różnicy usg-20 tc, om- 19 tc. I tak sobie myślę, że pewnie jak pójdę 9 maja na wizytę to wyznaczy mi tez termin wg usg i to będzie pewnie gdzieś koło 5 września już. Ciekawa jestem, jak to w praktyce będzie wyglądało i czy urodzę w którykolwiek z tych terminów. Najbardziej se boję, że przechodzę termin i z tym brzuchem będę się bujać i oczekiwać. Jakoś sobie tego nie wyobrażam jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂

pogoda dziś rewelacyjna 🙂

mama1815 - może jeszcze załapiemy się na ostatnie promyki słońca 🙂 choć letem rzeczywiście, lepiej jest rodzic, łatwiej dziecko na dwór przyzwyczaić, no i pamietam, ze jak urodziłam Grzeia 5 sierpnia, to jeszcze do 20 sierpnia wychodziłam z nim tylko w samym pajacyku bo było tak ciepło a w domu trzymałam go w samych bodach z krótkim rekawkiem 🙂 grunt to nie przegrzac dziecka bo będa potówki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu u mnie jest dwa tygodnie różnicy między miesiączka a usg,zawsze miałam nieregularny okres 😉 Mysle że im bardziej zaawansowana ciąża tym bardziej sprecyzowany termin porodu 🙂 Lekarz widzi w jakim tempie dzieciątko rośnie więc spokojnie zdążymy sie przygotować do porodu,tak mysle 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No też mi się tak zdaje, z resztą gin mi mówił, że wyznacza zawsze 3 terminy-jeden wg miesiączki, drugi wg usg, a trzeci wg ruchów płodu ( tak też mam rubryczki w karcie ciązy). Czyli ja z ruchami mojej Gabi ( a raczej brakiem) mogę rodzić przypadkiem w październiku heheheeheeheehee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
No też mi się tak zdaje, z resztą gin mi mówił, że wyznacza zawsze 3 terminy-jeden wg miesiączki, drugi wg usg, a trzeci wg ruchów płodu ( tak też mam rubryczki w karcie ciązy). Czyli ja z ruchami mojej Gabi ( a raczej brakiem) mogę rodzić przypadkiem w październiku heheheeheeheehee


mój zaczął ruszac się jeszcze później, a przyszedł na świat 8 dni przed terminem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
Hej Kochane 🙂 Czujecie już ruchy? bo ja w sumie takie bulgotanieale to chyba moje maleństwo jest


Cześc Madzia gdzie się podziewałaś ... 🙂 🙂 🙂 ?
Co do bólu głowy Agamu to ja wyczytałam że to w ciązy może byc spowodowane kilkoma warunkami ... np brakiem magnezu , brakiem spacerów dla zainteresowanych http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Bol-glowy-w-ciazy--jak-o-nim-zapomniec_35378.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
Hej Kochane 🙂 Czujecie już ruchy? bo ja w sumie takie bulgotanieale to chyba moje maleństwo jest


Cześc Madzia gdzie się podziewałaś ... 🙂 🙂 🙂 ?
Co do bólu głowy to ja wyczytałam że to w ciązy może byc spowodowane kilkoma warunkami ... np brakiem magnezu , brakiem spacerów dla zainteresowanych http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Bol-glowy-w-ciazy--jak-o-nim-zapomniec_35378.html
Zaręczyny, chrzest siostrzeńca, lato się zbliża spaceruje, a jak tam u Ciebie z ruchami Wojtusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aleksandrasojka napisał(a):
witaj,ja tez czuje takie glaskanie i gilanie.nie wiem czy to ruchy?bardziej interesuja mnie moje obolale plecy.krzyz boli mnie w zasadzie caly czas ,przy pierwszej ciazy tak nie bylo.czy ktoras tez ma takie dolegliwosci?
Ja mam, ale mnie to boli gdzieś w okolicy kości ogonowej czasem tak ze az nogi sie uginaja, ale ja strasznie tyje, moze dlatego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
No tak,w sumie nie mamy na to wszystko wplywu. Maluchy same wybierają termin niezależnie od tych "lekarskich" 🙂


Co do terminu porodu to ja tez właśnie słyszałam że jeden wg. ostatniej miesiączki , i mi jeszcze lekarz powiedział że wg. pierwszego usg, i pozniej niby że wg. pierwszych ruchów... mi się wydaje że chyba to do końca nie wiadomo heee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aleksandrasojka napisał(a):
witaj,ja tez czuje takie glaskanie i gilanie.nie wiem czy to ruchy?bardziej interesuja mnie moje obolale plecy.krzyz boli mnie w zasadzie caly czas ,przy pierwszej ciazy tak nie bylo.czy ktoras tez ma takie dolegliwosci?
Niestety nie pomogę, bo mnie póki co plecy nie bolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
Hej Kochane 🙂 Czujecie już ruchy? bo ja w sumie takie bulgotanieale to chyba moje maleństwo jest


Cześc Madzia gdzie się podziewałaś ... 🙂 🙂 🙂 ?
Co do bólu głowy to ja wyczytałam że to w ciązy może byc spowodowane kilkoma warunkami ... np brakiem magnezu , brakiem spacerów dla zainteresowanych http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Bol-glowy-w-ciazy--jak-o-nim-zapomniec_35378.html
Zaręczyny, chrzest siostrzeńca, lato się zbliża spaceruje, a jak tam u Ciebie z ruchami Wojtusia?



A no racja doczytałam się ostatnimi czasy na forum ... gratulacje kochana ...
Jeśli pytasz o ruchy to tak czuje takie bulgotanie , muśnięcia , lekkie kopniaczki ale ostatnio w dole brzucha bardziej , ale czuję że tam jest dzidzia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...