Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
mariola-s napisał(a):
hihi a kiedyś to nawet panował przesąd, że lepiej urodzić w 7 miesiącu niż w 8... 😮


mnie to do dzisiaj wszystkie ciotki i inne atakuja, bylebym tylko ie urodzila teraz, bo teraz to 8 to najgorzej a w 7 wg nich lepiej 😉 oczywiscie wskazan medycznych do trakiej tezy nikt nie podaje 😜


no tez tak slyszalam. Nawet znajoma pielegniarka mnie przekonywala. Jakos jej nie uwiezylam

w bieżącym numerze m jak mama było o przesądach i wśród nich znalazł się też ten. Wiadomo - im późniejszy tydzień tym dla dzidzi lepiej. Ciekawe skąd takie przekonanie było że lepiej w 7... a takie gadanie w stylu: tylko teraz nie ródź.. to by mnie do szewskiej pasji chyba doprowadziło, jakbym miała na to jakiś wpływ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moja Niunia jakaś od rana mało aktywna bo ostatnio tak mi brzuch wyciągała na wszystkie strony, aż bolało 😮 zastanawiam się co ona tam wyczynia 😉 😜
ale mam taki rozmarzony nastrój od chwili jak zobaczyłam moją bratanicę wczoraj, w jej buźce widać rysy mojego brata i szwagierki jednocześnie,taki mały cud stworzony z dwojga ludzi... 🙂
juz nie mogę się doczekać aż zobaczę mojego Pulpecika 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
nie zawsze tak jest ze rodzic moze odrazu jechac,wiesz sa rozne sprawy moze rodzinne najwazniejsze ze ktos przyjedzie ,ze nie bedzie z tym sama wsparcie psychiczne tez duzo daje ..

dokladnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja słyszałam że w 8 niedobrze wtedy płuca się rozwijają ale czemu w związku z tym w 7 lepiej skoro jeszcze nie rozwinięte to nie wiem 😮 😮

tez slyszalam i mnie to zastanawia,bo z logika sie mija...


bo w 8 m-cu pluca dziecka rozwijaja sie najintensywniej i ciezko jest lekarzom ingerowac po porodzie w 8m-cu (sa rozne stopnie rozwoju płuc)natomiast porod w 7mym nie zakloca tych procesow po prostu lekarze podaja takiemu dziecku sterydy na przyspieszenie rozwoju pluc
tak to mniej wiecej rozumiem natomiast mamy 21wiek!i dzieci rodza sie i przezywaja zdrowe w 20tyg ciąży!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
nie zawsze tak jest ze rodzic moze odrazu jechac,wiesz sa rozne sprawy moze rodzinne najwazniejsze ze ktos przyjedzie ,ze nie bedzie z tym sama wsparcie psychiczne tez duzo daje ..

dokladnie ....


jakbysmy mogly sie tak wybrac do niej do szpitala to mysle ze dzieki nam mialaby mega wsparcie ale niestety kazda z nas jest z roznych krancow Polski 😞

ale w sumie moze to i lepiej bo tyle ciężarowek naraz mogloby niejednego wystraszyc 😮 🤢 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
ja słyszałam że w 8 niedobrze wtedy płuca się rozwijają ale czemu w związku z tym w 7 lepiej skoro jeszcze nie rozwinięte to nie wiem 😮 😮


Ja słyszałam takie uzasadnienie, że lepiej jak pęcherzyki płucne nie zaczną się rozwijać, wtedy podają jakieś leki i jest git. A jeśli poród następuje w trakcie to mogą wystąpić jakieś zaburzenia w ich rozwoju. Ale nie wiem czy to prawdziwa teoria 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Maga napisał(a):
a mam pytanie? gdzie w ogole jest nasza tabelka z imioami etc? bo duzo sie chyba uzupelnilo.. a ja nie umiem znalezc 😜

wejdz w watek nasze fasolki tam jest tabelka.....


a no to to wiem 😜 ale myslalam, ze gdzies nowa wstawialas odkad sie duzo uzupelnilo

mam w domu na kompie i cały czas jak sa jakies zmiany to ja poprawiam .....jak wroce jutro dodam nowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Czyli dobrze mojej bratowej powiedziała połozna ze 32-36 to trzeba sie na maksa oszczedzac , bo niebezpieczne jest urodzic w tych tyg .....
Ja mam nadzieje ze bedzie dobrze z Karolca .....


Biedna Karolcia. Kurde tez jestem zla bo przez ten weekend jestem strasznie do tylu!!!

CZarnulko przerazilas mnie! dlaczego w tych tyg jest niebezpiecznie?? toc chyba co tydzien dalej to lepiej no nie?

bo to jest ten 8 m-c i on jest najgorszy , wszyscy mowia ze lepiej urodzic w 7 niz w 8.....bo jest cos z płuckami u dzidzi ......na pewno Karolci beda dawali zastrzyki na te płucka zeby sie szybko rozwineły ....trzeba uwazac dziewczyny to nie sa zarty ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
mariola-s napisał(a):
hihi a kiedyś to nawet panował przesąd, że lepiej urodzić w 7 miesiącu niż w 8... 😮


mnie to do dzisiaj wszystkie ciotki i inne atakuja, bylebym tylko ie urodzila teraz, bo teraz to 8 to najgorzej a w 7 wg nich lepiej 😉 oczywiscie wskazan medycznych do trakiej tezy nikt nie podaje 😜


no tez tak slyszalam. Nawet znajoma pielegniarka mnie przekonywala. Jakos jej nie uwiezylam

w bieżącym numerze m jak mama było o przesądach i wśród nich znalazł się też ten. Wiadomo - im późniejszy tydzień tym dla dzidzi lepiej. Ciekawe skąd takie przekonanie było że lepiej w 7... a takie gadanie w stylu: tylko teraz nie ródź.. to by mnie do szewskiej pasji chyba doprowadziło, jakbym miała na to jakiś wpływ...


hehe no mnie doprowadza 😁 😁 zwlaszcza, ze za nic przeciez nie jestem w stanie wytluaczyc im, ze to nie prawda. ciekawe czemu takie przesady i mity silniej oddzialywuja niz opinia lekarza.
jak bylam w 2 trymestrze to pytalam sie lekarza jak to z opalaniem. mowi ze spoko fajnie, jesli brzuszek zaslaniam, jesli nie leze dlugo i sie nie przegrzewam i z filtrami, czyli tak jak u normalnie to powinno byc z opalaniem 😜 ale wszystkie ciotki chcialy mnie zabic i nie docieralo do nich ze lekarz mowi, ze to dobrze chwile a sloncu pobyc tez, wiec stwierdzily ze mam zlego lekarza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
nie zawsze tak jest ze rodzic moze odrazu jechac,wiesz sa rozne sprawy moze rodzinne najwazniejsze ze ktos przyjedzie ,ze nie bedzie z tym sama wsparcie psychiczne tez duzo daje ..

dokladnie ....


ja 2,5 roku temu zachorowałam na zapalenie opon mózgowych, tak jakoś nie wiadomo kąd sie przypałętało, zanim trafiłam do szpitala to chyba z tydzień zwiedzałam pogotowia, izby przyjęć i rodzinnego, oczywiście nie wiedzieli co mi jest i odsyłali ciągle z nowymi diagnozami. z moim mężem znaliśmy się wtedy 2,5 m-ca i był cały czas ze mną, wziął urlop a moja mama od początku chyba czuła, że coś jest nie tak bo chciała jechać choć mieszka 600km ode mnie. Mówiłam jej żeby nie jechała bo na pewno mi się za chwile polepszy no ale było tylko gorzej. jak byłam już w szpitalu to przyjechała i została 2 tygodnie.mój brat też przyjechał choć mieszka prawie 300km ode mnie. i wiem przez takie sytuacje, że zawsze moge na nich liczyć... 😘 😘
jak moja mamuśka wyjechała po tych 2 tygodniach a ja jeszcze byłam w szpitalu to normalnie ryczałam jak bóbr.... stara dupa a i tak najlepiej z mamuśką.... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
ja słyszałam że w 8 niedobrze wtedy płuca się rozwijają ale czemu w związku z tym w 7 lepiej skoro jeszcze nie rozwinięte to nie wiem 😮 😮

tez slyszalam i mnie to zastanawia,bo z logika sie mija...


bo w 8 m-cu pluca dziecka rozwijaja sie najintensywniej i ciezko jest lekarzom ingerowac po porodzie w 8m-cu (sa rozne stopnie rozwoju płuc)natomiast porod w 7mym nie zakloca tych procesow po prostu lekarze podaja takiemu dziecku sterydy na przyspieszenie rozwoju pluc
tak to mniej wiecej rozumiem natomiast mamy 21wiek!i dzieci rodza sie i przezywaja zdrowe w 20tyg ciąży!!!


Kamiska jakoś ładniej to wyjaśniła, miałam to samo na myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia właśnie napisali do mnie w związku z tą pościelą: "Witam,
Piszę w sprawie opóźnienia w realizacji zamówienia. Producent bawełny obiecał, że w tym tygodniu przyśle nam zaległe zamówienie i wtedy będziemy mogli wystartować z wysyłką. Jeżeli jednak nie są Państwo zainteresowani już nasza pościelą to oczywiście możemy zwrócić pieniądze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
nie zawsze tak jest ze rodzic moze odrazu jechac,wiesz sa rozne sprawy moze rodzinne najwazniejsze ze ktos przyjedzie ,ze nie bedzie z tym sama wsparcie psychiczne tez duzo daje ..

dokladnie ....


jakbysmy mogly sie tak wybrac do niej do szpitala to mysle ze dzieki nam mialaby mega wsparcie ale niestety kazda z nas jest z roznych krancow Polski 😞
ja w sumie mam blisko w miare ,bo 20km ,ale sama juz sie nigdzie nie tluke ,do lekarza tez moj jezdzi ze mna ,wole losu nie kusic,tym bardziej ,ze sama nie najlepiej sie juz miewam..dwa dni poszarzowalam,a dzis leze i sie nie wynurzam z wyrka ...Mysle ,ze Karolcie ktos nappewno odwiedzi wkoncu to nie jest tak,ze nie ma bliskich,rodziny..

ale w sumie moze to i lepiej bo tyle ciężarowek naraz mogloby niejednego wystraszyc 😮 🤢 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Asia właśnie napisali do mnie w związku z tą pościelą: "Witam,
Piszę w sprawie opóźnienia w realizacji zamówienia. Producent bawełny obiecał, że w tym tygodniu przyśle nam zaległe zamówienie i wtedy będziemy mogli wystartować z wysyłką. Jeżeli jednak nie są Państwo zainteresowani już nasza pościelą to oczywiście możemy zwrócić pieniądze."



no tak ale podejście do klienta, czekaj a jak ci się nie podoba to oddamy kasę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Anulcia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Aniu100 zwolnij Kochana bo to może faktycznie wina nadmiernego ruchu , a co piszesz to coś porabiasz i zabiegana wiecznie ! Obserwuj się i w razie co dzwoń do lekarza ! myślę że jak trochę odpoczniesz to będzie ok ... i w sumie wczorajsze gmyranie lekarza mogło pomóc temu plamieniu . Nos w górę 🙂
Izka Rybeńko Ty nasza 😉 Ty to masz tego lekarza jakiegoś nawiedzonego 😮 😮 😮 może on pomylił zawód i powinien być dietetykiem ? 🥴 nie przejmuj się nim , najważniejsze że wsio ok 🙂 oby tak do końca i będzie gitara 😉
gdzie Czarnulka ? zaginęła po wczorajszych plotach 🙃 ?

ja dziś się do dupy czuję , słaba jestem okropnie , brzuszek twardawy a kacha tak napierdziela że szok 😮 jeszcze do tego rano mdłości jak diabli 😮 może coś zeżarłam nie tak i mi siadło bo bez jaj żeby mi się mdłości wróciły 😮 🥴 mam dość dziś i prawie 😞

Asiu ja rano mialam mdlosci ..zjadlam platki na mleku i (czyt.opchalam sie nimi ..:blush 🙂 i myslalam,ze zejde ..a na brzusio magnez ,albo nospa Kochana,tez musisz wypoczywac ..
a juz o Czarnulce nie wspomne...ostatnio czasem wieczorkiem luknie i tyle .... 😞


Może Nas już nie kocha?? 😞 😞 😞 🤪 😁 😁

😞 😞 😞 😞


KOCHA, KOCHA I JESZCZE RAZ KOCHA......A JAK TĘSKNI ZA WAMI ....JUZ JUTRO BEDE Z WAMI ....TYLKO RANO DO SZPITALA , POZNIEJ DO PORADNI I NIGDZIE SIE NIE WYBIRAM , TAKZE PROSZE MI TU NIE PISAC TAKICH BZDUR....

nawet nas Kocha !!! 🤪 🤪 🤪 🤪 ☺️ my tez kochamy!! 😘 😘 🤪

zaraz wpadne do Zielonej i Ci w ta chuda dupe nakopie hi hi ....czytalam jak pisaliscie ze juz Was nie kocham i ye sie na Was obraziłam ...WREDNE BABY 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia właśnie napisali do mnie w związku z tą pościelą: "Witam,
Piszę w sprawie opóźnienia w realizacji zamówienia. Producent bawełny obiecał, że w tym tygodniu przyśle nam zaległe zamówienie i wtedy będziemy mogli wystartować z wysyłką. Jeżeli jednak nie są Państwo zainteresowani już nasza pościelą to oczywiście możemy zwrócić pieniądze."



no tak ale podejście do klienta, czekaj a jak ci się nie podoba to oddamy kasę....

przegięcie nie? ale cóż czekam, bo podoba mi się to co zamówiłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zasiegnelam opinii google 😁 😁 i odpowiedzi eksperta

Poród w 8 miesiącu
Barbara Grzechocińska
dr n. med. Barbara Grzechocińska

ginekolog - położnik, ginekolog

Koleżance grozi przedwczesny poród. Ona twierdzi, że lepiej jest urodzić w 7 miesiącu niż w 8. Że 8 jest złym miesiącem na poród. Tak ponoć lekarz mówił, że coś z płuckami... Mnie wydaje się to nielogiczne, bo w końcu każdy tydzień dłużej w macicy jest jak zbawienie. Jak jest naprawdę?

Kiedyś rzeczywiście istniała taka opinia, że mniejszą szansę przeżycia mają dzieci urodzone w 8 miesiącu ciąży. Opinia opierała się jedynie na danych statystycznych. Obecnie poglądy się zmieniły. Im dziecko starsze, tym mniejsza niedojrzałość narządów i tym większe, dzięki możliwościom bardzo dobrze wyposażonych oddziałów intensywnej opieki noworodkowej, szanse na leczenie i przeżycie dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Anulcia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Aniu100 zwolnij Kochana bo to może faktycznie wina nadmiernego ruchu , a co piszesz to coś porabiasz i zabiegana wiecznie ! Obserwuj się i w razie co dzwoń do lekarza ! myślę że jak trochę odpoczniesz to będzie ok ... i w sumie wczorajsze gmyranie lekarza mogło pomóc temu plamieniu . Nos w górę 🙂
Izka Rybeńko Ty nasza 😉 Ty to masz tego lekarza jakiegoś nawiedzonego 😮 😮 😮 może on pomylił zawód i powinien być dietetykiem ? 🥴 nie przejmuj się nim , najważniejsze że wsio ok 🙂 oby tak do końca i będzie gitara 😉
gdzie Czarnulka ? zaginęła po wczorajszych plotach 🙃 ?

ja dziś się do dupy czuję , słaba jestem okropnie , brzuszek twardawy a kacha tak napierdziela że szok 😮 jeszcze do tego rano mdłości jak diabli 😮 może coś zeżarłam nie tak i mi siadło bo bez jaj żeby mi się mdłości wróciły 😮 🥴 mam dość dziś i prawie 😞

Asiu ja rano mialam mdlosci ..zjadlam platki na mleku i (czyt.opchalam sie nimi ..:blush 🙂 i myslalam,ze zejde ..a na brzusio magnez ,albo nospa Kochana,tez musisz wypoczywac ..
a juz o Czarnulce nie wspomne...ostatnio czasem wieczorkiem luknie i tyle .... 😞


Może Nas już nie kocha?? 😞 😞 😞 🤪 😁 😁

😞 😞 😞 😞


KOCHA, KOCHA I JESZCZE RAZ KOCHA......A JAK TĘSKNI ZA WAMI ....JUZ JUTRO BEDE Z WAMI ....TYLKO RANO DO SZPITALA , POZNIEJ DO PORADNI I NIGDZIE SIE NIE WYBIRAM , TAKZE PROSZE MI TU NIE PISAC TAKICH BZDUR....

nawet nas Kocha !!! 🤪 🤪 🤪 🤪 ☺️ my tez kochamy!! 😘 😘 🤪

zaraz wpadne do Zielonej i Ci w ta chuda dupe nakopie hi hi ....czytalam jak pisaliscie ze juz Was nie kocham i ye sie na Was obraziłam ...WREDNE BABY 🤪 🤪 🤪

jak bedziesz kopala to Ci bedzie miekko ,wiec nie zrobisz w nozke krzydy 🙂doopa jak cza!!!! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolka ale zazwyczaj w okresie wakacji sa opoznienia,jednak powinni to na aukcji zaznaczyc wyraznie...a teraz coz dobrze,ze sie odezwali i uzbrojcie sie w cierpliwosc ,juz itak tyle czekania....Powinni gratis dorzucic za zwloke ..
Ja kiedys sobie tunike zamowilam czekalam ze 2tygodnie ...napisalam im ,ze jestem rozczarowana i zniecierpliwiona,bo pierwszy raz sie spotykam z taka niekompetencja i opieszaloscia sprzedawcy ...to mi gratis sukienke wyslali 🙂no i juz me "rany" sie zagoily 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Asia właśnie napisali do mnie w związku z tą pościelą: "Witam,
Piszę w sprawie opóźnienia w realizacji zamówienia. Producent bawełny obiecał, że w tym tygodniu przyśle nam zaległe zamówienie i wtedy będziemy mogli wystartować z wysyłką. Jeżeli jednak nie są Państwo zainteresowani już nasza pościelą to oczywiście możemy zwrócić pieniądze."



no tak ale podejście do klienta, czekaj a jak ci się nie podoba to oddamy kasę....

przegięcie nie? ale cóż czekam, bo podoba mi się to co zamówiłam...


no przegięcie nie złe 😮 😮 😮 szkoda że nie napisali ile trzeba czekać ?mam nadzieje że max 2 tygodnie i będzie wysłana bo mnie zaczyna to mega denerwować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
nie zawsze tak jest ze rodzic moze odrazu jechac,wiesz sa rozne sprawy moze rodzinne najwazniejsze ze ktos przyjedzie ,ze nie bedzie z tym sama wsparcie psychiczne tez duzo daje ..

dokladnie ....


jakbysmy mogly sie tak wybrac do niej do szpitala to mysle ze dzieki nam mialaby mega wsparcie ale niestety kazda z nas jest z roznych krancow Polski 😞

ale w sumie moze to i lepiej bo tyle ciężarowek naraz mogloby niejednego wystraszyc 😮 🤢 😁 😁 🤪
no i jeszcze wszystkie zaczełyby rodzic hi hi ....wtedy by sie w tej Zielonej zdziwili 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...