Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no i was doczytalam ...
Ania dzieki za krojenie ogorasa w naszych intencjach, ja to tak chcialabym juz w przyszlym tygodniu urodzic, ale znajac zycie to bede po terminie czyli moje dziecie bedzie pazdziernikowe..
Kochane siedze w pracy i oczy mi sie zamykaja, nie chce mi sie nic i najchetniej tobym se komara strzelila.. ale nie da rady..
Mamusiom tym ktore maja kryzys : GLOWA DO GORY , to normalka, ja tez plakalam przy swojej corci, czlowiek bez radny, nie doswiadczony, wszystko bylo nie tak, plus bylam zdaleka od mamy czy tesciowki zeby sie kogos poradzic, .. wazne jest sie wygadac do kogos, jesli macie przyjaciolke ktora ma dziecko, albo nawet do meza, niech sie zajmie chwile dzidzia a wy zrobcie cos dla siebie, polozcie sie spac, kapiel, albo zwykle posiedzenie przed TV, duuuuzo pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maggie003 napisał(a):
Landusia napisał(a):
Asiulka gratki!!!!!! 😘 😘
leginsik ja moge zjesc rosól w twojej intencji jak chcesz ☺️ gdyz jablek nie mogem 🙂
zasnelo mi sie i od razu lepiej czuje sie jak nowa.
jedynie martwi mnie oczko nadinki bo coraz bardziej ropieje nie wiem czy jak maz jje wczoraj nie myl czasami cyz nie dostala jej sie woda z olilatum do oczka i dlatego tak ropieje.



Hej
moj mati tez mial mega zaropiałe prawe oczko. Kupiłam w aptece sól fizjologiczką i jałowym gazikiem kilka razy dzienne pzremywałam, oprócz tego wkrapiałam ta sól do oczka. Po 2 dniach oczko juz jest zdrowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
że ja wczesniej na to nie wpadłam...pare pytań do was dziewczynki 😎
1.podkłady poporodowe-brać/jeśli tak ile?
2.podpaski ile sztuk/paczek ?
3. majtki jednorazowe/jesli tak ile?
czy to wam sie wszystko przydało?


1.nakupiłam jak głupia tych podkładów a szpital je zapewniał 🙂 jak dla mnie rzecz zbędna , teraz przewijam Tymonka na nich 🙂
2. nakupiłam jak głupia 🙃 tych mega podpasek a miałam tak słabe krwawienie że śmiało mogłam używać zwykłch podpasek 🙂
3..nakupiłam jak głupia 😜 tych majciochów a najwygodniej mi było w zwykłych bawełnianych , te siatkowe mi z dupska leciały heh bo kupiłam XL a były naprawdę mega 🙃 😁 😜

podsumowując 🙂 jak dla mnie połóg to bajka 🙂 praktycznie zero krwawień , żadnych przemakań i innych cudów ... z rozsądkiem kup i w razie W Twój Ci dokupi jeszcze i dowiezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Leginsik ja po prostu nałozyłm jej tylko spiwor i to wszystko , bo w szpitalu zawsze jej ubierałam body , kaftanik i spochy lub pajacyk bo nie było ciepło ....takze wez sobie kaftaniki , body, skarptki , niedrapki i spochy do szpitala....recznik do kapieli i jakis nieduzy kocyk

ja do szpitala ubranek nie biore bo oni dawaja swoje,tylko na wyjście mam mieć swoje jedynie to musze mieć przy sobie pampersy,bo maja ograniczona ilość

to ok .....tylko pampersów to wez cała paczke , bo u mnie ostro waliła z 43 zostało mi z 15 szt i wez pare pieluch do przecierania twarzy



zgadzam się! mi mąż codziennie dowoził po 15 pampersów. Jednego dnia miałam stresa, ze mi nie starczy. Czasem nie nadążałam przebierać tak często robił w pieluchę. Ale jak się karmi piersią to podobno normalne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
my przez tyle lat dawalismy rade wiec teraz tez trzeba, nie chce brac tabletek bo znowu przytyje....
Laski ja juz schudłam 12 kg , a w ciazy przytyłam 6


ja już wróciłam do swojej wagi. Tylko brzuszek troszke mi zostal... dziewczyny jak tam u was z brzuchami? macie oponki? moj maz mowi ze bardzo dobrze wygladam jak na te ze 2 tyg temu rodzilam, ale ja sie stresuje jak patrze na brzuch!!! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
my przez tyle lat dawalismy rade wiec teraz tez trzeba, nie chce brac tabletek bo znowu przytyje....
Laski ja juz schudłam 12 kg , a w ciazy przytyłam 6


ja już wróciłam do swojej wagi. Tylko brzuszek troszke mi zostal... dziewczyny jak tam u was z brzuchami? macie oponki? moj maz mowi ze bardzo dobrze wygladam jak na te ze 2 tyg temu rodzilam, ale ja sie stresuje jak patrze na brzuch!!! 🥴

tez mam oponke ale z dna na dzien mniejsza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
my przez tyle lat dawalismy rade wiec teraz tez trzeba, nie chce brac tabletek bo znowu przytyje....
Laski ja juz schudłam 12 kg , a w ciazy przytyłam 6


ja już wróciłam do swojej wagi. Tylko brzuszek troszke mi zostal... dziewczyny jak tam u was z brzuchami? macie oponki? moj maz mowi ze bardzo dobrze wygladam jak na te ze 2 tyg temu rodzilam, ale ja sie stresuje jak patrze na brzuch!!! 🥴

heh ja mam śmieszne wiszące coś zamiast brzucha 🙂ale upycham to w pas poporodowy i staram się o tym nie mysleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Leginsik napisał(a):
że ja wczesniej na to nie wpadłam...pare pytań do was dziewczynki 😎
1.podkłady poporodowe-brać/jeśli tak ile?
2.podpaski ile sztuk/paczek ?
3. majtki jednorazowe/jesli tak ile?


1) mnie po cc zeszly 2 paczki, ale duzo karmienoa bylo, wiec sie szybciej obkurczalo
2) podpaski przydadza Ci sie juz w domu 🙂 ja w domu przez kilka dni uzywalam podkladow, ale ja wyszlam w 3 dobie po cc...
3) dla mnie byly niezastapione!! te z siatki. tak to nie wiem jak bym wytrzymala z ta bolaca blizna i jakimis bardziej przylegajacymi majtkami. ja wszystkim po cc polecam te z siatki 😁 antygwaltki 🙂


też polecam te majtki. W szpitalu wyrzucalam zuzyte do kosza w domu piore je. Sa swietne. Caly czas jeszcze je nosze, bo rana mnie boli. Raz na chwile ubralam zwykle bawelniane, ale myslalam ze oszaleje, mimo ze byly powyzej rany. Nic przyjemnego. Poza tym macica mnie mocniej bolala przy kurczeniu sie.
Dziewczyny ktoras z was pisala o infekcji... chyba Leer........ kurcze ja juz tez zlapalam, jestem strasznie wrazliwa na podpaski, ale tamponow przeciez nie moge nosic.... mozna cos brac na infekcje w pologu? wolalabym sie obejsc bez wizyty u lekarza, moze ktoras mi cos poradzi.... uzywam tamtum rosa przynosi duza ulge, ale dyskomfort jest duzy.

Pomozcie....... pleace!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
Leginsik napisał(a):
że ja wczesniej na to nie wpadłam...pare pytań do was dziewczynki 😎
1.podkłady poporodowe-brać/jeśli tak ile?
2.podpaski ile sztuk/paczek ?
3. majtki jednorazowe/jesli tak ile?


1) mnie po cc zeszly 2 paczki, ale duzo karmienoa bylo, wiec sie szybciej obkurczalo
2) podpaski przydadza Ci sie juz w domu 🙂 ja w domu przez kilka dni uzywalam podkladow, ale ja wyszlam w 3 dobie po cc...
3) dla mnie byly niezastapione!! te z siatki. tak to nie wiem jak bym wytrzymala z ta bolaca blizna i jakimis bardziej przylegajacymi majtkami. ja wszystkim po cc polecam te z siatki 😁 antygwaltki 🙂


też polecam te majtki. W szpitalu wyrzucalam zuzyte do kosza w domu piore je. Sa swietne. Caly czas jeszcze je nosze, bo rana mnie boli. Raz na chwile ubralam zwykle bawelniane, ale myslalam ze oszaleje, mimo ze byly powyzej rany. Nic przyjemnego. Poza tym macica mnie mocniej bolala przy kurczeniu sie.
Dziewczyny ktoras z was pisala o infekcji... chyba Leer........ kurcze ja juz tez zlapalam, jestem strasznie wrazliwa na podpaski, ale tamponow przeciez nie moge nosic.... mozna cos brac na infekcje w pologu? wolalabym sie obejsc bez wizyty u lekarza, moze ktoras mi cos poradzi.... uzywam tamtum rosa przynosi duza ulge, ale dyskomfort jest duzy.

Pomozcie....... pleace!!

ania kalia albo tamtum rose....ja o niczym innym nie słyszałam 🙂ja tylko chodziłam w bawełnianych gaciach....tych swiatkowych nie ubierałam , a u mnie rana goi sie super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
Leginsik napisał(a):
że ja wczesniej na to nie wpadłam...pare pytań do was dziewczynki 😎
1.podkłady poporodowe-brać/jeśli tak ile?
2.podpaski ile sztuk/paczek ?
3. majtki jednorazowe/jesli tak ile?


1) mnie po cc zeszly 2 paczki, ale duzo karmienoa bylo, wiec sie szybciej obkurczalo
2) podpaski przydadza Ci sie juz w domu 🙂 ja w domu przez kilka dni uzywalam podkladow, ale ja wyszlam w 3 dobie po cc...
3) dla mnie byly niezastapione!! te z siatki. tak to nie wiem jak bym wytrzymala z ta bolaca blizna i jakimis bardziej przylegajacymi majtkami. ja wszystkim po cc polecam te z siatki 😁 antygwaltki 🙂


też polecam te majtki. W szpitalu wyrzucalam zuzyte do kosza w domu piore je. Sa swietne. Caly czas jeszcze je nosze, bo rana mnie boli. Raz na chwile ubralam zwykle bawelniane, ale myslalam ze oszaleje, mimo ze byly powyzej rany. Nic przyjemnego. Poza tym macica mnie mocniej bolala przy kurczeniu sie.
Dziewczyny ktoras z was pisala o infekcji... chyba Leer........ kurcze ja juz tez zlapalam, jestem strasznie wrazliwa na podpaski, ale tamponow przeciez nie moge nosic.... mozna cos brac na infekcje w pologu? wolalabym sie obejsc bez wizyty u lekarza, moze ktoras mi cos poradzi.... uzywam tamtum rosa przynosi duza ulge, ale dyskomfort jest duzy.

Pomozcie....... pleace!!

ania kalia albo tamtum rose....ja o niczym innym nie słyszałam 🙂ja tylko chodziłam w bawełnianych gaciach....tych swiatkowych nie ubierałam , a u mnie rana goi sie super


a ta kalia co to takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam info od Luziy.... musiała się mocno postarać, żeby dowiedzieć się coś o malutkiej.... będzie dziś na brzuszku to sama wam opowie, nie chcę jej odbierać tej przyjemności. Powiem wam tylko, że będzie dobrze.

NAPRAWDĘ BĘDZIE DOBRZE Z MALEŃKĄ!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
mam info od Luziy.... musiała się mocno postarać, żeby dowiedzieć się coś o malutkiej.... będzie dziś na brzuszku to sama wam opowie, nie chcę jej odbierać tej przyjemności. Powiem wam tylko, że będzie dobrze.

NAPRAWDĘ BĘDZIE DOBRZE Z MALEŃKĄ!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Wiedziałam 😁 😁 😁 Czekamy na relację!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to skoro doczytałam do końca to teraz powiem Wam co u dżina.
Szyjka zamknięta, nic nie mówił o skracaniu a ja nie pytałam 😞 jeśli nie urodzę do 27 września to dostane skierowanie do szpitala na 03 października. Na hasło, że będę intensywnie sprzątać i łazić po schodach nic nie powiedział, więc odebrałam to jako zgodę.
Potem pojechałam spotkać się z szefową położnych i jeszcze raz zwiedziłam porodówkę zadając przy okazji masę pytań - na szczęście miałam ściągę. Zawód na maxa, bo cały czas mówili nam i widziałam na własne oczy salę rodzinną a teraz nie ma tam łóżka (bo jest w przetargu) i można tam tylko przebywać w pierwszej fazie porodu 😞 😞 😞 Miałam nadzieję na intymność w trakcie porodu i na opiekę położnej przez cały czas a tu d... Tak samo cały czas nam mówili, że w razie jak mąż będzie miał dość porodu to ktoś może go zastąpić - nieprawda... Gaz rozweselający jest na porodówce, ale chwilowo się skończył i jest ogłoszony przetarg na następną butlę...czyli nie ma 😞 Mówię Wam wróciłam tak zdołowana z tej porodówka że szok. Byłam tam razem z sąsiadką która ma termin 3 tyg. po mnie i też wyszła taka zniesmaczona. Na porodówce był akurat poród i jak słyszałam tą kobitkę wrzeszczącą i płaczącą to aż mi się źle zrobiło.
Ale na poprawę humoru kupiłam sobie piłkę do gimnastyki, Michał mi ją nadmuchał i zaraz chyba zacznę skakać aż coś się zacznie dziać... Tydzień przed terminem to chyba już mogę, nie? Ciekawe ile bym musiała godzin skakać by osiągnąć jakiś efekt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maggie003 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
znowu pisze sama do siebie!!!

nie sama kochana ja usypiam mała i tak pisze....


czarna kochana, jak sie mi, jak Twoja malenka ???

kochana wszystko ok ,mała rosnie jak a drozdzach, w ciagu 4 dni 210 g czyli nie jest zle ....ja po cc jakos dobrze dochodze , nie mam problemow i wszytsko robie juz w domu .....nic mnie nie ciagnie , co tam u ciebie ....rozkreca sie cos czy wywoływac beda ....juz tez znam ten bol wywolywania bo wwszytsko przeszłam w tym szpitalu ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...