Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

czarna79 napisał(a):
Zesz kurwa ja pier***** tyle napisałam na temat cc i co dupa wołowa wszytsko mi sie skasowała....
Wiec
Witam mamusie i brzusie .....
Noc przespana od 21 do 3 pozniej do 6 i do 10.....
Ja cc wspominam super ......Wzieli mnie na stół ....pogadali ze mna i do dzieła po 10 min widziałam juz swoja mała kruszynke ( ale to samo uczucie co u Dorci , ze tak ciagna, nic nie boli tylko wrazenie ze im sie zsuniesz ze stołu) ucałowałam ja i zabrali ja do mierzenie i wazenia z M.....no i sie zaczeło .....gadli ze mna na temat jedzenia , pizza i w ogole pierdoły .....pozniej zaczelismy o piciu bo padał deszcz za oknem i mowie do nich ze butelkowa pogada , a oni my wypijemy ,....hi hi ...a pozniej zaczeli mi spiewac i sie wszytsko zakonczyło ,....2 godz spedziłam jeszcze na porodowce z mała przy cycu i z mezem ....cały czas do nas zagladali czy wszytsko ok .....czy nic sie nie dzieje i po 2 godz zwizli mnie na oddział ...do pojedynczej sali ....był ze mna M do 21, a pozniej zostałam sama z mała ( chciali mi ja zabrac ale sie nie zgodziłam , tyle na nia czekałam) cały czas przychodziła połozna pytała sie co u nas ,,,i czy podac mi jakis srodek na znieczulenie .....dawałam rade ...az sama do mnie powiedziała moze podamy ( my wiemy ze pani silna baba , po tym całym wywoływaniu ....) i mi podała ....po tym sie podnosłam ( ona wpadła i do mnie co ja robie , a ja siedziałam na łozku ....) posiedziałam troszku i poszłam zgieta w poł ( nie dało rady sie wyprostowac ) do wc....Pozniej przyszedł M i poszłam z nim pod prysznic .....Szczerze troszke bolało , ale ja juz byłam zmeczona tym szpitalem ze wszystko robiłam zeby wrocic do domu z małą.....I mi nie podawali morfiny , tylko ketonal .....bo wszystko mam na wypisie co miałam podawane po cc....

Mi został troszke brzuszek ale z dnia na dzien mniejszy ....jak pochodze 3 godz z mała , to powiem Wam ze czuje troszku te szwy od cc.....U mnie tez lecimy na wkładkach , bo nic mi tam nie leci ....
Agata .....czy to nie za szybko z tym bujakiem dla małej ....ja tez mam bujaczek i nie wiem od kiedy mozna ja wsadzic .....
Dorcia ....super ze sie wszytso wyjasniło z laska .....
Dwupaczki kochane ......juz niedługo bedziecie tuliły szkraby całowały małe nozki i raczki .....jakie to jest boskie zobaczycie ,,,,a teraz najedzcie sie do bolu .....bo u mnie przytyłam w ciazy 6 kg a juz zgubiłam 15


Wlasnie Agatka mi tez sie wydaje ze za szybko na taką pozycje polsiedząca tak samo jak fotelik nie powinno sie naduzywac chyba 3 miesiace mi mowiono dopiero ze mozna, tak pamietam.

Aga budujące co piszesz o chudnięciu.. ja przytylam 21 i jeszcze 11 zostalo 😮 😮 😮 oby szybko zeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Zesz kurwa ja pier***** tyle napisałam na temat cc i co dupa wołowa wszytsko mi sie skasowała....
Wiec
Witam mamusie i brzusie .....
Noc przespana od 21 do 3 pozniej do 6 i do 10.....
Ja cc wspominam super ......Wzieli mnie na stół ....pogadali ze mna i do dzieła po 10 min widziałam juz swoja mała kruszynke ( ale to samo uczucie co u Dorci , ze tak ciagna, nic nie boli tylko wrazenie ze im sie zsuniesz ze stołu) ucałowałam ja i zabrali ja do mierzenie i wazenia z M.....no i sie zaczeło .....gadli ze mna na temat jedzenia , pizza i w ogole pierdoły .....pozniej zaczelismy o piciu bo padał deszcz za oknem i mowie do nich ze butelkowa pogada , a oni my wypijemy ,....hi hi ...a pozniej zaczeli mi spiewac i sie wszytsko zakonczyło ,....2 godz spedziłam jeszcze na porodowce z mała przy cycu i z mezem ....cały czas do nas zagladali czy wszytsko ok .....czy nic sie nie dzieje i po 2 godz zwizli mnie na oddział ...do pojedynczej sali ....był ze mna M do 21, a pozniej zostałam sama z mała ( chciali mi ja zabrac ale sie nie zgodziłam , tyle na nia czekałam) cały czas przychodziła połozna pytała sie co u nas ,,,i czy podac mi jakis srodek na znieczulenie .....dawałam rade ...az sama do mnie powiedziała moze podamy ( my wiemy ze pani silna baba , po tym całym wywoływaniu ....) i mi podała ....po tym sie podnosłam ( ona wpadła i do mnie co ja robie , a ja siedziałam na łozku ....) posiedziałam troszku i poszłam zgieta w poł ( nie dało rady sie wyprostowac ) do wc....Pozniej przyszedł M i poszłam z nim pod prysznic .....Szczerze troszke bolało , ale ja juz byłam zmeczona tym szpitalem ze wszystko robiłam zeby wrocic do domu z małą.....I mi nie podawali morfiny , tylko ketonal .....bo wszystko mam na wypisie co miałam podawane po cc....

Mi został troszke brzuszek ale z dnia na dzien mniejszy ....jak pochodze 3 godz z mała , to powiem Wam ze czuje troszku te szwy od cc.....U mnie tez lecimy na wkładkach , bo nic mi tam nie leci ....
Agata .....czy to nie za szybko z tym bujakiem dla małej ....ja tez mam bujaczek i nie wiem od kiedy mozna ja wsadzic .....
Dorcia ....super ze sie wszytso wyjasniło z laska .....
Dwupaczki kochane ......juz niedługo bedziecie tuliły szkraby całowały małe nozki i raczki .....jakie to jest boskie zobaczycie ,,,,a teraz najedzcie sie do bolu .....bo u mnie przytyłam w ciazy 6 kg a juz zgubiłam 15
s

Aguś pytałam specjalnie położną, czy można ją wsadzić,czy jeszcze za wcześnie. Powiedziała mi
,że można,bo on jest specjalnie dla takiego Maluszka wyprofilowany...więc wsadzam ją do niego, a ona jest zachwycona 🙂

aha to ja tez ja wsadze, pobujam i bedzie jej super hi hi .....ze sie tak zapytam , a kroplowke ci nie podali na porodowce....zeby przyspieszyc ,,,tyle godz matko boska....


ja mam tez taki z fisher price, to jak wolno to dobrze... tez sie doorientuje jeszcze....

mi dawali oxy do zyly wprost i co z tego jak rozwarcia niet.... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Zesz kurwa ja pier***** tyle napisałam na temat cc i co dupa wołowa wszytsko mi sie skasowała....
Wiec
Witam mamusie i brzusie .....
Noc przespana od 21 do 3 pozniej do 6 i do 10.....
Ja cc wspominam super ......Wzieli mnie na stół ....pogadali ze mna i do dzieła po 10 min widziałam juz swoja mała kruszynke ( ale to samo uczucie co u Dorci , ze tak ciagna, nic nie boli tylko wrazenie ze im sie zsuniesz ze stołu) ucałowałam ja i zabrali ja do mierzenie i wazenia z M.....no i sie zaczeło .....gadli ze mna na temat jedzenia , pizza i w ogole pierdoły .....pozniej zaczelismy o piciu bo padał deszcz za oknem i mowie do nich ze butelkowa pogada , a oni my wypijemy ,....hi hi ...a pozniej zaczeli mi spiewac i sie wszytsko zakonczyło ,....2 godz spedziłam jeszcze na porodowce z mała przy cycu i z mezem ....cały czas do nas zagladali czy wszytsko ok .....czy nic sie nie dzieje i po 2 godz zwizli mnie na oddział ...do pojedynczej sali ....był ze mna M do 21, a pozniej zostałam sama z mała ( chciali mi ja zabrac ale sie nie zgodziłam , tyle na nia czekałam) cały czas przychodziła połozna pytała sie co u nas ,,,i czy podac mi jakis srodek na znieczulenie .....dawałam rade ...az sama do mnie powiedziała moze podamy ( my wiemy ze pani silna baba , po tym całym wywoływaniu ....) i mi podała ....po tym sie podnosłam ( ona wpadła i do mnie co ja robie , a ja siedziałam na łozku ....) posiedziałam troszku i poszłam zgieta w poł ( nie dało rady sie wyprostowac ) do wc....Pozniej przyszedł M i poszłam z nim pod prysznic .....Szczerze troszke bolało , ale ja juz byłam zmeczona tym szpitalem ze wszystko robiłam zeby wrocic do domu z małą.....I mi nie podawali morfiny , tylko ketonal .....bo wszystko mam na wypisie co miałam podawane po cc....

Mi został troszke brzuszek ale z dnia na dzien mniejszy ....jak pochodze 3 godz z mała , to powiem Wam ze czuje troszku te szwy od cc.....U mnie tez lecimy na wkładkach , bo nic mi tam nie leci ....
Agata .....czy to nie za szybko z tym bujakiem dla małej ....ja tez mam bujaczek i nie wiem od kiedy mozna ja wsadzic .....
Dorcia ....super ze sie wszytso wyjasniło z laska .....
Dwupaczki kochane ......juz niedługo bedziecie tuliły szkraby całowały małe nozki i raczki .....jakie to jest boskie zobaczycie ,,,,a teraz najedzcie sie do bolu .....bo u mnie przytyłam w ciazy 6 kg a juz zgubiłam 15
s

Aguś pytałam specjalnie położną, czy można ją wsadzić,czy jeszcze za wcześnie. Powiedziała mi
,że można,bo on jest specjalnie dla takiego Maluszka wyprofilowany...więc wsadzam ją do niego, a ona jest zachwycona 🙂

aha to ja tez ja wsadze, pobujam i bedzie jej super hi hi .....ze sie tak zapytam , a kroplowke ci nie podali na porodowce....zeby przyspieszyc ,,,tyle godz matko boska....


Podawali mi najróżniejsze kroplówki, które nic nie dawały,dopiero po całej nocy i całym dniu (spędzonym na porodówie pod ktg) o 19 dali mi kolejną oxytocynę w końskiej dawce...i ona zaczeła dopiero działać. Wcześniej nawet już skurcze zaczęły zanikać 🤢 i po tej oxy kolejnej w koću o 22.37 urodziłam:0 Zdawało mi się, że się darłam w niebogłosy,ale Tomek mówił że nie krzyczałam wcale, mówiłam tylko że umieram i że nie dam rady....w sumie połowy nie pamiętam, bo albo traciłam przytomność, albo miałam odlot od leków-po dwóch czułam się nawet jak na bani! Także to co pamiętam to jest masakra, a to czego nie pamiętam jeszcze większa-z tego co Tomek opowiada!! 🤢
Pamiętam że jak ją wyciągnęli to ryczałam jak wół-ona była taka piękna i tylko NASZA!!!!!!!!!!!

oxy to gowno ......miałam z 5 razy a po konskiej dawce na porodowce spałam 5 godz.....
Tak jak ci napisałam w sms wszystko wynagrodzi ci Gabi.....i tak było ....A jak Tomek to przezył???silny facet.....jestescie THE BEST 🤪

Ja jesli nie darlam sie ze umieram to zasypialam pomiedzy skurczami, moj R powiedzial ze pierdoli juz nigdy nie rodzi i ja go doskonale rozumiem 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
25 stron 🤪 🤪 🤪 🤪 nawiedzone jesteście juz sie odzwyczailam .....
witam sie 🙂
zaraz dodam fotencje, co prawda szpitalną jeszcze jakby ale juz bez kabelków.

jutro o 12 wychodzimy do domku!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

PS. Zieciuniu , o ktorej bedziesz na bioderka w Klimontowie?

mam przerwe w porządkach chwilową bo katarzyna niedomaga....
idem poczytac wstecz co u was ciekawskiego


przed 13, moze wczesniej, zobaczymy jak mezowi sie uda w pracy 😁, wiec moze gdzies tam synowa zobaczymy ! 🤪 a jak sie nie uda to na spacer po pogorii na randeczke je kiedys zabierzemy 🤪
jeeee! jutro juz wychdzi!! 🙂


No na pogorii wiosną bedzie romantycznie 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Dalam fotke w awatarku i do naszej galerii

jeszcze nadrabiam aleście poszalaly



Laura prześliczna!! Bardzo sie ciesze,że będziecie Razem!! no i już niedługo weselicho sie Wam szykuje 😜 🤪 😁 😁

No zobaczymy zobaczymy 🙂 hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
hanula napisał(a):
Witam!!!! Chcę tylko poinformować że kolejny wrześniaczek jest już wśród nas!!!!! Wiktorek urodził się 24.09. o godz.13. 40 z wagą 4000g i 60 cm


chyba rekord wsrod wrzesniowych dzieciakow, co nie? 😁

Zdecydowanie 🤪 🤪 🤪
Fajne wymiarki 🙂

GRATULACJE!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaaa 🥴

Doczytałam to wszystkie polajzły 😁 😁

To ja ide nadrobic seriale w necie

Owocnej nocki dla pozostałych 2 paczków kochanych naszych !!!!
spokojnej nocy dla mamus

a przed nami jutro WielKI dzien!! w koncu 1 dzien z malutką w domu , troszke mam stresika 🙃 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
tak czytam Wasze wspominki o cc i az mnie ciarki przechodzą ;/
i nie rozumiem kobiet, które na własne życzenie chcą cc bo boją się bólu przy sn. Nie zdają sobie sprawy, że może poród ich nie będzie bolał ale rekonwalescencja po cc jest z kolei dłuższa i bardziej bolesna. Co innego wskazania medyczne do cc, albo nagły zwrot akcji podczas porodu sn, wtedy kobieta nie ma wyboru i musi położyć się na stół..

Doris - to Ty czułas jak Ci w brzuchu gmerają? 😲 😲

tak czułam tzn bólu nic a nic tyllko ze czułam jak wyjmuja Mateusza zarazem dziwne i fajne uczucie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
tak czytam Wasze wspominki o cc i az mnie ciarki przechodzą ;/
i nie rozumiem kobiet, które na własne życzenie chcą cc bo boją się bólu przy sn. Nie zdają sobie sprawy, że może poród ich nie będzie bolał ale rekonwalescencja po cc jest z kolei dłuższa i bardziej bolesna. Co innego wskazania medyczne do cc, albo nagły zwrot akcji podczas porodu sn, wtedy kobieta nie ma wyboru i musi położyć się na stół..

Doris - to Ty czułas jak Ci w brzuchu gmerają? 😲 😲

tak czułam tzn bólu nic a nic tyllko ze czułam jak wyjmuja Mateusza zarazem dziwne i fajne uczucie 🙂


dziewczyny ja musze powiedziec, ze czuje i czulam sie super po cc. to moje drugie cc i moze dlatego(przy poerwszym bol byl wieeelki). zadnych boli,, zadnego ciagniecia a i sam porod bardzo milo wspominam i tak napraawde cly porod obserwowalam w laampie ktor byla nade mna bo wszystko sie odbijalo w niej hehe.corcie dali mi do pocalowania i widziialam jak ja mierza, waza....az lezka sie kreci w oku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój poród!!!! Regularne skurcze wzięły mnie ok 5 rano w sobotę, ok godz 10 były już co 5 min więc pojechaliśmy do szpitala na porodówce byłam ok godz.11 kiedy położna założyła mi KTG to skurcze ustały i już myślałam że to był fałszywy alarm ale kiedy tylko odłączyli zaczęło mnie naprawdę ostro brać 😮 skakałam na piłce prawie do samego końca .Mąż masował mi plecy gdy miałam skurcze i naprawdę bardzo mnie wspierał 😉 gdy zaczęły się parte to szybciutko poszło.... Potem hop i mój malutki leżał na moim brzusiu 😜 Kiedy został zabrany to poczułam jak by krew się ze mnie pompowała i okazała się że potrzebuje łyżeczkowania:blink : i to był najgorszy moment mojego porodu. nie miałam nacinanego krocza i mam tylko 1 lub 2 szwy rozpuszczalne bo było jakieś niewielkie otarcie 🤔 Ale ogólnie to było fajnie i raczej bez koszmarów. Życzę wszystkim takich porodów ( bez łyżeczkowania -oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam...
Długie posty omijałam, bo wiedziałam co zawierają - nie jestem gotowa na szczegółowe opisy porodów ;( Jutro idę do dżina po skierowanie do szpitala.
Anulcia - pożyczyłam Twój tekst o trojaczkach i wrzuciłam na FB. Może wreszcie się ode mnie odczepią.
Hanula - gratuluję 🙂
Luizka - ale fajnie że będziecie już w komplecie. A na Pogorii jest pięknie, fakt 😉 Byłam, widziałam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam...
Długie posty omijałam, bo wiedziałam co zawierają - nie jestem gotowa na szczegółowe opisy porodów ;( Jutro idę do dżina po skierowanie do szpitala.
Anulcia - pożyczyłam Twój tekst o trojaczkach i wrzuciłam na FB. Może wreszcie się ode mnie odczepią.
Hanula - gratuluję 🙂
Luizka - ale fajnie że będziecie już w komplecie. A na Pogorii jest pięknie, fakt 😉 Byłam, widziałam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziewczyny doradździe mi proszę jaki Podgrzewacz/sterylizator (2w1) do butelek warto zakupić? Chodzi mi o jak najlepszą funkcjonalnosc a cena tak do 200 zl max

Szlag mnie trafia z wrzątkiem całe paluchy poparzone mam 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
A dziewczyny doradździe mi proszę jaki Podgrzewacz/sterylizator (2w1) do butelek warto zakupić? Chodzi mi o jak najlepszą funkcjonalnosc a cena tak do 200 zl max

Szlag mnie trafia z wrzątkiem całe paluchy poparzone mam 😮 😮


Kochanie a nie lepiej kupić sobie SZCZYPCE?? Taniej wyjdzie 🙂))

Powodzenia dziś!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
tak czytam Wasze wspominki o cc i az mnie ciarki przechodzą ;/
i nie rozumiem kobiet, które na własne życzenie chcą cc bo boją się bólu przy sn. Nie zdają sobie sprawy, że może poród ich nie będzie bolał ale rekonwalescencja po cc jest z kolei dłuższa i bardziej bolesna. Co innego wskazania medyczne do cc, albo nagły zwrot akcji podczas porodu sn, wtedy kobieta nie ma wyboru i musi położyć się na stół..

Doris - to Ty czułas jak Ci w brzuchu gmerają? 😲 😲

tak czułam tzn bólu nic a nic tyllko ze czułam jak wyjmuja Mateusza zarazem dziwne i fajne uczucie 🙂


dziewczyny ja musze powiedziec, ze czuje i czulam sie super po cc. to moje drugie cc i moze dlatego(przy poerwszym bol byl wieeelki). zadnych boli,, zadnego ciagniecia a i sam porod bardzo milo wspominam i tak napraawde cly porod obserwowalam w laampie ktor byla nade mna bo wszystko sie odbijalo w niej hehe.corcie dali mi do pocalowania i widziialam jak ja mierza, waza....az lezka sie kreci w oku 🙂

to ja tak samo widziałam jak go mierza waza dali mi Matiego do pocałowania a anestezjoog porobia super zdjecia i mi i małemu tak ze mam super pamiatke 🙂jak mnie lekarz zszywał to sie go pytałasm czy przy okazji tłuszczu mi troche nie moze wyciac to sie smiał 🙂a pozniej zaczał sie koszmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
mph napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
tak czytam Wasze wspominki o cc i az mnie ciarki przechodzą ;/
i nie rozumiem kobiet, które na własne życzenie chcą cc bo boją się bólu przy sn. Nie zdają sobie sprawy, że może poród ich nie będzie bolał ale rekonwalescencja po cc jest z kolei dłuższa i bardziej bolesna. Co innego wskazania medyczne do cc, albo nagły zwrot akcji podczas porodu sn, wtedy kobieta nie ma wyboru i musi położyć się na stół..

Doris - to Ty czułas jak Ci w brzuchu gmerają? 😲 😲

tak czułam tzn bólu nic a nic tyllko ze czułam jak wyjmuja Mateusza zarazem dziwne i fajne uczucie 🙂


dziewczyny ja musze powiedziec, ze czuje i czulam sie super po cc. to moje drugie cc i moze dlatego(przy poerwszym bol byl wieeelki). zadnych boli,, zadnego ciagniecia a i sam porod bardzo milo wspominam i tak napraawde cly porod obserwowalam w laampie ktor byla nade mna bo wszystko sie odbijalo w niej hehe.corcie dali mi do pocalowania i widziialam jak ja mierza, waza....az lezka sie kreci w oku 🙂

to ja tak samo widziałam jak go mierza waza dali mi Matiego do pocałowania a anestezjoog porobia super zdjecia i mi i małemu tak ze mam super pamiatke 🙂jak mnie lekarz zszywał to sie go pytałasm czy przy okazji tłuszczu mi troche nie moze wyciac to sie smiał 🙂a pozniej zaczał sie koszmar

kurcze doris super pamiatke masz! ze ja n to nie wpadlam 😞 wspaniale! koszmaru po- wspolczuje...ale wiem o czym mowisz, bo ja po 1 cc tez przezywalam koszmar- teraz uwazam , ze byla to rewelka i nigdy nie chcialabym zamiast tego sn.buziaczki dla synka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
A dziewczyny doradździe mi proszę jaki Podgrzewacz/sterylizator (2w1) do butelek warto zakupić? Chodzi mi o jak najlepszą funkcjonalnosc a cena tak do 200 zl max

Szlag mnie trafia z wrzątkiem całe paluchy poparzone mam 😮 😮

ja gotuje w garnku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane 😘 my po przespanej nocy i masakrycznym poranku 😮 Mój Krzykacz awanturował się prawie 3 godziny z małymi przerwami 😮 traciłam już siły i nerwy 🤢 🥴 Strasznie lubi nad ranem dawać o sobie znać . Budzi wieś niczym kogut jakiś 🤪 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...