Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
widziałam, że była rozmowa o ilości jedzenia na jedno posiedzenie- Gabrielka zjada ok 60-70 ml za jednym razem....niby niewiele, ale przybiera ładnie 🙂
A co do spadających kg to ja az w szoku byłam, jak weszłam na wage w sobotę- 10 kg mi zjechało, ważę mniej niż w ciaży podczas najniższej wagi! W szoku jestem, bo przecież pokarmu prawie nie mam, więc mała za dużo nie ściaga ze mnie, jem normalnie....ale cieszę się nie powiem ,że nie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
widziałam, że była rozmowa o ilości jedzenia na jedno posiedzenie- Gabrielka zjada ok 60-70 ml za jednym razem....niby niewiele, ale przybiera ładnie 🙂
A co do spadających kg to ja az w szoku byłam, jak weszłam na wage w sobotę- 10 kg mi zjechało, ważę mniej niż w ciaży podczas najniższej wagi! W szoku jestem, bo przecież pokarmu prawie nie mam, więc mała za dużo nie ściaga ze mnie, jem normalnie....ale cieszę się nie powiem ,że nie 🙂 🙂 🙂

kochana tylko gratulowac.....u mnie przytyłam w ciazy 6 kg a juz spadło 18 aby tak dalej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
widziałam, że była rozmowa o ilości jedzenia na jedno posiedzenie- Gabrielka zjada ok 60-70 ml za jednym razem....niby niewiele, ale przybiera ładnie 🙂
A co do spadających kg to ja az w szoku byłam, jak weszłam na wage w sobotę- 10 kg mi zjechało, ważę mniej niż w ciaży podczas najniższej wagi! W szoku jestem, bo przecież pokarmu prawie nie mam, więc mała za dużo nie ściaga ze mnie, jem normalnie....ale cieszę się nie powiem ,że nie 🙂 🙂 🙂

to 100 chyba za duzo narazie co? kurdele no nie wiem ile dawac teraz. nie kapuje tych cycków
poki co odciagnelam na 2 razy 90 ml z obu czyli z czterech to mało! no ale wyrobie sie na nast karmienie 🙂 takze mam teraz niezle co godzine - odciagnie, odciaganie, karmienie. i tak wkolo ale przynajmniej uda mi sie karmic swoim tylko co ja w nocy zrobie 🤪 🤪 chyba mm pozostaje tylko no bo co:/chyba ze sie to rozkreci i uda sie na noc wiecej cos 😞( kur....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospaliśmy razem 😎 od razu lepiej się poczułam 🙂 , teraz przewijanie , karmienie i polko na chwilkę co by w nocy grzecznie spał 🙂
Ja przytyłam 16/17kg w ciąży a zostało mi 3,5kg 🤪 😁 ale w ulubione spodnie nie wchodzę 🤢 dupsko mi się przy porodzie rozjechało na boki czy co 🤨 🤔 i nie wlezę w nie póki co 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Agamu napisał(a):
widziałam, że była rozmowa o ilości jedzenia na jedno posiedzenie- Gabrielka zjada ok 60-70 ml za jednym razem....niby niewiele, ale przybiera ładnie 🙂
A co do spadających kg to ja az w szoku byłam, jak weszłam na wage w sobotę- 10 kg mi zjechało, ważę mniej niż w ciaży podczas najniższej wagi! W szoku jestem, bo przecież pokarmu prawie nie mam, więc mała za dużo nie ściaga ze mnie, jem normalnie....ale cieszę się nie powiem ,że nie 🙂 🙂 🙂

to 100 chyba za duzo narazie co? kurdele no nie wiem ile dawac teraz. nie kapuje tych cycków
poki co odciagnelam na 2 razy 90 ml z obu czyli z czterech to mało! no ale wyrobie sie na nast karmienie 🙂 takze mam teraz niezle co godzine - odciagnie, odciaganie, karmienie. i tak wkolo ale przynajmniej uda mi sie karmic swoim tylko co ja w nocy zrobie 🤪 🤪 chyba mm pozostaje tylko no bo co:/chyba ze sie to rozkreci i uda sie na noc wiecej cos 😞( kur....

kochana u mnie jest tak ....z cyców mam ok 60 z dwoch , pozniej jeszcze daje jej 90 Nana i wtedy ona idzie spac .....moja je bardzo duzo, tylko jej sie uleje troszku , tak mi sie wydaje ze z 130 na pewno zjada, ma juz m-c ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny. My własnie wróciłysmy do domu,wkoncu ! U nas wszystko ok,karmie piersią,mleka przybywa czasem musze dokarmić z butli niestety (lub stety) uzywam kapturków bo mi sutki popękały,ale już zagoiłam sprawe jednak nie zrezygnuje z nich bo to czysta przyjemność 🙂
Tyłek boli bo mnie nacinali ale sie goi 🙂 Ide ogarnąc się poki mała śpi,na razie daje mi do dwóch godzin odpoczynku,mam nadzieje że potem to jej spanko sie troche wydłuży 🙂
Pozdrawiam,najszczęśliwsza mama na świecie !!


witajcie w domu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny. My własnie wróciłysmy do domu,wkoncu ! U nas wszystko ok,karmie piersią,mleka przybywa czasem musze dokarmić z butli niestety (lub stety) uzywam kapturków bo mi sutki popękały,ale już zagoiłam sprawe jednak nie zrezygnuje z nich bo to czysta przyjemność 🙂
Tyłek boli bo mnie nacinali ale sie goi 🙂 Ide ogarnąc się poki mała śpi,na razie daje mi do dwóch godzin odpoczynku,mam nadzieje że potem to jej spanko sie troche wydłuży 🙂
Pozdrawiam,najszczęśliwsza mama na świecie !!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny. My własnie wróciłysmy do domu,wkoncu ! U nas wszystko ok,karmie piersią,mleka przybywa czasem musze dokarmić z butli niestety (lub stety) uzywam kapturków bo mi sutki popękały,ale już zagoiłam sprawe jednak nie zrezygnuje z nich bo to czysta przyjemność 🙂
Tyłek boli bo mnie nacinali ale sie goi 🙂 Ide ogarnąc się poki mała śpi,na razie daje mi do dwóch godzin odpoczynku,mam nadzieje że potem to jej spanko sie troche wydłuży 🙂
Pozdrawiam,najszczęśliwsza mama na świecie !!




ja co pielucha mam wielka kupe.....a co do odbijania, to lezymy tak długo az sie odbije ....czasmi jest szybko , a czasmi nawet z 20 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Witam dziewoje, młody się weranduje na śpiocha więc mam chwilkę, ale raczej niedługą, bo zaraz karmienie 😜

Ja w porze karmienia dziś rano odciągnęłam na luzaku 130ml z lewego, ale mój zjada jakieś 110 w porywach 120 ml. I też lubi ssać więc ja raczej z zegarka wiem kiedy jest głodny, albo jak łapczywie łapie smoczek a potem go wypluwa i ryczy to też znak, że czas wyjmować cyca :P
Tadeo chyba ma skaze białkową (mój mąż ma więc jest 40% prawdopodobieństwa że on też). Ma na buzi krostki, czerwone placki i popękaną skórę za uszami, a dziś w nocy mi regularnie rzygnął 😮 😮 😮 bidoczek 😞 😞 pomimo, że mleka i pochodnych nie jem od dwóch dni... No nic, poczekam, a jak się nie poprawi to ma pewnie alergię na co innego. A tak chciałam, żeby nie był alergikiem pokarmowym no i klops 🤢 🤢 Ja to sobie mogę chcieć.

Poza tym nie dogaduję się z M. ... Nawet zaczęłam się zastanawiać, czy ten nasz ślub kościelny zaplanowany na czerwiec ma sens 😞 😞 Mega beznadzieja 😞 😞 😞 Nic mnie nie cieszy, no może poza usmiechem mojego syna, pierwszym świadomym skierowanym w moją stronę 🤪 Ale jak M. wraca z pracy to rozmawiamy tylko o dziecku niemal jak obcy z obcym 🤢 🤢


Magda pokarz mi parę, która nie miewa gorszych dni po narodzinach dziecka 😉 to jak z naszymi emocjami po porodzie- raz górka, raz dołek 🤔 myślę, ze z czasem wszystko sie unormuje, na razie zmęczenie, niewyspanie i stres robią swoje ale przynajmniej ja mam takie wrażenie, z każdym dniem jest coraz lepiej. Teraz całe życie kraży wokół naszych Dzieciaczków, które pochłaniają 100% naszej uwagi więc rozmowy głównie tego dotyczą.
a macie mozliwość spędzic troche czasu razem? wyjść gdzieś?


Nie bardzo, może jak moi rodzice przyjadą to gdzieś pójdziemy... O ile atmosfera się trochę oczyści, bo póki co nie mam ochoty. Do teściowej wolę Tadzia nie wozić, bo jak słyszę, co ona do niego gada (typu: "O Bozie jaki Ty biedny jesteś, nosić cię nie chcą, husiać cię nie ma kto, wyrodni rodzice, babcia cię zabierze do siebie" - to do absolutnie spokojnego i nie marudzącego dziecka) to mnie krew zalewa 😠


heheee to saaamo 🤪 slowo w sloowo 🤪 typowe 🙂 ale nie tesciowie, tylko mama tak ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Kahlanik wez swojego starego za łep i pogadaj .....o co kaman.....ja to zawsze wieczorkiem dziekuje Bogu ze mam takiego wspaniałego M ....zawsze pomoze nie ma problemu ....ja mam wszystko w domu porobione , poprasowane....itd, u nas od razu była mowa jak tylko zaszłam w ciąze , ze bedziemy razem , ze nigdzie nie odstawie swojego M....


Gadałam z nim nie raz i wiele dobrego z tego nie wyszło. Ja zapierdzielam jak mały samochodzik od rana do nocy i przez połowę nocy, a o wszystko muszę się prosić (potem się okazuje, że wydaję rozkazy), nigdy mu do głowy nie wpadnie, że np. trzeba pranie zrobić, albo ze zmywarki gary wyciągnąć, bo mały był tak absorbujący, że nie dałam rady nawet tego zrobić. On chodzi do pracy więc w jego mniemaniu swoje odbębnił, smutne to 🤢 A jak mu mówię ile w domu robię i że jestem nieżywa ze zmęczenia to słyszę: "A kto ci kazał", nosz kurr... ręce opadają 😞 😞


grrr.. 🥴 przydaloby Ci sie, zeby wzial dzien albo dwa wolnego i sam zostal z Tadziem a Ty bys gdzies pojechala- wtedy moze by zrozumial 🙂
albo gorset kochana 😁 taki fikuśny z koronką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Laski nie widziałyscie nigdzie promocji na pampers sensitive....bo szukam...

ja tu sledze co jakis czas http://promobaby.pl/kategoria-kosmetyki.html ale nie widze takiej

dzieki kochana znalazłam w carefour...


ale świetna strona!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga tys jest dobra z tym gorsetem 😁 😁 😁
u mnie to chyba musiamy by byc najpierw majty obciskające albo pas poporodowy 😁 😁 😁
cale szczescie moj maz jest cudowny 200% pomocy zwinnosci i zaradnosci!! jest cudwoniejszy nic byl i az go uspokajam bo jak napalony z tym wszystkim 🙂 i dzis mial depresje poporodowa bo mowi ze chyba jest zlym ojcem bo jeszcze sie boi wszystkiego albo z czyms nie orientuje itp
i musialam go ukochac mocno i zpaenwnic bez sciemy ze jest najlepszym ojcem i mezem 🙂) wariat.... chyba ten porod gorzej ode mnie przeszedl 🤪


hehe i nawet mnie nie uciska 🤪 🤪
no bo wiesz.. zaglebiowskie chlopy, jak to mowisz 😁 najlepsze 🤪 moj wlasnie wrocil z pracy i juz młodego pakuje do chusty, zeby byc blizej 😁 zaraz sie beda karmic a mamuska sobie odpocznie 🤪
u nas to maz mnie musi zapewniac, ze sobie radze i ze jestem dobra mama, bo.. no on po prostu sobie bardzo dobrze radzi, kazdy to widzi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):

wiotojcie 🙂
dziewczyny czy wasze maluchy robia ciagle kupke???boze jago niezdaze prezebrac a tam kleks ,
i niechce mu sie za bardzo odbijac i nie wiem co robic ...
witajcie w domu 🤪


moj tak do 1 miesiaca robil duzo kupek, teraz juz mniej i jego tez to chyba denerwuje 😁 tak z 2 kupy, 3 kupy sa na dzien 🙂 w tym jedna w nocy
a dzisiaj to sie ewidentnie denerwuje, bo chce a nie moze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanko czego nie jecie karmiac piersia? calkowita dieta czy czasami dajecie sie skusic? ja np lody smietankowe jem od czasu do czasu np jedno ptasie mleczko czy budka czekolady i nic sie nie dzieje malej nic nie jest...jedynie czego calkowicie unikam to kwasnych i ostrych produktow np kotleta tez jadlam polozna mowila ze mozna smazone ale lekko podsmazane i tez sie nic nie dzialo nawet kilka frytek zjadlam i tez nic sie nie stalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):

wiotojcie 🙂
dziewczyny czy wasze maluchy robia ciagle kupke???boze jago niezdaze prezebrac a tam kleks ,
i niechce mu sie za bardzo odbijac i nie wiem co robic ...
witajcie w domu 🤪


moj tak do 1 miesiaca robil duzo kupek, teraz juz mniej i jego tez to chyba denerwuje 😁 tak z 2 kupy, 3 kupy sa na dzien 🙂 w tym jedna w nocy
a dzisiaj to sie ewidentnie denerwuje, bo chce a nie moze 😁


polozna mowila ze taki maluszek moze robic np 6 kupek na dzien albo np przez trzy dni nic i tez nic sie nie stanie...moja ma dni ze kupke 4-5razy dziennie robi a nastepnego np wcale i to normalne jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laurka2011 napisał(a):
mam pytanko czego nie jecie karmiac piersia? calkowita dieta czy czasami dajecie sie skusic? ja np lody smietankowe jem od czasu do czasu np jedno ptasie mleczko czy budka czekolady i nic sie nie dzieje malej nic nie jest...jedynie czego calkowicie unikam to kwasnych i ostrych produktow np kotleta tez jadlam polozna mowila ze mozna smazone ale lekko podsmazane i tez sie nic nie dzialo nawet kilka frytek zjadlam i tez nic sie nie stalo


ja jem wszystko. W szkole rodz. mowili zeby jesc wszystko tylko nie przeginac z ta iloscia. Misiowi nic nie jest wszystko ladnie trawi, nie mamy problemow z brzuszkiem. Nie jem tylko czekolady bo jak zjadlam cala w ciagu dnia maly byl niespokojny i nie mogl zasnac. Zjadam najwyzej 3 budki w ciagu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Luizko mi mówili tak że w 10dobie 100ml dawać i tak do końca 1szego m-ca także zjadła dobrze 🙂 raz mniej raz więcej i będzie ładnie przybierać 🙂

ahaaa ok, teraz mi sie udalo jakies 80-90 ustukać to chyba styknie
ale to nie ma znaczenia czy mm czy z cyca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...