Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Laski nie widziałyscie nigdzie promocji na pampers sensitive....bo szukam...

ja tu sledze co jakis czas http://promobaby.pl/kategoria-kosmetyki.html ale nie widze takiej

dzieki kochana znalazłam w carefour...


ale świetna strona!!!

to moze i ja sie zaopatrze ciekawe czy w malym carreur express tez by byly ........ bo mam taki blisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
mam pytanko czego nie jecie karmiac piersia? calkowita dieta czy czasami dajecie sie skusic? ja np lody smietankowe jem od czasu do czasu np jedno ptasie mleczko czy budka czekolady i nic sie nie dzieje malej nic nie jest...jedynie czego calkowicie unikam to kwasnych i ostrych produktow np kotleta tez jadlam polozna mowila ze mozna smazone ale lekko podsmazane i tez sie nic nie dzialo nawet kilka frytek zjadlam i tez nic sie nie stalo


ja jem wszystko. W szkole rodz. mowili zeby jesc wszystko tylko nie przeginac z ta iloscia. Misiowi nic nie jest wszystko ladnie trawi, nie mamy problemow z brzuszkiem. Nie jem tylko czekolady bo jak zjadlam cala w ciagu dnia maly byl niespokojny i nie mogl zasnac. Zjadam najwyzej 3 budki w ciagu dnia.


dzieki 🙂 polozna mowila ze najlepiej kazdego dnia jakis nowy produkt wprowadzac i patrzec jak maluszek reaguje jak ok to mozna to jesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):

wiotojcie 🙂
dziewczyny czy wasze maluchy robia ciagle kupke???boze jago niezdaze prezebrac a tam kleks ,
i niechce mu sie za bardzo odbijac i nie wiem co robic ...
witajcie w domu 🤪


moj tak do 1 miesiaca robil duzo kupek, teraz juz mniej i jego tez to chyba denerwuje 😁 tak z 2 kupy, 3 kupy sa na dzien 🙂 w tym jedna w nocy
a dzisiaj to sie ewidentnie denerwuje, bo chce a nie moze 😁

moj tak mial co chwila kleks na pieluszce do tego tyg teraz robi 2-3razy dzien ale jak pirdyknie to w pieluche sie nie miesci połozna mowila ze to normalne wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga tys jest dobra z tym gorsetem 😁 😁 😁
u mnie to chyba musiamy by byc najpierw majty obciskające albo pas poporodowy 😁 😁 😁
cale szczescie moj maz jest cudowny 200% pomocy zwinnosci i zaradnosci!! jest cudwoniejszy nic byl i az go uspokajam bo jak napalony z tym wszystkim 🙂 i dzis mial depresje poporodowa bo mowi ze chyba jest zlym ojcem bo jeszcze sie boi wszystkiego albo z czyms nie orientuje itp
i musialam go ukochac mocno i zpaenwnic bez sciemy ze jest najlepszym ojcem i mezem 🙂) wariat.... chyba ten porod gorzej ode mnie przeszedl 🤪


hehe i nawet mnie nie uciska 🤪 🤪
no bo wiesz.. zaglebiowskie chlopy, jak to mowisz 😁 najlepsze 🤪 moj wlasnie wrocil z pracy i juz młodego pakuje do chusty, zeby byc blizej 😁 zaraz sie beda karmic a mamuska sobie odpocznie 🤪
u nas to maz mnie musi zapewniac, ze sobie radze i ze jestem dobra mama, bo.. no on po prostu sobie bardzo dobrze radzi, kazdy to widzi 😁 😁

Moj zgolil sobie klate z bolem serca ze łzą w oku bo małą wkurzaly wlosięta jak ją nosi 😁 😁 😁 toż to poswiecenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
odciagniete mleko przechowuje sie w lodóce??
i jak bede chciala podac to w podgrzewaczu moge podgrzac??


ja od 2dni juz nie odciagam mala tylko z cyca karmie poki co ale ogolnie jak sciagalam to wtedy w lodowce przechowywalam podgrzewacza nie mam ja wode w czajniku zagotowalam do kubka wlalam i wtedy butelke wkldalam do kubka i czekalam zeby cieple mleczko bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny. My własnie wróciłysmy do domu,wkoncu ! U nas wszystko ok,karmie piersią,mleka przybywa czasem musze dokarmić z butli niestety (lub stety) uzywam kapturków bo mi sutki popękały,ale już zagoiłam sprawe jednak nie zrezygnuje z nich bo to czysta przyjemność 🙂
Tyłek boli bo mnie nacinali ale sie goi 🙂 Ide ogarnąc się poki mała śpi,na razie daje mi do dwóch godzin odpoczynku,mam nadzieje że potem to jej spanko sie troche wydłuży 🙂
Pozdrawiam,najszczęśliwsza mama na świecie !!


Kochana witamy!!!! Jak wrażenia z porodówki?? 😁 😁

Dzien dobry 🙂 no wlasnie nic o porodzie?? 🙂tak lajcik?

we wtorek dali mi kroplowke ale nic nie podzialala,w czwartek podali mi zel i po 20 min dostalam boli w przeciagu z 4,5 juz urodzilam 🙂 parte byly lajtowe gorzej ze skurczami bo mialam bole z kzyza i z dolu brzucha dlatego lezalam na lozku bo to najlepsza pozycja jak dla mnie byla. Lekaze byli w szoku ze tak szybko urodzilam,4 parte i Hania byla na swiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Laski nie widziałyscie nigdzie promocji na pampers sensitive....bo szukam...

ja tu sledze co jakis czas http://promobaby.pl/kategoria-kosmetyki.html ale nie widze takiej

dzieki kochana znalazłam w carefour...


ale świetna strona!!!

to moze i ja sie zaopatrze ciekawe czy w malym carreur express tez by byly ........ bo mam taki blisko

NIE WIEM KOCHANA , ALE MYSLE ZE POWINNO BYC 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga tys jest dobra z tym gorsetem 😁 😁 😁
u mnie to chyba musiamy by byc najpierw majty obciskające albo pas poporodowy 😁 😁 😁
cale szczescie moj maz jest cudowny 200% pomocy zwinnosci i zaradnosci!! jest cudwoniejszy nic byl i az go uspokajam bo jak napalony z tym wszystkim 🙂 i dzis mial depresje poporodowa bo mowi ze chyba jest zlym ojcem bo jeszcze sie boi wszystkiego albo z czyms nie orientuje itp
i musialam go ukochac mocno i zpaenwnic bez sciemy ze jest najlepszym ojcem i mezem 🙂) wariat.... chyba ten porod gorzej ode mnie przeszedl 🤪


hehe i nawet mnie nie uciska 🤪 🤪
no bo wiesz.. zaglebiowskie chlopy, jak to mowisz 😁 najlepsze 🤪 moj wlasnie wrocil z pracy i juz młodego pakuje do chusty, zeby byc blizej 😁 zaraz sie beda karmic a mamuska sobie odpocznie 🤪
u nas to maz mnie musi zapewniac, ze sobie radze i ze jestem dobra mama, bo.. no on po prostu sobie bardzo dobrze radzi, kazdy to widzi 😁 😁

Moj zgolil sobie klate z bolem serca ze łzą w oku bo małą wkurzaly wlosięta jak ją nosi 😁 😁 😁 toż to poswiecenie 🙂



ja to sobie kupilam dwie pary majtek modelujacych jedne takie az pod sam biust drugie ciutke krotsze rewelacyjn sa brzuch mam plaski i wygladam jakbym z 5 kg mniej wazyla heh prrzynajmniej tak mi mowia heh dzieki tym majtkom brzuch szybciej sie uformuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??

PYTAŁAM SIE O WYWOŁANIE I CZEKAM CO MI NAPISZE....BO JAK NIC NIE BEDA ROBILI TO MOGA TAK CZEKAC DO USRANEJ .....AZ JEJ SIE ZROBI ROZWARCIE ....
A TAK W OGOLE WEZ Z TA OKSY ...JA MIAŁAM Z 5 RAZY I DUPA ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laurka2011 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
odciagniete mleko przechowuje sie w lodóce??
i jak bede chciala podac to w podgrzewaczu moge podgrzac??


ja od 2dni juz nie odciagam mala tylko z cyca karmie poki co ale ogolnie jak sciagalam to wtedy w lodowce przechowywalam podgrzewacza nie mam ja wode w czajniku zagotowalam do kubka wlalam i wtedy butelke wkldalam do kubka i czekalam zeby cieple mleczko bylo

podobno w lodówce może stać przez 24 godz a w zamrażarce do 3 miesięcy. Ja właśnie zamówiłam podgrzewacz do butelek i właśnie tak będę podgrzewała jak będę chciała 🙂 jak narazie cycol wystarcza, ale trzeba być przygotowanym. no i gotówka jest to trzeba kupować bo potem różnie może być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??


ja to sie ciiesze ze nic na przyspieszzenie mi dawac nie musieli 🙂 teraz jak tak slysze jak niektore kobiety sie mecza przy porodze to ja faktycznie szybko urodzilam 🙂 2 godz 40 minut tylko i to rozwarcie do 7-8 cm samoistnie mi sie zrobilo bez boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolajna1988 napisał(a):
odciagniete mleko przechowuje sie w lodóce??
i jak bede chciala podac to w podgrzewaczu moge podgrzac??



Przechowywanie mleka mamy


* Przechowuj pokarm w szczelnych, sterylnych pojemniczkach, butelkach szklanych lub plastikowych z pokrywką lub foliowych jednorazowych torebkach.
* Oznacz opakowanie datą i godziną odciągnięcia pokarmu. Jeśli pojemnik nie posiada podziałki, zapisz także objętość pokarmu.
* Jeśli używasz naczyń przeznaczonych do wielorazowego użytku, po dokładnym wymyciu wyparz je, a w przypadku dzieci chorych i wcześniaków dodatkowo wygotuj.
* Pakuj i zamrażaj pokarm o objętości jednego karmienia, aby nie trzeba było wylewać naddanej ilości mleka. Pozwoli Ci to również na zmniejszenie czasu potrzebnego do rozmrażania pokarmu.
* Do mrożenia wkładaj pojemniczki głęboko do zamrażarki, aby nie narażać mleka na rozmrażanie, przy częstym jej otwieraniu. Nie umieszczaj ich również na drzwiczkach zamrażalnika.
* Nie mieszaj w jednym opakowaniu porcji pokarmu odciągniętych w różnym czasie (powyżej kilku godzin).

Pamiętaj, że absolutnie nie można ponownie mrozić pokarmu raz rozmrożonego!

Jak podgrzewać zamrożony pokarm?

* Mleko, które ma być podane dziecku w przeciągu najbliższych 24 godzin, rozmrażaj w lodówce do następnego dnia.
* Po wyjęciu z zamrażarki lub lodówki, zanurz opakowanie w ciepłej wodzie (poniżej 50 °C).
* Nie podgrzewaj pokarmu w garnku na gazie, piekarniku ani w kuchence mikrofalowej. Wysoka temperatura niszczy białka zawarte w mleku kobiecym.
* Nie podawaj dziecku pokarmu chłodniejszego niż temperatura pokojowa ani cieplejszego niż 36 °C. Twoje dziecko może odmówić mleka podanego prosto z lodówki, nie jest to jednak dla niego niebezpieczne.
* Przed podaniem mleka, delikatnie wstrząśnij lub przechylaj butelkę, aby wszystkie składniki mleka wymieszały się.
* Nie mieszaj odciągniętego mleka z mieszanką. Najpierw podaj dziecku swój pokarm, a dopiero, gdy się nie naje, podaj mu mieszankę.


Co może cię zdziwić?

* Na powierzchni mleka po rozmrożeniu może się pojawić żółta warstwa - jest to tłuszcz, który oddzielił się w trakcie mrożenia. Ta warstwa nie jest szkodliwa dla dziecka - a wręcz przeciwnie, to ważny składnik mleka mamy!
* Mleko może tez wyglądać jak "zważone" lub mieć nieprzyjemny zapach i zmieniony smak. To efekt działania lipazy, czyli enzymu, który trawi tłuszcze. Takie mleko nie jest szkodliwe, ale Twojemu dziecku może nie smakować. Jak długo możesz przechowywać pokarm?

Pamietaj! Najlepiej przechowywać pokarm nie dłużej niż dwa tygodnie, gdyż skład pokarmu kobiecego zmienia się w zależności od potrzeb rozwojowych dziecka i zależy też od wieku malucha.

Czas przechowywania pokarmu różni się w przypadku dzieci donoszonych i zdrowych, a wcześniaków i dzieci chorych.



Czas przechowywania pokarmu dla zdrowych, donoszonych dzieci
Miejsce przechowywania Temperatura Czas przechowywania
W pomieszczeniu (pokój, kuchnia itp.) 16°C



do 24 godzin
21°C do 10 godzin
27°C 6-8 godzin
W torbie chłodniczej z wkładami chłodzącymi od 15°C do -4°C 24 godziny
W lodówce od 3°C do 5 °C 3-5 dni
W zamrażalniku lodówki od -10°C do -15 °C 2 tygodnie
W zamrażarce -18°C 3-6 miesięcy
-20 °C 1 rok


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny. My własnie wróciłysmy do domu,wkoncu ! U nas wszystko ok,karmie piersią,mleka przybywa czasem musze dokarmić z butli niestety (lub stety) uzywam kapturków bo mi sutki popękały,ale już zagoiłam sprawe jednak nie zrezygnuje z nich bo to czysta przyjemność 🙂
Tyłek boli bo mnie nacinali ale sie goi 🙂 Ide ogarnąc się poki mała śpi,na razie daje mi do dwóch godzin odpoczynku,mam nadzieje że potem to jej spanko sie troche wydłuży 🙂
Pozdrawiam,najszczęśliwsza mama na świecie !!


Kochana witamy!!!! Jak wrażenia z porodówki?? 😁 😁

Dzien dobry 🙂 no wlasnie nic o porodzie?? 🙂tak lajcik?

we wtorek dali mi kroplowke ale nic nie podzialala,w czwartek podali mi zel i po 20 min dostalam boli w przeciagu z 4,5 juz urodzilam 🙂 parte byly lajtowe gorzej ze skurczami bo mialam bole z kzyza i z dolu brzucha dlatego lezalam na lozku bo to najlepsza pozycja jak dla mnie byla. Lekaze byli w szoku ze tak szybko urodzilam,4 parte i Hania byla na swiecie 🙂

no to gratulacje, ja tez miałam bóle z krzyza pamietam jak kazali skakac na pilce a ja mdlalam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??

PYTAŁAM SIE O WYWOŁANIE I CZEKAM CO MI NAPISZE....BO JAK NIC NIE BEDA ROBILI TO MOGA TAK CZEKAC DO USRANEJ .....AZ JEJ SIE ZROBI ROZWARCIE ....
A TAK W OGOLE WEZ Z TA OKSY ...JA MIAŁAM Z 5 RAZY I DUPA ....

ja zaczynalam porod z 1 cm rozwarciem ale szybko sie zrobilo 10 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??

PYTAŁAM SIE O WYWOŁANIE I CZEKAM CO MI NAPISZE....BO JAK NIC NIE BEDA ROBILI TO MOGA TAK CZEKAC DO USRANEJ .....AZ JEJ SIE ZROBI ROZWARCIE ....
A TAK W OGOLE WEZ Z TA OKSY ...JA MIAŁAM Z 5 RAZY I DUPA ....

wolalabym urodzic w listopadzie niz miec skurcze bez rozwarcia co 2 min 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laurka2011 napisał(a):
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Wiadomosc od Letki
NO JA CZEKAM NIEWIADOMO NA CO .ROZWARCIE NA JEDEN PALEC, SZYJKA SIĘ SKRACA, CZOPA BRAK, SKURCZY TEZ.CHYBA ANIA SZYBCIEJ URODZI 🙂, BEDE GADAŁA BY MNIE PUŚCILI DO DOMU....

he niech się cieszy ze szyja się skraca mi nie chciala, ciekawe czy oksytocyne jej daja??


ja to sie ciiesze ze nic na przyspieszzenie mi dawac nie musieli 🙂 teraz jak tak slysze jak niektore kobiety sie mecza przy porodze to ja faktycznie szybko urodzilam 🙂 2 godz 40 minut tylko i to rozwarcie do 7-8 cm samoistnie mi sie zrobilo bez boli

no ekspresowo 🤪 mnie to wkurza do tej pory ze mnie umeczyli24h 😲 po to zeby cc w koncu było 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
czarna79 napisał(a):
WIADOMOSC OD LETKI ...
MOWILI , ZE MOZE DZISIAJ PODEPNA MI OKSY , ALE TO BYŁO WCZORAJ I SIE ROZMYSLILI ...ANIA PISAŁA ZE JUTRO ZAŁOŻA CEWNIK ( CZYTAJ TEN BALON)BY BYŁO ROZWARCIE....

o Jezu biedulki 🥴

MY COS NA TEN TEMAT WIEMY CO NIE IZA...TE ZAJEBISTE HAWAJE....JA BYŁAM PONAD 3 TYG , A TY ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko z każdej sesji odciągania należy przechowywać w oddzielnych pojemnikach (nie mieszać mleka odciągniętego w różnym czaise) i podpisać z podaniem daty i godziny odciągnięcia/

Przechowywać małe porcje - do jednorazowego wykorzystania - według zasad przechowywania:

Zasady przechowywania dla dzieci donoszonych (urodzonych w terminie porodu):

temperatura pokojowa - 8-12 godzin

lodówka (=< 4 st.C) - 4 dni

zamrażalnik wewnątrz lodówki (wspólne drzwi) - 2 tygodnie

zamrażalnik przy lodówce (osobne drzwi) - 3 miesiące

głębokie zamrożenie (najwyżej -20 st.C) - 6-12 miesięcy

Zasady przechowywania dla wcześniaków (urodzonych między 22 a 37 tygodniem ciąży):

temperatura pokojowa - 2-4 godziny

lodówka (=< 4 st.C) - 2 dni

zamrażalnik wewnątrz lodówki (wspólne drzwi) - nie stosuje się

zamrażalnik przy lodówce (osobne drzwi) - nie stosuje się

głębokie zamrożenie (najwyżej -20 st.C) - nie stosuje się

Mleka kobiecego nie należy gotować przed podaniem dziecku (traci właściwości odżywcze i aktywność biologiczną).

Mleko należy rozmrażać w kąpieli wodnej, podgrzać do temperatury około 30 st.C, nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej (następuje zmiana struktury białek).

Po rozmrożeniu mleka należy je przechowywać w temperaturze pokojowej dla dzieci donoszonych do 4 godzin, dla wcześniaków do 2 godzin, a w lodóce dla obydwu grup - do 24 godzin. Nie należy go zamrażać powtórnie. Pokarm niewykorzystany w podanym czasie należy wyrzucić.

(Ja łącze mleko tylko z 2 odciągnieć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...