Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
Hej
dziewczyny powiedzcie mi jak wy myjecie butelki? ja do tej pory tylko wypazałam woda i myłam tylka ta szczoteczka a uzywacie jakies płyny? 🤨

ja tez bez płynu ale coraz bardziej sie zastanawiam nad tym plynem z Nuka


ja myje zwykłym do mycia naczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

izarybka napisał(a):
siema mamuski 😘
ja bede szczepić 5w1 z rota i pneum dam sobie spokój bo kasowo nie wyrobie choc przyznam ze boli mnie to 😞
Dwa Mój ma prawie miesiac i ze spaniem ciężko czasem przespi od poludnia i noc nastepnego dnia wogóle nic i z reguły do południa przysypia po 5min przy cysiu jak kłade do lozeczka wózka jest ryk 😮 Też bym chętnie tą chustę nabyła 🤪 Narazie staram się uczyć spania w nocy w łóżeczku z marnym skutkiem bo go biorę do karmienia i zasypiamy razem 😮
Była u mnie położna wczoraj i pyt czy go dokarmiac bo daje mu mm raz dziennie powiedziedziała żeby dokarmiac kuźwa przybył mi licząc od tego spadku po urodzeniu 620g w 3tyg i jeszcze mało 😮Mówiła ze jeszcze jest żółty a i wiecie szczepionkę od gruźlicy ma praktycznie w paszce reszta ok 🙂
A wczoraj obdzwoniłam prawie wszystkie poradnie preluksacyjne terminy wolne na grudzien koniec listopada już zapisałam w jednej prywatnie 80zł ale zadzwoniłam jeszcze do jednej i na 20października bezproblemowo na NFZ 🤪 u Was też takie problemy są z tym badaniem?
ja się uczyłam że trzeba trzy razy robić po urodzeniu, w 4-8tyg.ż i po 10tyg.ż. nawet jesli pierwsze drugie było ok. Ciekawe jak terminy wolne na grudzien to trzeba dziecko jeszcze w ciazy zapiasac?????????? 😮 🤔

my do por prelukqasacyjnej mamy na listopad i to jest za pozno i tez musimy smigac prywatnie :/
i dobrze ze mi IzaRybka przypomniala
zmotywowalam sie i wyyprosilam telefoniczne termin 2 tyg predzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczki z mleczkiem nam sie poprawiły 🤪
rano 100ml
za 3 h 60 ml
🤪 🤪
nonstop laktator albo maly zasysacz a do tego je odciagniete z butli
troche mam dosc bo brakuje mi czasu na cokolwiek innego niz dojenie:/
ale damy rade potem juzs beda tylko cycuszki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Baniaczki z mleczkiem nam sie poprawiły 🤪
rano 100ml
za 3 h 60 ml
🤪 🤪
nonstop laktator albo maly zasysacz a do tego je odciagniete z butli
troche mam dosc bo brakuje mi czasu na cokolwiek innego niz dojenie:/
ale damy rade potem juzs beda tylko cycuszki!!!


Luizka dasz radę 🙂 a rano zawsze jest więcej chyba organizm wypoczęty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem przerazona mój mały ma praiwe dwa tyg a jeszcze pępol mu nie odpadł przeraza mnie ten kikut bo to ani porządnie go wykąpać bo sie boje ze zaleci woda ,
ale zaraz do lekarza to mi powie czy dobrze chociaz sie goi,
czasami mysle ze on jest az za grzeczny on mi wcale nie płacze , tylko czasami jak go głodzilla dopadnie albo kupe ma porządną w pampie ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
jestem przerazona mój mały ma praiwe dwa tyg a jeszcze pępol mu nie odpadł przeraza mnie ten kikut bo to ani porządnie go wykąpać bo sie boje ze zaleci woda ,
ale zaraz do lekarza to mi powie czy dobrze chociaz sie goi,
czasami mysle ze on jest az za grzeczny on mi wcale nie płacze , tylko czasami jak go głodzilla dopadnie albo kupe ma porządną w pampie ,


to tylko się cieszyć, że taki grzeczny 😁 😁 a położna nic nie mówiła na ten pepek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
jestem przerazona mój mały ma praiwe dwa tyg a jeszcze pępol mu nie odpadł przeraza mnie ten kikut bo to ani porządnie go wykąpać bo sie boje ze zaleci woda ,
ale zaraz do lekarza to mi powie czy dobrze chociaz sie goi,
czasami mysle ze on jest az za grzeczny on mi wcale nie płacze , tylko czasami jak go głodzilla dopadnie albo kupe ma porządną w pampie ,


to tylko się cieszyć, że taki grzeczny 😁 😁 a położna nic nie mówiła na ten pepek?



nie bo jeszcze jej nie było;/ ale dzisiaj ide do lekarza to ona mi powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
jestem przerazona mój mały ma praiwe dwa tyg a jeszcze pępol mu nie odpadł przeraza mnie ten kikut bo to ani porządnie go wykąpać bo sie boje ze zaleci woda ,
ale zaraz do lekarza to mi powie czy dobrze chociaz sie goi,
czasami mysle ze on jest az za grzeczny on mi wcale nie płacze , tylko czasami jak go głodzilla dopadnie albo kupe ma porządną w pampie ,


to tylko się cieszyć, że taki grzeczny 😁 😁 a położna nic nie mówiła na ten pepek?



nie bo jeszcze jej nie było;/ ale dzisiaj ide do lekarza to ona mi powie


a czym przemywasz pepek? polecam octenisept, nam odpadł po tygodniu 🙂 w szpitalu kazano też dużo wietrzyc kikutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poki co zakupilam jednak podgrzewacz do butelek i to duzo lepsze niz grzanie w wodzie cieplej i duuuuuzo szybsze , nie zaluje
bede potem bo juz nie ogarniam
zupa kalafiorowa czy cycki??


a aa ps. po pomidorowce 2 dni z rzedu nam nic ie jest wiec do dietki dodajemy pomidory jupiiiiiiiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosix89 napisał(a):
Hej, sluchajcie to wazne wiec prosze o odpowiedz...czy dziecko z wiekiem powinno jesc coraz czesciej?(domnyslam sie zer nie ale pewnosc chce miec)

moje ma aktualnie glodomorre i potrafi co godzine zawolac albo 1,5 h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosix89 napisał(a):
Hej, sluchajcie to wazne wiec prosze o odpowiedz...czy dziecko z wiekiem powinno jesc coraz czesciej?(domnyslam sie zer nie ale pewnosc chce miec)


jak ma okres intensywnego wzrostu, to kilka dni moze sie domagac czesciej. albo wcale nie jest glodne i ma duza potrzebe ssania jak moj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
gosix89 napisał(a):
Hej, sluchajcie to wazne wiec prosze o odpowiedz...czy dziecko z wiekiem powinno jesc coraz czesciej?(domnyslam sie zer nie ale pewnosc chce miec)

moje ma aktualnie glodomorre i potrafi co godzine zawolac albo 1,5 h

no tak ale Jagódka ma ponad miesiąc i do tej pory bylo ok z karmieniami a teraz zaczela co godzine poltorej chciec jesc a w miedzyczasie nie spi tylko kreci sie marudzi poplakuje...a jak daje jej smoka to szuka cyca...i nie wiem juz co to moze byc... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolajna1988 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
jestem przerazona mój mały ma praiwe dwa tyg a jeszcze pępol mu nie odpadł przeraza mnie ten kikut bo to ani porządnie go wykąpać bo sie boje ze zaleci woda ,
ale zaraz do lekarza to mi powie czy dobrze chociaz sie goi,
czasami mysle ze on jest az za grzeczny on mi wcale nie płacze , tylko czasami jak go głodzilla dopadnie albo kupe ma porządną w pampie ,


to tylko się cieszyć, że taki grzeczny 😁 😁 a położna nic nie mówiła na ten pepek?



nie bo jeszcze jej nie było;/ ale dzisiaj ide do lekarza to ona mi powie


a czym przemywasz pepek? polecam octenisept, nam odpadł po tygodniu 🙂 w szpitalu kazano też dużo wietrzyc kikutka


na początku octeniseptem ale cos sie babrał i spirytusem przemywałam niby sie ledwo trzyma ale nie chce odpaść i ropka jest z jednej strony ....


nam tez opdadl pozno ale to zalezy glownie od grubosci pepowiny, u nas byla gruba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosix89 napisał(a):
w nocy robi odstepy po 2..3h i je roznie potrafi tylko 7 min jesc...w dzien tez juz tak obi..raz 5min raz 15 a raz 20kilka.......

jesli te krotkie karmienia pojawiaja sie regularnie o stalych porach to zamiast jedzenia dawaj smoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
gosix89 napisał(a):
Hej, sluchajcie to wazne wiec prosze o odpowiedz...czy dziecko z wiekiem powinno jesc coraz czesciej?(domnyslam sie zer nie ale pewnosc chce miec)

moje ma aktualnie glodomorre i potrafi co godzine zawolac albo 1,5 h

no tak ale Jagódka ma ponad miesiąc i do tej pory bylo ok z karmieniami a teraz zaczela co godzine poltorej chciec jesc a w miedzyczasie nie spi tylko kreci sie marudzi poplakuje...a jak daje jej smoka to szuka cyca...i nie wiem juz co to moze byc... 🤢


moze ma taki okres, Alicja ma skończone 5 tygodni ,sa dni kiedy je mniej i takie, że właśnie woła co chwilę i mam wrażenie, że jej waga wzrasta jakby skokami, przez pare dni nic albo mało i nagle duży przyrost i to po tej właśnie głodomorze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
gosix89 napisał(a):
w nocy robi odstepy po 2..3h i je roznie potrafi tylko 7 min jesc...w dzien tez juz tak obi..raz 5min raz 15 a raz 20kilka.......

jesli te krotkie karmienia pojawiaja sie regularnie o stalych porach to zamiast jedzenia dawaj smoka.

wlasnie nie sa regularnie..i ona niechetnie smoka bierze....z reguly poo 2 min wypluwa i zaczyna marudzic dalej...no i nie kumam czemu nie spi w dzien juz wogole tylko poplakuje i marudzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
gosix89 napisał(a):
w nocy robi odstepy po 2..3h i je roznie potrafi tylko 7 min jesc...w dzien tez juz tak obi..raz 5min raz 15 a raz 20kilka.......

jesli te krotkie karmienia pojawiaja sie regularnie o stalych porach to zamiast jedzenia dawaj smoka.

no u mnie przestalow ystarczac ale na pobudzanie laktacji maly ssaczek sie nadaje najlepiej pomiedzy posilkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
gosix89 napisał(a):
w nocy robi odstepy po 2..3h i je roznie potrafi tylko 7 min jesc...w dzien tez juz tak obi..raz 5min raz 15 a raz 20kilka.......

jesli te krotkie karmienia pojawiaja sie regularnie o stalych porach to zamiast jedzenia dawaj smoka.

wlasnie nie sa regularnie..i ona niechetnie smoka bierze....z reguly poo 2 min wypluwa i zaczyna marudzic dalej...no i nie kumam czemu nie spi w dzien juz wogole tylko poplakuje i marudzi..


ostatnio u większości z nas Bobiki nie śpią w dzień, Ala wczoraj nie spała praktycznie w ogóle, tylko krótkie drzemki, dziś za to sobie przysypia co chwilę(ale nie śpi twardo) nie ma żadnej reguły, może spróbuj Małej dawać cyca za każdym razem jak chce, wiecznie trwac to nie będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Landusia napisał(a):
laski co robicie aby sciagnac wiecej mleka?> masujecie cycki oklady czy cos? ja normalnie nie moge nic wydusic z tych cycorów wrr 😠


niby pomagaja ciepłe okłady przed ściąganiem i delikatny masaż,( ja lekko uciskam jak ściągam) a najbardziej częste przystawianie/ściąganie, niektórzy polecaja herbatkę Bocianka. Efekt jest po dwóch, trzech dniach, przynajmnie u mnie. Ostatnio pilnuję, zeby ściądać co 3- 3,5 h w tym ze dwa razy w nocy i leci elegancko jak po 4h nie ściągnę to juz mnie cyce bolą takie są nabrzmiałe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...