Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie rocznik 84 :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam nowe brzuszki z rocznika 84 🙂
Goshe synka masz ślicznego 🙂 Kochana przeszłaś przez to czego Ja się najbardziej boję - że nie dam rady urodzić normalnie i zrobią mi w końcu cc. Ale i tak miałaś szczęście ,że szybko doszłaś do siebie po cesarce - nie wszystkie dziewczyny tak mają i niektóre bardzo cierpią, chodzą przez miesiąc zgięte w pół 😞 Gdybym wiedziała ,że też tak dobrze zniosę cc to dałabym kopertę i się nie męczyła...
Niunia to Ty pewnie będziesz lutową mamusią tak jak Ja, Asiula i Agniesiabe 🙂 Mam nadzieję ,że Twoje maleństwo posiedzi jeszcze trochę w brzuszku - przynajmniej do 37 tygodnia. Ja jak na razie nie mam żadnych oznak zbliżającego się porodu. Gdyby nie moje problemy z wysokim ciśnieniem to pewnie bym jeszcze przenosiła - ale w szpitalu powiedzieli mi ,że przy takich skokach ciśnienia jakie mam w dzień porodu mam się zgłosić i mi najwyżej wywołają bo przenoszenie w moim przypadku jest niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wlasnie nic nie przeczuwalam ani nie czulam wczesniej...poszlam do wc a tam galaretka brazowa z krwia, tak sie przestraszylam ze niewiem 😜 niby kazdy opisywal ze tak moze czop wygladac ale jakos jak go na wasne oczy zobaczylam to sie przestraszylam 🙂 nawet chyba bardziej tego ze zaczyna sie porod 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coraz więcej mamuś z rocznika 84 🙂 Witam nowe dziewczyny. Ale jest przewaga tych z brzuszkiem więc Goshe jako ta najbardziej doświadczona będziesz zamęczana pytaniami 😜 Po Twojej opowieści porodowej wiem, że łatwo pewnie nie będzie, ale warto się namęczyć żeby mieć przy sobie ukochanego maluszka. Rozbrajające to zdjęcie Twojego synka z dwoma zębulami 😁

Siehankowa, zazdroszczę bo zaczynasz właśnie najfajniejszy czas w ciąży - przynajmniej tak było w moim przypadku 😆

Larosanegra, Agniesiabe, Asiula i Niunia - wszystkie macie termin na luty. Ciekawe czy się pospieszę i dołączę do Was, czy jednak doczekam do mojego terminu w marcu. Na USG w 31,4 tyg. dzidziuś z wymiarów był o ponad tydzień straszy i ważył ok 2020 g, więc chyba sporo... Moja siostra twierdzi, że może chcieć wcześniej wyskoczyć 🙂 Kiedy robiłyście/ robicie ostatnie USG - czy warto jeszcze przed porodem w 36, 37 tyg?

Niunia, nie wiem czy Cię to pocieszy ale ja ostatnio też mam huśtawkę nastrojów - płaczę a za 30 min. mam śmiechawkę. Mój biedny mąż jest totalnie zdezorientowany 🙃 Mam wrażenie, że pod względem emocjonalnym końcówka ciąży jest bardzo podobna do początków - ach, to wszystko przez te rozszalałe hormony... A Twój dzidziuś rzeczywiście duży chopak 🙂 Nawet jak będzie mu się bardzo spieszyło to ma wagę noworodka urodzonego w terminie.

Agniesiabe, dzięki że napisałaś jak to jest u Ciebie z tym masażem. Chyba zacznę za jakieś 1,5 - 2 tyg. jak już wszystko skompletuję do szpitala i dla dzidziusia. Trochę się boję że mogłabym za bardzo przyspieszyć, a nie mam jeszcze wielu rzeczy. W końcu wszędzie trąbią, że masaż można stosować dopiero od skończonego 34 tyg 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Ja mam takie delikatne pytanie, bo mnie to strasznie martwi. Chodzi mi o lewatywę. Boję się niespodzianki na porodówce, więc chcę ją zastosować, ale słyszałam, że organizm tuż przed porodem sam się oczyszcza i się idzie na kibelek. I teraz nie wiem czy jak dostanę skurczy to robić ją w domu, czy poczekać i w szpitalu, czy zrezygnować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia Ja sobie kupiłam i zamierzam zrobić w domu przed pojechaniem do szpitala - w razie jeśli nie zdążę albo będę się bała zrobić sobie sama to wezmę do szpitala i tam poproszę położną. W szkole rodzenia mówili Nam żeby lepiej zrobić bo bardzo często na porodówce zdarzają się takie niespodzianki - mamusia podczas bóli partych coś zrobi a dziecko rodząc się z otwartą buzią często w to wpada 😮 Nie chciałabym zafundować swojemu dziecku takiej atrakcji 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiecie po porodzie wszystko sie TAM oczyszcza i mi krew az 7 tyg leciala 😲 😲 😲
a dzidzius jak jest taki malutki to on tylko spi, je, robi siku i kupke 🙂 i caly czas sie go caluje i przytule 😁 😁
trzeba pielegnowac jego pepuszek, obcinac paznokietki i podawac witamine D i witamine K 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha, odnośnie maluszka brzmi całkiem nieźle. Co prawda na poczatku wszystko będzie dla nas nowe i wielu rzeczy będzie się trzeba nauczyć, ale jak będzie tylko spało i jadło to my będziemy miały chwilkę na dojście do siebie.
Dziewczyny, napiszcie proszę czy robiłyście USG w 35-37 tyg. Ja miałam w 31 tyg. i dzidzuś był już ustawiony główką do dołu, generalnie wszystko ok i mój lekarz powiedział, że jak nadal będzie ok to następne USG zrobię w kolejnej ciąży 😮 Ja z kolei wolałabym zrobić jednak to badanie dla swojego spokoju. Mój M na mnie krzyczy, ze powinnam mieć zaufanie do lekarza prowadzącego, i pewnie ma rację... Ale byłabym chyba spokojniejsza jakbym miała jeszcze jedno USG na 3 tyg. przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...