Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie rocznik 84 :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joanna, gratulacje!!! Masz prześlicznną córeczkę, aż się wzruszyłam jak zobaczyłam zdjęcie. I czytałam Twóją relację na lutówkach. Byłaś dzielna dziewczyno, mam nadzieję że też znajdę w sobie tyle siły. Ściskam Ciebie i Twoją córcię 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna, cieszę się, ze tak do tego podchodzisz. To mnie podtrzymuje na duchu. Boję się porodu, ale co ma być to będzie. Wiem, ze pomimo tego, że pewnie będzie ciężko, czeka mnie nagroda - w końcu przytulę mojego synka 🙂
Jak czujesz się w nowej roli? Czy malutka raczej dużo śpi i masz chwilkę dla siebie? Moja teściowa opowiadała, ze mój mąż zasypiał na 15 max 30 min, pobódka i od nowa usypianie. Mam nadzieję, zę mój synek nie wda się pod tym względem w tatę.
Joanna czy masz kontakt z larosanegrą i agniesiabe? Dawno tu nie zaglądały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żyje się cudownie z takim maleństwem, daje tyle radości i miłości, że napełniło by to ocean!
Jest grzeczna, kochana, śpi bardzo dużo, czasem godzinkle w nocy pomarudzi bo wysypia się w dzień, ale ogólnie złote dziecko, mam nadzieję, że tak zostanie, bo wiem, ze czasem to mija po miesiącu...cucusia ładnie ssie, dzięki temu szybciej macica się obkurcza i powoli wracam do swojej sylwetki.Jutro mija tydzień odkąd jest z nami...czy świat do góry nogami jest? hmmm w pewnym sensie tak, teraz ona jest najważniejsza, tv u Nas już nie gra jak kiedyś, nie ma nudy i ogólnie jest cudnie!!!
A do larosanegry to ma synka Mikołajka, ważył 3030 kg, 50 cm. Musieli jej wywoływac ciąze bo ktg było kiepskie i nadcisnienie miała :/ a do agniesiable nie mam namiarów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie Niunia, niedługo same mamusie będą 🙂

A co do wizyt państwowych u ginekologa to ja zachodzę i z miejsca jestem przyjmowana (rejestracja jest na bieżąco i na bieżąco pacjentki są przyjmowane...), odkąd tam chodzę tak zawsze jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Faktycznie Niunia, niedługo same mamusie będą 🙂


To teraz dziewczyny zostało nam już tylko odliczanie 😁 Mi dziś śniło się, że odpadł mi czop. Ach, poświadomość pracuje 🙂

Joanna, super że malutka taka grzeczna i masz chwilę na oswojenie się z nową systuacją. A jeszcze wracając do Twojej relacji z porodu to cieszę się że zdecydowaliśmy się z mężem na poród rodzinny bo widzę, że to jeszcze bardziej zbliża do siebie i zacieśnia relację.

Larosanegra, gratulacje!!! Śliczne zdjęcie synka 🙂 Jak znajdziesz moment to napisz jak u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, dawno nie zaglądałam, troszkę się rozchorowałam, jakaś infenkcja wirusowa. Mam nadzieję, że małej nie zarażę!
Malutkiej wyskoczyły potówki i trochę się zamartwaiałam, że to alergia i przestałam jeść mleczne produkty. na szczęście już jej schodzi, bo przez nie była niespokojna, swędziały ją i wybuchała płaczem.... ale tak to już jest i nie da się uniknąć takich niespodzianek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Cześć dziewczyny, dawno nie zaglądałam, troszkę się rozchorowałam, jakaś infenkcja wirusowa. Mam nadzieję, że małej nie zarażę!
Malutkiej wyskoczyły potówki i trochę się zamartwaiałam, że to alergia i przestałam jeść mleczne produkty. na szczęście już jej schodzi, bo przez nie była niespokojna, swędziały ją i wybuchała płaczem.... ale tak to już jest i nie da się uniknąć takich niespodzianek!

Joanna, karmisz piersą więc Twoja malutka dostaje to co najlepsze. W mleczku mamy są przeciwciała, więc jej nie zarazisz 🙂
Zaglądaj do nas częściej, oczywiście w miarę możliwości - na początku będziesz dla nas chodzącą encyklopedią opieki nad dzidzią 🙂 Jak już nasze maluchy podrosną to będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami, już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia jak na razie to jem bardzo ostrożnie, czyli chleb z filetem lub pieczonym schabem, ziemniaki, kasza, ryż, filet na parze z indyka lub kurczaka, marchewka, buraczki, kawa zbożowa i herbatka jabłkowa, z owoców jabłka, banany, gruszki...na przekąskę jem biszkopty, suchary i krakersy, czasem drożdżówkę bez nadzienia. Taka dieta jej sprzyja i powoli będę próbować nowych rzeczy. Zacznę od serów i mleka. Teraz mam przerwę bo lekarka mi zaleciła tabletki do ssania tantum verde i strepsils i już mała dzisiaj miała wodnistą kupkę, więc przestaje brać te tabletki i będę się leczyła sama domowymi sposobami, bo to nie ma co!

Aniulek właśnie mam nadzieję, że te przeciwciała ją ochronią, bo nie zniosła bym jej infekcji 😞 za wcześnie by się rozchorowała.dzisiaj minęły 2 tygodnie odkąd jest z nami!

Witaj Butterfly i zapraszamy do dyskusji 🙂 szybko Ci zleci do porodu zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984- OBY! Bo już się nie mogę doczekać. Wczoraj koleżanka podesłała mi MMS ze zdjęciem synka, który urodził się dzień wcześniej. No cudo po prostu. Też już bym chciała! Ale będę cierpliwa 🙂 Od przyszłego tygodnia pójdę już chyba na L4, więc będę się wylegiwać i czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Ostatnio nie mam czasu tak tu często zaglądać jak kiedyś bo mój maluszek zabiera mi mój cały wolny czas. Wszystko teraz kręci się wokół niego. Dzisiaj od 7 rano cały czas mi marudził i dopiero teraz poszedł spać. Zobaczymy jak długo da mamie odpocząć. Mam takie dni ,że nie mam czasu się nawet ubrać. Chodzę do godziny 13 - 14 w koszuli nocnej 😞 Mam nadzieję że to przejściowe i mój maluszek jakoś nauczy się współpracować z mamą bo jak nie to wykończę się psychicznie 😞 Do tego jeszcze nie chce ssać mojej piersi pomimo że mam pokarm. W szpitalu przyzwyczaił się do butli i teraz pluje piersiami mamusi bo z butli mu łatwiej leci. Także kochane jeszcze nie rozpako0wane brzuszki korzystajcie z tego ,że wasze maluszki siedzą sobie jeszcze grzecznie w brzuszkach, wysypiajcie się i zbierajcie siły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie w tych szpitalach te butle wciskają, ja się nie zgodziłam podac małej z butli, mimo ze nalegały polozne... mała byla w miarę spokojna, mimo ze sie nei najadala tymi kropelkami co mi leciały, ale dałysmy rade i teraz nadrabia 🙂 polozna mówi ze duzo nabiera na wadze, już ma 4200!!!
Gdybym nie miala takiej wiedzy o karmieniu po szkole rodzrenia, tez pewnie bym sie na butle zgodzila, ale powtarzali ze te kilka kropel starcza dzieciom zaraz po ur, one jeszcze są najedzone z brzuszka!! uciekam spac poki blanka spi bo wczorajszej nocki nei przespalam "(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Butterfly i Martha. Z perspektywy mogę Wam powiedzieć, zę te 9 mies. strasznie szybko mija 😁 I jak macie tak jak ja na poczatku że z niecierpliwością czekałam na duży brzuszek to mogę Was zapewnić, zę się doczekacie 😁 i pod koniec będzie Wam trochę ciążył - ale to słodki ciężar 😜
Własnie - Joanna i Larosenegra - jak czujecie się "bez brzuszka"? Moja siostra opowiada mi, ze już po porodzie, kiedy jej córeczka leżała w łóżeczku moja siostra łapała się na tym, ze głaszcze brzuszek tak jak to roboła podczas ciąży. Cieżko było jej się przestawić na to, ze dzidzia jest już po drugiej stronie 😁

Larosa, synek śliczny - super zdjęcie 🙂 A co do karmienia to trzymaj się kochana, mam nadzieję, ze się ułoży. Myślałaś o tym zeby zapisać się do poradni laktacyjnej - jest taka np. przy szpitalu Św. Zofii - może uda się wrócić do ssania piersi? http://www.szpitalzelazna.pl/przychodnia-przyszpitalna/poradnia-laktacyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...