Skocz do zawartości

Latanie samolotem w ciąży. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witram was dziewczeta. 😉 zakładam nowy wątek ponieważ w pażdzierniku lece do Polski na miesiac. Lece ok 24tc. Chcialabym sie dowiedziec do ktorego tyg mozna latac jak to sie odbywa czy trzeba miec jakies dokumenty bo slyszalam ze dziewczyny nawet w 8m lattały ale to chyba sie nie przyznawały do tego wiec w sumie wracac bede w 7m tutaj do Irlandii. Chciałabym sie dowiedziec wszystkiego. Mozecie opowiadac o tym jak wy latałyswcie czego moge sie spodziewac jak sie przygotowac. Itd 🙂 🙂 🙂 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey.Ja lecialam ostatnio do Turcjii na urlop i w sumie zadnych specjalnych dokumentow nie potrzebowalam.Jedynie ksiazeczke matki tzn tam gdzie masz wzsytkie wiadomosci o ciazy.Oczywiscie staraj sie nie stresowac,wez ze soba gumy do zucia lub cukierki i mowie straj sie byc na luzie bo wiadomo stres jest bardzo szkodliwy dla dziecka no i dla mamusi 😉Pozdrawiam serdecznie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Sylwianna 😁 heheh Nareszcie cie znalazlam 🙂 no mowisz o weselichu nie???
Wiesz nie jestem bardzo w temacie, ale powiem ci co jest najwazniejsze, co juz poprzedniczka napisala..Najwazniejsze jest to, zeby sie nie stresowac ani lotem ani tym ze zmieniasz nazwisko :p!! 3maj sie i pisz do mnie :*:* mamusiu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy temat jeszcz aktualny, natomiast ja w pierwszym trymestrze wybieram się na Ibizę z międzylądowaniem w Barcelonie. Mój lekarz powiedział, że nie widzi żadnych przeciwskazań. Czuję się dobrze, ciśnienie jest w normie. Myślę jednak, że latanie to sprawa indywidualna.
Lepiej jednak spędzić parę godzin w samolocie, niż kilkadziesiąt w dusznym autokarze 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny
ten wątek był juz szeroko omówiony w tematach :"O WSZYSTKIM"
wiec znajdziecie tam wiele cennych informacjii,jestescie niedlugo tutaj na forum a informacjii bylo juz mnóstwo ,czasem warto wrócic do starych wątków ,wystarczy znależc ten temat w wyszukiwarce brzuszka,ja jestem juz od miesiaca mamusią i tez miałam taki dylemat :latac czy nie ,ale z pomocą i radami zyczliwych tutaj osób latałam prawie całą ciążę i nic mi nie było ,ale oczywiście ,tylko dlatego że nie bylo przeciwwskazan od lekarza.POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie
JA lecialam a Danii do Polski jak bylam w 5tyg.5dniu a spowrotem juz bylam w 7tygodni i lekarz w Polscew nie widzal przeciwskazan mimo ze dzen przed przylotem z Danii dostalam niewielkiego krwawienia wiec lecialam z dusza na ramieniu czy dolece z malenstwem czy nie... w Polsce dostalam leki i po tygodniu wszystko bylo w porzadeczku. Jesli macie wyniki dobre i z dzieciatkiem nic sie nie dzeje to mozna latac tyle ze zalezy od przewoznika tym ktorym ja latam do PL to pozwala do 20-tygodnia bez sazwiadczenia lekarskiego a pozniej juz tylko za zgoda przewoznika i z zaswiadczeniem lekarskim 🙂
Wiec powodzenia i szczesliwej podrozy "w dwu paku"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
ja dowiadywałam sie takze z roznych zrodeł i najwiecj było opinni ze latanie w ciazy nie jest zdrowe ( wiadomo inne cisnienie u gory itd) ale tez nie jest zabronione, lecisz na własna odpowiedzialność, ale mysle ze nie powinno stac sie nic złego. Chyba ze masz ciąże zagrozoną, to ja bym sie troche bała. z tego ci mi wiadomo to chyba jakos od 35 tyg powinno sie miec jakis papierek o tym ze wszystko jest z dzidzi w porzadku , ze mozesz leciec (takie potwierdzenie od lekarza i na kiedy masz termin) ale wiadomo ze jesli masz duzy brzuszek np w 24 tyg to moga sie przyczepic i zarzadac takich zaswiadczeń, zależy jaka linia lotnicza. Przd chwila znalazłam fajny artukuł i sa w nim zawarte najwazniejsze informacje. pozdrawiam i szczesliwej podrozy:P 🙂 🙂

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/bezpiecznie-w-samolocie_35124.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
witam, ja latałam w obu ciążach po kilka razy. Oczywiście najważniejsze jest zalecenie lekarskie, ale nie dajmy się zwariować. W końcu ciąża to nie choroba 🙂 Tu jest sporo praktycznych informacji o lataniu w ciąży, poczytaj sobie: http://www.infotraveller.com/2010/02/22/ciaza-podroz-samolotem/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...