Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

W końcu coś się tutaj dzieje 🙂 🙂 🙂 🙂 Az miło wejść jak jest coś do poczytania!!!!

U nas już prawie cisza. Dzisiejszy dzień mega męczący. Kacper marudny i jakiś nie w sosie, ale jakoś udało nam się przeżyć.
Byliśmy u dermatologa i te wypryski co ma są najprawdopodobniej spowodowane jego tarzaniem się po gabinecie tydzień temu 😞 Dostał maść z antybiotykiem i zobaczymy jak nie zejdzie do poniedziałku to chyba ich tam pozabijamy 🤪

A wracając jeszcze do tematu mówienia to u nas też wszelkie odgłosy zwierzątek są opanowane : muu,koko, kwakwa, uaua( pies), krakra(wrona) am am ( kotek), nawet osioł w repertuarze znalazł miejsce 🙂 Wiem, że niby nie ma się czym martwić bo to wszystko zależy od dziecka ale już bym chciała żeby mówił.
Póki co cieszę, się że bardzo dużo rozumie. I naśladuje jak małpka 🙂
Dzisiaj stoimy wszyscy w kuchni, ja oczywiście jako prawdziwa kura domowa, zmywam naczynia a chłopaki o czymś zażarcie dyskutują w pewnym momencie Krzysiek wychodzi z kuchni i klepną mnie po plecach, po czym Kacper też wychodzi i też mnie klepie ( do pleców nie dosięgnął wiec dostało mi się po tyłku :woohoo 🙂

Gosiu dużo dużo zdrówka dla Ciebie, oby to nie była żadna grypa 😘 😘 A spotkanie raczej w weekend bo Asi chyba będzie trudno w tygodniu zabrać się z dziewczynami w jakiś autobus 😞

Karina w sumie z zaśnięciem problemów nie ma, o 19.30 kąpiel i tak przed 20 jest już w łóżeczku, czasami popłaczę 5 min i zasypia a czasami pogada 20 i też zasypia 🙂 Z tym, że dalej budzi się nam w nocy, co z tego, że już nie daje mu nic bo wody nie chce ale jakoś na niego to nie działa. Jedyna poprawa jaka jest to, że budzi się tylko raz ok. 4-5 i śpi tak do 7-7.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
i ja się witam wieczorkiem 🙂

no, wreszcie się coś dzieje 🙂
u nas dzień z serii - Paulinka spać nie będzie, bo przecież tyle się dzieje i w rezultacie o 17:05 zasnęła mi na kolanach jak czytałyśmy książeczkę, nie wiem jak się z nią z podłogo podniosła, ale dałam radę, pospała całe 25 min 🤪 🤪 🤪
teraz na szczęście już obie śpią więc wieczór można rozpocząć a można by nawet powiedzieć weekend bo Rafał od jutro do wtorku jest z nami 🙂 wreszcie troszkę odpocznę, a że jeszcze na weekend wybywamy do rodzinki będzie się miał kto nimi zajmować 🙂 gorzej będzie po powrocie 😞

Magda no rośnie, rośnie, strasznie długa się zrobiła, my już wszystkie ubranka 68 cm nosimy, rozmiar 62 nosiła chyba tydzień 🤪 masakra jakaś
Paulinka w tym samym okresie miała 2 cm mniej ale za to 0.5 kg więcej, taki bardziej pulpecik był z niej 😉

Gosia no na reszcie jesteś 🙂 i już nas więcej na tak długo nie opuszczaj.
Oczywiście dużo zdrówka dla Ciebie a dla Nikoli gratulację za mówienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga, uśmiałam się z klepania 🤪 Hihi ;D I niech te dermatologiczne problemy już się u Was skończą - trzymam mocno kciuki!
Asia, Tomek też nosi 68, w porywach zakładam 74, bo te rozmiarówki jakieś dziwne, ale wtedy ma zbyt dużo luzu w nóżkach 😉
Ja z kolei niepokoję się zbyt dużą ilością snu Tomka. Ale to tylko dzisiaj, więc na razie nie panikuję - może taki dzień.. Spał dod spaceru - czyli od około 15, do 18 - obudziłam na karmienie ☺️, potem dalej spał do około 19:40.. Trochę się pobawił, późna kąpiel o 20:40, jedzonko i znów zasnął około 22 i nadal śpi. A po karmieniu to odpłynęliśmy oboje - zasnęłam SIEDZĄC na łóżku, z Tomkiem trzymanym do odbicia - urwał mi się film na pół godziny... Rano usypiam, w ciągu dnia usypiam, a po nocach nie mogę 😞
No i druga obawa, czy nie za mało je odkąd jest na moim mleku. Od jutra zaczynam go ważyć codziennie, na wadze łazienkowej, więc te pomiary nie będą super dokładne, ale po kilku dniach powinnam już co nieco wiedzieć.
Dodatkowo przyplątał się nam katar, a Tomek nie znosi odsysania. Może też dlatego, że wydaje mu się, że Frida powinna trafiać do buzi, a nie do noska, bo wszystkie lekarstwa dostaje kroplomierzem, który wygląda bardzo podobnie 😁 Katarek przezroczysty, więc nie jest źle, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Widzę że tu w końcu się ruszyło 🙂
Z tym mówieniem to się nie martwcie bo to wszystko przyjdzie z dnia na dzień 🙂 ja to już w sumie nie pamiętam jak to było z Bartkiem bo dla mnie to już takie oczywiste ze już wszystko zdaniami mówi 🙂
Asia a jak wy sobie tam radzicie ?? bo mnie to już czasem wszystko przeraża jak ja to pogodzę ale zawsze jak pomyśle o Tobie to jakoś mi tak lżej 🙂 😜 😜 😜 modle sie tylko żeby od września Bartek dostał się do przedszkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry

Chociaż u nas niedobry 😞 Kacper dostał wczoraj od dermatolog maść na te wypryski a ze to co ma na buzi jeszcze mu nie zeszło do końca to pani doktor kazała też tą maścią posmarować buzie. I wszystko było ok do momentu jak po 21 Kacper się obudził z przeraźliwym płaczem, przez łzy powiedział tylko, że ma ałł i pokazał na buzie i rączkę.Nie wiem co w tej maści jest za cholerstwo ale nie mogliśmy go uspokoić. Umyłam mu buzie i rączki i jakoś zasnął co prawda budził się jeszcze parę razy ale nie było źle.
Za to jak się obudził o 6 to już miał temperaturę 38,5 i katar !!!! Cholera jasna, nie wiem czy znowu coś złapał w żłobku,przecież był tylko 2 razy. Masakra.Dopiero co wyzdrowiał!!!!!!!!!!!!! A znów coś mu jest 😞 😞

Teraz biedaczek usypia.
Z nosa leje mu się sama woda. Temperatura znowu wzrosła.
Nie chcę znów nic jeść.Dobrze, że przynajmniej pije.

zaczynam się zastanawiać czy powinien dalej tam chodzić.....

Doła mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka gzdie Barta zapisujesz do przedszkola? My tez w marcu skladamy papiery, mam nadzieje ze ktores wypali bo jak nie to kolejny rok bede uwiazana w domu.

Daga napewno cos zlapal w złobku, moze powinnas na razie go tam nie posylac tylko poczekac jakis czas jak pozadnie wyzdrowieje? Biedny jest, męczy sie mały 😞 a ta maśc jak sie nazywa? Kacper dostaje jakies witaminki?

Asiu Paulinka pieknie daje popalic z tym spaniem 🤪 Weronika tez tak spi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja tez zbędę chciała żeby Nikola od września poszła do przedszkola i mam nadzieje,że sie dostanie bo jak nie to nie wiem co będzie a ponoć żeby dziecko sie dostało to tzreba mieć niezłe znajomości.

Mi troche juz przechodzi także nie jest źle,Nikolka śpi ona też mi tak przesypia w ciągu nia ok 2 godzin i nie wyobrażam sobie żeby spała mniej lub żeby w ogóle nie spała.

Daga biedny Kacperek męczy się może faktycznie nie posyłaj go do żłobka przez jakiś czas duzo zdrówka dla niego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia nawet znajomosci nie pomoga, tesciowa mowi ze to jest na takiej zasadzie ze dziecko dostaje punkty np za to czy rodzice pracuja, wieksze szanse ma dziecko ktorego oboje rodzice pracuja, pierwszenstwo ma dziecko jesli jego rodzenstwo jest juz w tym przedszkolu. Do niej do przedszkola przyszla kobieta z koperta i mowi derektorce ze chce tutaj bo miezka obok, a ona na to z niestetyale ona nic nie moze zrobc bo i tak system wybiera dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja Karina zapisuje do normalnego państwowego tu u nas na biezanowie i składam jeszcze do drugiego na wsi obok w Śledziejowicach. I z tymi punktami to masz racje, najlepsze jest to ze pierwszeństwo maja dzieci których rodzic wychowuje samotnie. bez sensu to wcale nie jest prorodzinne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bartulex napisał(a):
no ja Karina zapisuje do normalnego państwowego tu u nas na biezanowie i składam jeszcze do drugiego na wsi obok w Śledziejowicach. I z tymi punktami to masz racje, najlepsze jest to ze pierwszeństwo maja dzieci których rodzic wychowuje samotnie. bez sensu to wcale nie jest prorodzinne.


No dla mnie tez to bez sensu, myslac logicznie: jak mam isc do pracy skoro moje dziecko sie nie dostanie do przedszkola a jak moje dziecko ma sie tam dostac skoro ja nie moge isc do pracy? bez sensu... my tutaj na kopernika skladamy, do tesciowej chyba i jeszcze gdzies kolo sadow jest podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

my po bardzo miłym i rodzinnym dniu 🙂
po południu byliśmy kupić Paulince kurteczkę na jesień, masakra nic nie ma w tych sklepach tzn może i kurtki są ale oczywiście różowe, czy każda dziewczyna musi chodzić w różowym??? ja wręcz nie znoszę tego koloru, wrrrr!!!!!!!! w końcu Rafał wypatrzyła w H&M no i kurteczkę mamy ale dla Weroniczki kombinezonu już nie bo z tego co się nam podobało rozmiaru nie było 😞

Weroniczka już śpi, a Paulinka dziamoli no ale mam nadzieję że zaraz uśnie

Daga
biedny Kacperek 😞 zdrówka dla niego
u nas było dokładnie to samo jak Paulinka chodziła do żłobka, dwa dni spokój i choroba a chodziła właśnie w takim okresie, no i trzeba było zrezygnować

Ela radzimy sobie jakoś, wyjścia nie ma 🙂
w zasadzie nie narzekam, choć momentami mam dość i mam ochotę krzyczeć, ale sama wiedziałam na co się decyduje więc nie chcę narzekać 😉
u Was będzie większa różnica, Bartek będzie już całkiem samodzielny więc będzie Ci łatwiej, ale niestety pewnie będzie też bardziej zazdrosny więc nad tym będziecie musieli popracować

Karina
co do spania Weroniki to śpii 4 razy dziennie po 0,5 do 45 minut, więc jakby tak zliczyć to śpi tyle co Kacper 🤪 🤪 🤪 ale Paulinka też miałam zawsze takie spanie niestety więc się Weronika na siostrę podała, bo na pewno nie na rodziców 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
W końcu weekend 🙂 Tomek dzisiaj grubo przegiął, jestem wkurzona strasznie 😠 😠 😠
Co do mówienia, to też się martwiłam bo Mati mówi po swojemu, że nic nie rozumiem oprócz tata, baba, da, a jego ulubione powiedzenie to kunga kunga lub naśladowanie karetki jadącej na sygnale 😮 Oprócz tego ciągle pokazuje na coś paluszkiem i piszczy.
Na spotkanie jestem chętna.
Asia my już tęsknimy 😜 Wypoczywajcie, a dziewczynami niech się zajmują dziadkowie 🙂
Karina nam jeszcze zostały do szczepienia ostatnia dawka na pneumokoki i infarix 5w1, myślę jeszcze o meningokokach, dziewczyny wy na to szczepiłyście? Jeśli chodzi o przedszkole to nie wiedziałam, że są takie problemy, moje koleżanki nie miały tak, może dlatego że w pobliżu mam 5 przedszkoli.
Daga biedny Kacperek, może na razie nie posyłaj go do żłobka, niech się porządnie wykuruje i niech zejdzie mu ta wysypka.
Magda jak wam idzie karmienie? Mieliście jakąś wizytę kontrolna?
A i nie pochwaliłam się, Mati potrafi zrobić 2-3 kroki sam, jeszcze daleka droga do chodzenia ale to już jakiś postęp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia, udanego wypoczynku 🙂
Daga, a może to jakaś reakcja alergiczna na maść?
Aneta, gratulacje dla Mateuszka! 🙂 Jeszcze trochę i będzie śmigał tak, ze będziesz za nim biegać 😉 Jeśli chodzi o szczepienia - ja szczepię Tomka tylko na pneumokoki i skojarzonymi 5w1.
A odnośnie karmienia - po pierwszych 10 dniach bardzo ładny przyrost wagi, ale wtedy karmiłam mieszanym systemem, z przewagą mimo wszystko butli, przynajmniej na początku. Teraz jestem ciekawa ile przybiera, ale waga odmówiła posłuszeństwa, więc poczekam już do wtorku do wizyty u lekarza (i chyba się nie zaszczepimy, bo Mały ma katar 😞 ). Czy sam katar dyskwalifikuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nic, będę sama sobie odpisywać, żeby podtrzymać konwersację 😜
Zakupiłam Katarek - nadal są protesty, żeby cokolwiek przykładać do noska, ale jak już się uda to raz-dwa i już wszystko odessane. Niesamowity wynalazek 🙂
Dziś idziemy na drugą dawkę szczepień - nie wiem, czy się Tomek zakwalifikuje przez ten katar, ale zobaczymy. I sprawdzimy wagę, bo coś mi się wydaje, że przez ostatnie 10-12 dni nie przybyło mu kilogramów 😞
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja się witam 🙂
nie wiem tylko jak zdążę nadrobić zaległości, tyle tego 😉

Magda u nas sprawdzało się przy odciąganiu katarku tylko to że odciągałam też ulubionej zabawce Paulinki, kabaret ale nic innego nie działało 😉

a u nas weekend bardzo udany, wychodzą nam wszystkie 3 na raz 🙂 czyli standardowo, ale nie ma marudzenia ani gorączki póki co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U nas nie ciekawie 😞 Ja chora, dzisiaj już jest trochę lepiej ale dwa ostatnie dni to jakaś masakra 😞 Kacper ma katar 😞
Próbuję teraz usnąć ale do 30 min tylko się wydziera w łóżeczku, a ja nie mam siły już do niego 😞

Ogólnie to do dupy jest ze wszystkim 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojejku, Daga, trzymaj się! Też mam czasem takie dni, albo raczej ostatnie wieczorne godziny i byle wytrwać do rana. Jutro będzie już lepiej 🙂
Asia, a jakie jest trzecie? Nam wypadły pneumo i 5w1, na nic innego nie szczepię. I najpierw dużo spał, więc super, ale teraz wieczorem zrobił się z niego maruda straszny, nie mógł zasnąć.

I uwaga, uwaga: 6660 😁 😁 gramów i 64 cm! Rośnie i przybiera! 🙂 Ależ byłam szczęśliwa po wyjściu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...