Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jetem. Chwilka czasu, juz i mózg pada od tych testów....
Nie mam na nic czasu. Jak nie jazdy to mała, jeszcze zabrałam jej cumla 2 dni temu i usypianie trwa długo, ale w nocy sie nawet nie budzi i juz go nie szuka. Jeszcze niech sie na nocnik nauczy i bedzie super, chociaz o tym nawet nie mysli... Ne mam siły Dziewczyny. Mam nadzieje ze jak zrobie to prawko to bedemiec wiecej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Ja też chętna jestem na spotkanie 🙂 Ale u nas czasowo trudno się zgrać z mężem, więc nie bardzo, chyba, ze przyjechałabym z Tomkiem. Tylko wtedy spotkanie wieczorne na piwku odpada 😞
Moja sofa już w domu, od wtorku wieczorem. Zdjęcia jeszcze mi się nie udało zrobić, ale postaram się jutro i wkleję 🙂 Piękny fioletowy kolor, trochę większa niż pamiętałam ze sklepu, ale w sklepie była duża przestrzeń, a nasz pokój mały, więc pewnie stąd takie wrażenie.
Byliśmy kontrolnie u gastroenterologa - możemy zacząć wprowadzać kaszki i słoiczki itp., ale bez słodkich deserków. Drożdżaki nadal w kupce są, ale trochę mniej niż ostatnio, bo już 10^4, a nie 10^5, i pokazały się po 3 dobach inkubacji, a nie w 1. I tym razem nie dostaliśmy już Nystatyny, z czego bardzo się cieszę. Na razie przeczekujemy, rozszerzamy dietę, dajemy nowy probiotyk i Debridat. A 30-ego czeka nas trzecie szczepienie. Ciekawa jestem, ile Tomek już waży i mierzy, bo to już prawie 6 tygodni od ostatnich pomiarów 🙂
U mnie - kryzys emocjonalny i codzienne kłótnie z mężem, już mi brak siły. Zdołowana jestem na maksa i czarne myśli w głowie. Mówię sobie, że minie...
I jeżdżę na rehabilitację - tym razem ja, a nie Tomek. Moje problemy z nadgarstkami okazują się być pochodną od kręgosłupa. Mam nadzieję, ze te uciskania, masowania, itp. pomogą. Swoją drogą, ciekawe, że rehabilitant uciska gdzieś na ramieniu a po chwili ból promieniuje aż do czaszki albo do nadgarstka. Ale po jednym spotkaniu mam wrażenie, że jakby w niektórych miejscach trochę lepiej. Podobno wszystko mam bardzo ponapinane. I czuję to, ale nigdy nie sądziłam, że masaż może przynieść ulgę. Wydawało mi się, że to stres. Zobaczymy.

Musiałam się chyba wygadać.. Przykre to, ale nawet nie mam już z kim porozmawiać.. Jakoś kontakty towarzyskie umarły, a i nigdy nie byłam z nikim bardzo związana. Kurde, świeczki mam w oczach. Życie jest do dupy. I gdyby nie Tomek to nie wiem po co to wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć!
Mati jeszcze nie śpi tylko wygłupy mu w głowie. Ja dziś miałam wolne bo byłam z małym u lekarza, szczepiliśmy się i mamy to z głowy od razu ostatnia dawka pneumokoków i infarix 5w1. Dostaliśmy skierowanie do prokocimia do ortopedy i na rehabilitacje do rydygiera na basenie- swoją drogą to nawet nie wiedziałam że są tam takie zajęcia. Asia mówiłaś że chodziłaś z Paulinką na basen, przypomnisz gdzie?
Magda oj spotkanie koniecznie potrzebne, trzeba przegonić tą chandrę!! A masaż naprawdę robi dobrze na stres i napięcie, buziaki dla was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta, dziękuję 😘 Oj tak, spotkanie konieczne.
A czemu ortopeda aż w Prokocimiu? Na Skarpie też jest poradnia - terminy od ręki, przynajmniej gdy byliśmy w połowie października. A rehabilitacja ortopedyczna np. na os. Centrum B - też terminy w porządku. Zaczęliśmy rehabilitację z Tomkiem jakieś 4-5 dni po zarejestrowaniu.
Na basen też byśmy poszli. A można do Rydygiera tak po prostu iść na basen z maluchem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pediatra powiedziała że najlepszy ortopeda dziecięcy jest w prokocimiu, jeśli nie będzie wolnych terminów, a jestem pewna że nie to pójdziemy ze Scanmedu. A co do rehabilitacji to można iść prywatnie ale najpierw chcemy zobaczyć czy dostaniemy się z funduszu. Prywatnie możemy iść raz i zobaczymy jakie ćwiczenia będą robić w wodzie żebyśmy wiedzieli jak z nim ćwiczyć.

A ty kiedy pochwalisz się tą sofą? Ciekawe jak Tomek zareaguje na nowe pokarmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta, my na rehabilitację chodziliśmy właśnie na NFZ i nie było problemów z terminami 🙂 Panie wydawały się sensowne 🙂 I bliżej będziesz miała niż do Prokocimia.
A sofą postaram się pochwalić jutro. Tzn. dzisiaj, ale później 🙂
Odnośnie nowych pokarmów - jutro zaczynamy z kaszką. I chyba sama mam większego stresa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.
U nas kilka dni problemy z internetem
Karina rowniez prawko robie jazde 1 mam 30 wiec stresik jest niesamowity. 😉 😉 szczepionka we wtorek to byla masakra Dawid juz jak go rozbieralam zaczal plakac wiec i zbadac zwazyc i zmierzyc sie nie dalo a na koncu to z nerwow i placzu zwymiotowal 😞 biedactwo.szczepienie szybko minelo wiec szybko do domu wrocilismy.
Uciekam bo wykorzystac czas musze ze maly spi a od jutra mam gosci.Wszystko sama musze robic (mąz za granica juz 2 miesiace go nie ma ) zawsze na tydzien przyjezdzal jak go nie bylo 1 miesiac a teraz dopiero na swieta 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
ale tu cisza...
Magda chyba mnie źle zrozumiałaś 🙂 W prokocimiu mieliśmy pójść tylko na wizytę do ortopedy, niestety termin dopiero na koniec stycznia, więc idziemy do Scanmedu już 10 grudnia 🙂 Załatwiliśmy też rehabilitację w basenie w szpitalu rydygiera, niestety takiej rehabilitacji fundusz nie pokrywa :/
A jak u ciebie z samopoczuciem, lepiej troszkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

u nas weekend minął bardzo rodzinnie, spacerki i zabawy w domu 🙂
teraz Dziewczynki już zasypiają a Rafał szykuje nam tosty 🙂

i wszystko było by dobrze jakby nie to że okres mi się zbliża i jak nigdy nie narzekałam na żadne objawy przed tak teraz po drugim porodzie jest wszystko co tylko możliwe........a najgorsze jest to mam takiego nerwa na wszystko i wszystkich że lepiej nie podchodzić, normalnie sama siebie nie poznają, straszne to jest 😞 😞 😞

Daga przepraszam że jeszcze zdjęć nie wysłałam ale zwyczajnie w świecie nie chce mi się ich zgrać bo kabelek od aparatu jest w torbie która jest na szafie no i żeby ją ściągnąć z racji tego że do najwyższych nie należę 😉 musiałabym brać krzesło a to za dużo jak dla mnie, ale obiecuję się zmotywować lub poprosić Rafała i wyślę na pewno.
Dzisiaj robiłam klopsiki i Paulinka jeść oczywiście nie chciała.........więc będziemy przychodzić do Was na obiad bo w gościach wszystko lepiej smakuje 🙂 🙂 🙂

Magda jak humorek??? mam nadzieję że już lepiej.
Każdy ma gorszy dzień i najważniejsze tylko by ten czas nie trwał zbyt długo.
no i czekamy na obiecane zdjęcie sofy 😉

Aneta my na basen chodziliśmy niedaleko nas do Cascady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Szkoda, że weekend już się kończył bo upłynął nam bardzo przyjemnie 🙂 co prawda w niedziele od rana do południa ugrzęzłam w kuchni bo zabrałam się za lepienie pierogów i pieczenie cista, ale chłopaki dzielnie mi pomagali 🙂
Kacper z dnia na dzień nas czymś zaskakuje, jak dużo już rozumie i jak dużo potrafi przekazać 🙂
Byliśmy wczoraj na rynku pooglądać Kiermasz Bożonarodzeniowy. Kacper dostał drewniany pociąg 🙂

Co do spotkania w tym tygodniu to ja bym mogła Was zaprosić na środę - pasuje Wam???


Asiu spoko rozumiem, jak znajdziesz chwilę to je wyślij 🙂 A co do okresu to ja tez teraz tak mam co prawda nie co miesiąc tylko co drugi ale tez w tedy mogła bym zabić tak mi hormony wariują 😞

Kacper w piątek był 6 godzin sam z nianią i chyba nie jest tak źle, owszem popłakał trochę jak wrócili ze spaceru i się okazało ze mnie w domu nie ma, ale był grzeczny. Tylko nie poszedł na drzemkę, ale i tak był dzielny 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tutaj cichutko 😞

Ja powoli kończę pracę i maże o łóżeczku i książce 🙂
Kacper dzisiaj od rana na każde pytanie odpowiada mi NO tak słodko to brzmi 🙂
I dzisiaj pięknie został z nianią, wychodziłam na chwile do sklepu i mu mówię, że zaraz będę, że idę tylko na chwilkę a on do mnie papa mamo,no to ubieram kurtkę i wychodzę i czekam na płacz a on jeszcze raz papa mamo i ładnie się bawił i nie zapłakał ani raz 🙂

Dajcie znać co ze środę bo muszę coś nad obiadem i w ogóle jedzeniem pomyśleć 🙂

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Pogoda piękna, ale ze spaceru nici, bo w RMFie mówili, że poziom zanieczyszczeń nad Krakowem znacznie przekracza normy 😞 Ech 😞
Za to pogoda ducha już znacznie lepsza 🙂

Daga,
super, że Kacper nie płacze jak wychodzisz z domu 🙂 To chyba też dobrze świadczy o niani 🙂
Jeśli chodzi o spotkanie, to my niestety jutro nie damy rady - idziemy na szczepienie. Teoretycznie mamy być na 10:30, ale ostatnio wyszłam stamtąd o 14, takie były opóźnienia.

Pierwsze jedzenie kaszki za nami - bardzo mu smakowała (bananowa) i nie chciał mi oddać łyżeczki 😁 Za to dwie kolejne próby zakończone kompletnym niepowodzeniem - krzywi się i nie chce jeść 😞 Nie wiem dlaczego.

A poniżej obiecane zdjęcie sofy:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/img1177a.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/3521/img1177a.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

u nas już w połowie cisza, w połowie bo Weronika już śpi a Paulinka ostro nawija 🙂
my jutro będziemy na 99,9% no chyba że dostanę okres i nie dam rady podnieść się z łóżka, ale mam nadzieję że się uda 🙂

Magda szkoda że Was nie będzie 😞 😞 😞
sofa super 🙂
my też już zaczęliśmy nowe jedzonko wprowadzać, zaczęliśmy od marchewki, potem jabłuszko, dzisiaj bananek 🙂 ale szczerze powiem że Weronika zachwycona nie jest 😉

Daga o której mamy być??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U nas też już powoli robi się cisza 🙂
Byliśmy dzisiaj u lekarza znowu z wysypką bo rozprzestrzenia się jak jakaś zaraza 😞
I jak przez ponad pół roku żaden lekarz nie umiał stwierdzić co to jest ani dermatolog ani nasz pediatra tak jak w końcu zdecydowałam się zmienić lekarza to jak to tylko dzisiaj zobaczyła to od razu powiedziała przecież to AZS.
I tak wykluczamy z diety czekoladę, jajka, kakao ( nie wiem jak sobie z tym poradzimy 😞 ) cytrusy, i mamy uważać na nabiał.
Dodatkowo te same maści które przepisała dermatolożka ale mamy je dłużej stosować i jeszcze syrop antyhistaminowy.
Dodatkowo kąpiele w Oilatum i powrót do proszku Lovela - masakra!!!!!!!!!!!! Finansowa masakra!!!!!
No ale ważne żeby mu się poprawiło, chociaż i tak już pewnie nigdy nie będzie miał gładkich nóżek 😞

A co do spotkania to jutro 10-11 jak Wam pasuje 🙂

Obiad gotowy - na szybko robiłam także nic specjalnego nie mam,ale za to mam pyszne cisto ☺️ ale ja skromna jestem 🤪

Magda sofa super!!!!!!! Bardzo mi się podoba, a z jedzeniem się nie przejmuj, kiedyś mu zasmakuje!!! jeszcze się w życiu naje 🙂

A gdzie reszta dziewczyn???

Karina będziesz jutro???

Ela a Ty gdzie się podziewasz?????

Bo Aneta pewnie w pracy 😞

Ja na dzisiaj prace sobie odpuszczam 🙂 Relaks przy piwku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...