Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bry dzień 🙂

czas się zbierać na jakieś zakupy obiadowe,
dzisiaj chyba pulpety w sosie koperkowym,
bo moje dziecko to tylko mięso mielone by jadło.
Bo mamusiu ono jest takie miękkie 🤪
no to trzeba wymyślać 🙂

I dla Kacpra muszę poszukać stroju,
1 lutego maja bal karnawałowy
i Kacper mi oznajmił, że chce być smokiem 🤪
No to szukam, szukam i szukam czegoś fajnego i nie drogiego 🙂

Co dajecie na dzień babci?
Nam dzisiaj powinny przyjść foto kalendarze i zastanawiam się czy coś jeszcze dawać czy to wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 🙂 🙂

A ja mam dziś kompletnego lenia tak mi się nic nie chce...
Nikola bawi sie ciastoliną a ja popijam melisę z pomarańczą 🙂
Nikole coś zaczyna brzydko kaszleć,więc spacer sobie póki co odpuszczam,później sama wyskoczę na jakieś zakupy.

Daga u nas też pulpety mogłyby być codziennie za to ja za bardzo za nimi nie przepadam 🙂
A masz juz na oku jakiś kostium bedziesz kupowac czy wypozyczac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pulpety się duszą,
Jeszcze szarlotkę będę robić bo mnie naszło 🙂
A teraz wcinam drugie śniadanie,
Serek wiejski i pyszna buła z serem, szynką i pomidorem - pyszności 🤪

Gosiu miałam świetny strój upatrzony na allegro ale się zapomniałam i mi się aukcja skończyła.
Będę jeszcze szukać, raczej będę kupować, bo może za rok się przyda albo drugiemu potomkowi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ten jest fajny http://allegro.pl/stroj-krokodyl-98-104-kostium-bal-dinozaur-smok-i2933896779.html - może się nie zorientuje, że to krokodyl 🤪

a ten to pełna profeska http://allegro.pl/smok-kostium-dzieciecy-dlx-2-4-latka-i2935232244.html

Wieczorem pogadam z K. to pewnie coś wybierzemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja mam dola przez nocki maksia dalej sie budzi na mleko juz po kapieli dostaje pelna miche kaszki i tak sie budzi w nocy od kilku dni nie daje mu w nocy mleka zastepuje to woda lub daje smoczka ale dzis koszmar o 2-4 nie spal w koncu go wzielam do siebie i zasnal o5 spal do 6:30 mam dosc juz nieiwem co robic....

i mam takie pytanie donosnie przedszkoli kiedy trzeba dziecko zapisywac bo mowi ze juz powinnam zapisac ...on bedzie szedl nie od tego wrzesnie tylko od 2014 wrzesien to co o tym sadzicie??wiecie cos na ten temat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem, ale kompletnie nie mam czasu na nic 😞 Ciągle siedzę w necie i wyszukuję AGD, bo w tym tygodniu musimy się zdecydować, żeby w przyszłym zamówić meble do kuchni. Już na prawdę dostaję oczopląsu. Dobrze, że istnieje ceneo.
Ja też zdecydowanie preferuję ginekologów mężczyzn. Wcześniej trochę się krępowałam, ale raz poszłam do faceta i tak już pozostało 🙂 Jest o wiele bardziej delikatny podczas badania niż wszystkie ginekolożki, u których kiedykolwiek byłam. Haha, no i dodatkowo ma piękne oczy i mówi tak, jak Borys z "Na wspólnej", bo pochodzi z Ukrainy 😁

Dużo zdrówka dla dzieciaczków i oczywiście naszych "Ciężaróweczek" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam pojęcia, co na dzień babci kupić czy zrobić...W ogóle nie mam pomysłu. Spróbujemy może coś "stworzyć" z Filipkiem, może jakieś zdjęcia i odcisk łapki...muszę to jeszcze przemyśleć.

Aaa, muszę Wam powiedzieć, że zaczęłam łykać kwas foliowy, żeby za kilka miesięcy zacząć "działać" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i ja 🙂

obiadek zjedzony, kuchnia posprzątana, Weronika śpi, Paulinka na bajkach a ja chwila oddechu
u nas dzisiaj tez były pulpeciki tyle że w sosie pomidorowym 🙂

a wczoraj mnie nie było bo.........nie mieliśmy prądu
ale nie tak normalnie że nie było prądu tylko.........nam odcięli
ale od początku
wracamy wczoraj z Dziewczynkami ze sklepu no i chciałam od razu zapalić, patrzę a tu piec nie działa, światło się nie świeci, w domu to samo a słyszę że sąsiadka odkurza, myślę sobie dziwna sprawa no i patrzę na licznik a tam włożona kartka że prąd odcięty za zaległości
no to za telefon i do Rafała, Rafał oczywiście szok bo wszystko popłacone no i zaczęło się dzwonienie do nich, Rafał od godziny 11 dodzwonił się dopiero po 18 i okazało się że mamy zaległość.......uwaga - 5 zł i to jakieś stare sprzed roku jeszcze o którym nie mieliśmy pojęcia
no to się gościowi za to dostało, ja jak to usłyszałam to mi ręce opadły
na szczęście dzisiaj już wszystko gra bo wpłaciliśmy to magiczne 5 zł!!!!
no i ja wczoraj z Dziewczynkami od 16 do wieczora przy świecach, bez ciepłej wody, dobrze że kuchenka na gaz to przynajmniej mogłam normalnie zrobić im jeść
Rafał przyjechał na szczęście dzień wcześniej bo inaczej to bym sobie chyba strzeliła wieczorem, co robić samemu w takich ciemnościach???

no i ksiądz chodził wczoraj po kolędzie no i go nie wpuściłam bo jak? do tych świeczek? 😁 😁 😁 w sumie klimat by był 😉 😉 😉 no i Rafał się śmiał że już nas całkiem na wsi wyklną bo nie dość że księdza nie wpuścili to jeszcze światła pogasili i udają że ich nie ma 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
no ale generalnie w związku z tym wielkie poruszenie było u sąsiadów
sąsiadka z na przeciwka to nic że ma zapalenie oskrzeli i bierze zastrzyki ale całą lamperię na korytarzu umyła, podłogę też, dywany wytrzepała a potem z odświeżaczem biegała......a do kościoła nie chodzą
nie rozumiem tych ludzi 🤢 🤢 🤢

no i dostałam okres, oczywiście dzień przed egzaminem tak żebym jutro skręcała się z bólu, bo teraz drugi dzień to dla mnie jakiś koszmar 😞 😞 😞

Aneta książki wczoraj doszły, dzięki 🙂

Daga u mnie Szary już na półeczce, dzisiaj dostałam 🙂
ale będzie musiał chwilkę poczekać bo muszę najpierw skończyć drugą część
strój smoka obłędny 🙂
ja szczerze jeszcze nie myślałam o prezencie na Dzień Babci ale coś trzeba będzie pokombinować

Gosia jak do lekarza ginekologa mam takie same podejście jak Ty, jakoś facet mi nie pasuje choć wiem że często bywają lepsi od kobiet, wiem to po szpitalu bo tam wyboru nie było kto badał 😉
odpoczywaj Kochana 🙂
ja sama muszę sobie tutaj kogoś znaleźć bo cytologia mnie czeka

Ola a jakie meble do kuchni wybraliście?
ja się cieszę że mnie w domu takie sprzętowe sprawy nie obchodzą bo Rafał się tym zajmuje, to jego praca więc przynajmniej wie co dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia to się w głowie nie mieści, że zamiast przysłać jakieś pismo, że wisicie 5 zł, jakiś koleś przyszedł i Wam odciął prąd :| co za debile...

Meble bierzemy w końcu z Ikei, zależało nam na tym, żeby były dostępne od ręki. Jednak w większości salonów meblowych trzeba czekać kilka tygodni. Poza tym lubimy styl skandynawski 🙂 My niestety w ogóle się na sprzędzie AGD nie znamy, mąż chodzi po sklepach, żeby mu coś doradzili, ale trafia na obsługę, która nic nie wie :| Jakiś facet kazał mu poczytać sobie w necie...szkoda słów. Ja w necie czytam cały czas, ale tylko mam mętlik w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

gdzie się podziewacie drogie Mamusie?

Dziewczynki już od godzinki śpią, my odpoczywamy 🙂
po południu Rafał zabrał Dziewczynki na zakupy a ja międzyczasie posprzątałam także jutro już spokój 🙂
nawet obiadek na jutro przygotowałam bo Rafał co by nie było będzie w pracy a przy nich to wiadomo jaka praca więc przynajmniej chciałam mu oszczędzić robienia obiadu

a ja jutro jadę już o 7:30 i nie wiem kiedy wrócę, pewnie po południu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia - Te meble nazywają się Faktum / Stat. Na zdjęciach wygląda pięknie, zobaczymy, jak to będzie wyglądało na żywo 🙂
Ech...z tym AGD to jest jeden wielki problem. Jeśli możesz, to zapytaj męża czy pralka Samsung Ecobubble na prawdę tak dobrze i oszczędnie pierze...bo zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem tylko chwyt marketingowy. Dziękuję 🙂

Daga - oby jutro było lepiej. Trzymaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Obiad na jutro gotowy, jeszcze tylko pranie muszę wywiesić. Też wzięłam się za siebie i zapisałam się do ginekologa ( pani 🙂 ) na przyszły piątek.
Asia trzymamy kciuki!!! A z tym prądem - brak komentarza co się na tym świecie dzieje 🤔
Daga zarąbiste te kostiumy, drugi wymiata 🙂
Ola mi też meble z Ikei się podobają 🙂 Co do sprzętu to nic nie doradzę niestety.
Ania może zapytaj pediatry co w takiej sytuacji robić. Do przedszkoli zapisy są w marcu, ale to na wrzesień tego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja wczoraj połozyłam się wcześniej spać bo cały dzień spędzony z Nikola tak potrafi zmęczyć że chyba w pracy tak się nie męczyłam.

Daga ten drugi strój jest rewelacyjny 🙂 a dziś na pewno bedzie lepszy dzień 🙂

Aneta super ,że zaczynasz coś działać 🙂

Ola meble świetne 🙂

Ania ja maiłam podobnie z Nikola bardzo długo się budziłą w nocy na jedzenie picie itd też miałam dość bo juz wyglądałam jak zombi ale z czasem wyrosła teraz juz jest super.A zapisy to tak jak dziewczyny napisały w marcu są rocznik 2010 teraz bedzie 🙂

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to GRATULACJE KOCHANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale nie mogło być inaczej 🙂
I co teraz praktyczny kiedy ??
Bo to była teoria ??

A mnie martwi mój ból brzucha 😞
mam wrażenie jakby mi się znów macica stawiała 😞
Boli dziwnie, nie fajnie,
Chyba przyspieszę wizytę bo do 28 raczej nie wytrzymam w niepewności.

Idę na kiwi 🙂
Jeszcze pół koszyka zostało na szczęście 🙂

A i przyszły mi fotokalendarze- rewelacja.
Bałam się trochę, że tandetnie wyjdą ale są super.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Dziewczyny 😘 trzymanie kciuków pomogło 🙂 🙂 🙂

to była tylko teoria, praktyka jak wyjeżdżę godziny do końca a zostało mi jeszcze 14, więc w sumie 7 jazd no i nie wiem czy nie wykupię sobie kilku dodatkowych godzin bo nie wiem czy mi to starczy a jakoś nie mam ochoty zdawać kilka razy, dzisiaj była ze mną dziewczyna która zdawała po raz 11 i znowu oblała, masakra jakaś
w ogóle większość ludzi oblewa, nie wiem co to się dzieje

Daga koniecznie wybierz się do lekarza skoro nie najlepiej się czujesz
a humorek dzisiaj już lepszy?

Ola wysłałam Ci na priv wiadomość o pralkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...