Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
asiula83 napisał(a):
Dagii napisał(a):
No to Ci buntowniczka rośnie, a z wygładu taka nieśmiała 🙂
jak to pozory mylą 😜


to zdecydowanie po mamusi 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁


O tak na pewno 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪


niestety obawiam się że będzie jeszcze gorzej 🤪

a jak się sprawuje nowy samochód?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Auto jest zajebiste, aczkolwiek ciężko mi się na nie przestawić, jest szersze no i dłuższe i jak jedziemy to czasami mam wrażenie, że wjedziemy w auto obok 🤪
Ale ja to już tak mam 😮
Kacper jest zachwycony, bo nie dość, że autko nowe to fotelik też, no i sam zapina sobie pasy sam odpina - czuje się jak dorosły 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Auto jest zajebiste, aczkolwiek ciężko mi się na nie przestawić, jest szersze no i dłuższe i jak jedziemy to czasami mam wrażenie, że wjedziemy w auto obok 🤪
Ale ja to już tak mam 😮
Kacper jest zachwycony, bo nie dość, że autko nowe to fotelik też, no i sam zapina sobie pasy sam odpina - czuje się jak dorosły 😜


to cieszę się bardzo że jesteście zadowoleni 🙂

dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula83 napisał(a):
no to się martwię o Gosię, mam nadzieję że wszystko w porządku

ja gotowałam obiad na jutro bo mnie nie ma a coś jeść muszą
zrobiłam zupkę - krem z cukinii i placuszki z piersi kurczaka, oscypka i żurawiny 🙂


Też się zaczynam martwić 😞
Ale smakowicie to brzmi jak to robisz?
Ja ostatnio mam wstręt do gotowania 😞
Dzisiaj były pierogi kupne oczywiście ale tak pyszne wszyscy je uwielbiamy, a Kacper zjadł 10 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mogłabym siedzieć w kuchni i nie wychodzić, byleby nikt mi nie przeszkadzał 🙂

krem z cukinii bardzo prosto się robi:
podsmażam 2-3 pokrojone cebule (zależy od wielkości) do tego 2-3 ząbki czosnku (w zależności jak się lubi) potem kroję cukinię w kostkę (teraz są małe więc tak 4-5) i do tego tak ze 2-3 ziemniaki (nie za duże)
zalewam wodą tak żeby zakryło wszystko i daję kostkę a jak mam to swój bulion
jak wszystko zmięknie przecieram blenderem na krem
na koniec dodaję śmietanę kremówkę i troszkę pieprzu
podaję z grzankami

a placuszki tak sobie wymyśliłam dzisiaj na szybko bo nie miałam żadnego pomysłu
pokroiłam piersi z kurczaka w kostkę, do tego oscypek też w kostkę, suszona żurawina, 2 jajka i odrobinę mąki, wymieszałam i smażyłam małe placuszki, próbowaliśmy i są pyszne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Gosia mi odpisała,nie może wejść na Brzuszek 😞
Wszystko jest ok, po usg, musi tylko jeszcze za miesiąc sprawdzić serduszko,
a płci niestety nie poznała bo nie chciało się pokazać 😞

Asiu dziękuje za przepisy jak mi wróci ochota na kuchnię to na pewno skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ledwo żyję dobrze że od jutra K. ma urlop bo nie daje już rady.
Kacper zasypia znów go dzisiaj sama kąpałam i kładłam spać bo męża oczywiście jeszcze nie ma 😠
Zamówiłam sobie dzisiaj "Chustkę" i już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie 🤪

Kasiu uczcie się uczcie 🙂
Za niedługo będzie już super 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry:]

ja tez jestem ale kurde nie moge sie ogarnac z niczym teraz jak ladna pogoda....to nieiwem gdzie rece wsadzic bo szkoda mi dnia na siedzenie w domu wiec od rana gotowanie sprzatanie potem spacer jak maly ma drzemke to znow ogarniam jego zbaawki i koncze obiad a jak wstanie to jemy i znowu wybywam....

maksiu to maly zlosnik np...teraz wyjal z szafki album ze zdejciami i wyciaga z niego zdjeica wiec album zabaralam efekt stoi obok mn9e ntupie nogami i placze coanjmniej jak by mu sie cos dzialo...ojjj...zaczyna sie ostry charakterek:]

w sobote bylismy w m1 na zakupach i kupilismy mu taki plastikowy maly motorek maly go uwielbia....co prawda naazie tylko siedzi i cos proboje sie odpychac nogami al niewolno nam go ruszyc,....he to takie slodkie jak dziecku sie cos podoba i jeszcze to lubi:]


dzis u nas na obiadek rosol mialam wczoraj robic ale gdy chcialam jechac do bonarki na zakupy to myslalm ze szlag mnie trafi bo wszedzie byly drogi zamkniete.. bo jakies biegi byly i w koncu sie wkurzylam wrocilam do domu...i jak maz z pracfy wrocil to pojechalismy juz razem wiec do domu wrocilismy po 19...i po obiedzie hehe!!!

dobra spadam uspokoic tego malego szoguna....konczyc ten rosol no i spacer.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My się urlopujemy 😜
Co prawda obudził nas teraz telefon od szefa K. dzwoni i się pyta jesteś już na urlopie, bo słuchaj jest taki problem...
No i od 30 min na telefonie wisi 🥴

I zaczynamy remont 🙂
Ja co prawda nie wiele pomogę bo brzuch mi przeszkadza już co raz bardziej, ale przynajmniej sobie podryguję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

nie mogłam od kilku dni zalogować się na brzuszku dlatego nie pisałam 😞
mam nadzieję że to taki jednorazowy wybryk 😉

w sobotę miałam egzamin, nie zdałam, na placu tak popier.... że normalnie wstyd mi za to co zrobiłam tym bardziej że nigdy coś takiego mi się nie przydarzyło jak się uczyłam
no nic, za głupotę się płaci
oczywiście trafiłam na największy postrach wśród egzaminatorów, choć na mnie pan wywarł bardzo pozytywne wrażenie i na koniec stwierdził że mu przykro że sobie razem miasta nie pozwiedzamy i że liczy że niedługo znowu się spotkamy 🙂

po za tym u nas wszystko w porządku, pogoda się troszkę popsuła ale to chyba wszędzie
na weekend majowy chyba nigdzie się nie wybierzemy bo odkładamy kasę na wakacje, pewnie na jeden dzień gdzieś pojedziemy ale póki co konkretnych planów nie mamy
no i pewnie rozpoczniemy sezon grillowy jak tylko pogoda dopisze 🙂

dzisiaj jak wracaliśmy z zakupów Paulina zaczęła wymiotować, cały fotelik jej i mój zarzygany, ona ciężko przestraszona, płacze.........masakra
szybko ją wykąpaliśmy i poszła spać, mam nadzieję że to się nam w nocy nie powtórzy
a co najlepsze, Luna od rana ma sraczkę i też wymiotuje, nawet u weterynarza był z nią Rafał bo się dziwnie zachowywała, no ale to tylko niestrawność, zastrzyki dostała, tabletki na jutro no i dzisiaj ścisła dieta czyli sama woda
32 kg waży 🙂

Daga i jak remont?
co w ogóle planujecie robić?

Kasia przepraszam że tak późno ale już daję przepis:

Zupa krem z selera
Składniki na 6 porcji:
- 4 ziemniaki,
- 1 cebula,
- 2 łyżki masła,
- 600 ml bulionu drobiowego,
- 2 duże selery,
- sól, pieprz,,
- gałka muszkatołowa,
- 200 ml śmietanki kremówki
Przygotowanie:
Posiekaną cebulę zeszklij na maśle, dodaj pokrojone w kostkę ziemniaki i drobno pokrojone selery, chwilę smaż razem. Następnie warzywa zalej gorącym bulionem i gotuj około 20 minut. Warzywa w zupie zmiksuj na gładki krem. Następnie przetrzyj przez gęste sito (aby usunąć ewentualne włókna z selera). Dopraw solą, pieprzem i gałką muszkatołową. Dolej śmietankę i całość ponownie zagotuj. Zupę podawaj z grzankami lub groszkiem ptysiowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
W tym momencie Krzysiek kończy gipsować ściany 😮
Jeszcze długa droga przed nami.
W planach malowanie, tapetowanie bo Kacper sobie wymyślił, że chce mieć kopary 🤪
no to będzie miał, już mu znalazłam super tapetę.
Musimy dokupić komodę dla Młodej no i łóżeczko już pewnie złożymy.

Oby Paulince nic nie było 😘 😘 😘 😘
A egzaminem się nie martw, zdasz następnym razem 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Nareszcie mi się udało wejść 🙂
U nas wszystko ok-teraz jak jest tak fajna pogoda to całe dnie spędzamy na polu z przerwą na obiadek,a potem wieczorem padam ze zmeczenia.
Czuję się bardzo dobrze nareszcie odżyłam 🙂
Wczoraj miałam wizytę u gina i wszystko ok po weekendzie majowym czeka mnie kolejna glukoza ble-ale co się nie robi dla dziecka.
Widzę,że Daga przekazała info,że co do płci nadal nic nie wiem ale kolejne USG 21 maja może wtedy się uda 🙂

Asia nic się nie martw zdasz na pewno za drugim razem w najgorszym wypadku za trzecim 🙂 ja za pierwszym razem też z placu manewrowego nie wyjechałam 😜
Jak tam Paulinka??Wymiotowała jeszcze??

Daga pytałaś kiedyś o rowerek jak Nikola jeździ,a więc jeździ na najniższym bo nie pozwoli sobie podnieść a miała już na wyższym a wzrostu ma coś ponad 100 ale dokładnie nie wiem bo jej ostatnio nie mierzyłam.
Jak tam remont??super tapetka 🙂
No i jak się czujesz??

Kasia śliczny Miłoszek 🙂 co tam u was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...