Skocz do zawartości

mamuśki na diecie dukana;) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam ,przymierzam się do diety dukana jednak karmie jeszcze troszkę piersią,zakładam ten watek z myślą o mamach które stosują te dietę lub się do niej przymierzają jak ja,by moc się wymieniać swoimi doświadczeniami i osiągnięciami,pozdrawiam mama lipiec2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 622
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kama ja się przymierzam 😁
Moja siostra wczoraj przyleciała z Anglii i jak ją zobaczyłam to zwątpiłam.....z 90 kg...na 65....... 😮
Tylko,że podobno z tego co ona mi mówiła strasznie ciężko jest na początku....i wiele jej koleżanek zrezygnowało......
Ona teraz je normalnie...nieraz się opycha i nie tyje 🤨
Prosimy o wskazówki od doświadczonych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Wami 😁
Właśnie od rana miałam myśl żeby taki wątek założyć 😁
Ja walczę od dzisiaj;p;p zaczęłam z pomocą "Pani domu":P
I teraz - co zrobić żeby jeść to co trzeba a żeby nie było nudno??
No i co wolno??...
Zgodnie z tym co w gazecie jest napisane na śniadanie wypiłam szklankę wody na czczo, 2 jajka i gorzką herbatę 😉
II śniadanie - duży jogurt naturalny bez cukru, 2 łyżki otrębów owsianych i szklanka wody 😉
na obiad przymierzam się do .. szklanki wody i dorsza sobie zakupiłam 😁
Liczę na tę dietę bo raczej ze zwykłego odchudzania się skutków nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to gogr juz nas wyprzedziłaś bo stosujesz,ja na razie dojrzewam i karmie piersią wiec muszę poczekać 🙂
póki co widzę ze dobrze jesz,proponuje zakupić sobie ksiazke bo są tam fajne przepisy no i szperaj w necie jest dużo napaleńców dukanowych 😉hehehe
cóż w pierwszej fazie uderzeniowej za bardzo poszaleć z menu nie można ale później już jest łatwiej(bynajmniej tak mówi szwagierka która już zakończyła dietę,wygląda zajebiście choć teściowa krzyczy ze chudzielec teraz taki bo nie wyglądała źle no ale niektórzy ulegają też bo to modne i stosują ta dietę)
ja na pewno zakupie patelnie do grillowania bo będzie przydatna 🙂,a póki co możesz np.na obiadek zrobić sobie filet z kurczaka marynowany w jogurcie naturalnym z ziołami z grilla lub na patelni tylko bez grama tłuszczu,muszę poszperać w książce i coś powypisuje 🙂,no i bardzo bardzo ważne jest pic wodę,wodę i jeszcze raz wodę....
no i muszę się zaopatrzyć w przeróżne zioła które są wskazane ,a nie czynią potrawy nudnej bo zawsze możesz fileta zrobić w innych ziółkach i już będzie inny smak,jak robiłaś rybkę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym sobie taką patelnię kupiła... ale teraz wydałąm prawie 500 zł na prexent dla mojego męża na rocznicę więc w tym miesiącu sobie nie kupuję nic.. książką zainteresuję się też w marcu 😉 a na razie będę szukać przepisów w necie 🙂

Dorsza polałam sokiem z cytryny, posoliłam, popieprzyłam i przyuprawiłąm jakimiś benedyktyńskimi mieszankami ziół 😉 a i otrębami posypałam owsianymi 🙂
Potem zostawiłam na chwilę w lodówce, owinęłam w folię aluminiową i 15 min w piekarniku piekłam, potem jeszcze chwilę bez folii żeby się trochę "przysuszyła" 😉 nawet smaczna wyszła 😉
Jutro to samo;p bo dość spory ten dorsz był i zrobiłam z niego 2 kawałki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmiąc piersią mozna stosowac tylko 3 fazę. Ogulnie w trakcie karmienia nie wolno się odchudzac bo to co z siebie organizm wydala to znaczy się oczyszcza trafia do mleka. Więcej ruchu i ostni posiłek 4 godziny przed snem. Nie wolno tracic wiecej niz kilo tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super,że więcej nas jest 😜
Ja zacznę od czwartku,bo jutro mam uroczystość rodzinną,więc rozumiecie ☺️
No ja przestałam karmić 2 tygodnie temu,więc luzik.....
Z przypraw do ryb i mięs zajebisty jest pieprz cytrynowy....np.Kamis go ma ,ale widziałam też z innych firm....
Czyli pierwsza faza to dużo wody...ryby....chude mięso i nabiał.....zero warzyw......
Siora moja piła też ile chciała napoje typu light.cole,red bulla
Ja zamierzam schudnąć max.10,bo ogólnie to nie wyglądam tragicznie....chodzi mi raczej o zgubienie tłuszczyku...zwłaszcza z brzucha....
A co z ćwiczeniami i preparatami ujędrniającymi?.....Macie coś na uwadze?
No i ja zakupiłam na jesieni parowar,więc go wyciągnę 😎....i zacznę używać.......
Pozdrawiam i mam nadzieję,że wątek się rozbuduje i razem tu podunkanujemy
Ps:Gogr to ile masz zamiar przetrwać w pierwszej fazie?
Pozdrawiam i w czwartek melduje sie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Ja też tak jak KAMA jestem mamuśką lipiec 2010, a od 7 dni jestem na dukanie 😎
Schudłam już ok 3 kg 😎 Uważam,że jest to świetna dieta i na necie jest mnóóóstwo przepisów. Podam Wam linki z których ja korzystam:
http://dukan.blox.pl/html

http://forum.dieta-dukan.pl/

http://cosmicdust.blox.pl

I polecam Wam test Dukana. Szacują tam jaką wagę i w jakim czasie osiągniecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxara nie wiem ile powinnam wytrzymać w pierwszej fazie...:/

Amelia a gdzie ten test znaleźć ☺️ Dzięki za stronki 😉 przepisy super 😁 może nawet gotować polubię 😜
A z tymi otrębami.. to właściwie o co kaman? czemu tylko 2 łyżki?? więcej i tak bym nie mogła... 😜
A rybkę to tak tylko trochę posypałam 😉

No.. to makrela na kolację + woda mineralna za nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuski co do wszystkich diet cud - taka NIE ISTNIEJE - jezeli nie cwiczycie dieta nic nie da i zawsze bedzie efekt JOJO.... mozna jesc wszystko 4-5 posiłków dziennie i schudnac wystarcza regularne cwiczenia min to 3x w tyg po 30 min z tetnem 130 na minute ....powie wam to kazdy dietetyk , instruktor fitness czy trener na silowni lub instruktor np aerobiku
a kazda dieta na poczatku daje super efekty bo organizm wariuje i waga spada gwałtownie ale po tyg lub 2 tyg juz to tak kolorowo nie wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się spotkałam z samymi pozytywnymi opiniami 😉
i uważam, że nie zaszkodzi spróbować 😉 teraz nie mam siły zapierniczać z ćwiczeniami... chcę unormować wagę i wtedy już w 4 fazie uregulować sobie wszystko i do tego dołożyć ćwiczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby powinno się stosować według tego wyniku. Mi też wyszły 2 dni na pierwszą fazę ale ja robiłam go dzisiaj, a według książki jest 5-10 dni,więc w sumie wyszło mi 7 dni proteinowych 🤔
A co do produktów to będą one też potrzebne w drugiej fazie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko chyba tą pierwszą fazę sobie przedłużę;p może się to za bardzo na zdrowiu nie odbije;p w końcu w tej się najszybciej traci kg.. a ja potrzebuję motywatora 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski po jednym dniu jestem w 7 niebie! wieczorem stanęłam na wagę po kolacji - jak zwykle pokazywała 72,5 tak wczoraj było 70,2 😁
A rano 😁 Ustawowe 71 zamieniło się na 69 😁
To akurat jest baaardzo dobry motywator żeby się diety trzymać! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...