Skocz do zawartości

mamuśki na diecie dukana;) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 622
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzisiaj oczywiście na czczo szklanka wody mineralnej 🙂 kilka plasterków pieczonej piersi z indyka (nawet nie wiedziałam, że tak się tym można najeść 😜) i herbatka bez cukru 😁

Kurde.. a w ogóle to 5 posiłków to dla mnie za dużo;p muszę sobie uregulować to jedzenie bo mi dnia brakuje żeby plan zrealizować;p bo idę wg tego co w "Pani domu" jest napisane 🙂 potem sobie pozmieniam żeby pasowało pode mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello ,ciesze sie ze zainteresowalyscie sie moim watkiem 🙂 🙂 🙂
kurcze macie juz piekne osiagniecia,GRATULACJE,wyjdzie na to ze ja jako zalozycielka tego watku bede ostatnia na tej diecie hehehe,no coz 🤪,narazie jeszcze jestesmy na cycu ale przyjdzie i na mnie pora 🤪hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja się właśnie dzisiaj zaopatrzyłam w większą ilość serków z piątnicy 😁 bo sam jogurt naturalny to męczący;p
A no i na obiadek dalej dorsz;p bo nawet mi dość zasmakował;p
Tuńczyka zakupił sobie ostatnio mój mĄŻ W WIĘKSZYCH ILOŚCIACH WIĘC MU PODWĘDZĘ:d
A i nigdy wcześniej nie jadłam wędliny z piersi indyka i strasznie mi zasmakowała 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama jestem pod takim wrażeniem tej diety, że szok 🙂 Mam nadzieję, że wytrwam! 😁
Tylko jeden problem mam;p bo w gazecie mam napisane, żeby było 5 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) a mi dnia na tyle jedzenia brakuje.. 😮 do tej pory jadłam dwa razy dziennie...

ahh 🙂 oklaskam Cię za ten wątek 🙂 z kimś się jakoś lepiej dietuje niż samemu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki to proponuję dzielić się na tym wątku sprawdzonymi i co najważniejsze prostymi przepisami,bo tyle tego wszędzie jest,a poza tym wiadomo przy małych dzieciach ciężko jest sterczeć przy kuchni....Dzięki za listę zakupów....skorzystam na pewno....tylko cholernie nie lubię tuńczyka w sosie własnym i jogurtów naturalnych 🤢....za to inne rybki uwielbiam.....a mleko 0,5%....można do kawki?......No ,a ze słodzików ja kupowałam zawsze fruktozę,bo podobno słodziki są bardzo szkodliwe.....Za takie opakowanie chyba 0,5 kg płaciłam 10 zł i ona jest fajna,bo wygląda jak cukier,więc nawet jogurt można dosłodzić ,no i zdrowa przede wszystkim...
Pozdrawiam dunkanki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do kawy daję mleko 0% i za colą nigdy specjalnie nie przepadałam (poza ciążą 😎 ) ale teraz też kupiłam sobie wersję light, bo jest takim przysmakiem na diecie 😉 Kakao też mam (odtłuszczone wedla) i raz robiłam naleśniki z nim: pyszne!

Właśnie oglądałam między kuchnią a salonem i znów mówili o dukanie (jak zwykle sprzeczne opinie), ale był facet,który schudł na nim 85kg 🤪
Wkleję Wam później przepisy,które robiłam.
I kupcie też: skrobię kukurydzianą (przydaje się).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gogr no to faktycznie lipa z tym serkiem 😁.....Może pomieszaj z tuńczykiem albo jajkiem 😁.......
A co do mleka 0,5% to w tych produktach dozwolonych pisze,że można jeść max 1kg nabiału do 4% tłuszczu max.....więc styka.....Ja skoro od jutra mam tą dietę zacząć to muszę rano do sklepu iść.....Aha.....-Ile jajek i w jakiej postaci można wszamać dziennie ☺️?
Trzymajcie fason dziewczyny-idziemy do przodu.....i gubimy tłuszczyk 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. po dzisiejszym dniu waga stoi w miejscu... tzn. 70,5 (niestety nie to 69 na czczo 😜) z serkiem coś pokombinuję...
A jajka ja jem 2 dziennie - na twardo gotuję bo tak lubię 😉 nie wiem czy dobrze ale szczerze nawet się nie zastanawiałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobrze dobrze.....Ja nie za bardzo przepadam za jajkami,ale coś wykombinuję....W tej diecie chyba najbardziej będzie mi brakować warzyw......nie chodzi nawet o same warzywa co o dodawanie ich do potraw......no i chlebka,bułeczek....ale pózniej jakieś tam można sobie upiec.....No to ja jutro wodę na czczo,a pózniej kawkę ale bez cukru,bo nie mam fruktozy....A właśnie co z tą fruktozą?można?....bo jak nie to ja do gorzkiej wracam jak kiedyś,bo tych słodzików się boję 🥴....Aha i co z herbatkami....Ja przed ciążą piłam 2,3 herbatki zielone z miętą,bo uwielbiałam i ze 2 czerwone 🙂....Co sądzicie......
A i najważniejsze-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobrze dobrze.....Ja nie za bardzo przepadam za jajkami,ale coś wykombinuję....W tej diecie chyba najbardziej będzie mi brakować warzyw......nie chodzi nawet o same warzywa co o dodawanie ich do potraw......no i chlebka,bułeczek....ale pózniej jakieś tam można sobie upiec.....No to ja jutro wodę na czczo,a pózniej kawkę ale bez cukru,bo nie mam fruktozy....A właśnie co z tą fruktozą?można?....bo jak nie to ja do gorzkiej wracam jak kiedyś,bo tych słodzików się boję 🥴....Aha i co z herbatkami....Ja przed ciążą piłam 2,3 herbatki zielone z miętą,bo uwielbiałam i ze 2 czerwone 🙂....Co sądzicie......
A i najważniejsze-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z herbatkami nie wiem.. wiem, że jakieś ziołowe pić można...
Ja piję jedną zwykłą gorzką do śniadania i potem kawkę do obiadu - też gorzką 😉 a tak to do wszystkiego jeszcze mineralną 🙂

A dieta taka zupełnie bez warzyw to przecież chyba tylko w pierwszej fazie - bądź co bądź najkrótszej więc można się przemęczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxara napisał(a):
Sorki
cd.Nie mam w domu wagi(żeby się nie wk.....)....więc chyba muszę coś kupić 😁

Ja kupiłam jak w ciąży jeszcze byłam żeby mieć kontrol nad kg 😉
a teraz.. czasem mi przykro jak na nią wchodzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...