Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tylko Mama może Ci pomóc, to się w ogóle nie zastanawiaj - od tego są bliscy! A Ty po prostu musisz zwolnić tempo.
Mój Mąż na szczęście pracuje w domu, więc robi teraz wszystko to, na co ja nie mam siły. Nieoceniona wygoda.

Ja się zapisałam na 5.04 na test PAPA - z racji "zaawansowanego wieku", jak to określiła moja lekarka (33l.). "Drobne" 520zł... Założę chyba księgę wydatków na dziecko. 😉 I dostanie na 18-kę rachunek ode mnie. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Spokojnie może teraz masz tylko paranoje, że cię boli. Ja też krawiłam i dostałam progesteron. Od razu po nim przestałam a mam wrażenie że cały czas się coś złego dzieje i w kiblu jestem 15 razy na godzinę. Całe szczęście wszystko jest ok a biorę już go od miesiąca. Trzymam kciuki aby było było dobrze..

Znalazłam coś fajnego więc jak macie ochotę to proszę: http://vod.onet.pl/zycie-przed-zyciem,5782,film.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 🙂

Aleście się rozgadały 🙂

Byłam wczoraj u lekarza , dzidzia ma się dobrze , ma już 42.7 mm , jak lekarz robił mi USG to moje maleństwo machało swoimi maleńkimi nóżkami , niesamowite przeżycie 🙂

Jak Wy się czujecie???

Całuski dla Was i Waszych Fasolek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się dziś czuje okropnie, brzuch mam twardy jak skała. nie moge sie załatwić. ☺️tylko chodzę i puszczam bąki 🤨 jak ogrzyca sie czuje 🥴. na cale szczęscie Mój się śmieje ze w tym stanie mi można zachowywać się w ten sposób 🙂
brzuch w tym stanie wygląda na 5 mies 🙂 to jedyny plus tej sytuacji, że mam pełna wizualizację ☺️

obejrzałam filmik- jaki "lajtowy" poród!! oczywiście przeszła trudne chwile, ale ten poród- uspokoiło mnie. Ale jak robili jej zastrzyk to sie odwróciłam.. przerażające..

Mduondi! ciesze sie ze jest lepiej. pytałam o prace bo sie przestraszyłam, ze biurowa, taka 8 godz za kompem to spowodowała.
Gosia, ja sie nie moge doczekać jak zobaczę maleństwo raz jeszcze, 🙂 mam sie zglosić miedzy 12 a 13 tygodniem 🙂 normalnie juz bym chciala znów zobaczyć Fasolinkę/Fasola i posłuchać serduszka.. tak mnie to uspokoiło.

Męczy mnie myśl, że jak jeszcze nie wiedziałam, że noszę pod serduszkiem Maleństwo mialam dość imprezowe weekendy: piwko, winko, piwko, winko... papieroski rzuciłam 1 lutego, jak jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciazy... wiec od pierwszego dnia ostatniej miesiączki paliłam 18 dni 😞 czyli jakies 6-4 dni jak dzidzia była.. mam takie wyrzuty sumienia. Mam nadzieje ze to nie bedzie jakos skutkowało na Bobaska Naszego 😞
ehh jak ja bym chciała przytulić te moje Maleństwo, przepraszam Nasze.. bo Mój cały czas mnie poprawia.. tylko Moje i Moje. 🙂 tak się zżyłam i zaprzyjaźniłam juz z Naszym Ziarenkiem Miłości .. 😘

A jak sie czują Brzuszaste Moje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja również mam termin na październik a w sumie na jego koniec. Carpioo mam ten sam problem z wzdęciami. Brzuch jest duży i zamiast iść normalnie się załatwić to tylko gazy ze mnie ulatują. W środę 23 marca idę do lekarza i będę podglądać swoją dzidzię. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam Was wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpio spokojnie ja też piłam pierwsze 3 tyg. Jak nigdy kupiłam sobie whiskacza i codziennie robiłam drinki. Ale spokojnie podobno dużo kobiet tak ma ( jak rozmawiam z mamami to też tak miały) i pierwszy miesiąc jest bezpieczny. Nie zamartwiaj się tak bo nic już nie zmienisz a napewno dzidzi nic się nie stało. Puściłam wam lunka z filmikiem to sobie obejrzyj 🙂
Carpio ja całę szczęscie rzuciłam palenie pół roku temu. Myślę, że też nie zaszkodziłaś dzidzi paleniem w pierwszych tygodniach.
Ja też czuję się jak ogrzyca, I zaczynam tak wyglądać. Mam wrażenie, że się duża robię 😞 Poza tym też mam wzdęcia, Najgorsze są jednak zachcianki. Wczoraj zamówiłam sobie pizze pene i kebaba i zjadła po trochu każdego dania. Potem umierałam taką zgagę miałam i wzdęcie.
Dziś czuję się masakrycznie. Mdłości i zmęczenie.

Kochane brzuchatki już prawie kończymy pierwszy trymestr 🙂 Więć większość objawów powinno się zaraz skończyć i także niebezpieczeństwo poronienia drastycznie spadnie 🙂 Już się nie mogę doczekać 12 tyg 🙂

Pozdrawiam kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się bardzo, że zawitałam na tym profilu ponieważ troszkę się uspokoiłam co do niektórych objawów. Na szczęście mnie mdłości obchodzą jakoś boczkiem i tylko raz podczas tych 9 tygodni wymiotowałam. Jeśli chodzi o alkohol o tak samo jak i marzenka i carpioo będąc w ciąży i nie wiedząc o tym wypiłam troche winka, szampana i piwka. Miałam po tym wyrzuty sumienia jak dowiedziałam się o ciąży ale widze, że nie tylko ja tak robiłam i że nie powinnam się martwić. Napiszcie mi jakieś swoje objawy. Dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, z objawów to mam tylko poranne i nocne mdłości(bez wymiotów), odrzuca mnie na niektóre zapachy, najgorzej smażone mięso. i taki niesmak czasami mam w buzi. gazy to juz wiecie, zaparcia, bezsenność w nocy, i potworne zmęczenie w ciągu dnia. czasami kuje mnie mnie w brzuchu, albo jak chce się tak przeciągnąć z rana to mnie ciągnie w dole brzucha, myślę że o macica po prostu.
generalnie jestem taka zmęczona, ale słyszałam ze za jakieś 2 tyg powinno juz przejść 🙂
Marzenko, tak sie cieszę że niedługo ten trudny pierwszy trymestr za nami 🙂
może przestanę się tak martwić .. film obejrzałam.. fajny .. szukam czegoś dla mojego faceta żeby sobie obejrzał,ale chodzi mi o "humorki" i awanturki jakie teraz możemy rozpętywać nawet wtedy gdy tego nie chcemy.. czasami widzę, że przeginam.. a chce zeby to zrozumiał,że to nie moja wina, i że każda mała błahostka jest dla mnie wielkim problemem 😞 zwłaszcza jeśli jakas sprawa jest powiązana bezpośrednio z Maleństwem.. wtedy bym 3 wojnę światową rozpętała, jak się nie zgadzamy a jakiejś kwestii 🥴 staje się okropna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tak samo. Tez się klóce z moim Romkiem. No ale cóż muszą to wytrzymać a jan nie dzadzą rady to znaczy, ze............
Od wczoraj z objawów doszło mi ciągnięcie w pachwinie. Masakra ogólnie. No i jak pisałam wcześniej rwa kulszowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj naszło o 20-ej na... indyjskie żarcie! Zamówiliśmy naany i sos z czarnej soczewicy. Myślałam, że będę umierała - ciężkostrawne, strączkowe żarcie na noc, ale nic takiego nie miało miejsca. Po raz pierwszy odkąd dowiedziałam się o ciąży - dobrze się poczułam. Może dlatego, że nudności mi ustępują i wreszcie zdrowieję, bo mi apetyt wraca. 😁
Zważyłam się dzisiaj - schudłam 2kg w stosunku do wyjściowej wagi sprzed ciąży. Nawet mnie to cieszy, bo z podbródka i bioder, więc ok.

Wciąż jestem osłabiona, ale już nie tak bardzo, jak np. tydzień temu.
Witam Lusię na pokładzie. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie przyszłe Mamusie 🙂
I My oczekujemy Maleństwa, które ma się pojawić pod koniec października 🙂
Mamy prawie 2letnia córeczkę Emilkę 🙂 i tak stwierdziliśmy sobie, że to najwyższy czas na rodzeństwo dla niej 🙂 Córeczka oczywiście jeszcze do końca nie rozumie sytuacji 🙂 ale jak jej mówię, że w brzuszku rośnie niespodzianka to się uśmiecha i cieszy, a jak pytam czy chciałaby mieć braciszka czy siostrzyczkę, to daje znać, że braciszka 🙂 < ma dwóch kuzynów, którzy ją często odwiedzają, więc przyzwyczajona jest do chłopaków, może to dlatego...>
Hm... jesteśmy dopiero po pierwszej wizycie u Gin, która potwierdziła ciążę 🙂 niezwykłe było to, ze już wtedy słyszeliśmy serduszko maleństwa 🙂 Już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty, kolejnego usg, na którym pewnie zobaczymy jak się Dzieciątko rusza 🙂 Ach, ciąża to wspaniałe chwile 🙂
A świadomość tego, jaki Wielki Cud czeka nas na końcu tej drogi pozwala łatwiej znosić te wszystkie dolegliwości ciążowe 🙂 A poród? to tylko chwila w porównaniu z tym, co będzie działo się później... 🙂
Jeszcze raz Witam serdecznie wszystkie Mamusie i życzę zdrowego, radosnego i szczęśliwego wzrastania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również tak jak i marzenka mam ciągnięcia ale występują one w podbrzuszu. Czasami przy przeciąganiu się mocno zakuje jak nie z lewej to z prawej strony, w sumie to nie mam pojęcia czy jest to normalny objaw dlatego też będąc w środę u lekarza będę chciała się upewnić. Macie też takie uczucie? Często też siedząc czy leżąc drętwieje mi lewa noga i lewy pośladek. Nie wiem czym to może być spowodowane. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...