Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc Dziewczyny! jak sie dzis czujecie? ja mam dzis jakies spowolnienie.nic mi sie nie chce i jaks slaba jestem 😞 nawet przed kompem ciezko usiedzic,by nie zasnac.
ja na to usg co piszecie ide za 3 tygodnie,juz sie nie moge doczekac zeby znowu zobaczyc mojego dzidziusia 😆 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja dalej leżę w łóżku, wstaję tylko do toalety. Jutro muszę jechać do szpitala na 12 tyg USG i pobieranie krwi, mam nadzieję że tyle ruchu nie zaszkodzi dzidziusiowi. W ogóle to nachodzą mnie myśli że tak częste usg może być niebezpieczne - ostatnie miałam w czwartek prywatnie, następne jutro w szpitalu...Ogólnie to mam straszny stres przed tym USG...Trzymajcie kciuki aby było ok...
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi i tak trzymaj odpoczywaj.mam nadzieje ze czujecie sie juz lepiej z dzidziusiem.co do ilosci usg to nie zastanawialam sie nad tym czy moze szkodzic jesli jest za czesto.ja za 3 tygodnie mam kolejne i to bedzie moje 3. Jutro jak wrocisz to napisz jak poszlo i tylko sie nie stesuj bo to nie jest dobre dla dzidzi.Ja caly czas trzymam za Was kciuki.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WAŻNE
Nie słuchaj opowieści o szkodliwym działaniu USG na dziecko. Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że to badanie powoduje wady i zaburzenia rozwoju malca. Wręcz przeciwnie - jeśli robisz zalecane USG, lekarz nie przeoczy żadnych ewentualnych komplikacji w twojej ciąży.

źródło: http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/pierwszy-trymestr/tydzien-11.aspx


nie martwcie się dziewczynki!!! grunt to dobre samopoczucie i dobry humor, nie ma co sie stresować, to bardziej szkodliwe dla Maleństw! Mduondi, jako czarownice, a raczej wróżki- tak mocno trzymamy za Was kciuki, że na pewno żadne licho Was nie dopadnie!!! bądź dobrej mysli, dbaj o siebie! będzie ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle nie widziałam wpisu mdundi chyba w tym samym czasie napisałyśmy.. KOCHANA wierze, że wszystko będzie ok. Czytałam o takich sytuacjach i prawie zawsze kończą się dobrze. I tym razem też tak będzie. SPOKOJNIE nie stresuj się i powodzenia. Czekamy na odzew po USG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kobietki że jesteście! x
Jutro Wam napiszę co powiedzieli w szpitalu. Czuję się lepiej - tyle że jak wstaję to kłuje mnie pośrodku brzucha. Nie wiem czy to dobrze czy źle - wiem że miałam przedwczesne skurcze i miękką szyjkę ale jak te skurcze wyglądają (jak się je odczuwa) to nie mam pojęcia...Mnie po prostu tak kłuło wcześniej cały czas, a teraz tylko jak wstaję z łóżka. No nic - jestem dobrej myśli. Jeszcze raz Wam dziękuję że jesteście tutaj i mogę Wam się wyżalić itp (bo mąż to chyba już ma mnie dość, hehe) Całusy i miłego dnia xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie Kobitki
ja przyznam racje Mdoundi,ze dobrze ze Nas tu tyle! Dla mnie jest razniej,wiem ze moge sie tu wyzalic ,napisac o obawach i o szczesliwych wydarzeniach i powiedzcie ktoz mnie lepiej zrozumie jak nie kobitka w tym samym stanie co ja,heheh buziaczki dla Wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mamy październikowe 😘
jak miło móc poczytać o wszystkich dziwnych stanach i wiedzieć, że się nie zwariowało...
ja tak jak Wy czekam, aż skończą się mdłości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane 🙂
Właśnie weszłam w tak długo oczekiwany dwunasty tydzień ciąży 🙂 Jestem już troszkę spokojniejsza , gdyż jak wiadomo teraz ryzyko poronienia spada ok. 75%. Jestem przeszczęśliwa , że pierwsze trzy miesiące mam już za sobą 🙂 carpioo ja nie wiedząc , że jestem w ciąży paliłam jeszcze miesiąc , ale to regularne i nadmierne palenie szkodzi najbardziej Maluszkowi. Więc myślę , że nie masz się czym martwić.

mdoundi musisz być dobrej myśli , na pewno wszystko będzie w porządku z Maleństwem.

U mnie z dolegliwościami już luzik , tylko zaparcia zostały , ale lekarz przepisał mi laktulozę , więc popijam sobie ten syropek i pomaga. Ponadto waga stoi teraz praktycznie w miejscu więc jestem zadowolona 🙂

Witam nową Mamuśkę w naszym gronie 🙂

Buziaki dla Was Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdoundi - śpij sobie jak naaaaaaajdłużej i najczęściej się da. Skoro masz wyrozumiałego szefa, tym bardziej nie musisz przejmować się pracą, a to przecież istotne. Ściskam mocno kciuki za jutrzejsze badanie i jego wyniki. NA PEWNO będzie OK. 🙂

Tak, ja też się cieszę, że mamy to forum, gdzie można się wygadać, zamiast zadręczać ludzi dookoła tym samym tematem. Pamiętam, jak mnie wkurzała monotematyczność dziewczyn w ciąży lub z małymi dziećmi, jak sama nie miałam podobnych doświadczeń. "Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe." 😉

Genetycznych badań nie ma sensu robić, jak jesteście dwudziestolatkami - niepotrzebnie wydane niemałe wcale pieniądze. Niestety ryzyko wzrasta z wiekiem, ale widzę, że tu chyba ja jestem najstarsza... 🤨 🤪 🤢 😉

Spokojnej nocy, Dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja koncze w lipcu 27. ja mam pañstwow USG genetyczne. Dziewczyny lepiej je zrobi© bo przecieæ dzieci z zespoøem Downa i wodogøowiem nie rodzá sié tylko kobietom po 30.
snia mi sie koszmary. Apropo pracy ze wszystko sie wali. 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny !
dlugo zastanawialam sie czy dolaczyc do was bo nie jestem najmlodsza mamusia
to nie jest moja pierwsza ciaza i nie byla planowana ale barszo ciesze sie na malenstwo,
czekaja mnie jeszcze badania ale mam nadzieje ze wszystko bedzie oki
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ witamy 🙂 Nie ma znaczenia ile któa kobietka ma lat 🙂 Ważne, że jesteśmy razem i się wspieramy 🙂
Na ból głowy można apap. Pytałam się już 2 lekarzy i powiem szczerze, że sama jeszcze nie brałam ale jest bezpieczny.
Powiem wam, że chciałabym, żeby było widać już brzuszek. Ten stan przejsciowy mnie troszke dobija bo zaczynam się czuć gruba a jeszcze nie widać, że to ciąża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kobietki!!
O i witam nowa mame pazdziernikowa!!
Dziewczyny mi na wszelkie bole lekarka pozwolila łykac tylko nospe.Jak na razie nie musialam nic brac wiec jest oki.
Paulincia ja tez juz sie co rano zastanawim jak to bedzie spac jak brzusio bardziej urosnie.teraz mi przeszkadzaja tylko piersi,bo uwielbiam sopac na brzuchu a tu sie nie da,nawet na boku czuje jak mnie gdzies gniota.Ja narzekam a moj sie cieszy,bo z rozmiaru B zrobil sie chyba C 😉

Marzenka ja tez mysle,ze jesli mamy szanse zrobic usg zeby sprawdzic czy dzidzia zdrowa to mysle ze powinnysmy to wykorzystac ta szanse.
Ja w maju koncze 27 i ze to moj pierwszy dzidzius robie wszystkie badania co mi lekarka zaleci,bo roznie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w sumie stosunkowo młodą mamusią bo w listopadzie skończe 22-ie wiosenki, ale jestem już troszkę czasu ze swoim (niedługo) mężem, że już od roku planowaliśmy ciąże.
Ide jutro do lekarza ze zrobionymi pierwszymi badaniami i troszkę się obawiam ponieważ na wyniku moczu mam wykryte czerwone krwinki 😞. Wiecie może co to może oznaczać? Mam także silne bóle kręgosłupa, a jeśli chodzi o tabletki jakie można zażywać to wchodzi w to też paracetamol, który zalecił mi lekarz, ale szczerze jeszcze nie miałam okazji podczas ciąży brać jakiekolwiek leki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jestescie mlodziutkie mamusie !!!
ja mam 36 lat i 3 dzieci ,kupilismy dom i tak jakos wyszlo 🙂
cieszylismy sie z pokoju dla gosci a jednak bedzie dziecinny haha
moja najstarsza cora ma 18,syn 12 a najmlodsza 8
poczatkowo byl to wielki szok ale teraz sie ciesze
Na bol glowy mozna brac apap i pijcie dziennie magnez to pomaga,,,
pozdrowionka
buzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja oprócz tego, że będę miała dzidzie to mam jeszcze siostrzyczke, która ma nie całe 5 latek 🙂 Przydała się bo trochę doświadczenia przy niej nabrałam 🙂 Także alka36 między Twoim najstarszym jest prawie tyle samo co między mną a siostrą 🙂 Przyda się synkowi na pewno takie małe doświadczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak juz gadamy o wieku.. to nie ma różnicy, lepiej dla nas- podzielisz sie doświadczeniem i nie pozwolisz nam panikowac 🙂 🙂 🙂
ja mam 24 lata, z Moim jesteśmy prawie 8 lat(stuknie nam w maju) 😆 wynik więc zachwycający, skromnie powiem 😉
to nasze pierwsze Maleństwo. 🙃 i była to wpadka,co prawca planowalismy mieć Dzidziusia, ale po ślubie, czyli za jakis rok-dwa, ale jak się udało to się cieszymy, bo wiem, że w obecnych czasach sporo kobitek ma problemy.. 😞

u mnie było tak, że pierwszą miesiączke po ostawieniu antykoncepcji (po 6 latach brania,z przerwami nielicznymi, góra 2 miesięcznymi) miałam właśnie 13 stycznia 2011 😉 i tak od razu po niej Mój dzielny Partner Życiowy zasiał Ziarenko Miłości 🙂
ślub przesuwamy rok, dwa po porodzie (może razem ze chrzcinami zrobimy).

jesli chodzi o brzuszek, to ja bnyłam raczej szczupłą dziewczyną, więc i ten brzuszek mi sie szybko odznaczył, zależy co ubiorę ale raczej wyglądam na ciężarną w mało-zaawansowanym stadium, poza tym nadal nosze moje obcisłe bluzki, więc ten brzuch od razu rzuca sie w oczy 🙂
wychodzę z założenia, że dzięki tym dodatkowym kilogramom jestem bardziej kobieca, i chwalę się swoim brzuszkiem, no baaaa 🙂 to że jesteśmy w ciąży nie znaczy że nie jesteśmy seksowne i apetyczne !! ☺️ moim zdaniem kobieta wtedy wygląda najpiękniej, nawet jesli brzuszek mamy narazie mały 😜

Ściskam Was mocno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...