Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pomóżcie kobietki bo nie wiem co robić jestem dokładnie w 18 tyg i 1 dzień w ciąży i mam mały bądź duży problem otóż chodzi o to że nawala mi nerka boli już drugi dzień i nie wiem czy nie szkodzę tym swojemu maluszkowi zaś boje się ze pójdę do lekarza to mnie będą faszerować lekami...
A to też dobre nie jest już sama nie wiem co robic POMOCY !!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pij dużo wody. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. WODA WODA WODA i nospa.my nic więcej ci nie pomożemy. Trzeba przefiltrować nery..Jak powiesz lekarzowi że jesteś w ciązy to ci coś poradzi. Podobno już w 4-5 miesiący leki nie są takie szkodliwe. Więc do lekarza marsz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Byłam wczoraj w H&M'ie z zamiarem przymiarki spodni ciążowych i albo ja jestem jakaś dziwna, albo te spodnie są jakieś dziwne. W nogach niby dobre, ale cala reszta wisi i odstaje. Ten panel ciążowy nie trzyma się kompletnie, tylko zlatuje na doł

w H&M przymierzyłam wszystkie rodzaje jeansów, żadne nie pasowały, żaden rozmiar, ani 34, ani 36, ani 38, ani 40 ! Spadają i tyle ! Dlatego się wkurzyłam i pojechałam do Maximusa, tam kupiłam spodnie, które idealnie pasują, super układają się na brzuszku, mają regulowaną gumeczkę, na pupie leżą idealnie i bardzo zgrabnie!
W H&M-ie jeansy albo mi spłaszczały tyłek, albo odstawały, albo wyglądałam w nich po prostu okropnie, do tego są niewygodne.
Dlatego wolę kupić za 115 zł. ciążowe spodnie marki, która produkuje tylko ubrania ciążowe niż masówki ( za 149-179 zł.), jaką jest H&M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂
Odnośnie rozstępów mogę powiedzieć tyle, że u mnie pojawiły się na piersiach, miałam malutkie a urosły ze 3rozmiary... a na brzuszku niestety na koniec ciąży, dokładnie miesiąc przed porodem... Smarowałam się 2razy dziennie i oliwką i kremami, balsamami...
Każda z nas jest inna i inaczej będzie reagować na rozciąganie się skóry, której pod koniec ciąży zaczęło mi brakować 🙂
Przytyłam 28kg w pierwszej ciąży jak już pisałam i być może to było powodem pojawienia się rozstępów, ale nie koniecznie, bo moja szwagierka przytyła więcej i żadnego nie miała...
Ale.. warto jak piszecie, zapobiegać, by nie mieć później do siebie pretensji 🙂

Marzenko życzę zdrówka, ja na majówce nie byłam i też jestem przeziębiona....
Ale powoli mi mija. Gorączki nie było tylko straszny katar i bolące zatoki. Wczoraj już nie wytrzymałam i wkropiłam sobie kropelki do nosa dla dzieci Nasivin i pomogły, cała noc przespana, dziś kataru już prawie nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
Pomóżcie kobietki bo nie wiem co robić jestem dokładnie w 18 tyg i 1 dzień w ciąży i mam mały bądź duży problem otóż chodzi o to że nawala mi nerka boli już drugi dzień i nie wiem czy nie szkodzę tym swojemu maluszkowi zaś boje się ze pójdę do lekarza to mnie będą faszerować lekami...
A to też dobre nie jest już sama nie wiem co robic POMOCY !!! 😞


Tak jak pisala Marzenka jedyne co mozemy doradzic jest dosłownie masowe picie wody,mozesz sobie położyc tez cieply kompres na ta nerke tylko nie za goracy,to równiez moze przyeniesc ulge.ja kiedys milalam problem z nerkami i to dzialało.Mimo wszystko proponuje konsultacje z lekarzem,bo jakby nie bylo to sa nerki o ktore tez trzeba dbac.Wydaje mi sie,ze jesli powiesz lekarzowi,ze jestes w ciazy to on napewno zastosuje takie leczenie,ktore bedzie bezpieczne dla Twojego dziecka.Powodzenia i zdrowia zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się te pasy ciążowe podobają:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-maxi-komfort-38-42-wysylka-gratis-i1596437926.html
Cena ta sama, a takie fajne wzory !

A na mały brzuszek:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-classic-rozm-36-38-super-promocja-i1589076658.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałąm usg w 16 tyg ale to było 3D następne będę miała pod koniec maja lekarz mi powie teraz 16 na wizycie a tak ma tą swoją machinę ale na nim tylko widać jak mojemu maleństwu serduszko bije a co do płci to właśnie się dopiero dowiem do 23 tc 😉 Już się doczekać 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w moim sąsiednim mieście już dwie dziewczyny były nastawione na dziewczynkę co się okazało przy porodzie że urodziły chłopca obie były w szoku a najbardziej przezywały bo nakupiły wszystko różowe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wedlug mnie plec jest obojetna przy pierwszym dziecku.narazie nic nie kupuje bo wlasnie przesady ale tez do konca nie wierze ze bedzie to dziewczynka.ale rozgladalam sie za wozkiem i lozeczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam 4 te za 8 zł 🙂 biały czarny turkusowy i różowy hehe 🙂 nie wiedziałam , że coś takiego jest. A tyle razy tyłkiem świeciłam i się mój śmiał że mi plecy pękły.
Też mam spodnie z h&m i się strasznie rozciągają. Po praniu moje jednak wracają do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj idę do państwowego lekarza, głównie po L4, bo pewnie nic więcej się nie dowiem... na USG są zapisy, na czerwiec mnie (w kwietniu) zapisał, paranoja jakaś, i to w Warszawie !
Nawet mnie pewnie nie zbada, bo on zawsze tylko: "co potrzeba ?" i tyle.
Wariat jakiś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM DZIEWCZYNKI
NIE GNIEWAJCIE SIĘ ALE ROBIĘ WIOSENNE PORZĄDKI W SZAFIE CÓRCI
I ZALEŻY MI NA TYM ŻEBY ZROBIĆ JAK NAJWIĘCEJ MIEJSCA NOWYM UBRANKOM 😉

SPRZEDAM WIEC
PACZKĘ UBRANEK r. 56
http://allegro.pl/zestaw-r-56-dla-dziewczynki-wyprawka-od-mamy-i1598978325.html
JESZCZE WIĘKSZĄ PAKĘ UBRANEK r. 62
http://allegro.pl/zestaw-dla-dziewczynki-r-62-wyprawka-od-mamy-i1598979636.html
ORAZ WANIENKĘ ZE STOJAKIEM
http://allegro.pl/super-wygodna-wanienka-ze-stojakiem-i1599470170.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek, moja mnie bada non stop, a ciążę przechodzę wzorcowo.. zapisana jesteś na program mama zdrowie i ja?
tam masz rozpisane wszystkie badania, wiec niczego nie przegapisz i niczym nie będziesz zaskoczona. to państwowy program.
ja w 15 tygodniu mialam badanie takie z wziernikiem (jak nie w ciazy tez badają) pobrała cytologię, zapisała na usg, na następną wizytę, na mocz i krem mam skierowanie, wypisała produkty na dietę(to juz położna) wypytywała co jem, w jakich ilościach, cz nadal biorę Maturelle pharmaton (witaminki), zmierzyła ciśnienie, zważyła, zmierzyła mnie, słyszałam puls dzieciątka tak długo jak chciałam 🙂 i jeszcze raz napiszę ze to za darmo- państwowo 🙂
na nastepnej wizycie tez wypisze skierowanie na szkołę rodzenia, darmową 🙂
jeśli chodzisz prywatnie, moze warto zastanowić się na państwowej opiece.
ja niby na poród w medicoverze mam zniżkę.
sprawdz tez czy przy wykupie u nich teraz pakietu (nawet tego najwyższego) nie obejmuje porodu, moze to teraz bardziej ci sie opłaca? spróbój zapytać w damianie, lux medzie dantexie, jeśli chcesz prywatnie. moze bedzie taniej?
bo gdzie chciałabys rodzić, jesli państwowo??


ps. te pasy co wysłałaś to super, tak samo jak filmiki
a z wózkiem myslałam że szalejesz i bierzesz 3kołowca 🙂

mi sie spodobał ten xlander sąsiedzi z naprzeciwka mają go w wersji zielonej, jeździłam nim po korytarzu 🙂 całkiem całkiem, ale te mniejsze i większe kółka mnie denerwują 🙂
ehh zobaczę tak lipiec sierpień che kupować pomału rzeczy dla maluszka, teraz pimpujemy 😉 nasz pokój, i wyposażenie domu.. zmieniamy nawet oświetlenie na punktowe w pokoju, gdzie będzie Maluszek.. nie mogę się doczekac tych zakupów.
niby kupowanie wyprawek, takich jak niżej jakaś koleżanka wyslala link jest tańsze, ale radośc kupowania tych ciuszków.. no bezcenna 😉 nie mogę kupić wszystkiego na raz bez dotykania, planowania, łażenia itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i te spodnie co mam na zdjeciu do właśnie h&m i jestem zadowolona, moze dlatgo ze ja mam dośc odstający juz brzuszek i mi nie spadają, ale nie rozciągnęły mi się.,. wiadomo jak je noszę to są juz takie rozciągnięte,a po praniu normalne.. 🙂

Marzenka,
mam nadzieję że będzie dobrze!!! dbaj o siebie, pomalutku rób wszystko !! mi na gardło pomagała herbata z miodem i cytryną, na zmianę z konfiturą malinową, jarzębinową lub żurawinową 🙂 no i imbir .. ale imbir nie każdy lubi..

a termin bo Nowa Koleżanka pytala, ktorej Nicka zapomniałam, ale serdecznie witam, mam na 20 października 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...