Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to zamówiłam kochana jak sie dowiedziałam, że w ciązy jestem 😉 wtedy żylismy w swiadomości, że 'być może będą bliźniaki" a druga zawieszka sie nie zmarnuje, bo albo bede mieć drugie, albo dam komus w prezencie 😆 a jak nie to swoje wygraweruje tam imie, dorobie jeszcze faceta i bedzie mama tata i dziecko 😉 zawsze cos się wykombinuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj jak dawno mnie tu nie było bo niestety komputer mi sie zepsół. Widze, że wiele wątków zostało poruszonych i musze to wszystko nadrobic 🙂
Ciesze się ze wasze malenstwa sie dobrze rozwijaja i jakoś to życie płynie. U mnie też nie jest najgorzej, od poczatku utyłam tylko 2,5 kg i sie zastanawiam czy to oby nie za malo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam u gina 10 maja i wtedy miałam w sumie 6 kg do przodu od początku ciąży z czego 5 kg w ciągu miesiąca hahaha. Załamka totalna, teraz przestałam szaleć z pozwalaniem sobie na wszystko 🙂
Nie waże się w domu mimo tego , że mam wagę.
Dziwne jednak jest to, że w sumie wchodzę do wszystkich rzeczy z przed ciąży.
Jedne spodnie są juz troche ciasne, ale jeszcze daję rade 🙂
Następne ważenie na następnej wizycie czyli 7 czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też wchodze jeszcze w rzeczy sprzed ciąży, z dopinaniem spodni to mogę zapomnieć oczywiście ale reszta pasuje. Ja mam straszną schizę z ta wagą bo boję się, że będę potem tak walczyć jak po Miśku 😞 A wyglądałam naprawdę strasznie, po porodzie wyglądałam jakbym była w 8 m-cu 😞 Dlatego tak mnie dopada... To siedzi mi strasznie mocno w głowie i teraz jak widzę przez tydzień 1 kg do przodu to już wiem, że to za szybkie tempo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słyszałam, ze prawidłowy przyrost wagi w ciąży to 0,5kg tygodniowo, tylko nie wiem czy to sie liczy od początku ciąży czy od któregoś tam tygodnia. Bo jak od początku ciąży to miałabym ok, ale nie wierze w to jakoś, byłoby to zbyt piękne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuchatki 🙂
Jakoś dziwnie mi się tydzień zaczął....wstałam o 8 ale nie miałam na nic sił, poleżałam przed telewizorem i poszłam znów spać i teraz dopiero wstałam....ciśnienie bardzo niskie miałam, ale już lepiej mi. Jakoś dziś humor mi nie dopisuje. a wczoraj był taki fajny dzień. Odwiedziła mnie mama i brat, byliśmy tylko w trójkę jak za dawnych lat. Strasznie fajnie było. I mały zakup zrobiłam. Kupiłam sobie bluzeczkę rozszerzaną żeby brzuszek zmieścić latem 😉 A dziś jakoś tak mi źle. Obiecałam że w tym tyg. będę mgr-kę ryć i dupa....już dziś na razie nic nie zrobiłam.
mdoundi też bym się pewnie strachu najadła i to na maxa jakby lekarze tak się zachowywali...zero jakoś wyobraźni 😞 Ale dobrze, że nic nie jest bobaskowi. Dobrze tobie, że ci ktoś sukienkę na ślub uszyje. Ja mam ślub brata we wrześniu ( miesiąc przed terminem) i nie wiem co wtedy założę 😉trudno nie będę "gwiazdą" hahah
carpioo super pomysł z zawieszkami. Projekt bardzo prosty ale oryginalny. Baaaardzo mi się spodobały. Ja na pamiątkę bycia w ciąży robię album ze zdjęciami USG i brzuszka 🙂 Planuję parę zdjęć u fotografa...ale to uzależnione będzie od kasy.
Atagusia ja również mam mniejszy brzuch z rana, a jak leżę to ledwo co wystaje, więc to moim zdaniem norma.
Też myślałam, że teraz jakoś pójdziemy na 4d ale kasy trochę brakuje. A w tym tyg. czeka mnie wizyta u dentysty i ortodonty ( bo zostały mi po leczeniu jeszcze mikro implanty, które trzeba wyrwać) czyli kolejny wydatek dość duży. eh.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka, ja tez będę robiła album.. 🙂 taki z białymi kartami do zapisywania i wklejania zdjęc 🙂
mam zdjęcie nawet testu ciążowego 🙂


a co do profesjonalnej sesji zdjęciowej, to wklejałam tu kiedyś linka, tez mi się marzy bardzo .. ale zycie pokaże czy znajdzie się na to kaska 🙂a jak nie to poprosze kogos z lustrzanką.. i w 'terenie' sie zrobi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamusie 🙂

Ja też spieszę potwierdzić,że rano brzuch jest zdecydowanie mniejszy,na wieczór w szwach pękam..nie mogę powiedzieć żeby rano nie było go widać,ale to moja druga ciąża i dwoje maluchów tam rośnie...przytyłam 5-5,5kg ale czuję się jakby to było z 10.Trochę mam obsesję z tą waga bo z synkiem przytyłam 28kg wcale nie objadając się bez końca.Urodził się pod koniec 42 tygodnia ale do dziś nie mogę w tamtą wagę uwierzyć.Długo walczyłam żeby wrócić do normalności wiec nie chciałabym powtórzyć tego niechlubnego wyniku mimo,że noszę bliźniaki(więc dwa łożyska i dwoje dzieci)...fakt,że 2 tygodnie po porodzie zeszło ze mnie 15kg(tyle wody w sobie miałam) ale dalej szło jak po grudzie.Najbardziej odczuł to mój kręgosłup...Zazdroszczę tym z Was,które mają brzuszki wciąż małe.Napewno się doczekacie a o ile to bardziej komfortowe nadal być w okolicach swojego rozmiaru 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku, te 3d to widzi obraz, a w 4d sledziśz na bieżąco ruchy maleństwa- czyli on ruysza rączką a tymw tym samym momencie to widzisz na ekranie- takie cos wyczuytałam. ale nadal dl mnie jest to nie do końca jasne 🙂

tez bym chciala darmowe 3/4d .. 🙂 podobno mozna to 'wyłudzić' ale jak? bede 7 czerwca na wizycie to sie zapytam.. ale moja babeczka z nowościami to krucho 🙂

dzisiaj ide na USG to zapytam Pana od USG 🙂 a może maja taki aparat i włączy mi na chwilkę :P..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
powiedział, że jestem aseksualna dla niego teraz 🤨 tak mnie to zabalało, że jak sobie przypomne to normalnie płakac mi sie chce.
- jubiler/złotnik zrobił juz mi zawieszki (chłopczyk idziewczynka bo nie wiem co będzie)
- bylismy na grilu i specerku
- fajnie grało mi sie w billarda
- dzisiaj ide na USG z Mamą , bo Mój z pracy cały tydzień, od rana do nocy 😞 i mam nadzieję że dowiem sie co mam w Brzuszku 🙂


jejku, on na pewno nie chciał Cię urazić. Ale wiesz, jacy są faceci - albo nie rozmawiają o uczuciach bo się tego boją, a jak już zaczną, to nie potrafią swoich uczuć ubrać w słowa i właśnie tak to później wychodzi... On po prostu tak bardzo Was kocha, że nie chce nic uszkodzić, nie martw się, to minie jak urodzisz, wtedy będzie wiedział, że Was nie zrani w żaden sposób.
Ale swoją drogą możesz go zapytać, skoro dobrze się czujesz i nie ma przeciwwskazań to dlaczego ma blokadę ? Bo jesteś "gruba"?
Mój się bardzo cieszy i mówi, że w końcu taka kobieca się zrobiłam 🙂 Ahh, ci faceci są niemożliwi !!!
A na większe piersi Twój nie leci ?
Bo mojego odpędzić nie mogę. 🙂

My w sobotę grillowaliśmy, w niedzielę jednak mnie do kina wyciągnął - na Szybkich i Wściekłych 5 ".
Bardzo lubię ten film, a 5 część na prawdę była mocna 🙂
KONIECZNIE pochwal się po USG - czekam z niecierpliwością 🙂 !!!

carpioo napisał(a):
Koyotka, ja tez będę robiła album.. 🙂 taki z białymi kartami do zapisywania i wklejania zdjęc 🙂
mam zdjęcie nawet testu ciążowego 🙂


a co do profesjonalnej sesji zdjęciowej, to wklejałam tu kiedyś linka, tez mi się marzy bardzo .. ale zycie pokaże czy znajdzie się na to kaska 🙂a jak nie to poprosze kogos z lustrzanką.. i w 'terenie' sie zrobi :P


Ja też mam zdjęcie testu ciążowego 🙂 I cały czas na pamiątkę leży w pudełku 😁
Zawieszki śliczne !!! 🤪
Album też będę robić, ale pewnie, jak już się dzidzia urodzi, w plener też pasowałoby skoczyć zdjęcia porobić na pamiątkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Mgielka napisał(a):
byłam dziś na darmowym USG 4D

A gdzie zdjęcia ? 😆 Bo nie widzę ...
Co trzeba zrobić żeby dostać skierowanie na darmowe 4D?
I czym się różni USG 3D od 4D?



Kochana zdjęcia są w galerii ale zaraz je umieszczę pod suwaczkiem mojej Aurelki 🙂
kurcze ale bym zjadła rurkę z kremem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek- fote zawieszek juz wkleiłam, jest pare stron wczesniej :P

http://www.tydzien.ciazy.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=488&Itemid=95 tu jest link do USG 🙂

Zuzia- wyłumaczył mi, że żle to ujął, że chodzi mu o to zeby dziecka nie zranić, nie przeszkadzac mu.. 🙂 wiesz,. w sumie może kobieta w ciązy jest dla faceta jak kobieta z okresem 🙂 nic smakowitego
a jesli chodzi o piersi- urosły, fakt sa fajne.. ale Mój jakos olbrzymków nie jest fanem, przyjnajmniej tak mówi. ja miałam wczesniej B, teraz C/D! 🤪 bo ze staniczków C jakie sobie kupiłam to brodawki mi już wystają.. :P
ale poewnie tez sie boi dotykać.. bo jak mu powiedziałam, że niektore kobitki maja juz siare, i ze mnie czsami bola te piersi, to mi tak juz ich nie miętosi. 🙂 boi sie pewnie że mnie boli, albo ze mu mlekiem prysne 🙂 😉

Malena-
ja mam o 16.50 wizytę- USG dzisiaj
a 7 czerwca to po 16 (po pracy) do 18- i to bedzie u pani ginekolog a Ty???
u mnie jest oddzielnie ginekolożka i pan specjalista od USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, widziałam już te zawieszki, boskie są ! 🤪

Przerobiłam wcześniejszego posta i co nieco dopisałam, bo teraz akurat obie jesteśmy on-line 😉 , a czasem na spokojnie kopiuję cytat , coś dopisuję od siebie i idę dalej czytać zaległości, a parę stron później widzę, że są już odpowiedzi na moje pytania 😁
Oj, miło by było wyciągnąć skierowanie na 3D/4D państwowo 🙂
Taki prezent byłby 🙂 Bo teraz każdy grosz się liczy...

Mgielka, super fotki 🙂
Choć troszkę niewyraźne 🙂 ale tak to pewnie widać niestety nie do końca idealnie 😉
Powiedz, co zrobić, żeby za free zrobić to USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
[Zuziaczek- ale Ty masz piekny ten Brzuchol. widac że dobrze się z nim czujesz 🙂 wspaniale 🙂
dziękuję bardzo 😁
Wiesz, ja nawet nie czuję, ze jestem w ciąży 😁 Tak dobrze się czuję, że aż chce się żyć ! Choć czasem mnie te smutki i płacze łapią, ale chyba tak musi już być... Najgorzej mi się przyzwyczaić, że na brzuchu spać nie wolno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):

Mgielka, super fotki 🙂
Choć troszkę niewyraźne 🙂 ale tak to pewnie widać niestety nie do końca idealnie 😉
Powiedz, co zrobić, żeby za free zrobić to USG?


Kochana ja byla na akcji szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko.. w galerii przyjęli tylko 20 mam!:P ja byłam 2-ga..:P o 10 były zapisy a o 10.20 już miałam USG 🙂 przyszłam nikogo nie było a po 5-ciu minutach grr z 40 pań w ciąży... i niestety niektóre musiały się pożegnać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...