Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

no więc wg usg jestem w 21tc +3 a wg miesiączki jest 23 tc
malutki waży 420g serduszko widziałam jejciu pięknie biło wszystko poprawnie zbudowane cieszyłam się że mąż był ze mną na badaniu dużo pytał i poprosił o zdjęcie, jaki duny wyszedł z gabinetu bardzo chciał mieć syna 🙂
gin mi powiedział że mam skróconą szyjkę macicy i powinnam teraz dużo leżeć i się nie męczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gratuluję kolejnego małego mężczyzny w brzuszku 🙂

Właśnie wróciłam ze sklepów iiiiii...zamówiłam sobie ten wózek,który wcześniej pokazywałam, ma być za tydzień. Bardzo mi się podoba i mam nadzieję,że będzie dobrze służył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanienkę mam też nie wpisałam na listę, póki co korzysta z niej moja chrześnica ale do tego czasu jak urodze wróci do nas. Ten lekarz to naprawdę jakis nienormalny 😞

Kasiuszka super, że synuś zdrowy i że wszystko OK, teraz myśl o sobie i odpoczywaj, bo ze skracającą się szyjką nie ma żartów. A że Tatuś dzielny, dumny i blady 🙂 Gratulacje 🙂

Malenko ciesze się z wózka razem z Tobą. Mam nadzieję na fotki jak juz go będziesz miała w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek z takimi cudami na kolki to ja sama nie wiem czy to konieczne... Mnie kolki ostatnio minęły, nigdy Młody nie miał ani razu, ale wiem że jest z tym cięzko jak już się pojawią. To najlepiej w praniu sprawdzić, Będą kolki to będę szukała sposobów na nie. A jesli chodzi o ten aspirator do noska to jest za choć wiel zależy od tego jaka jest jego cena. Ja wcześniej używałam gruszki, nie było najlatwiej ale jakoś to przeżyliśmy. Wszystko jest fajne ale kupe kasy kosztuje także trzeba będzie zrobić rozeznanie. Swoja listę zrobiłam dzisiaj, bo taka załamana byłam jak przeglądnęłam te moje ciuszki i doszłam do wniosku, ze nie mam tego zbyt wiele, jednak sporo się podniszczyło 😞 No ale doszłam do wniosku, że trzeba wszystko zaplanować a potem pomału konsekwentnie nabywać. Moja teściowa uwielbia zakupy i już się nie może doczekać żeby kupować dla Maleństwa więc pewnie połowe z tej listy weźmie na siebie i to nas odciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ciekawe rzeczy znalazła Fredeczka 😉ja na razie o tym nie mysle,bo powaga nie mam pojecia co mam miec.
Poza tym Iris nie martw sie,skoro masz taka fajna tesciowa co lubi zakupy to na pewno z czegos Cie wyreczy 😉tym bardziej,ze pojawi sie noy wnusio albo wnusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, mój piękny się dorwał do kompa i kupił na Allegro ten aspirator do noska firmy Cleanoz 🙂
(niestety podgląda czasem to forum 🥴 ) i wypatrzył... 😆

No i dobrze, niech się dokłada do zakupów dla Małej, a nie wszystko sama będę kupować, no nie ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Jestem już po wizycie, wszystko super, malutka waży już 565g, ładnie się pokazała, pan doktor powiedział, że wszystko pięknie się rozwija 🙂 No i nic jej między nóżkami nie wyrosło, więc nadal stawiamy na córę 😜 Lekarz mnie zważył, zmierzył ciśnienie, skierował na badania i kazał kupić witaminki. Ogólnie wszystko gra i buczy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
minona napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂
Jestem już po wizycie, wszystko super, malutka waży już 565g, ładnie się pokazała, pan doktor powiedział, że wszystko pięknie się rozwija 🙂 No i nic jej między nóżkami nie wyrosło, więc nadal stawiamy na córę 😜 Lekarz mnie zważył, zmierzył ciśnienie, skierował na badania i kazał kupić witaminki. Ogólnie wszystko gra i buczy 😁 😁


NO to super 😉takie wiesci ciesza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też mam tak jak Iris.Nie wierzę w zabobony, ale nie czuję tego, aby łóżeczko lub wózek tyle stało puste. Dlatego planujemy zakupy na sierpień, wrzesień... a nigdy do końca nie da się wszystkiego przewidzieć
Minona super wieści 🙂 🙃
Malena super buciki...słodziaki
Matko dziewczyny normalnie czytam i się prawie załamałam....ja nic nie mam jeszcze i jakoś chyba na razie nic nie kupię, bo cały czas myślę, że mamy jeszcze czas, że ze wszystkim zdążymy i w ogóle... 🙂 w końcu do października tyyyyle czasu. wy macie już listy, zakupy i nie wiem czy coś ze mną jest nie tak, że nie myślę o tym??? 😮
Ubranka macie śliczne dla kruszynek 🙂Zresztą wszystkie małe ubranka są urocze 😜
Co do wózków nadal nie mam faworyta...ale może w końcu po powrocie pójdziemy coś pooglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki!
my z moim w koncu bylismy na tych zakupach 😉
dostalam pidżamkę., bo jedziemy w ten weekend do sosnowca, Moj bedzie jakies samochodowe drifty kęcił czy coś.. no ale najwazniejsze jedziemy razem.. no i jedzie z nami jegfo kolega (tzn ten ktory ta robotę ogarniał) i mówie, ze nie mam takiej pizadmki wyjsciowej. bo nie wiem czy ten kolega wpadnie czy nie do nas wieczorem.. wiec mam pidżamkę no i stankik musiałam biały kupić.. tzn Mój mi sprezentował.. ale niech nie mysli ze prezenty mi wynagrodzą moj stres- co to to nie!
obkupil siebie zwlaszcza, koszulki itp.. no i w sumie dobrze, ja sie ciesze jak on sie cieszy 😉

zobaczymy co z tego wyjazdu bedzie.. mam nadzieje ze wszytko sie ulozy.. tak bardzo bym chciała.. 😉
zapas lodów także zrobiony.. a to wszytko przez KOyotkę 😉 musialam uzupełnic moja teczowa zamrażalkę o rózne lodziki 😉

buciki MALENA cudowne. my tez dzisiaj chcielismy kupić takie małe pumy, czerwone ferari czy coś.. i dresik nike.. za 90 zł co prawda ale taki przeuroczy..
ale kupilismy w koncu w jakims hipermarkecie 2 koszuleczki 6 mies. 😉
wiec kazdy z naszej rodzinki obkupiony.
nawet pies- Marry dostała nowa obróżkę 😉

dobranoc kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Minona, super, że wszystko super 😁

carpioo
, to faktycznie zaszaleliście 🙂 Na ile jedziecie ? Ile dni Cię z nami nie będzie ?

Mój to chyba w ramach przeprosin za swoje zachowanie, chciał być miły i dobry i jakoś przeprosić (no bo przecież nie słowem przepraszam, bo to akurat facetom przez gardło nie przechodzi), więc wlazł na Allegro i kupił ten odsysacz glutów 😁 Zawsze coś 🙂 Bo jak będę musiała wszystko kupić na raz we wrześniu to zbankrutuję na bank. Dlatego już teraz drobiazgi kupujemy... niby drobiazgi a kasy za nie nalatuje...
Chyba idę kimać. Dobranoc Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
minona napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂
Jestem już po wizycie, wszystko super, malutka waży już 565g, ładnie się pokazała, pan doktor powiedział, że wszystko pięknie się rozwija 🙂 No i nic jej między nóżkami nie wyrosło, więc nadal stawiamy na córę 😜 Lekarz mnie zważył, zmierzył ciśnienie, skierował na badania i kazał kupić witaminki. Ogólnie wszystko gra i buczy 😁 😁


Ale Ty masz kruszynkę, moja to chyba jakiś kolosik będzie bo pół kilo ważyła już dwa tygodnie temu. Niestety jest możliwe, że bedę mieć duże dziecko bo takie się rodziły w rodzinie mojego Wojtka, ale powiem szczerze nie obraziłabym się jakby ważyła 3 kilo, ważne żeby nie za mało, bo to też nie dobrze. Ale nie wiem czy tez jest wskazane żeby przy mojej figurze ważyła 4300 jak mój mąż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek ten aspiraot jakies 60zł. jest na allegro.

Kasiuszka26 gratuluje synka!!! 🙂 tylko ta skrocona szyjka kurcze.... dobrze ze rozwaarcie nie poszlo! trzymam kciuki zeby bylo dobrze.

Iris tylko idz z tesciowa na zakupy i kieruj ja na to co potrzebne itp 😁 albo jesli bedzie chciala tolista w reke i juz! 🙂moja mama ani w pierwszej ciazy nic nie kupila dla malej, ani po porodzie tez specjalnie nic nie szukala..... teraz tymbardziej nie licze na prezenty z jej strony. a tesciowa po sklepach nie chodzi. po tej operacji sama ledwo sie porusza... 😞

Zuziaczek fajnie ze masz zamowiony ten aspirator! 🙂 a na te drobiazgi najwiecej pieniedzy idzie! i wiem co mowie bo jak robilam zakupy to tu smoczek, tu laktator, tu to tu tamto i tak szla kasa ze hoho !!!

Minona super ze wszystko w porzadku! 🙂

a ja dzisiaj mialam popieprzony sen!! 🥴 snilo mi sie ze rodze!!! a chwile przed porodem bylo widac jak maly lapie raczkami za zebra i ze glowka jest u gory a nikt nie zrobil usg czy nie trzeba robic cesarki !! lezalam na jakims materacu calym brudnym od okruszkow i krwi po poprzedniej rodzacej! dobrze,ze sie nie posikalam ani kupy przez sen nie zrobilam 😁 le brzuch mnie boli od skurczy i parcia 😁 ale wkoncu nie urodzilam bo sie obudzilam... i sruuuu szybko na kibelek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy,te nowe również 🙂 Gratuluję poznania płci Kasiuszce i innym kobietką 🙂
Ja niestety nabawiłam się zapalenia oskrzeli i lekarz przepisał mi antybiotyk 😞 Okropnie się boję czy nie wpłynie zle na maluszka,ale mówił że to jeden z najbezpieczniejszych antybiotyków( Muszę mu uwierzyć i się wykurować bo strasznie kaszlę.
Podaję dane do tabelki: wiek 32 lata,waga sprzed ciązy 59 kg.Aktualnie 4,5 kg do przodu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chryzantema51 napisał(a):
Witam wszystkie mamy,te nowe również 🙂 Gratuluję poznania płci Kasiuszce i innym kobietką 🙂
Ja niestety nabawiłam się zapalenia oskrzeli i lekarz przepisał mi antybiotyk 😞 Okropnie się boję czy nie wpłynie zle na maluszka,ale mówił że to jeden z najbezpieczniejszych antybiotyków( Muszę mu uwierzyć i się wykurować bo strasznie kaszlę.
Podaję dane do tabelki: wiek 32 lata,waga sprzed ciązy 59 kg.Aktualnie 4,5 kg do przodu.Pozdrawiam



No nic nie pozostaje jak zdrowka zyczyc 😉 😉lez w lozeczku i sie kuruj.lekarz na pewno wie co mowi o tym antybiotyku,nie ma sie co martwic.trzymaj sie cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka, a opowiesz nam o swoim prawdziwym porodzie? moze ktos jeszcze chciałby posłuchać?? 😉
ja to lubie takie historie.. ale wiesz, za bardzo nie strasz, ale tez nie mow ze bylo przyjemnie 😉 bop w to nie uwierzę 😉


Zuziaxczek, jedziemy tylko na weekend. ale dobre i to. jakbym miala znowu siedziec sama w domu to bym oszalała, to wtedy bylby juz 4 weekend kiedy go "nie widzę", bo robił remont.. a jak robili remont to ja nie siedziałam w meiszkanku bo tam pył straszny i smród od tych gruntów, zapraw itp.
a w tygodniu to wiecie ze 3 tyg pracował od switu do zmierzchu..
ciesze sei ze jedziemy. tzn wiem ze nie ebdzie dla mnie miał czasu non-toper, bo w koncu do pracy jedzie.. ale chociaz sobie na niego popatrzę. 🙂
dzisiaj jak sie obidziąłm a on spał obok było mi wspaniale. i pierwszy raz od ponad 3 tyg. to ja mu dałam buziaka na 'do widzenia' a nie on mi.. bno u nas "zwyczaj"(dla nas to normalne) ze jest buziak jak sie wychodzi, buziak jak sie przychodzi, buziak na dobranoc zawsze.. co by sie nie działo, zawsze musimy sie cmoknąć.. nie ważne czy spię,. czy on śpi.. czy jedno drugie obudzi, musi byc buziaczek.. czy w policzek, usta, stopę, czółko.. buziak jest obowiązkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Chryzantemo kuruj się i nie martw, na tym etapie już nie zaszkodzimy dzieciom lekami jak na początku. Stosuj się do zaleceń lekarza, a choróbsko na pewno przepędzisz szybko 🙂 Pozdrawiam 🙂

Carpioo ale to słodkie z tym buziakiem 🙂 U nas nie zawsze tak jest, mój Mąz nie jest jakis super wylewny,nie wisimy na sobie ani nie calujemy sie non stop ale chyba nad nim popracuję z tymi buziakami bo byłoby mi miło. Sama zacznę częsciej mu dawać, może wyrobię jakieś dobry nawyk na starość 🙂 hi hi hi Dobrze, że jedziecie razem, oderwiesz się trochę od codzienności.

Fredeczka tak właśnie zrobię, że albo dam teściowej tę listę jeśli oczywiście sama będzie chciała, albo pojedziemy kiedyś razem 🙂 Ona jest szalona, juz sie doczekać nie może żeby już wiedzieć jaka płeć, od miesiaca mnie o to męczy telefonami czy już wiemy 🙂 Nieba nby przychyliła, jest taka osobą, więc na pewno sporo pomoże. Moja mama znów całą pierwszą ciążę kupowała i zbierała mi jakieś rzeczy, potem przed porodem dostałam od niej mnóstwo drobiazgów ale własnie tych poytrzebnych typu pieluszki, szczoteczki, nożyczki i inne. To bardzo miłe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...