Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, jak dzisiaj nastroje? Ja jestem dzisiaj w domku z Małym, Mąż niestety w pracy. Wkurzyłam się trochę bo kiepską mam prognozę na nadchodzące dwa dni w górach a planowaliśmy wyjazd, hmmm.... Chodzi nam po głowie basen, ale tu czekają mnie chwile prawdy ponieważ nie wiem czy zmieszczę się w mój kostium pływacki... Zaraz muszę to sprawdzić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka 🙂fakt cisza tutaj, normalnie do nadrobienia zawsze dużo stron a tu tylko jedna 😲 😜
Carpioo ja też mówiłam, że mało różu będzie ale nie da sie inaczej 😉 chyba Zuza mamie i tacie podpowiada co kupić 😉A linki z ubrankami super. No i mają też coś innego niż róż 😉
Madziek i się popłakałam na drugim filmiku. Pierwszego nie oglądałam, muszę odpocząc od tematu porodu. 😉będąc teraz na badaniach mąż nie wytrzymał i zaczął wypytywać lekarza co myśli na rożne tematy....związane z porodem i nadal mnie w brzuchu ściska na myśl, że poród nie daleko 😉
Owszem założyłam sobie, że dam rade, nie będę wrzeszczeć i będę robić co mi podpowiedzą 😉 Ale z tymi pytaniami to chciałam poczekać tak do 32tc. a on wyskoczył z nimi 😉 haha
A Madziek widać ładnie, że maleństwo rośnie. niedługo pewnie tobie taka łaaaadna piłeczka z przodu wyskoczy spora 🙂
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris my też wybieramy się prawie w góry, bo do Gryfowa, a to już nie daleko do gór 😉 tylko jedziemy w odwiedziny do koleżanki ze studiów, ma przyszykowane dla nas reklamówki z ciuszkami 🤪 i łóżeczko 🤪
Ostatnio dokupiliśmy jeszcze kilka ciuszków, później może wrzucę, żeby się pochwalić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulko u mnie też dziś od rana ładnie więc od rana piorę pościel 🙂 i inne tam... ale jak widze te prognozy z deszczykiem to niezbyt. U nas na działce jak już leje to nie za bardzo jest siła aby zatrzymać Młodego w domu a taki przemoczony potem biega, że aż mam ciary 😞 Zobaczymy, może pojedziemy tylko na jeden dzień bez noclegu i pobędziemy po prostu na powietrzu 🙂

Super Koyotko, że jedziecie w odwiedzinki i będą nowe nabytki 🙂 🙂 🙂 No i spotkanie z koleżanką też na pewno będzie miłe 🙂

A wiecie co... dzisiaj mój Mikołaj pierwszy raz pogadał sobie przez brzuszek z dzidzią i nie był to monolog! Dosłownie się wzruszyłam. Ostatnio ie chciał za bardzo głaskać brzuszka jak wołałam, że dzidziuś się rusza bo nie bardzo to wyczuwał i chyba mu było przykro. A dzisiaj rano przytulaliśmy się na kanapie przez tv i Misio mówi : Mamo, czułaś??? Dzidziuś!!!! Mówię do niego, ze czułam żeby zrobił dzidziusiowi puk puk 🙂 No i lekko robił a dzidzia mu odpowiadała! 🙂 Ale mieliśmy radochę!!!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale słodko Iris@@
fajnie że Twój Aniołek będzie miał rodzeństwo.. wymarzone 😜 🤪
ja az się zruszyłam troszkę jak to napisalaś o tym "puk-puk"..
Bo jak Moja siostra była w brzuszku to chyba byłam za bardzo zazdrosna żeby się cieszyć.. ale pamietam pierwszą jej noc w domu.. oddałam jej podusię jaką dostałam na gwiazdkę (Paulinka urodziła się 22 stycznia) i miałysmy piętrowe łózko od razu, tylko Ona spała na dole poobladana poduchami, wałkami z koców itp 🙂 takie czasy.. 😜 i ja jej dałam ta poduszkę to Ona jak leleczka wyglądała. a ja z wrążenia spać nie mogłam i z góry cały czas do niej zaglądałam, jak nietoperz zwisałam 😜 aż mama krzyczała, że zaraz sobie coś zrobię.. i tak caluśką noc.. normalnie oka nie zmrużyłam, a Ona spała tak grzecznie, nawet nie płacząc..
potem było bicie, podszcvzypywanie z zazdrości.. ale wredna byłam 🤨
ale to dlatego ze przez 6 lat byłam małą księżniczką najmłodszą w rodzinie,a potem było Paula to, Paula siamto.. a ja byłam taka samiuśka.. 🤔
przynajmniej tak mi sie wtedy wydawało 😜
wiec wiesz Iris.. angażuj braciszka w Życie małej istotki, żeby potem całe życie nie miał pretensji .. bo ja czasami jeszcze mam pretencje do rodziców, ze Ona zawsze była na piedestale, i ma wszytko co chce.. 😆
nie mówie, że popełnisz ten błąd.. ale mówie jako ta starsza siostra 🙂

oglądałam wczoraj an VOD ONET Nianię (tzn jeden z tych jej progrmów- chyba 'i ty miozesz mieć super dziecko') pt. "nienawidzę swojego brata".. i jakbym widziała siebie normalnie..

Iris- zmieściłaś sie w kostium??

Madziek- dziękuj,e za komplementy dla Córuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🥴 😲aaaa..
a co do porodu
weszłam sobie tutaj na forum "jakie imie dla dziewczynki" i wiecie co mnie przeraziło?!??? 😮 🥴
jak zobaczyłam na tych suwaczkach u innych dziewczyn "pozostało 3 tygodnie do porodu" albo "termin już minął", albo "jeszcze 1 tydz i 4 dni do porodu" 😮
normalnie pomyslałam, że ja przeciez tez mam taki suwaczek.. i nie wyobrażam sobie takiego czegoś.. zaczęło mnie to przerażać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo wiem o czym mówisz, u mnie się to włączyło, bo mój lekarz powiedział do mnie ; to co nie długo poród" a mi szczena opadła. Tłumaczył to tym, że jak się nic nie dzieje to czas szaleńczo szybko leci i nim się nie obejrzę przyjdę na obowiązkowe usg w 32tc. a później już z górki..aż serce mi szybciej bije jak to piszę 😉
iris ja w swój strój do pływania na basenie się już nie mieszczę. jadąc nad morze wzięłam bikini (takie nie bardzo po wycinane)ale i tak nie biegałam w nim, bo słoneczko za mocno świeciło i zasłaniałam brzuch. Na basen też chce iść i nie wiem....chyba w tym bikini 😉 🤪 🤪ale będzie śmiesznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny mnie tez się łezka w oku czasem kręci jak patrzę na tego mojego małego mądralę i sobie wyobrażam, że będziemy mieć jeszcze jedną taką istotkę 🙂 Kochana Carpioo ja też mam młodsze rodzeństwo i wiem jak to jest być zazdrosną najstarszą siostrą, oj wiem... 😞 Byłam bardzo zazdrosna o moją siostrę. O brata też bo ciągle wszyscy mówili że ja jestem taka gaduła, a mój brat taki spokojny, że ja taki rozrabiaka a on taka fajtłapa i się ciągle przytula... 😞 Porównania, porównania... Potem gdy urodziła się moja siostra, miałam 11 lat wszystko kręciło się wokół niej, jaka piękna, jaka słodka, jaka malutka maskotka. Ja chyba nigdy nie byłam maskotką moich rodziców a przynajmniej tak się czułam. Ciągle musiałam pomagać mamie, ustępować młodszym i do tego te wieczne zakazy, no bo wiadomo to ja przecierałam im szlaki. Gdy po latach mama puszczała moją 17 letnią siostrę pociągiem po całej Polsce na różne imprezy ja mając 20 lat musiałam wracać o 22 do domu tak się o mnie bali. Wiecznie żyję jako ta starsza siostra .... Także przeżyłam to i wiem jak to jest i nigdy nie dopuszczę do tego by mój Mały czuł się odrzucony, mniej ważny niż młodsze rodzeństwo. Nie zamierzam stawiać przed nim wygórowanych wyzwań, nie chcę mu niczego narzucać, chcę mu ufać i kochać zawsze tak mocno jak dotąd. Włączam go we wszystko od zawsze, zawsze pytam jakie on ma zdanie, oczywiście w ramach rozsądku, ale on czuje że się z nim liczymy, traktujemy go jak dorosłego. Tak samo będzie z maleństwem, będzie chciał się zaangażować to go będę wspierać, nie będzie chciał to nie będę naciskać no i postanowiłam że każdego dnia wygospodaruję czas tylko dla niego. Już się zastanawialiśmy z mężem czy nie zrobić tak że ja będę go kąpała i potem układała do snu z bajką, a gdy Mikołaj będzie miał czytanie bajek mąż wykąpie dzidzię którą ja potem nakarmię i ułożę do snu. Żeby każde miało wieczorem mamę tylko dla siebie 🙂

Carpioo już Cię widzę jak zwisasz jak te nietoperz nad Polą w łóżku 🙂 Uśmiałam się bo to musiał być widok , a dla Ciebie na pewno było mega przeżycie.

Idę mierzyć ten strój 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko, Carpioo ja też myślę o porodzie właściwie to każdego dnia ! 😮 Mój Mąż jak już słucha tych moich przemyśleń to ma minę... Cierpliwy jest ale ja sama już siebie pomału męczę. To kwestia tego że mam dużo czasu i ciągle wertuję neta, czytam o porodach, znieczuleniach, fora... To tez robi swoje bo się nakręcamy. Ale kurcze jak się tu ie nakręcać jak przed nami takie wydarzenie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam to samo, też non stop myśle o porodzie i za każdym razem jestem coraz bardziej przerażona 🙂 ale mam nadzieje, że nie bedzie tak źle, a jak zobacze juz malenka to ból nie ważny 🙂

Dziewczyny jak tutaj sie wstawia zdjecia? Bo nigdy tego nie robiłam i nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mój o dziwo spoko na brzuszku więc dam radę 🙂 Cieszę się, bo nie będę musiała kupować nowego 🙂 Jupi 🙂

A poniżej linki do piżamek które planuję kupić na allegro na poród i po nim 🙂
http://moda.allegro.pl/sexiflexi-sliczny-szlafrok-muzzy-bawelna-100-l-i1684041437.html
http://moda.allegro.pl/sliczny-szlafrok-do-domu-i-do-szpitala-certyfikowa-i1671349815.html#gallery
http://moda.allegro.pl/koszula-kopertowa-do-karmienia-l-muzzy-i1667895631.html
http://moda.allegro.pl/koszula-nocna-karmienia-dyskretna-l-wybor-i1683005736.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris ie martw sie pogoda ja mysle,ze bedzie oki,bo...zawsze jak w polsce jest ladna pogoda to u mie tu jest do du..py 😉i widze ze nie zapowiada sie zeby u mnie sie tu cos zmienilo na lepsze 😞
Tak wiec udanego wypadu zycze 😉No prosze jak kostium ladnie lezy 😉,dopiero teraz widac jaki zgrabniutki brzusio 😉A Synka masz kofanego,ze tak z dzidzia rozmawia,widac ze oczekuje jego/jej przybycia rownie mocno jak Wy 🙂

Koyotko wiecej filmikow juz nie bede dodawac 😉wczoraj nawet moj sie wzruszył jak mu pokazałam jak ta dzidzia fajnie szuka tego cyca zeby zaczac ssac 🙂
Zycze udanych odwiedzin u kolerzanki,na pewno bedziecie miec 1000 tematow do obgadania i fajnie ze jeszcze jakies ciuszki dostaniesz i lozeczko 😉czekamy na fotki 😉
dziekuje za mile slowo 😉

Carpioo dajesz popalic z tym nietoperzem 🙃tak sie usmialam ze nawet pies sie na mnie dziwnie patrzy o co mi chodzi. 😉

A jesli chodzi o porod to ja jeszcze nie czuje,ze to juz tak sie zbliza.nie czytam juz nic w necie na ten temat i nie ogladam strasznych filmikow,tzn gdzie widac pitke jak sie akcja dzieje 😉
Licze na wiadomosci zdobyte w szkole rodzenia i na rozmowe z polozna.Ponoc w szpitalu w ktorym bede rodzic mozna sobie wybrac swoja indywidualna polozna.nie wiem na jakiej zasadzie czy placi sie cos czy nie ale sie dowiem wszytskiego.mam nadzieje ze mi to wystarczy,bo jak na chwile obecna jestem nastawiona pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak tutaj sie wstawia zdjęcia? Bo nigdy tego nie robiłam i nie mam pojęcia


Agusia zobacz u mnie pod zdjęciem jest link, kliknij tam i wklej a potem w poście wrzuć link do forum znajdziesz go tam na stronce po prawej stronie jak się już zdjęcie wgra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał(a):

Asiula33 ojjjj zobaczysz ze po tygodniu bedziesz miec dosyc mamy 😁 mnie moja strasznie denerwowala....... jak wrocilysmy ze szpitala to chciala mi mala kapac!!!!! od kad mala sie urodzila to byla kapana przez babcie 2 razy. raz jak szlam na wesele i raz jak szlam na impreze. ale to juz duza kruszynka byla ale po tym powrocie ze szpitala myslalam ze jej trzasne jak chciala ja kapac a jak nie pozwolilam to stala przy wanience i patrzyla jak to robie :|


No właśnie, ja też się obawiam, że mama mi moją Majuśkę odbierze i będzie chciała wszystko przy niej robić, bo "Ty nie potrafisz, patrz i ucz się", ale ja bym chciała wszystko sama robić, a ona niech patrzy, czy jest OK. Ale wolę pomoc mamy niż mieszkać sama i być 24 na dobę z maleństwem, bo chyba bym się wykończyła... Pytanie jeszcze, jak będzie noce przesypiać 🤢
Ale skoro moje 3 koty kąpię, obcinam im pazurki, czyszczę uszka i ząbki to chyba i z dzieckiem sobie poradzę, no nie ? 😉

carpioo napisał(a):
Marzenko.. ja ostatnio szaleje za bielą i fiołkowym 😉 Twoja wiązanka tez mi sie podoba.. Rozumiem, że długo do nas nie zaglądałaś bo odsypiałaś, 😜
ja bym chciała pokoik dla córci w ecru i fiołku 🙂 To znaczy tak mi się wydaje 😉 He he, teraz to niczego pewna nie jestem. Ale cały w różu ... To przesada. Wolę chyba ecru i fiołkowe akcenty, żeby nie za dużo tego było, żeby nie przytłaczało. I jakąś naklejkę na ścianę może 🙂

Całe szczęście, że w ciąży nie można znów zajść w ciążę, bo Marzenka byłaby podwójną mamuśką po tej upojnej Nocy Poślubnej 😜 😉
(Skoro aż tyyyle czasu odsypiała 😉 )


carpioo napisał(a):
Zuziaczek gdzie kupiłaś to cudo!!!! to jest wspaniałe 🙂 dawaj namiar i sie nie obrażaj jak kupie takie samo!!! to jest cu-do-wne 😉

carpioo, przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale jak jestem cały dzień z moim, bo on ma wolne to mnie przy kompie niestety nie ma, chodzimy na spacery, wczoraj się troszkę opalaliśmy u moich rodzicow na wsi, byliśmy na 2-godzinnej mszy ze spacerem 😉
Pajacyk z Allegro 🙂 Jest jak nowy i ma odpinany ogon (na rzep) 😁 Moja córcia pewnie będzie taka sama zadziora jak mamusia, to musi mieć strój Kobieta KOT 😁 ha ha !
no jak to gdzie, 🙂 na Allegro 😁
http://allegro.pl/74-pajacyk-czarny-kotek-z-ogonkiem-dla-corci-6-9mc-i1657568586.html
Były dwa, ale drugiego babka odwołała pzed końcem i udało mi się kupić tylko jeden, ten większy.
Ale wpisuj co jakiś czas paja* kot* i znajdziesz 🙂

Marzenka, prześlicznie wyglądaliście !!! 🤪 Nie wiem, czemu tak jest, ale Panna Młoda w Swym Dniu wygląda zawsze olśniewająco !!! Marzenka, jeszcze raz NAJLEPSZEGO !!!
😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Iris szlafroczki podobaja mi sie z drugiego linka i koszulki sa fajne 😉te z ostatniego praktyczne 🙂

Ja wlasnie gdzies czytałam,ze dobrze miec koszulke rozpinana na cycach zeby było lepeij karmic 😉


No właśnie dlatego ta niebieska ostatnia mi się tak podoba, bo jest taka z tymi dziurami 🙂 Nie będzie kłopotu z guzikami. Ogólnie ciężko znaleźć coś ładnego dla karmiącej mamy i żeby nie było mega drogie. Nad szlafrokiem zastanawiałam się tym szarym, bo wygląda na cieńszy od tych drugich (ładniejszych). W szpitalu będzie na pewno bardzo ciepło, więc frotte może być za gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):
cos mi nie idzie wstawienie zdjecia :P


Agusia kliknij na browse, załaduje ci się zdjęcie z twojego dysku i musisz kliknąć przeslij teraz i jak już wskoczy to po prawej strone będziesz miała ten kod forum to go tu skopiuj i wklej. Pomału się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Kofana nawet nie zwrocilam uwagi na to,ze moze byc za ciepły ten drugi 😮Ja jeszcze biedna nie doswiadczona mama 😉
Ta niebieska tez mi sie podoba,pomijajac ze kolor moj ulubiony 😜 szybki dostep do cyca 😉

Aguska,skopiuj kod forum,potem kliknij tu na obrazek jak piszesz posta i wklej ten link 😉powinno byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja byłam szybka z zakupieniem szlafroka i koszulek ciążowych 😉zaraz jakoś w 3 miesiącu kupiłam, żeby był. zresztą zawsze miałam piżamki, a one mają ciasne gumki więc korzystam z koszul już. Tylko teraz zastanawiam się czy mój szlafrok nie jest za gruby bo z froty jest i to właśnie grubej. Ale kto wie jak w szpitalu będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za pomoc 🙂 Już zapamiętam 🙂
A tu moja piękna córusia, chciałam wkońcu sie z wami nią pochwalić 🙂 Mała akrobatka :*


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/683/xx0010.jpg/][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/4142/xx0010.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...